Šta je novo?

Pešačke zone

Neka barem sruse Staklencovog burazera na uglu sremske i birjuzova i bice vise nego dosta za pocetak.
 
Znajuci mentalni status gradskih vlasti, pre će srušiti staru zgradu ispred tog solitera.
 
Zeks je odavno odradio fino upeglavanje te zgrade
Ima u temi paralelni bg ako se nevaram
Plus moze da se popuni dio od zute zgrade do ove fine sa prljavom fasadom
A da ostane sirok prolaz
 
Pogledajte prilog 2
Ljubljana
Pogledajte prilog 1

Mannheim

Pesacke zone koje ukljucuju i javni prevoz. U Ljubljani bus prodje na oko 5min i bas je podnosljivo i korisno. U Mannheim-u je malo veci problem za pesake koji idu tamo amo ali sve funkcionise i lepo izgleda.
 
Sprema se početak radova na budućoj pešačkoj zoni u Maršala Birjuzova. Znak zabrane saobraćaja za sva vozila (osim za interventna od 00-24h i dostavna vozila od 17-07h) je postavljen, ali vidim da se još uvek ne poštuje:

 
Зато лепо багериста "случајно" да закачи цео редо аутомобила па ће се научити. Не могу да га туже за надокнаду јер знак уредно стоји.
 
A grad je planirao da se ti ljudi parkiraju, gde? Garaža Obilićev venac ne radi, u kraju ima puno stanovnika, u uličicama premalo parking mesta, ljudi moraju negde da se parkiraju, pa je pitanje za gradsku vlast gde su planirali da im to omoguće? Očigledno nigde.
 
Живети у центру града има и своје мане, не само предности. Мана је што ћеш тешко наћи паркинг, илити готово немогуће. Као неко ко живи у вукојебини, мени на крају крајева није ни јасно шта ће некоме ко живи у центру града уопште аутомобил. Мени лично не би требао.
 
Da sam ja netko... ispod svih širih ulica u gradu bi gradio parkinge i ispod zemlje smestio kola, a pešacima vratio šire trotoare.
 
Kada bi se sklonilo samo 50% parking mesta sa ulica bilo bi mnogo mesta i za bicikliste i pešake. Pa samo pogledajte ulice koje nam se trenutno čine uskima. Uglavnom su uske jer je PS iscrtao parking mesta što na kolovozu, što na trotoaru.

Evo, za početak, neka uklone parking mesta sa trotoara. Naravno, prvo treba izgraditi što više parkinga (naravno, bolje podzemnih, ali ni nadzemni, ako nisu montažni, mogu lepo da se uklope)
 
stf":1gguw9m9 je napisao(la):
Живети у центру града има и своје мане, не само предности. Мана је што ћеш тешко наћи паркинг, илити готово немогуће. Као неко ко живи у вукојебини, мени на крају крајева није ни јасно шта ће некоме ко живи у центру града уопште аутомобил. Мени лично не би требао.
Буквално, да живим у центру на памет ми не би пало да купим ауто, плаћам регистрацију, гориво и паркинг место за исти поред милион јаких линија јгп-а од којих ми ни једна није удаљена више од 500 метара.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Док је дете беба, да, кола су можда и неопходна, а можда и не. Ја сам се превозом возио од друге године.
 
Ако је плата лепа, може се док је дете мало коридтити такси.
 
Jutros sam posle nekoliko meseci morao kolima do grada. Poslic od pola sata, pretvorio se u 3. Jos se kajem i zalim protraceno vreme. GSP, sa svim svojim manama je bajka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=431351#p431351:d5tzgia6 je napisao(la):
Дошљак » 01 Feb 2017 02:16 pm[/url]":d5tzgia6]Ако је плата лепа, може се док је дете мало коридтити такси.


У сваком граду Србије да, али у лоповском Београду то нема резона.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=431373#p431373:3vwbb0rv je napisao(la):
astrodule » 01 Feb 2017 03:32 pm[/url]":3vwbb0rv]Kako? Odakle? Kada?
Koji deo grada ti je bio destinacija?

