Šta je novo?

Parkovi

Predhodni lepi dani napunili su parkove ubičajenim postiocima,
da li ce i ove sezone Beograđani ostati žedni
po principu tamo gde nema česama nece ih ni biti . . .
nit najava nit planova nigde. . . . :shok:
 
Prošao sinoć kraj Akademskog parka. Sve staze su izbetnorane i zemlja je poravnata - sve je spremno za završne slojeve - (nažalost) asfalt na stazama i trava na zemlji :) Vrlo sam radoznao kako će izgledati mobilijar u parku - nadam se da neće isuviše eksperimentisati, ipak ovaj park nije mesto za to. Takođe, raduje me što će oko cvetnih leja biti ogradice od kovanog gvožđa.

Rekonstrukcija ograde će, nadam se, doći sa rekonstrukcijom trga. I jako bih voleo da se to desi u ovoj deceniji.
 
Zasto se ne poplocavaju obnovljeni parkovi. Kamenom, opekom, betonskim plocama, plocama sa tucanikom, bilo cim - samo ne, ne i ne asfaltom. Pa tolike ulice na Starom gradu i Vracaru su poplocane, a zar park nije mesto koje kod mladih treba da podstice mastu raznovrsnim oblicima i bojama i izazov za umetnicka resenja.

Kandelabri su potpuno neodgovarajuci, jer za park nastao u 19. veku u okruzenju najstarijeg dela grada pristaju klasicno stilizovani kandelabri, npr kao u Skadarskoj ili u gornjem Kalimegdanu.

Neobicno resenje je nasledjeno i sada, stubovi parkovske rasvete ispred spomenika !
 
vucko":3nnptvpm je napisao(la):
Rekose danas na Studiu Dj da je rok zavrsetka radova 21. april.

Park na Studentskom trgu je maltene gotov, ljudi su samoinicijativno pomerili ogradu i vec se koristi decije igraliste a mene i dalje zanima sta im je toliko trebalo da produze zavrsetak radova od decembra za april.
Park nece biti behatonizovan, nadam se da nisu zaboravili nesto i da nece morati da kopaju kad zavrse:

dsc0584.jpg


dsc0588.jpg


dsc0582.jpg


Uz ogradu, gde ce ici visak vode
dsc0589.jpg
 
Kovana ograda je još lepša uživo :kk:
nadam se da ce vratiti one ,,,grose,, klupe, jer trebaju da potsete koliko smo još mali
rado bi po koju video i na mnogim drugim mestima. . . . :)
 
Čekaj jel ovo nova ograda koja nije bila tu? Pitam zato što se već vide tragovi rđe. :grand:
 
Da li ce postaviti ogradu oko svih travanjaka a pogotovu oko spomenika?
 
Sređuje se Kopitareva gradina, jedan od lepših parkića (trgova) u Beogradu :)

Renoviranje parka Kopitareva gradina

Odgovarajući na peticiju preko 200 građana tog kraja, gradska vlast je odlučila da renovira park Kopitareva gradina.

Radovi su započeti pre nedelju dana, a park će u okviru obnove biti popločan, biće postavljene nove klupe, a dečje igralište sa klackalicama, vrteškom i ljuljaškom dobiće gumenu podlogu površine 50 kvadratnih metara.

Na delu zelene površine. postojaće i ograđena zona od 42 kvadratna, mesta predviđena za pse, dok će na svim prilazima skveru biti postavljene korpe sa kesama za pse.

Izvor: Blic

Slika je iz "Politike":
kop3.jpg
 
Izgleda lepo al ne vidim makar naj običniju česmu. . . .


.

možda se negde i skrila ? :rolleyes:
 
Homere,obelezi lokaciju molim te,ne znam gde je to.

Nedopustivo je da ne naprave jednu cesmu.
 
Још једна манипулација омрзнутих "жутих"! Зар не, Вучко?
 
Molim?O cemu ti?

Prosao sam danas kroz akademski park,sve zelene povrsine ce biti ogradjene sto je mozda i preterano,glavno je da ce deo sa statuama biti ogradjen.I izgleda da nece biti onog ogradjenog dela za pustanje pasa kao u drugim parkovima.
 
Vučko, to ti je otprilike između Hilandarske, Bulevara despota Stefana i Džordža Vašingtona. Verujem da prepoznaješ kraj:

kopitareva-gradina.png


Zanimljivo je da ova devojka u svom portfoliu ima projekte za još nekoliko parkića u Beogradu (uglavnom na teritoriji Starog grada), ali ne znam da li su i ono planirani za realizaciju. Konkrretno mislim na Gundulićev venac i skver ispred Urbanističkog zavoda.
 
Bravo Nurko7000
Ovakve slike su pravo osvezenje. Pozelim da sam u Beogradu. Kod mene u Montrealu nista ne buja.

Inace koristim ovu priliku i dajem moju podrsku svima onima koji pokusavaju da makar i najspontajniju i prakticniju slicicu Beograda i Srbije nacine u zivahnim bojama. Te zivahne slike trebaju da su nase marketinsko orudje. Mi se tako predstavljamo svetu i prolazniku. Mi SVI treba da se trudimo da naravimo SVAKU sliku sa sto vise kontrasti i sto vise saturated boja. Dusa me zaboli kad neko ofrlje uslika nesto, magleno, sivo, mutno, a to ostaje na Internetu i mi tako sebe opisujemo. Drugi su odavno shvatili da ako nesto samo po sebi nije veselo da onda HDR ima zavodljivu moc. Svaki celularni telefon ima HDR aplikaciju i pravi odlicne slike. Samo fali zelja i 3 sekunde vise zadrzavanja na objektu na koji zelimo obratiti paznju.
Za one koji ne poseduju Canon Mark 2, 3, 4… ili nemaju Photomatix Pro tj. PhotoAcute na kompu, za mobilni predlazem:
http://www.eyeApps.com/Home.html
 
Nurko,hvala na animaciji teme.

Homere,sad se setih tog parka,jednom prodjoh tuda,secam se da je bilo puno vlasnickih pasa i na sve strane pakirani smartovi.Drago mi je da ce obogatiti tu lokaciju.

Taj plan za skver prekoputa urbnistickog zavoda izgleda simpaticno sa onim starinskim metrom.Nadam se da ce ga realizovati,da mene pitate povecao bih radijus parka je tamo definitivno ne trebjau 2 trake za ulivanje u 29. Novembra,a mogle bi se postaviti i neke klupice.
 
vucko":1pqi1m7o je napisao(la):
Molim?O cemu ti?

Prosao sam danas kroz akademski park,sve zelene povrsine ce biti ogradjene sto je mozda i preterano,glavno je da ce deo sa statuama biti ogradjen.I izgleda da nece biti onog ogradjenog dela za pustanje pasa kao u drugim parkovima.

Tacno tako, ako ostane slobodna povrsina za korisnjenje, bice ugazene trave kao i pre rekonstrukcije. Akademski za sada izgleda sjajno !
 




Mnogo puta ovde ponovljeno al . . . . :(

evo kako izgleda iz Teraziskog parka







Uploaded with ImageShack.us

Ja izbrojah 4 krova na liniji koja drastično na bolje menja Bgd
a ujedno bi to bila lepa i kratka prirodna veza Terazija sa Savskim platom
kojje upravo aktuelan za uređenje i oživljavanje :)
 
Vrh