Šta je novo?

Park Apartmani Kalemegdan - [ Stambeni objekat ]

Hvala ljudi. :sesir: Lepo je videti da ima još dosta članova koji nisu poklekli pred ovim novim trendovima gde ispada da je onaj s više para automatski u pravu.

Problem s nekima na forumu je što te vide 20 puta kako pišeš nešto lepo i pohvalno (Savski trg, Skyline, Klinički centar, Pošta 6, BIGZ, Kneza Miloša...) i potpuno izignorišu to. A onda kada o tri druga projekta napišeš nešto kritički, odma kreću pamfleti ''a pa tebi nikad ništa ne valja'', '' samo se nešto žalite'', ''sve vam smeta'' i slično. Što je najluđe, često se tu javljaju ljudi koji ne mogu biti dalje - u svakom smislu te reči - od predmeta diskusije. Mislim na kraju krajeva, ja ne češljam forum pa da idem da komentarišem Blok 63 ili Zemunske kapije... Komentarišem ili ono što utiče na mene, ili ono što mi je u relativnoj blizini. A neki ovde ko da su lično gradili Beograd zadnjih 200 godina, i to od Batajnice pa sve do Vrčina.

Možda im je problem što ne idem po forumu, temu po temu, i pišem redom ''bravo za The One'', ''super vesti za Hram!'', ''odlične vesti za Voždove kapije!'', pa tako za svaku temu iz ove sekcije. Pa mislim može i tako. Samo što se to onda zove - (nenamerni) spam. I opterećuje teme i forum.


A problem sa ovakvim investitorima nije to što bi da grade i zarade, nego što bi da to rade bez ikakvog poštovanja i obzira prema mestu i onima koji će biti tu oko njih. Neka se gradi grad, neka raste. Ali bato, ako nameravaš da praviš nešto tik uz nečiji dom, pogotovu ako je tu puno domova, ima da ispoštuješ to mesto gde dolaziš. Jer tu je postojalo nešto i pre tebe. Neko je tu sticao stvari kroz decenije, i ulagao u taj svoj dom, svoj kraj i svoje komšije tu. Postojao je taj kraj tu i pre tebe. Nisi ga ti ni izgradio ni oslobodio. Nije tu bila poljana ili kamenjar, bez igde ikoga, koji si ti izgradio i kultivisao, pa da sad kao imaš pravo da se ponašaš kao mini-gradonačelnik, šerif i poglavica. Ima da ispoštuješ ljude kod kojih dolaziš. :wink:

E to je ono što je neshvatljivo nekim ljudima u ova današnja doba, i ovde na forumu. Pa misle da kao to što neko ima para i ''imidž'' da to automatski znači da je neka ljudina, neko božanstvo. Ma boli me bre briga i da je Tramp lično. :D Kačio sam se ja svojevremeno u tom kraju i sa nekim novopristiglima koji dolaze tu G klasama, Bentlijima pa i Ferarijima. Znaće verovatno @Komša na koje mislim. Elem, to što vozi Ferari meni ne znači ništa. Tačnije, znači mi samo da je slepac, jer samo slepac uzme da vozi precenjen auto s klirensom od 2 cm po Beogradskom asfaltu i sa Beogradskim vozačima. :lol: Tako da te priče kao ''pa on ima para'', ''on ima imidž''... ma to mogu ovi forumaši da okače mačku o rep. Briga me za pare i za titule, zanima me šta stoji iza čoveka. Da li rad i čast ili smrad i zloba.


Paradoksalno, najglasniji u hvaljenju i celivanju današnjih bahatih investitora su oni koji u svemu vide komuniste i stalno fanatično pišu o njima i drugima koji su nekad prekrajali istoriju. Smetalo im je kada su se u SFRJ komunisti ponašali kao da istorija počinje od njih. A sada im ne smeta kada se regionalni kvazi - kapitalisti i kriminaliteti ponašaju tako.
 
Сада се у свакој разумној критици тражи длака у јајету и то се изврђе као да је некаква љубомора. Мени овде смета пре свега естетика. Сви постојећи објекти овде су један до два спрата. Проблем је свакако у регулацији висине од стране града али и алавости инвеститора који по сваку цену хоће максимум квадрата. Па друже направи ту прави лукс нек буде зграда са три-четири спрата и шест до осам станова ал да коштају у складу са локацијом, лепо ћеш зарадити.
Ја бих овде волео да видим шта више зграду попут Бирчанинове 7 и по висини и по естетици. http://sanidei.com/beograd-bircaninova-7/
 
Не може Подагошки музеј да попуца нити околне зграде да се уруше просто зато што су радови који могу да изазову таква оштећења завршени пре деценију. Објекат је дошао до коте приземља, подземне етаже су завршене. Не лупетајте више глупости молим вас.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854756#p854756:3o91056o je napisao(la):
MayDay » Uto Jun 01, 2021 10:57 am[/url]":3o91056o]Poceli su radovi, Pedagoski Muzej nije zasticen!!!

