Šta je novo?

Pešačke zone

Cela Knez Mihailova je sad takva. Ulica u koju sam do skoro ''bežao'' baš da bih uživao, između ostalog, u ravnoj i sređenoj podlozi, sad izgleda ko Kandahar.
 
Расклимане плоче дуж целог Кнеза, а и на старијем делу Обилићевог.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=534298#p534298:qppt31ia je napisao(la):
Дошљак » Čet Apr 26, 2018 1:14 am[/url]":qppt31ia]Расклимане плоче дуж целог Кнеза, а и на старијем делу Обилићевог.

Eh da su samo Knez i Obilicev u pitanju, problem je daleko veci :( . Plocnici su popucali i kod Hrama Svetog Save, na Bulevaru, kod Terazija, pa cak i nova takozvana Promenada Beograda na Vodi je isto u uzasnom stanju, jer su plocnici vec popucali :shock: Tu je i Slavija koju su skoro zavrsili koja je isto popucala, a nije ni posteno otvorena. Skadarlija se isto raspada i ona kaldrma sto su renovirali je isto propala. Vukov spomenik je pravi horor :shock: :shock: I stepenice na Kalimegdanu su isto propale i popucale. Kad sam bio sa kolegom iz Nemacke, covek kaze kako lep grad, a ofucan, prljav i propao. Ako nisu u stanju da srede te plocnike neka izliju beton ili asfalt, barem bi licilo na nesto.

Vlasnicima butika, radnjama i kaficima u Knez Mihajlovoj isto treba naplatiti veci porez radi unistavanja plocnika, jer kamioni koji dovoze robu, automatski unistavaju plocnike. Da bi se resio problem treba neku gumenu podlogu da postave koja ce spasti te plocnike.

Problem je definitivno u nama kao naciji, nacinu na koji su izradjeni radovi, kvalitetu izrade radova, materijalu, razmisljanju. Sve je uradjeno fuserajski, katastrofalno i na brzinu. Ja zivim u Nemackoj vec 5 godina i ni jednom za ovih 5 godina nisam zgazio na plocnik koji se pomera i mrda, eventualno na Zeleznickoj Stanici jednom u Frankfurtu, ali tu ima toliko ljudi koji gaze svaki dan da je i razumeti ako ode jedan ili dva plocnika, ali Beograd je jedno ruglo postao pod ovim SNS-om sljamom. I to je sve radjeno pre mozda 5 godina i sve je propalo i otislo u vraziju mater. To sto su renovirali i uredili treba minimum 10-15 godina da drzi. Mogu zamisliti kako su tek autoputeve fuserajski uradili i to ce isto verovatno za 5 godina da popuca asfalt itd.

Odgovorni treba da snose posledice i da budu adekvatno kaznjeni. O fasadama, grafitima, prljavstini i drugima stvarima necu ni da komentarisem.

Zagreb koji nije nista posebno bio mogu slobodno da kazem da je sada za Beograd postao jedan lep i uradjen grad. Dusa me boli kad vidim kako se Beograd srozao.

U svakom Slucaju zivim za dan kada ce Beograd biti uredjen i doteran, bez polipanih plocnika, grafita sa lepim fasadama i da bude cist, samo mislim da to tesko da cu da dozivim.
 
Ti svi gradovi imaju u budžetu nešto što se zove tekuće održavanje, a mi raspisujemo tender za zamenu ploča u Knezu.

Grad nam je mnogo prljav.
 
Kad padne kisa oko hrama je pravo minsko polje, jer pola plocnika su rasklimani i stajanjem na njih cete pokrenuti "eksploziju" i politi sebe i okolne ljude, vrlo zabavno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=532661#p532661:186iyshg je napisao(la):
astrodule » Uto Apr 17, 2018 8:45 pm[/url]":186iyshg]Naravno. Trebalo je da stave znak za zonu usporenog saobracaja i sve u nivou.

Ali, ko ce o tome da razmislja osim zaludnih forumasa?

