Šta je novo?

Pešačke zone

Niti treba da ga ima.
Čak i kada je Beograd bio relativno privlačan turistima (1960-1990), nije bio mainstream destinacija. Ljudi su dolazili kada bi procenili da imaju nešto što ih lično privlači.
 
Parking mesto u garaži na Park sloupu u Bruklinu prodaje se za 300.000 dolara, a kako prenosi televizija En Bi Si (NBC), prethodno mesto koje se prodavalo na toj lokaciji otišlo je za 280.000 dolara.

Komšinica Džuli Holar kaže da parking mesto košta više nego što su njeni roditelji platili za kuću.

Džulija Kajt iz advokatske grupe Alternativni transport kaže da je to i aktuelna cena stana u drugom delu Bruklina. Međutim, od kako su investitori srušili garažu od 300 mesta kako bi izgradili nove kuće to je postalo normalno.

Karen Ratner iz komšiluka kaže da je pre nekoliko godina za svoje parking mesto platila više od 100.000 dolara, jer jednostavno "nema drugog parkinga".

http://rs.n1info.com/a233165/Lifestyle/ ... olara.html
 
Ove sve podizvodjačke firme očigleno nemaju dovoljan broj radnika na gradilišima
sve to ovde okačene slike to i dokazuju :dil:
Pešačka zona sa nekolicinom radnika pa
Kosančićev venac bez i jednog...
Prošle nedelje okačih sliku početka poplocavanja u Zemunu , danas gledam popločano svega petnestak metara... 2 m / 1 dan
a manji broj radnika petljaju nešto na dr. kraju ulice :blah:

Dati rokovi su prekomotni
ne moze isti tempo po duznom metru biti za puteve i gradske ulice :grand:

Davno u Parizu videh po danu preko iskopanih uličnih kanala stoje metalne platforme preko kojih svi prolaze
a nocu rade punom parom i ubrzano
kako bi sto manje ometali odvijanje uobičajenog zivota grada

Kod nas kad razrovare , to se odugovlači i razvlači ko da je ne daj Boze bilo bombardovanje
a gradjani il u širokom luku zaobilaze ili ko koze preskaču.... :shok:
i nikom ništa
a zapravo se radi o štetnom sklapanju ugovora od strane NEodgovornih .... :rant:
 
Bravo Boco, uknjizen +
Bas danas pricam sa koleginicom koja zivi na Obilicevom vencu i zena je ocajna
kaze da ne moze vise da trpi sto se toliko dugo rade radovi, jer joj i ulaz u zgradu, ali i stan lici na gradiliste od peska.
Inace pola jeseni su kuburili sa grejanjem, pa su ostajali bez vode, struje i sl...

Pisem ovo, jer je jesenas pricala `istrpece se, sta sad da radim` , ali sad je bas ocajna...
 
Pa 155 dana su rokovi da mogu brze da poplocavaju ali kasne bvk edb telekom itd
 
Данас смо баш имали фантастичних репортажа, свака вам част свима :vops:

Оно што сам приметио недавно на фотографијама, а сада је у мало бољем кадру. Зар је могуће да су већ стигли да накаче ову таблу на бандеру? Да ли се издају посебне дозволе за тако нешто или је ово урађено на сопствену руку? Ако је ово друго надам се да ће неко од хулигана лечити фрустрације на оваквим стварима...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438322#p438322:113ybfj5 je napisao(la):
Bukira » Sre Mar 08, 2017 12:57 am[/url]":113ybfj5]
file.php
 
Ne postoje dozvole za postavljanje ovih tabli. Prijavite menjacnicu komunalnoj inspekciji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438253#p438253:168nn70a je napisao(la):
boca-ica » Tue Mar 07, 2017 8:44 pm[/url]":168nn70a]
Dati rokovi su prekomotni

Zar rok za završetak radova nije bio 25. decembar?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438057#p438057:2da7cd1k je napisao(la):
Homer Jay » 07 Mar 2017 09:35 am[/url]":2da7cd1k]
Dišo, možemo li da se prebrojimo za ove hotele? Jer ja kad sabiram od Terazija do Trga, imam manje od četiri, a ako proširim do kraja Kneza, imam više od četiri :D

Да пробам са постојећим од Теразија до Трга: Москва, Касина, Цептер, Европа. Ако само мало проширимо, ту су и Envoy (Чика Љубина), Мажестик, Арт (Кнез) и Мериот. Рецимо и Опера у Дечанској.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438331#p438331:2pgybl7r je napisao(la):
vucko » Sre Mar 08, 2017 1:22 am[/url]":2pgybl7r]Ne postoje dozvole za postavljanje ovih tabli. Prijavite menjacnicu komunalnoj inspekciji.




Ili jednostavno u prolazu diskretno skinuti istu.
 


