Šta je novo?

Pešačke zone

U pravu si, Tikvice.

Ma sad se nešto mislim - da nisu ove najšire i najjače fleke (što ti kažeš, oko klupa) zapravo od onih Dulevo mašina za pranje?
Znam, zvuči ironično, ali ko zna, ovde je sve moguće. :mrgreen:
 
Ovde mogu samo da razliju asvalt preko ovih fleka jer sumnjam da ih mogu da ociste sta god ih izazvalo.
Ovo sada izgleda odvartno.
 

Prilozi

  • GR 12.JPG
    GR 12.JPG
    89,2 KB · Pregleda: 3.920
Vec je neko pisao na strani pre, radnici restorana vuku one velike crne kese napunjene do vrha sa smecem/hranom tu.
Takodje jednom sam to licno video pre mesec-dva kod pevca usred bela dana
Da smo normalan narod, policija bi pogledala kamere i kaznila vlasnika restorana debelo. Ali jok
Za nas je samo asfalt, fensi granit je za kulturan narod
 
Suva četka Dulevo vozila predje preko masnog traga i onda raznosi taj masan trag.
Gde su sada snimci sa kamera, ovo je zicer za kažnjavanje i davanje primera.
 
Та Дулево возила су добра само за купљење лишћа и папира по улицама, нема прања без прскалица.
 
Kažnjavanje koga?

Projektanta i Investitora čitave pešačke zone, jer su projektovali i izgradili čitav niz ulica bez ikakvog plana odnošenja smeća.
JKP Gradsku čistoću, jer je uklonila skoro sve postojeće kontejnere i nije obezbedila alternativu.
Zakonodavca, zbog nepostojanja preciznih pravila za ovakvu vrstu otpada u ugostiteljskim objektima.
Vlasnike objekata, jer nisu obezbedili adekvatno skladištenje i transport otpada.
Konobare i čistače, jer nesavesno i nepažljivo iznose otpad.
Vozače Dulevo vozila, jer peru "na suvo"?

Naravno, moje pitanje je čisto filozofsko i ne zahteva nikakav odgovor.

Inače možda bi trebalo da nabave ASTRODULEVO vozilo, siguran sam da bi radilo pos'o! :sesir:
 
Današnje stanje, slikao sam u prolazu nisam imao vremena da zalazim na svaki deo gde je prosuto ali dosta je očisćeno, ovako je bilo i juce.
Na Obilićevom vencu se još uvek primeti to bi morali da dovrše.
Screenshot_20200228_134314.jpg

Pogledajte prilog 1
Screenshot_20200227_175531.jpg

Screenshot_20200227_175600.jpg
 

Prilozi

  • Screenshot_20200228_134253_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20200228_134253_com.android.gallery3d.jpg
    52,3 KB · Pregleda: 3.869
Moра ту хемија да се користи за чишћење, ово су масне флеке.
 
Taj bambus iz cistoce koji je vozio tu cistilicu preko fleka od ulja je isti tip stetocine koja je svojevremeno cisteci led u knezu polupala i povadila ploce.. u pricu ukljucujem i nekog sefica koji je naredio da se ovo radi.
 
Jedna od ređih situacija da dam Vračarcu pohvalu...

Inače, svidelo se to Čistoći i gospodi u TC Rajićeva ili ne, pre ili kasnije ovde će morati da se uvedu neki dodatni kontejneri koje bi praznili lakši kamiončići, pa tako više puta na dan. U suprotnom ćemo da gledamo radove Džeksona Poloka po asfaltu svakih par dana.

P.S.
AstroDulevo :lol: :mrgreen:
 
I propisanu obavezu za ugostitelje prenosa kesa tj otpadaka u kantama koje nece da prosipaju sadrzaj po trotoarima. cena kante 240 lit sa tockicima je 4500 din. 120 lit /2900 din
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712756#p712756:3j88pgg5 je napisao(la):
GOJE » Today, 15:41[/url]":3j88pgg5]

Inače možda bi trebalo da nabave ASTRODULEVO vozilo, siguran sam da bi radilo pos'o! :sesir:
Ne staj mi na muku. Kada sam video naziv tih vozila one godine kad su se pojavila baš sam se smorio DULE VO.

Ušao sam u konkurenciju za najvećeg vola uz Bona Voxa (Vo i Ox u istoj osobi - kapirate)
 
Heh evo malopre sam bio napolju i naravno baš danas kad pričamo o svemu ovome izađem na kratko bez mobilnog i vidim novi tip vozila koji je nabavila Čistoća. Ali nema veze, našao sam ga na netu.