Nisam hteo da davim detaljima, ali evo ukratko:
Izvorni plan - imao sam u 11 dogovoreno da dodjem da potpisem neke ugovore u ulici Toplicin Venac (nije firma, privatan stan je u pitanju). Nisam bio siguran koliko ce to da traje, pa sam hteo da parkiram ili u garazu ili na neki od parkinga za 120 minuta.
Dolazio sam sa Banjice.

Krecem u 9:35 uobicajenom trasom, preko Dedinja, Mostarska petlja, Kneza MIlosa, Tunel, Brankova.
U 10:15 stizem kod Tanjuga, a vreme znam posto sam tada primio jedan poziv. Obisao sam prvi krug tuda i stao sa sva 4 blizu Tanjuga.
10:20 zavrsavam sa pozivom i krecem ulicama okolo da trazim parking mesto i to traje do 10:40 (moram da naglasim da sam u 2 situacije imao bas nesrecu odnosno da su automobili sipred mene ugrabili mesto). Opet se vracam kod Tanjuga, javljam ljudima da me sacekaju i da je frka sa parkingom. Krecem jos jedan krug i u Kralja petra se zakuzam iza pauka koji odnosi auto.
11:00, menjam taktiku i krecem ka Garazi Zeleni venac.
Na garazi sam 7 u redu za ulaz, odnosno ukupno 15ti (stojim u redu iz pravca Zeleni Venac ka Beogradjanki). Na tabli pise 0 mesta.
Konanco u garazu ulazim u 11:28 i parkiram na XI nivou.
Silazim i peske odlazim da zavrsim sve sto imam. Izlazim iz stana u 12:20 i peske se vracam do garaze. (ceo proces sa ugovorima trajao je 15 minuta, ali sam malo oduzio pricu znajuci da sam u garazi parkiran i da vise ne zurim toliko).
Izlazim i krecem preko Kraljice Natalije na Kneza Milosa i dalje Mostara ka Banjici.
Hvatam prvu guzvu vec na uglu sa Balkanskom, potom jos jednu na uglu sa Kneza Milosa. Nemam vise ni ideju kad sam bio gde, ali kuci stizem oko 13:20

Mogao sam na vise mesta da stanem van iscrtanih linija za parkiranje, na pesacki, pa i na trotoar, ali nije to nesto sto radim, niti mi se placaju kazne.

Izvinjavam se sto sam malo udavio, ali pitao je covek.
 
Nisi udavio Galeks, hvala ti što si podelio ovo iskustvo sa nama. Dok se ne završi garaža Obilićev venac biće ovako u tom kraju. Treba izbegavati odlazak kolima u centar. Gradski prevoz, taksi ili pešice su bolja rešenja.
 
Ja nikada ne tražim mesto van garaže u centru kada treba da sam tačan, upravo zbog ovog tvog iskustva.
Odmah pravo u garažu ili ispod Dušanove u zonu ako ostajem manje od 3 sata.

Poslato sa telefona
 
@astrodule
U pravu si u potpunosti, to sam i radio u garazi na Obilicevom, ali situacija je takva sa Obilic renovira, a i ja sam se odvikao of garaze na Zelenjaku skroz.
Drugi put cu trolom, pa ne razmisljam, 41 i bez stresa za 90 dinara :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=431351#p431351:h0le7dua je napisao(la):
Дошљак » 01 Feb 2017 02:16 pm[/url]":h0le7dua]Ако је плата лепа, може се док је дете мало коридтити такси.
Јеси ли пробао да са ауто седиштем, малим дететом и вероватно још неком приручном торбом уђеш у такси и монтираш седиште, а затим, након вожње све извадиш и наставиш даље? Да не причам о проблемима са таксистима и њиховим возилима.

Када је јавни превоз нормалан (редован, са климом али и неким ко зна да је користи, без претеране гужве у возилу и на улицама итд.), може да се се користи и са малим дететом. У београдским условима је то често велика лутрија. Зато је тада само питање које ће проблеме човек да бира, оне што прате поседовање аута или оне друге.
 
Гледао сам на тву да има такси опремљен за превоз мале деце.
 
Vrh