Ograda gradilista je zakacena ZA MUZEJ koji je pod zastitom drzave!
file.php

Ovako izgleda cosak Pedagoskog Muzeja na pocetku radova. Ograda je zakacena za Muzej!!!
Novi investitor valjda nasledjuje i stetu koju je prethodni napravio ili? Pukotine na Muzeju su prisutne i nalaze se mahom na strani gradilista.

Izvodjac radova je uklonio ploce uz sam oluk muzeja i kad pada kisa voda ide tik uz zgradu. Zasto je ovo uradjeno? Da li iko brine o zastiti Pedagoskog Muzeja pri ovim radovima?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=857059#p857059:ts8g8lzq je napisao(la):
stf » Pet Jun 11, 2021 7:33 am[/url]":ts8g8lzq]Не може Подагошки музеј да попуца нити околне зграде да се уруше просто зато што су радови који могу да изазову таква оштећења завршени пре деценију. Објекат је дошао до коте приземља, подземне етаже су завршене. Не лупетајте више глупости молим вас.

I jos da dodam da se trenutno obavljaju radovi pod zemljom i danima iznose iz podruma ogromni betonski blokovi. Ocigledno se radi i rekonstrukcija ispod zemlje u garazama.

Gledam sa prozora sta se radi!

:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=856781#p856781:g3y74oqy je napisao(la):
Bender Rodriguez » Чет Јун 10, 2021 11:02 am[/url]":g3y74oqy]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854843#p854843:g3y74oqy je napisao(la):
Kristina11 » Uto Jun 01, 2021 4:20 pm[/url]":g3y74oqy]
Odrasla sam na Dorcolu i provela vecio deo detinjstva u tom kraju, komentar da ova zgrada vise stoji uz "obalu mora ili uz reku" je bukvalno nesto najsmesnije sto sam procitala na ovom forumu u skorije vreme
E a vidiš ja sam odrastao jedan blok od ove lokacije. Pa isto kao i Došljak, MayDay, Piccolo i ostali s trunkom razuma smatram da je predimenzionirana megalomanska budževina koja ne poštuje svoju okolinu. Šta ćemo sad? Hoćeš i meni da kažeš da se ne razumem i da ne znam kraj o kome se priča? :kafa:
Potpuno se slažem, ovome nije mesto tu, potpuno nepoštovanje okruženja i duha mesta, kako vizuelno a pogotovo gabaritno...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=857049#p857049:28gf06sl je napisao(la):
Дошљак » Pet Jun 11, 2021 6:45 am[/url]":28gf06sl]Сада се у свакој разумној критици тражи длака у јајету и то се изврђе као да је некаква љубомора. Мени овде смета пре свега естетика. Сви постојећи објекти овде су један до два спрата. Проблем је свакако у регулацији висине од стране града али и алавости инвеститора који по сваку цену хоће максимум квадрата. Па друже направи ту прави лукс нек буде зграда са три-четири спрата и шест до осам станова ал да коштају у складу са локацијом, лепо ћеш зарадити.
Ја бих овде волео да видим шта више зграду попут Бирчанинове 7 и по висини и по естетици. http://sanidei.com/beograd-bircaninova-7/
Slažem se. Sanidei zaista gradi objekte za primer. Mislim da im je objekat na Senjsku u Vase Pelagića pored Sheher-a najbolji u gradu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=856752#p856752:4ng2hcr9 je napisao(la):
GOJE » Čet Jun 10, 2021 7:31 am[/url]":4ng2hcr9]Bahati investitor je posekao celu trinaestogodišnju šumu, koju je Matić Pere Companija brižljivo gajila ovde:

Samo sam htela ovo da prokomentarisem. Zasto nesto sto je sasvim normalno da se desi dizemo u nebesa? Odrzavanje gradilista je MPC trebalo davno da radi a zasto nije kaznjen za necinjenje to je druga stvar.

Ako cemo pravo, novi investitor je ovo preuzeo od MPC-a 3/3, pa je tek sada 1/6 posekao sumu.

Puno je zasticenih medveda ovde, valjda je to svima jasno! :)
 
Samo polako, ja sam ovde poznat kao posve neozbiljan forumaš, koji voli da tera šegu i gde joj nije mesto. @Pantograf bi sigurno znao koja bi to stilska figura mogla biti.

Mada, imao bih i jedan ozbiljan komentar. Često se dešava da novi investitor preuzimajući zaparloženo gradilište, sruši i postojeće temelje, jer je izmenjen projekat. To se desilo u Dubrovačkoj (Enmon zgrada). Za nas koji nismo skloni detaljnom čitanju dozvola, projekata i ostalih trica, verovatno bi @stf mogao stopostotno da potvrdi da ostaju postojeći temelji (tako je nešto i sugerisao u prethodnom postu).
 