Споменик Зорану Ђинђићу, некадашњем премијеру убијеном у атентату 2003. године, биће постављен наспрам обележја Његошу на будућем шеталишту – преуређеном Студентском тргу.

Позицију тог монумента, за који је град јуче расписао међународни конкурс, одредио је аустријски архитекта Борис Подрека, рођен пре 77 година у Београду, аутор идејног решења Студентског трга, који ће са Васином улицом и Тргом републике бити претворен у пешачку зону.

http://www.politika.rs/scc/clanak/37596 ... -svom-domu
 
Ovo sređivanje centra je dobra stvar koju sadašnja gradska vlast radi i zaista pohvale. Nažalost nedovoljno jer druge stvari nedovoljno rade.
 
Slazem se sa Earthmoving, napokon da centar grada zalici na nesto.
 
Mislim da je već konstatovano da oni što su zvali Miloša Obilića, Mirka i Slavka na sastanak veliku većinu ovde ne zanimaju. :lool:
 
Sinoc u prolazu napravljena fotografija plakata tj poziva
 
I šta tačno hoće Udruženje građana "Varoš Kapija"?

Iz kačenog linka na vest kaže se da zahtevaju "omogućavanje normalnog svakodnevnog života u vidu pristupa stambenim objektima i parkiranju vozila". Šta to znači u prevodu? Hoće da i dalje mogu da parkiraju na ulici? Da se svi radovi završe za 24 časa? Šta?
 
I pticama na grani je jasno da žele svoj asfalt nazad.

Samo dobiće ga, meseca limburga.
 
Pozdrav svima. Već dugo pratim ovaj forum i nisam imao neku preku potrebu da se uključim u diskusije. Ali usled najezde malicioznih bljuvotina i laži o ljudima iz centra koje svakodnevno čitam po medijima i forumima, odlučio sam da iz prve ruke opišem kako izgleda taj privilegovani život u centru (svaka sličnost sa ''white privilege'' glupostima iz Amerike je namerna).

Ja živim u jednoj starijoj zgradi u centru, u zoni koja se nedavnom odlukom naših prepoštenih vlasti i gradske uprave vodi kao ''ekstra zona''. Kao takav, ja plaćam porez na stan koji godišnje premašuje jednu solidnu srpsku platu. Pored toga, svakog meseca plaćam Infostan sa sve grejanjem (''grejanjem...'' ) koji iznosi više od pola srpske prosečne plate. Uz sve to naravno plaćam i ostale račune za struju, telefon, kablovsku i internet. I na kraju, kada budem imao kola plaćaću i mesečnu pretplatu za parking.

Dakle ja Gradu Beogradu, Državi Srbiji i svim njenim beskorisnim institucijama i preduzećima svake godine, ostavim od 350 do 400.000 dinara. Šta sad ja kao stanovnik te ''ekstra hyper ultimate zone'' dobijam zauzvrat?

