Šta je novo?

Parkovi

Zavrsen djecije igraliste u finansijskom parku :kafa:
 
vucko":32u69dr5 je napisao(la):
Galeks":32u69dr5 je napisao(la):
vucko":32u69dr5 je napisao(la):
Juce je bio sastanak u mesnoj zajednici u vezi petog parkica.Nisam bio ali izgleda da pominju neka parking mesta i cuda,ponovo opstina zvezdara mulja nesto...

Kakvo je stanje tamo? jel ima potrebe za parking mestima? Jel ima mesta za to i sta je na kraju sa tim parkom?

Tamo je ok,odbranise park vec pre nekoliko godina.Nazalost je ogromna potreba jer puno ljudi tamo koristi kola bez obzira sto su na Bulevaru.Ali ne treba im dozvoliti da ih grade na ustrb parka.

Park je sacuvan ali ga nisu sredili vec nekoliko godina.Sada ce sigurno opstina juriti da pred izbore rekontruise park i napravi parking mesta da bi dobila politicke poene jer su oko Zvezdarske sume ispali krajenje nekorektno i pokvareno,a pogotovu predsednik opstine Zvezdara.

Peti parkić već ima predloženi projekat rekonstrukcije ako se dobro sećam, ne?
 
Nisu ga prihvatili gradjani koji zele parkinge tamo a ne park...Sou bez prestanka.Nece biti izgradnje koja je ranije planirana,ali ne znaci da nece parkinge napraviti...
 
podsecaju me malo na "E sad necu ni kako ja hocu"
 
To je problem jer imate deo gradjana okoline koji hoce parking mesta i deo koji zele tu park.

A realno resenje je da sami zajedno sa investitorom naprave podzemnu garazu i ne na mestu jedinog parka u bloku vec ispod postojecih parking mesta koja vec postoje i betonirana su...Ali oni zele da im grad gradi podzemnu garazu.A zaboravljaju da je vreme komunizma proslo gde se i moglo to dobiti,a sada vala pada njima na grbacu da li ce dobiti garazu ili ne,koju zele samo oni da koriste.

Naravno,ne zele garazu tamo gde vec postoje parking mesta jer ta parking mesta nemaju ulicu koja ih direktno vodi do Bulevara Revolucije.

A park bleji unakazzen vec 3 godine,jedino sto videh da stavljaju onaj ping pong sto pre neki dan.Sve verujem da ce neko u decembru da opici partiju ping ponga tamo :D
 
Zasto parking servis nebi tamo napravio podzemnu garazu nesjecam se kad su zadnju napravili a pa da jadni nemaju para to kosta jetinija je kanta boje :rant: Kad su zadnji put napravili garazu podzemnu :kafa:
 
Parking servis digao ruke od pravljenja garaza, lepse im da uzimaju pare za parkiranje na trotoaru :D Salu na stranu, Parking servis bi tu mogao samo da napravi komercijalnu garazu (a pitanje je koliko je ova lokacija isplativa za tako nesto), dok gradjani iz okoline Petog parka, s druge strane, zele garazu za sebe.

Onda je logicno pitanje zasto bi Parking servis parama iz budzeta (ili iz sopstvene dobiti kao javno gradsko preduzece) trebalo njima da gradi nekomercijalnu garazu (onu u kojoj se ne bi naplacivao parking sat)? Onda bi svi ostali imali puno pravo da zahtevaju poptuno isto.
 
Možda bi mogla da se napravi neka kombinacija javno-privatnog partnerstva gde bi se pravile podzemne garaže a kao investitori da se pojave građani kao kupci parking mesta, i sam parking servis koji bi preostala mesta naplaćivao po satu.

mislim da je ok cena od nekih 7 soma za podzemno parking mesto.
 
Tesko da bi do toga doslo jer nasi gradjani hoce sve da im izgradi drzava,a ovaj parking bi bio za privatnu upotrebu jer je povezan uskim jednomsernim ulicama pa ne bi bio isplativ i pristupacan.
 
Urađen novi trg na Voždovcu

Od 24. decembra o.g. rekonstruisani plato sa fontanom u naselju Braće Jerković, iznad pijace, biće za stanovnike ovog voždovačkog naselja ponovo mesto za odmor i druženje.

plato_b.jerkovic.jpg


Do sada je ovaj prostor godinama bio zapušten, fontana nije bila u funkciji, a betonske staze i klupe koje okružuju fontanu bile su ruinirane. Uređenjem ovog prostora stvoriće se novi prostor susretanja, okupljanja i odmaranja kako starijih, tako i mladih Voždovčana u samom centru naselja Braće Jerković. Ukupna površina koja je sanirana je oko 770 m2.

Finansijska sredstva obezbedila je opština Voždovac. Radovi na izgradnji platoa u naselju B.Jerković trajali su nešto više od dva meseca.

Nakon završetka platoa sa fontanom u naselju B. Jerković, urediće se još jedan trg sa fontanom, ovog puta na Banjici, unutar okretnice tramvaja, neposredno ispred tržnog centra, na uglu ulica Paunove i Baštovanske ulice, na površini od oko 2000 m2.