Gojetova antiteza 8)

Šalu na stranu, velika je šteta što izgradnju najužeg centra grada nismo završili dok je bilo vreme, tamo negde do 1945, jer sad ne bismo imali ovakve rasprave, ni o stilovima, ni glede spratnosti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=857094#p857094:355iz35o je napisao(la):
Пантограф » 11 Jun 2021 10:33 am[/url]":355iz35o]Gojetova antiteza 8)

Šalu na stranu, velika je šteta što izgradnju najužeg centra grada nismo završili dok je bilo vreme, tamo negde do 1945, jer sad ne bismo imali ovakve rasprave, ni o stilovima, ni glede spratnosti.
Eeeee, hvala najlepše. Sad konačno znam šta i kako pišem. :sesir: :grand: Nije to sarkazam, niti cinizam, niti je humor, samo humora radi, to je GOJETOVA ANTITEZA, BRE.

A, ovo drugo ne može biti tačnije. Skoro čitav grad je krezubav, a mirenje interesa investitora i javnosti nam nije jača strana. Nema takvog investitora koji će sazidati manji, lepši, kulturniji, primereniji objekat, ako ne postoji regulator koji će ga na to naterati. Već sam napisao da jedan sprat manjka, znači nekoliko stotina hiljada evra profita manjka. Investitor, koji bi se odrekao toga, nije dorastao ni čuvanju baš malog krda magaraca. Da bi MayDay, Bender Rodriguez, Dex Libris i GOJE pisali pomirljivije komentare? Ajte, molim vas... :mrgreen:
 
Nije replika nikome nego dopuna i nadovezivanje na zadnjih par postova:

Porazno je kada čovek gleda horde bahatih otpada kako uništavaju i maltretiraju druge oko sebe. Ali još poraznije od toga je kada čovek gleda kako se pojavljuju ljudi sa strane koji brane i veličaju takve pojave.

Bilo je toga i ranije. I jednog i drugog. Ali ovo drugo je definitivno u porastu u zadnje vreme. Nameće se i protura ta neka filozofija "pa on je bogat, on je poznat, samim tim sigurno zna šta radi". Ma kako da ne. Rekoh, boli me bre oluk i da je Tramp ili Bafet. Video sam takve slepčine uživo. Pričao sam sa njima. Kačio sam se sa njima. Zapravo, kačim se i dalje, nisam ja još završio svoje. I neće meni niko, a pogotovu ne neupućeni ljudi, da pričaju da su takva ponašanja normalna i da su to osobe i pojave vredne poštovanja i divljenja. Ako su mnogi ljudi u današnje doba izgubili kičmu i razum, ja vala nisam.

Ako neko ne želi ili nema snage da se bori protiv takvih pojava i kancera, nema problema, razumem. Uvek je bilo slabića, ništa novo. Uostalom, i na to ljudi imaju pravo. Ali jedno je pasivnost i ravnodušnost prema tome kad te neko tlači i uništava, a drugo je kada to pređe u Štokholmski sindrom i patologiju i počnes da braniš i slaviš takve otpade ljudskog roda i svoju propast.

A da ne pričam tek o dvoličnosti, da se s jedne strane rafališe po komunjarama koje su otimale od drugih i prekrajale istoriju i zakone... a kada to isto rade današnji inostrani kvazi - kapitalisti, to je onda u redu. A najcrnje je od svega što to nisu kapitalisti, nego kvazi - kapitalisti. Jer ni oni nisu zaradili to što imaju, nego oteli ili prevarili. Tu se vidi sva dvoličnost i gubitak razuma kod ljudi koji ih brane. Em Štokholmski sindrom, em potpuna logička falinka.
 
Jutros slikano.
Cosak Pedagoskog Muzeja tik uz gradiliste.
:shock:
 

Prilozi

  • E3qvE8MWQAEP424.jpeg
    E3qvE8MWQAEP424.jpeg
    959,9 KB · Pregleda: 3.917
  • E3qvLDAX0AET15K.jpeg
    E3qvLDAX0AET15K.jpeg
    863,6 KB · Pregleda: 3.914
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=857066#p857066:1jq0eh0l je napisao(la):
MayDay » 11 Јун 2021 07:51 am[/url]":1jq0eh0l]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=857059#p857059:1jq0eh0l je napisao(la):
stf » Pet Jun 11, 2021 7:33 am[/url]":1jq0eh0l]Не може Подагошки музеј да попуца нити околне зграде да се уруше просто зато што су радови који могу да изазову таква оштећења завршени пре деценију. Објекат је дошао до коте приземља, подземне етаже су завршене. Не лупетајте више глупости молим вас.

