Šta je novo?

Pešačke zone

Zar nije direktorova ideja najisplativija za grad? Odlično mesto za garažu, a uz to mogu da je brzo naprave. Time bi i neko imao koristi - ljudi sa automobilima (odmah da kažem da nisam jedan od njih) i grad koji bi napokon nešto naplatio na tom mestu, a ostali ne bi ni primetili da u toj rupi više nije TC, nego garaža.
Što se tiče onih što su kupili lokale, šta si kupio - to si i dobio, privremeni objekat. To je kao kad bih sad kupio trafiku, pa se za dve godine žalio što je istekla dozvola za privremeni objekat. Isto važi i za one u staklencu, u startu su znali da je privremeni objekat.
 
Nusiceva od cumicevog ka terazijama je odavno pod bastama okolnih kafica.. deo do decanske je divlji parking gostiju tih kafica... tom "pesackom" zonom samo ce da se baste prosire i na taj prostor kada oteraju vozila i pesacima ostave po 1-1.5 metara prolaza pored zgrada a na radost ugostitelja.. a to povezivanje i sada postoji samo u tu pesacku zonu (cumicevo sokace) niko ne zalazi vec decenijama... to je klaustofobican neodrzavan prostor gde dominira poznata nadogradnja sa slike i oronule fasade...horor.
 
Garaža na više nivoa, ali morala bi samo da ima dobru zvučnu izolaciju zbog okolnih, postojećih zgrada, i onda samo ostaje pitanje ulaza/izlaza iz garaže...
 
GOJE nadam se da nije problem sto sam pozajmio fotku. :)

82cu.png
 
Naravno da nije problem, najveći problem je prisustvo ovog plavog kontejnera koji zauzima trotoar već MESECIMA! Dakle ne samo što nadležni ne rade svoj posao oko prevencije i sankcije, već i sami vrše isti prekršaj!
 
Pre par nedelja , kad se videlo da neće biti parking mesta koja su tu bila rezervisana za dostavna vozila, sam rekao da će biti problema. Komunalci pišu kaznu. Ko mu je kriv kad se nije parkirao na Novom Beogradu i časkom to istovario
D7t7g6RXkAAqeoA.jpg


Slika sa tvitera
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625805#p625805:u1i99k0g je napisao(la):
Toni » Sre Maj 29, 2019 1:10 pm[/url]":u1i99k0g]Pre par nedelja , kad se videlo da neće biti parking mesta koja su tu bila rezervisana za dostavna vozila, sam rekao da će biti problema. Komunalci pišu kaznu. Ko mu je kriv kad se nije parkirao na Novom Beogradu i časkom to istovario


Slika sa tvitera
Vreme kad se istovara roba u pešačkoj zoni je od 23h do 07h (tad može kombijem i po Knezu) a to što šmekera mrzi da tad vozi to je njegov problem.
 
U pravu si donekle, Vračarac. Propisi su propisi, ali ako se tu stalno ponavlja isto, onda nešto nije u redu sa propisima ili planiranjem. Nije bitna ni kazna (osim vozaču kombija :) ). Hteo sam da kažem da je tu i pre bilo haotično, a da su posle rekonstrukcije uslovi za haos još veći. Ne razmišlja se unapred o mnogim stvarima. Evo upravo sam prolazio sad tuda, pa još dve slike u prilog.
Pogledajte prilog 1
 
10 x 5000din kad bi od svakog nepropisno parkiranog di kao stimulans od 500din kako bi samo radili svoj posao
 
Uh, kad bi komunalci primali procenat od naplaćenih kazni mislim da ne bi stizali da spavaju - samo bi lutali gradom i fotkali.
 
Jeste loša zato što onda mogu da udju u bilo koji deo NBG i napišu 100 kazni po bloku za vozila koja su nepropisno parkirana a ne smetaju (jer fizički nema dovoljno mesta)
 
Nemas frke zonirace vam i blokove sve ce iscrtati gdje god mogu ili da se izuzme nbg ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=625904#p625904:2fxq1jj6 je napisao(la):
astrodule » 29 May 2019 08:47 pm[/url]":2fxq1jj6]Jeste loša zato što onda mogu da udju u bilo koji deo NBG i napišu 100 kazni po bloku za vozila koja su nepropisno parkirana a ne smetaju (jer fizički nema dovoljno mesta)

Ja takođe mislim da je loša ideja - ko zna koje bi sve oblike korupcije izmislili na osnovu toga.
 
Ako na NBG nema mesta za parkiranje, ne znam gde bi trebalo da ima.
 
Симина улица од Скадарске до Француске, данас:



















 
Lepo, lepo...kad bi nastavili tako do kraja Simine bilo bi fenomenalno :)
I Dobračinu rade dole kod Strahinjića, Dorčol je ceo zreo za rekonstrukciju.
 
Vrh