Dobra konstatacija koja daje dobru ideju tako što bi svaki "zaludni forumaš" reagovao kod nadležnih organa, možda bi i bilo efekta. Ovako, pisati u nedogled zaista ne daje nikakve rezultate.

I tako, dok nam se tlo pod nogama raspada mi spremno čekamo turiste (?!) Bilo bi normalno da se prvo rešavaju prioriteti pa tek onda, ako bude fin. sredstava neka se grade skupe građevine, hoteli, bespotrebno skupe fontane, podižu kule itd. itd. Ovako, potonućemo zajedno sa mozaičnim pločnicima kao da zakon obavezuje da baš svaki deo bude popločan sa min. tri vrste. Makar da je lepo ako je već nemarno postavljeno.

Evo lepog primera pešačke zone u Somboru a koliko sam upoznata, trotoar je odavno postavljen, tek se krenulo sa postavljanjem pločica na ovakav način, ali umeren.
Fotografisala prošle zime.
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
Specificno za ovu vlast je to sto voli da J ljude u zdrav mozak, bas na ovakvim "sitnicama". Kao onaj drevni nacin za mucenje, kada ti na glavu pada kamencic po kamencic, dok ne izludis.

S jedne strane se ignorisu plocnici, s druge se prica o 50 fontana, i tako u inat, dok se ne pobegne iz zemlje glavom bez obzira.
 
Kako Sombor izgleda golo i tužno bez platana ispred županije...
 
Jавно предузеће „Путеви Београда” саопштило је данас да ће, посредством изабраног извођача, започети поправку оштећења јавних саобраћајних површина изведених од гранитних плоча и да ће у зони Кнез Михаилове радови почети у четвртак, 3. маја.

„Имајући на уму културни и историјски значај зоне Кнез Михаилове, као централне пешачке зоне града Београда, приоритет у раду ће свакако имати ова улица, са свим околним улицама. Након добијених свих неопходних сагласности и решења, радови ће отпочети 3. маја”, наводи се у саопштењу.

Планирано је да радови почну од Сремске улице и да се поправка и замена оштећених гранитних плоча обавља према Рајићевој улици, односно према Калемегдану.

На основу извршеног обиласка терена и евидентираних свих оштећења, а у складу са временским приликама, планирано је да радови трају 30 дана, прецизира се у саопштењу градског Секретаријата за информисање. (Танјуг)

Šta će im odobrenja i saglasnost za REDOVNO ODRŽAVANJE?!?!? :bash:

I šta sad? Kada se rasklima jedna ploča u centralnoj zoni, oni će da traže neke saglasnosti i rešenja!? :bash: :bash:
 
Astro bg put sve popravlja na osnovu naloga sekreterijata ili komunalnog inspektora nista se neradi bez naloga Jako losa i prespora komunikacija izmedju svih mjerodavnoh sluzbi
 
Pa ako je za tekuće održavanje potrebno da se međusobno iskomuniciraju, onda stvarno svašta.

Kao što JKP “Beograd put” ima ugovorenu obavezu da blagovremeno obnavlja svu saobraćajnu signalizaciju na uličnoj mreži Grada Beograda a JP „Putevi Beograda“ nisu obavezni da im izdaju poseban nalog za obnavljanje svake pojedinačne lokacije, tako treba rešiti ovo za pešačke zone.

Ponavljam da ovo znači da će svaki kamen koji se pomeri morati da se međusobno dopisuju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535444#p535444:3dmrfnpq je napisao(la):
direktor » 02 May 2018 02:43 pm[/url]":3dmrfnpq]Astro bg put sve popravlja na osnovu naloga sekreterijata ili komunalnog inspektora nista se neradi bez naloga Jako losa i prespora komunikacija izmedju svih mjerodavnoh sluzbi

