Šta je novo?

Pešačka pasarela od Kalemegdana do Savskog pristaništa

Kruzenje je tu da se sagleda umjetnost sa svih strana ...
 
zica... a ono staklo koje je planirano sa jedne strane?

mozda ga armiraju zicom


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Видите ове графите на слици доле? Е па очекујмо исте и на пасарели.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=634026#p634026:1k3d5yvn je napisao(la):
Дошљак » 27 Јун 2019 09:30 am[/url]":1k3d5yvn]Koлико беспотребног кружења...

Да ли је беспотребно? Да ли се у овај део града долази да се што пре заврши неки технички посао или обавеза па је круцијално уштедети пар десетина секунди или се овде долази у слободно време да се шета и ужива?

Ако је у питању ово друго, кружење не да није беспотребно, него је у складу са начином коришћења простора зар не?
 
Видећемо колико ће уживати туристи трећег доба са крузера у кружењу и погледу на бараке на Бетон хали кад упече сунце, као и како ће се пењати кад поледи зими. Ово је све јако траљаво и аљкаво осмишљено, и још горе изведено. Функционалност слаба двојка, естетика јединица, уклапање у амбијент дебела нула.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=634382#p634382:1m3umhxm je napisao(la):
Дошљак » Pet Jun 28, 2019 10:59 am[/url]":1m3umhxm]Функционалност слаба двојка, естетика јединица, уклапање у амбијент дебела нула.
Jel ima ocena u minusu? Pitam zbog kategorije ''brzina radova''...

Da dokumentarni kanali imaju emisije ''Najveće svetske sramote građevine'', ova pasarela bi definitivno mogla i trebala da se nađe na njihovoj listi.
 
Може. Ја мислим да је незавршена Славија ипак и даље на првом месту срамотних радова.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=634217#p634217:1l38mj25 je napisao(la):
astrodule » Thu Jun 27, 2019 8:54 pm[/url]":1l38mj25]Ništa od stakla, verovatno je isti provajder ovog kokošinjca kao i na Slaviji.

Jbt, pa makar staklo da su stavili.
Mada kod nas ne moze covek da bude pametan jer staklo naravno niko ne bi odrzavao pa bi ubrzo postalo musavo i ne bi licilo ni na sta.
 
Ne mora staklo. Može i neki bolji providni pleksiglas da se metne. Imitira staklo , a mnogo je lakše za održavanje i zamenu (u slučaju loma).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=634217#p634217:2z0iwxpp je napisao(la):
astrodule » Čet Jun 27, 2019 9:54 pm[/url]":2z0iwxpp]Ništa od stakla, verovatno je isti provajder ovog kokošinjca kao i na Slaviji.
Lepše bi bilo staklo, ali s obzirom kakva s*** živi po gradovima, bolje je ovo. Veruj mi na reč, čak ni ne izgleda tako loše
 
Nemam ja ništa protiv ove pasarele. Staklo, ili kokošinjac, meni je svejedno, samo ne volim kada se menjaju ideje sa rendera.
 
Iskreno se nadam da je ova žičana mreža postavljena bar horizontalno, pošto su sigurno sve ukrivo u odnosu na okvir. Međutim rampa ovda ima pad na desnu stranu pa su bar žice valjda ipak horizontalne. Teško je proceniti ovako na snimku iskosa. U svakom slučaju ovako će izgledati u protiv svetlu, kad se Sunca iza mreže, a kad je ispred onda ćemo imati mnoštvo geometrijskih refleksija od sjajnih niklovanih žica. Doduše, neprekinuti niz grafita će biti samo ne jednoj od dve ograde.

Pogledajte prilog 1
 
Danas u prolazu izbrojah na brzinu cak 7 radnika na pasareli ...
 
Мислио сам да су урадили целу ограду у делу пасареле преко улице (нисам видео добро из даљине), јуче сам установио да су стигли до пола:











Могли су да оставе бар део пруге (у дужини један до два километра, рецимо - од Бетон-хале/Пристаништа до Спортског центра "Гале"), за, на пример, туристички воз са старом локомотивом и вагонима, с лепим погледом на Тврђаву и ушће двеју великих река; или, као брзи градски воз независан од осталих система за везу између Дорћола и Пристаништа без пењања на гребен и проласка кроз Стари град:







....................

Претпоследњи у низу кафић се завршава, остао је последњи - до Пасареле:



 
Pa on i jednu stranu ograde rade fazno. Strašno (osim ako nije planirano malo žica, malo leksan, malo beton, no i u tom slučaju - strašno)
 
Како је романтична ова џунгла до улаза у тунел Бетонхале :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636839#p636839:3gt9aybm je napisao(la):
zexland » Sub Jul 06, 2019 7:02 pm[/url]":3gt9aybm]Jel moguce da ova pasarelicica kosta 2.000.000 EUR ?

Pa dobro najmanje pola od toga je ugradnja nekoga :lol: ako ne i 3/4
 
Bender Rodriguez":ozmj4a89 je napisao(la):
Šta će na kraju da rade sa tunelom Beton hale?
Sačekaće da tu zavladaju zmije, pacovi i narkomani i onda ćemo dobiti najbolji tunel u univerzumu

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Кроз тунел у Бетон-хали је могао да се скрене Булевар Војводе Бојовића у једном смеру, с две траке, све до тзв. Шпанске куће и тако потпуно избегне укрштање с трамвајском пругом. За супротан смер досадашњом трасом Карађорђеве би се добиле две траке и само један прелаз преко пруге у Карађорђевој.
Тако би Булевар могао да има четири коловозне траке од Шпанске куће до Дунавске улице. Могуће је било, чак, спровести булевар даље све до будућег кружног тока и споја с Вилсоновим булеваром, а да само трамвај иде делом Карађорђеве између Задруге и Бранковог моста.
 
Vrh