DSCN9260-655x491.jpg


http://mobilauto.rs/elektricni-usisivac ... ske-ulice/

Pretpostavljam da njih koriste za čišćenje pešačkih zona. Inače vidim članak je iz 2018, skoro dve godine star. Ali ja sam tek sad video prvo ovakvo vozilo u radu.
 
Dodatna informacija: navodno ceo potez pesacke zone je osvanuo sa masnim flekama pre nekih 5-6 dana. Komunalci su u delu Obilicevog venca prvo prosuli deterdzent po flekama, pa prali rucno i smrkom, ali kako nije urodilo plodom odmah - odustali su. Medjutim, posle par dana fleke u tom delu su prilicno izbledele, a tamo gde nisu cistili je onako kako fotografije prikazuju (Gracanicka, Kralja Petra, Cara Lazara). Ocigledno je iz elektricnog vozila koje odvozi djubre sa par deponija (Z. Jovina, O. venac, Dj. Jakca gde se ostavlja djubre onako usput..) procurilo ulje iz nekih od kesa koje su izbacene iz nekog od kafica, a vozac nije ni primetio. Ne znam samo kako mu je poslo za rukom obzirom da se vidi da se vrteo u krug jer valjda kupi djubre iz svih malih djubrijera na tom potezu - zar mu nije bilo jasno da nesto nije u redu??? Ali posto su oni obicno na mobilnom non stop, pitanje je i da li je primetio... Dodsue, to je moglo i da se desi nocu, pa stvarno nije mogao ni da vidi. Mislim, sve ovo (sem fleka :)) je moja teorija, mozda je nesto i curilo iz vozila za ciscenje i sl, ali opet isto - ko god i bilo sta da je vozio, morao je da primeti... A sve se ponovo svodi na to da problem nastaje zato sto se nije razmisljalo sta sa djubretom kada se radilo prosirenje pesacke zone...
OV 1.JPG
OV 2.JPG
OV 3.JPG

Fotke od 23.2. prosledjeno od prijatelja
 
Ocigledno je da i tovarni prostor u tim vozilima koja prazne ulicne kontejnere mora da bude u formi zatvorenog nepropusnog kontejnera. Slicno ovim velikim za rasuti teret samo prilagodjeni vozilima koja ih nose.
 

Prilozi

  • 31.jpg
    31.jpg
    74,9 KB · Pregleda: 3.670
Ja sam uspeo da uklonim mnogo starije fleke od motornog ulja na betonu, koji je porozniji od granita. Samo moraju da se otvore za neki heavy duty commercial degreaser koji ne oštećuje kamen.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712832#p712832:1bv2how7 je napisao(la):
tzoran1 » Пет Феб 28, 2020 5:59 pm[/url]":1bv2how7]Ocigledno je da i tovarni prostor u tim vozilima koja prazne ulicne kontejnere mora da bude u formi zatvorenog nepropusnog kontejnera. Slicno ovim velikim za rasuti teret samo prilagodjeni vozilima koja ih nose.
file.php
Чистоћа је наменски набављала мале електричне кипере иако би аутоподизачи са контејенром попут овог били много адекватније решење. Таквих возила већ има углавном по фирмама које се баве сакупљањем папира и картона, а гаварита су као и доставна возила која улазе у пешачку зону. Чак би такви аутоподизачи могли да носе и цистерне за праље улица по потреби.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=712936#p712936:1bv2how7 je napisao(la):
Babyaardvark » Суб Феб 29, 2020 8:48 am[/url]":1bv2how7]Ja sam uspeo da uklonim mnogo starije fleke od motornog ulja na betonu, koji je porozniji od granita. Samo moraju da se otvore za neki heavy duty commercial degreaser koji ne oštećuje kamen.
file.php
Лепа слика ТАМ (или ИМР) Пионира као цистерне за прање улица :kk:
 
Ma kakva vozila za pranje i pre i sada to su vozila samo za polivanje ulica :lol:

redovno pranje pesacke zone treba vrsiti iskljucivo ssmrkovima,
periodicno pustati ona mala vozila sa rotacionom ribacom cetkom
:sesir:
 
Da li je postavljen novi potapajući stubić?
 
Pa tu su bili stubici koje nisu koristili sad ih umrezavaju sa ostatkom sistema to je trebalo od starta
Nadam se da Ce svi biti umrezeni
 
Vrh