A da uvedu neki "tiketing sistem"? Pa ipak je didžitalizacija prioritet premijerke... :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535456#p535456:27v8uj66 je napisao(la):
relja » Sre Maj 02, 2018 4:49 pm[/url]":27v8uj66]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535444#p535444:27v8uj66 je napisao(la):
direktor » 02 May 2018 02:43 pm[/url]":27v8uj66]Astro bg put sve popravlja na osnovu naloga sekreterijata ili komunalnog inspektora nista se neradi bez naloga Jako losa i prespora komunikacija izmedju svih mjerodavnoh sluzbi

A da uvedu neki "tiketing sistem"? Pa ipak je didžitalizacija prioritet premijerke... :D
Na osnovu prethodnih iskustava već vidim kako bi izgledala ta digitalizacija: flota goluba pismonoša koji oko vrata nose pejdžere sa uputstvima.

U pravu je Dule. Komunikacija između službi je katastrofa. I to ne samo u kontekstu grada nego u kontekstu svega, cele države.
 
Rade se ploče uveliko, za sad su popravljena oštećenja na potezu od recimo Albanije do pasaža koji vodi ka Obilićevom vencu (Millennium TC), a radi se najviše baš ispred Albanije, pored podzemnog prolaza.

Za sad deluje kvalitetno, kad sam prošao preko zakrpe kod fontane na Trgu delovalo je korektno odrađeno. Čak su tu bili neki nadzornici, prelazili preko i gledali dal se nešto klima.

Videćemo za koji dan konačne rezultate. Samo se nadam da će dobro da se potrude oko onih degeton ploča na ulazu u Sremsku jer em što su propale em što su jelte idiotski male i tanke pa moraju dobro da se učvrste i poravnaju ili će opet da krenu da pucaju, čak i samo pod težinom pešaka a kamoli dostavnih vozila.
 
Да фотодокументујем радове у Кнезу.

Од јутрос су кренули да сређују подлогу уз камере, као да је то нешто спектакуларно, мада је из перспективе власти јасно да ће и ове поправке морати да буду представљене, не као санирање штете, већ као неко инвестирање, не би ме чудило то упаковано у њихов промо сервис "Београд живи".

На терену две екипе, црвени комбинезони она фирма из Лознице, чини ми се "Рудник и Београд пут.

Раде локацију по локацију, санирају подлогу, ређају нове плоче и закуцавају их оним великим маљем.

Лично сам разочаран колико дуго смо чекали на сређивање, али добро, ово је доказ да када се медијски дигне фрка има ефекта.
 
Dobro pa su pogodili nijansu, uopšte se ne primećuje razlika između starih i novih ploča...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=535656#p535656:acry0fe4 je napisao(la):
fjerinic » 03 May 2018 07:07 pm[/url]":acry0fe4]Dobro pa su pogodili nijansu, uopšte se ne primećuje razlika između starih i novih ploča...

Нове ће временом потамнети, и старе су такве биле.
 
Istina je da vremenom potamne ali je to i posle godinu dana vidljivo da su na nekim mestima zamenili ploče, pa tako dobijemo mozaik, 50 nijanski jablaničkog granita.
 
Iako se ni meni ne dopada što se razlikuju boje, ipak je istina ovo što kaže @fjerinic. Isto ovako se bila podigla frka (s razlogom) kad su stavljane te ''nove'' ploče pre par godina, pa se boja razlikovala. Tad je objašnjeno da je zapravo korišćen identičan granit iz identičnog rudnika ali da stare imaju sloj patine koji im daje tamniju nijansu te da će i nove vremenom sustići to.

Tako da srediće se to. To je bukvalno najmanji problem u celoj priči. Meni je mnogo bitnije da se one postave kako valja i da traju što duže. Nisam stručnjak ali po ovome što sam video danas, čini mi se da su ih dobro nafilovali i utabali peskom sa strana tako da neće biti bočnih pomeranja niti klackanja. Al naravno pravi test će uslediti tek za par godina.
 
Izgleda da ovo javno sramocenje, preko soc i ostalih medija, funkcionise. Nazalost, jer je to jedini nacin da se nesto popravi.
 
Vrh