Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Ima i drugih rastera i drugih položaja sadnje drveća
20240502_142658.jpg

Sta recimo fali ovoj varijanti svaki par parkinga drvo lipe debela hladovina
 
Korenje će praviti probleme i ako je asfalt, a praviće probleme i ako je dva metra pored parkinga. Pod uslovom da je loše posađeno... Ako su im kasete vać naučna fantastika, mogu da uzmu komad široke plastične kanalizacione cevi. Prosto i jeftino, a teralo bi koren na dole.
 
Kapiram da ćemo prave promene videti tek kada srede i puste sva parking mesta, ovako kad krene i zabrana parkiranja na njima, biće tuča oko ovih.
 
da, ali ipak ocekujem da ce biti bolje nego sto je sada sigurno, ipak ako se pogleda ceo blok, dobio se veliki broj zoniranih parking mesta. Ove ilegalne kontam da ce zauzeti kamperi :D

iskreno, ja licno ne ocekujem da ce da srede ova losa parking mesta u sledecih par godina…
 
Biće bolja situacija u vreme radnog vremena, to je sigurno. Posle 20 ili 21, nećeš naći mesto ispred zgrade. 🤓
 
to je netacno, kod nas posle 5 ima mesta koliko hoces. Manje od kako se zonirali blokovi 28 i 30. plus cela parking ostrva. Uvece je problem kada je evroliga ili neki turbo folk u areni
 
Super onda. Kad se šetam po obodima blokova 23 , 22 i ostalih, imam utisak da je uveče sve puno kad se svi vrate kućama.
 
kako mi ortaci javljaju taj problem ima i blok 30. gde preko dana moze se naci mesto ali uvece je dosta knap (mada imaju cela ostrva u zorana djinjdica prazna, a tu ima boga oca mesta, kontam da ih mrze da pesace) u 23. isto ima mali broj parking mesta, ali zato ima veliki broj garaza, ja sam kao podstanar tamo placao garazu 4000 dinara. u 22. mi deluje dosta bolje, ali i tamo ima dosta garaza, i za kupovinu i za izdavanje, 22. mi je bash zbog toga i jos nekih finih stvari bio inicijalni blok da kupim stan, ali nisam imao da srece da nadjem krsten stan za neke malo iznad normalne cene
 
Ово ће дефинитивно помоћи станарима који ће за релативно мали новчани издатак убудуће много лакше паркирати своје аутомобиле, барем у оним деловима где проблем корења није толико изражен.

С друге стране бројним запосленим који раде у окружењу 29. блока у које и сам спадам ово ће додатно отежати муку. Недостатак плавих паркинг места ће постати још видљивији, јер ће сада сва плава места у близини бити попуњена и пре 8 сати. Ја већ одавно не користим 29 блок јер је већ у пола 8 тамо готово немогуће наћи место ако ниси спреман да са још 20 аутомобила вртиш узалудне кругове и чекаш да ти се усрећи да неко испред тебе напусти неко паркинг место. Мислим да ће се повећати притисак и на блокове са друге стране Омладинских бригада, пре свега на блокове 33 и 38 где се ипак још увек може наћи по неко празно место у то време.

Шта ће бити са незваничним паркинг местима попут оних уз тротоар зграда које гледају на БЗЂ? Претпостављам да она нису предвиђена за зонирање, јер званично и нису паркинг места а ипак пружају уточиште великом броју аутомобила, што станара што запослених у близини.
 
kada bi arena napravila garazu ispod, namlatila bi se para

a ta mesta koja nisu zonirana ka bzdj, ignorisace se kao i sva slicna mesta u drugim blokovima
Оно што је занимљиво је да су то у ствари најбоља места јер се лакше излази из кола, не лупају ти ауто вратима и већина су више у хладу у најтоплијем делу дана више него званична јер су ближе зградама.
 
Cek zelena površina ode u parking
Gdje ovo dodje tacno
 
Vrh