I jos da dodam da se trenutno obavljaju radovi pod zemljom i danima iznose iz podruma ogromni betonski blokovi. Ocigledno se radi i rekonstrukcija ispod zemlje u garazama.

Gledam sa prozora sta se radi!

Ископ темељне јаме је једини процес који може угрозити околне објекте ако се он обавља мимо пројекта ископа темељне јаме. Овде је тај ископ одавно завршен и подземне етаже изграђене.

Мислим, јасно ми је да се обраћам зиду, али чисто разума ради. :wink:
 
Ok, moze i tako ALI onda novi investitor nasledjuje probleme koje je proizveo njegov prethodnik a ostecenja su vidljiva i golim okom sa strane gradilista! O kapiji koja je I DALJE zakacena na muzej da ne govorim.

Beton se razbija danima, sto u podzemnim garazama sto na povrsini, sto je i razumljivo jer je projekat menjan, ali ako vi kazete da to nece ostetiti muzej onda ok.

Gradjevinske table jos UVEK nema, tako da je ovo izgleda divlje gradiliste.
 
Poslao mi skolski drug najnoviju sliku da okacim ovde.
Ko sto rekoh, rusi se beton i u podzemnim garazama i spolja.
Table na gradilistu i dalje nema, dan 16!
:sesir:
 

Prilozi

  • 131442532_494171345183058_6488079223260802499_n.jpg
    131442532_494171345183058_6488079223260802499_n.jpg
    155,1 KB · Pregleda: 3.070
Dan 17 od pocetka radova se zavrsio!!!!

Gradjevinske Table jos uvek NEMA ali najave da dizalica stize za vikend IMA!
 

Prilozi

  • 200946123_2798862143759562_7249138139412013708_n.jpg
    200946123_2798862143759562_7249138139412013708_n.jpg
    93,8 KB · Pregleda: 2.712
I kran je vec postavljen ALI gradjevinske table i dalje NEMA!

Sutra je 21. dan od kada su zapoceli radovi.
 

Prilozi

  • 201666418_1252851308506374_4192394867635185396_n.jpg
    201666418_1252851308506374_4192394867635185396_n.jpg
    164,2 KB · Pregleda: 2.205
Juce popodne 22.6. su KONACNO posle 22 DANA od pocetka radova postavili gradjevinsku tablu! To samo u Srbiji moze.

Uslikacu je u toku dana.

:sesir:
 
Docekasmo!
3 nedelje bez gradjevinske table ....Radovi poceli 1. juna a tabla postavljena 22. juna!

Zavrsetak radova Decembar 2022!

Ograda gradilista se i dalje kaci na zgradu Pedagoskog Muzeja, ali koga briga!
 

Prilozi

  • 203833900_800743917473316_1148425931371690415_n.jpg
    203833900_800743917473316_1148425931371690415_n.jpg
    201,8 KB · Pregleda: 1.649
Дешава се често да им треба времена да донесу таблу, тако су на пример за Руђера Бошковића 20
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=859799#p859799:3pyod1wu je napisao(la):
MayDay » Sre Jun 23, 2021 6:13 am[/url]":3pyod1wu]Juce popodne 22.6. su KONACNO posle 22 DANA od pocetka radova postavili gradjevinsku tablu! To samo u Srbiji moze.

Uslikacu je u toku dana.

:sesir:

Nije tačno. Juče prepodne sam prošao tuda i table su bile tu već. I sa jedne i sa druge strane gradilišta. Što znači da nisu doneli juče popodne nego ranije. Ne bih komentarisao da nisi svaki dan kmečao za tablu kao da završavaju grube radove, a ne da tek kreću sa izgradnjom.

Pritom, za pripremne radove za koje nije izdata građevinska dozvola, nije neophodna tabla. Ne znam šta su radili, niti je toliko bitno, ali postoji verovatnoća da im tabla nije ni trebala. Uostalom možeš u par klikova da vidiš da l imaju građevinsku dozvolu, sumnjam da su tražili deda Tripkovo zlato, krišom, pa da nisu deset dana stavljali tablu, za radove za koje imaju sve dozvole.

:sesir:
 
Moji prozori gledaju na ovo gradiliste i ODGOVORNO tvrdim da su obe table postavljene tek 22/6 kao sto sam i rekla u svom postu!
Vi ste ocigledno prosli tuda upravo u danu kada su je i postavili tako da nije u redu da meni govorite da ja izmisljam.

Gradjevinsku dozvolu su naravno, kao sto sam vec i rekla u ranijim postovima, imali ALI su tablu tek 22/6 postavili dok su radovi poceli 1/6.

https://www.rts.rs/page/stories/sr/stor ... stima.html
 
Vrh