- Za debele pare koje dajem Toplanama cele godine dobijam 4-5 meseci blago tople radijatore, koji zadovoljavajuće greju tek kada dođu praznici pa dobri radni ljudi iz Toplana odluče da ''časte'' (kako oni to vole to da nazovu) svoje korisnike malo jačim grejanjem čitavih 20 dana. Jer daleko je lokalna toplana, ima ''čak'' 3 km do nje, pa ne može temperatura da se održi iznad 15 stepeni. To traži izolaciju i moderne cevi, a Toplane ipak više vole tehnologije 19. veka.
- Za pare koje dajem Gradskom stambenom dobijam ''održavanje zgrade'' koje se svodi na postavljanje odvratne mrežice na unutrašnjoj fasadi, popravku lifta po sistemu ''samo da se kotrlja'' i tzv. čišćenje hodnika koje se svodi na jednomesečno brljanje jednom te istom krpom i kofom od vrha zgrade do prizemlja. To čišćenje se inače suspenduje u periodu od decembra do marta pod izgovorom da GS neće da kvasi hodnik jer je u hodniku -50 stepeni pa može da se zaledi voda i da neko padne. To je inače jedan od najoriginalnijih izgovora koje sam ikad čuo od nekog preduzeća i toliko je bezobrazan da je čak i simpatičan na neki čudan način.
- Za pare koje dajem Telekomu dobijam telefonsku i internet ADSL liniju koja je, isto kao i pre 100 godina, prikačena na paricu u zgradi pored. U tu paricu redovno upada neka voda i uništava veze i nama i njima. Naravno, ja ne smem da dovedem PTT tehničara da o mom trošku to zameni jer je to vlasništvo Lelekoma. A Lelekom, razume se, neće da interveniše po tom pitanju i zameni svoju infrastrukturu jer dokle god ta rđa i trulež ne pojedu sve do podzemnog kabla i dokle god broj pucanja veza ne premašuje 1000 dnevno, to je za njih sasvim prihvatljivo i normalno.
- Za pare koje dajem EPSu dobijam struju prepunu spajkova koji žderu elektroniku u stanu i raspadnute instalacije u zgradi i ispod nje zbog kojih moram da gasim kompjuter i televizor kad god naiđe oluja sa gromovima. Naravno, EPS ne zna ništa o tome niti je nadležan, niti misli da ikad išta uradi po tom pitanju. Dokle god je zgrada u jednom komadu, sve je savršeno.
- Od Zavoda za zaštitu spomenika dobijam vezane ruke da uradim bilo šta konstruktivno na svoju inicjativu. Jer eto ako ja hoću da o svom trošku i svojim golim rukama obnovim ulazna vrata, ja to ne smem. Jer mi za to treba nadležnost Zavoda. A da bih dobio nadležnost, ja moram da se vucaram po šalterima i kućnim savetima i da čekam mesecima dok oni to odobre. Isto je i za fasadu, za hodnik i za lift. I za grafite, koje ne smem da skinem i prekrečim bez prethodne saglasnosti Zavoda. Ne smem ništa da uradim i olakšam svima život, a sebi ulepšam dom i kraj, jer kada država Srbija treba da radi svoj posao, nema je nigde. ALi kad treba da se napije krvi poštenim smrtnicima koji pokušavaju nešto da urade, onda odmah reaguje. Jer lakše je drndati nekog što farba vrata nego juriti mafijaše u kafićima ili neregistrovane manjine po ulicama.
- Od para koje ću davati Parking Servisu dobiću mogućnost, dozvolu, da ostavim svoj auto (luksuz na četiri točka, kako se popularno opisuje na ovom forumu i u državnim glasilima kad god treba da se udari novi harač...) na njihovim improvizovanim smandrljanim parking mestima koja ne zadovoljavaju standarde i propise. I u koje mogu da uđu samo automobili kalibra Smarta i eventualno Punta. Ali pre nego što uopšte dođem do toga, ja moram da kružim pola sata kao lešinar dok ne nađem prazno mesto. A i kad ga nađem, moram da vidim kako da se uglavim u njega jer Parking Servis rado kažnjava one koji ne plate parking ali ne i one koji blokiraju druge.
- Od trista pedeset poreza koje plaćam Gradu i Državi za to što živim u ekstra zoni, ja dobijam štrokavu ulicu punu smeća, rupa, raspadnute infrastrukture i buke. Pre podne moja ulica je hub svakakvih cigana i prosjaka koji se dernjaju i prljaju sve oko sebe non stop. Kolovoz postaje improvizovani ekstra parking pun zaustavljenih kola zbog kojih druge Srbende odmah legnu na sirenu a i na gas, pa uz ekstra buku dobijem i ekstra zagađenje i prašinčinu. A uveče ulica postaje mini Bangkok kad kafići odvrnu ekstra muziku i počnu da okupljaju ekstra pijandure i vucibatine koji se deru, tuku i pišaju gde stignu. Uz sve to imam i ekstra hostel u zgradi sa gostima koji svojim koferčinama razbijaju ulazna vrata i olupavaju stepenice i originalni Schindler lift. Na spoljašnjosti zgrade imam ekstra grafite, a od nedavno i unutra. Ni prosjacima, ni kafićima, ni infantilnim žvrtljatorima, ni hostelu ja zakonski ne mogu apsolutno ništa. Jer u Srbiji porezi i računi služe da se plaćaju besposličari u Skupštinama (Gradskoj, Narodnoj, opštinskoj...) koji će da donose zakone tako da štite svaku moguću protuvu, štetočinu i kriminalca više nego poštenog čoveka koji plaća sve svoje dugove društvu. Znači ja plaćam 300 nameta da bi mi štetočine i propaliteti uništavali zdravlje, ulicu, zgradu pa i vlasništvo.

Eto gospodo tako vam izgleda taj ekstra život u toj ekstra zoni. Znači ja ovoj državi plaćam svake godine poreze i namete kao da živim na Beverli Hilsu. A zauzvrat dobijam iste, ako ne i gore uslove života, nego neko ko živi u Bloku 19. Jer taj bar ima mir u kući a plaća manje. A ja imam haos a plaćam sve petostruko. I onda još povrh svega toga, ja treba da slušam po medijima i forumima pljuvačine i laži o meni i drugim ljudima zato što se, zamisli bezobrazluka, usuđujemo da živimo u centru. Evo pozivam sve te pojedince koji su izvori takvih jadnih izjava da se nađu sa mnom pa da uživo popričamo o svemu tome i da mi objasne po čemu sam to ja kriv što Jajinci prepuni divlje gradnje u 2017. godini nemaju kanalizaciju. Ili što su Toplane aljkave pa im puca gasovod na Mirijevu. Ili što je Beograd Put lenj i nesposoban pa neće da asfaltira ulicu u Grockoj.