Izvor Opstina Vozdovac
 
Teraziski park, nezaobilazan stranim turistima
čij je broj značajno porastao povodom ovog dočeka nove godine
pa da vidimo čime se hvalimo i šta če pamtiti iz Bgda


















Za mene nedavno iznenađenje ovaj ,,zeleni đep,, je produžetak parka :shok:



Zapazili ste zaboravljene stubice sa geodetski oznakama . . .
a kao vracen je park u prvobitno stanje :laugh: :lool: :laugh:
 
kome je stalo do izgleda Bgda i zelenih javnih površina
( nedavno na TVu rekoše da nije više građevinski plac nego zelena površina )
hajde da vidimo i taj ,,produžetak, , . . . .







Možda da pišemo deda-mrazu ako nije i on otišao na Tašmajdan :lool: :laugh: :lool:
 
Evo još jednog ,,lepog,, parka iz strogog centra BGda, a koj nije Tašmajdan :p



a tu su, tik uz nj. i stepenice . . . .



Beograde, Beograde. . . . .
Potrebnu česmu, ne vredi ni da spominjem. . . . . .
 
Za Terazijsku terasu već postoji parkovski projekat, ali je sređivanje nažalost odlagano već nekoliko puta. Za početak bi se sredio sadašnji park do Ulice kraljice Natalije, a ideja je da se u perspektivi ceo park spusti do Save i time ostvari još jedna lepa i direktna veza reke sa centrom grada. Nažalost, načekaćemo se mi za tako nešto.
 
Stanje Akademskog parka ovih dana. Zar ne rekose negde da je rok za rekostrukciju kraj 2011?
Nema jos puno da se radi.
dsc0296.jpg


dsc0298.jpg
 
Evo male reportaže još nedovršenog parka u Pančićevoj ulici na Dorćolu pored depoa GSP-a. Jedan deo slika nalazi se i u temi "Tramvaji". Prve dve slike su iz manjeg parkića koji gleda na Dunavsku ulicu, i u kome je urađeno novo dečje igralište sa rekvizitima sličnim tašmajdanskom parku. Tu se nalazi i fontana koja je pre više od 30 godina samo grubo napravljena i nikad nije dovršena.











Dečje igralište je ograđeno (da ga ne zapišavaju kučići), i opremljeno onom gumom da se mališani ne povrede dok izvode svoje ludorije. Neverovatnom ironijom sudbine klete, ta ista guma smrdi kao da je nedeljama zapišavana od strane kučića (verovatno će taj miris da izvetri do proleća).



Poslednja slika pokazuje odvojen deo za kućne ljubimce ograđen, i sa nekoliko zanimljivih rekvizita i kantica za izmet. Nadam se da će vlasnici konačno početi da imaju obzira za ostali svet i da će nas ubuduće poštedeti govana:

 
@GOJE
+ 1 :)

Moram priznati da je grad protekle godine bio jako vredan i ipak uredio ne mali broj parkova i dečijih igrališta :)

Po Beogradskim naseljima se to i vidi , :cool: te ako bi sumirali 2011 godl na ovoj temi, onda za parkove
g r a d j e z a s l u ž i o v e l i k e p o h v a l e :gobb:
 
boca-ica":21adjre8 je napisao(la):
@GOJE
+ 1 :)

Moram priznati da je grad protekle godine bio jako vredan i ipak uredio ne mali broj parkova i dečijih igrališta :)

Po Beogradskim naseljima se to i vidi , :cool: te ako bi sumirali 2011 godl na ovoj temi, onda za parkove
g r a d j e z a s l u ž i o v e l i k e p o h v a l e :gobb:
Slazem se,ali kad bolje razmislis to je i njihov posao,a ne samo da obecavaju i da nista ne rade,ovih dana cu malo prosetati po kraju da slikam renovirane parkove,ja sam odusevljen ..:D i to sad treba cuvati od idiota najblaze receno,da ne unistavaju,,,
 
Homer Jay":3ib1jknm je napisao(la):
Urađen novi trg na Voždovcu

Od 24. decembra o.g. rekonstruisani plato sa fontanom u naselju Braće Jerković, iznad pijace, biće za stanovnike ovog voždovačkog naselja ponovo mesto za odmor i druženje.

plato_b.jerkovic.jpg


Do sada je ovaj prostor godinama bio zapušten, fontana nije bila u funkciji, a betonske staze i klupe koje okružuju fontanu bile su ruinirane. Uređenjem ovog prostora stvoriće se novi prostor susretanja, okupljanja i odmaranja kako starijih, tako i mladih Voždovčana u samom centru naselja Braće Jerković. Ukupna površina koja je sanirana je oko 770 m2.

Finansijska sredstva obezbedila je opština Voždovac. Radovi na izgradnji platoa u naselju B.Jerković trajali su nešto više od dva meseca.

Nakon završetka platoa sa fontanom u naselju B. Jerković, urediće se još jedan trg sa fontanom, ovog puta na Banjici, unutar okretnice tramvaja, neposredno ispred tržnog centra, na uglu ulica Paunove i Baštovanske ulice, na površini od oko 2000 m2.

Izvor Opstina Vozdovac
Ma to je slika od pre 4 godine..a i vest je iz 2008..fontana jos uvek ne radi,izvrljano je sve,neke klupice i polomljene..:p
 
Sorry :laugh: Pokupio sam je sa sajta opštine, siguran sam da mi je izašla kao novija vest...
 
Vrh