Šta je novo?

Pešačke zone

Pa to, znači ceo grad jedna velika tramvajska baštica. Ako sam vas dobro razumeo.

Samo mi nije jasno, ako je trenutno top prioritet da se stari Beograd opremi novim linijama tramvaja, za koj je onda građena ona Centrala na onom Novom Beogradu?
 
Kakve veze ima gdje je tramvajski pogon gradice se jos jedan tramvajsi depo bjese vrbin potok u starom djelu grada
 
Pa ima veze jer je očigledno neko nekad prilikom izgradnje te Centrale računao da će se tramvaji ubuduće više širiti po NBG, a ne po brdima i sokacima starog dela grada. Čak i ona papazjanija iza projekta ''Tramvajem u XXI vek'' ipak nije bila toliko blesava da ih gura baš gde god stigne, nego je očigledno imala na umu da oni budu dominantniji prevoz na NBG i zato je smestila njihov depo tamo.

I sad opet vaskrsava to padanje na tramvaje samo zato što su ljudi videli sliku Terazija iz 30ih godina sa tramvajima na njima i odma svi ''e aj da vratimo tramvaje''. U redu, bili tramvaji. Više nisu. Šta sad, da vratimo i fijakere i zanatske radnje? Mislim ne kapiram tu opčinjenost njima. Evo i ja sam odrastao uz trolejbuse. Pa ne zagovaram ideju da treba ceo grad da bude pod žicama jer su eto, oni meni dragi i lepi.
(Ovo se ne odnosi direktno na tebe nego na tu opštu opčinjenost tramvajima i tom idejom da kroz Vasinu mora pa mora da prođe tramvaj inače ništa od Beogradske metropole)
 
Bender Rodriguez":uvj9r0xw je napisao(la):
Ček ček ček, ako su za to krivi autobusi, kako to da takve rupe ne vidim npr u Kralja Milana, gde redovno tutnje trolejbusi i autobusi?
Па ти погледај мало боље, цела десна трака у оба правца је пуна неравнина. Тамо где нема аутобуса нема ни неравнина и рупа, као рецимо у БКА ;)

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Centrala je tamo izgradjena jer je tamo bilo drzavno zemljiste bez ikakvih problema lako za gradnju tada u nedodjiji a stigli su taman i novi tramvaji tj katice Rupcage oko sina koje pominjes napravili su autobusi oni nebi trebali da idu tram basticama gdje nema autobusa nema rupa
Dosta off ovo je za temu o tramvajima ili temu uopsteno o gradskom prevozu
 
Centralu su mogli da izgrade npr i na Vilinim vodama pa nisu. Odabran je NBG jer je ideja bila da se tramvaji šire po njemu. To znam iz proverenih izvora.

Kad u Vasinoj bude samo po jedna traka u svakom smeru koja je ujedno i baštica za tramvaje, onda će umesto trolejbusa i autobusa rupe praviti desetine dostavnih kombija, taksija i vozila hitnih službi koji će morati da prođu tom trasom. I opet sve jovo nanovo. E ok, samo što se asfalt neće raspadati 6 meseci posle krpljenja nego posle godinu dana.

Mada, rupe će praviti i turistički autobusi. Kojih je sve više. I koji hteli ne hteli, nemaju gde drugde da prođu na svom putu od Terazija do Kalemegdana. I znači opet se vraćamo na isto.

Inače mislim da ima veze sa temom jer je ovo tema o budućoj lokaciji gde bi prolazili ti tramvaji. No dobro, kako hoćete.
 
Slazem se sa direktorom da se ipak drzimo teme posto imamo vec postojece teme koje se bave tramvajima i mogucim novim pravcima i u centralnoj gradskoj zoni.
 
Radi se Skadarlija, cesmu su srusili videcemo sta ce biti.

Na Obilicevom su sadili zelenilo, blizi se kraj radovima.
 
I to sad kad krece sezona? Da li ima neka tabla sa naznacenim radovima?
 
Ideja sa tramvajem kroz kralja milana i vasinu do kalemegdana je savrsena. Jedini problem je sto gradski oci (goran vesic) imaju kombinaciju neku sa nabavkom elektro buseva i vec su najavili da ce taj potez biti opremljen upravo tim vozilima (koja ne ispunjavaju uslove za vozila GSPa)
 
Kakvi vise tramvaji, sine i kontaktne mreze, sta je sa vama... Sve te bandere, kablove i sine treba poskidati da progledaju ulice.

Elektrobusevi i trole sa autonomnim agregatima su buducnost a mi vecito u vezi bilo cega sanjamo neku romanticnu proslost.

Tramvaj je ubedljivo najgori oblik prevoza, posebno u starom delu grada. Ne postoji nista gore.
 
Posadise hoste...zanimljivo :) tu je hladovina uglavnom, ok je izbor, i dobro je sto nije suva trava :)

Preporuka: postaviti nize konstrukcije uz fasadu Tanjuga (moze i vertikalac) da se odbrani zgrada od huligancica.
 
Kako piše Kalenić sa SSC-a a u razgovoru sa radnicima, rekoše mu da Folić ima zamisao da se
kod Obilićevog venca izgradi fontana.

Plusić Horuse, lepe slike.
 
Sada svakom kučkaru koji se odvaži da ne pokupi za svojim psom izmet, isti
mu natrljati posred face.
 
file.php


Prskalica u donjem uglu?
 
Kako ovo sad dobro izgelda ne prepoznatiljivo jos kad sve zazeleni ociste fasade od grafitia postave kante itd
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454125#p454125:1tx4s06e je napisao(la):
Nepopravljivi optimista » Sub Maj 27, 2017 2:14 pm[/url]":1tx4s06e]Lepo, što više zelenila :vops:

Samo još da uklone grafite u celoj novoj pešačkoj zoni.

Ja sam odavno sve te grafite prijavio...a iz Tanjuga su mi odgovorili da muku muce sa grafitima, ali da se za uklanjanje ceka da se zavrse radovi pa onda...a one na biblioteci grafite koje sam prijhavio su prefarbali, kao i na uglu Pop Lukine i Toplicinog venca :kk:

Nije mnogo, s' obzirom sta sam sve prijavio, ali za neki pocetak ipak nesto.
 
Vrh