To što ja živim u centru,i što za sve pare koje ostavljam ovoj lenjoj nesposobnoj državi, imam određene prohteve, to je moje puno pravo. Koje ima da isterujem dok sam živ. Pogotovu što ja plaćam svaki dinar koji dugujem,i nikada, apsolutno nikada, nisam učestvovao ni u jednoj ilegalnoj radnji, niti bio bezobziran ili ne-fer prema nekome. Moj stav po pitanju svega toga je vrlo jednostavan - tuđe neću, svoje ne dam. A za sve reklamacije i primedbe oko raspodele gradskih i državnih para, obratite se u Nemanjinoj 11 i na Trgu Nikole Pašića ne znam ni ja već koji broj. A ako imate neke primedbe na moj, ili račun drugih ljudi koji žive ovde a koji sve uredno plaćaju, izvolite pa iz iznesite, ali argumentovano. A možete i uživo da mi sve to obrazložite, pošto ja jako volim da pričam sa ljudima koji propagiraju priču da je život u centru Beograda jednak životu na Beverli Hilsu. I da zemlja propada zbog zlikovaca iz kruga dvojke koji se kupaju u zlatu i Mercedesima gaze sirotinju. Takve budalaštine, kao i celokupni taj lokal-patriotizam i lokal-animozitet, to sam video jedino ovde na Balkanu i nigde drugde. Posebno je jadno što u Srbiji sedi 700.000 nelegalnih objekata a na jugu samo par sela duguje državi više para nego pola Beograda, al oni ljudima ovde nisu problem. Problem su zlikovci koji se usuđuju da žive u delu grada u kome su se i rodili, i da zahtevaju da za eksta hyper ultimate harače ponekad dobiju i nešto zauzvrat. A ako ne zauzvrat, onda bar da im se Grad i Država skinu s k... i ostave da žive svoj život na miru.
 
Nigde nisi napisao u čemu je problem da tvoja ulica postane deo pešačke zone, ne vidim ta tvoji problemi imaju veze sa tim. Šta više, time se rešavaju neki od problema, Srbende koje legnu na sirenu, zagadjena, buke itd.

Edit-izvinjavam se, naveo si problem parkinga, ja mislim da je to fer kompenzacija za manje buke, zagadjenja, življenja u lepšem okruženju, rasta cene stana...Pitaj nekog sa periferije da se menjate, ti dobiješ da parkiraš isped vrata, a on sve što ćeš ti imati, pa da vidiš šta će ti reći.
 
Prvo, ne komentarišem samo širenje pešačkih zona nego i taj fenomen da se ovde redovno pljuje po ljudima koji žive u centru samo zato što žive u centru.

Drugo, problem parkinga je, zapravo, za mene i najmanji problem. Meni je na listi briga i strahova koji mi se javljaju zbog ovih blesavih pešačkih zona, parkiranje tek na 5. mestu. Ono što mi predstavlja najveći problem je najezda kafića, prosjaka, svirača i hostela koji dolaze sa pešačkom zonom.
A što se tiče parkiranja, ja ne očekujem parking mesto pred vratima. Ali neće ni mene niko da prisiljava da u 2017. godini teglim stvari kilometrima do prve stanice prevoza ili prvog slobodnog mesta gde sam ostavio auto. Grad naravno ima pravo da razmatra tu opciju. I ja imam pravo da se žalim i pokušam da je obaram. Al neće meni niko da soli pamet i da me vređa i pljuje što se usuđujem da pored svih harača koje plaćam, želim da mi ulica ostane prohodna za automobile.

Usput, to koliko je dobro širiti pešačku zonu na ovaj način kako se to radi ovde, imao sam priliku da vidim pre dve tri godine kada je izbio požar u Zmaj Jovinoj. Vatrogascima je trebalo pola sata da dođu do požara jer su prvo morali da čupaju stubiće na raskrsnici sa Obilićevim vencem, a onda i da pomeraju bašte kafića kako bi prišli zgradi. Bilo je čak i u novinama, upravo zbog tih silnih propusta u projektovanju pešačke zone. Naravno sve i dalje isto. Eno na suprotnoj strani te ulice, na raskrsnici sa Vasinom, sad stoje i stubići i betonske žardinjere koje ni tenk ne može da pomeri. O ostalim aspektima tog neorganizovanog i neplanskog širenja da ne pričam. Knez Mihailova i okolina koji su nekad bili lepa gradska celina, sada su običan neregulisani vašar.
 
Vrh