Šta je novo?

Park Apartmani Kalemegdan - [ Stambeni objekat ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854843#p854843:1xyznnij je napisao(la):
Kristina11 » 01 Jun 2021 03:20 pm[/url]":1xyznnij]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854841#p854841:1xyznnij je napisao(la):
MayDay » Uto Jun 01, 2021 3:12 pm[/url]":1xyznnij]Samo neko ko nikada nije prosao ovim krajem moze da kaze da se ova zgrada uklapa u okolinu!

Pre bi joj bilo mesto na obali mora ili uz reku.

O tome da ce da nadvisi i zakloni najlepsu zgradu kraj Kalemegdana kada se iz Pariske prilazi Dorcolu + potpuno ugusi Pedagoski Muzej neki drugi put.

Odrasla sam na Dorcolu i provela vecio deo detinjstva u tom kraju, komentar da ova zgrada vise stoji uz "obalu mora ili uz reku" je bukvalno nesto najsmesnije sto sam procitala na ovom forumu u skorije vreme

Da, zgrada vrlo dobra. Tako nesto je tu trebalo da bude odavno. Sta je to sto bi se “uklopilo u okolinu”? Mozda jednospratnica sa kraja 19 veka? Ili turiti jos jednu “zelenu povrsinu”. Hajde uozbiljite se.Treba to vise izgraditi, sjajan pandan “pariskoj” na uglu od pre 90 godina. Slazem se sa Spatom, gornji povuceni sprat je visak.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854829#p854829:1nq3a30r je napisao(la):
Kristina11 » Уто Јун 01, 2021 2:21 pm[/url]":1nq3a30r]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854826#p854826:1nq3a30r je napisao(la):
Дошљак » Uto Jun 01, 2021 2:19 pm[/url]":1nq3a30r]Зграда није у складу са околином. Боље да су овде применили рецепт из Кнеза Милоша.

Na osnovu cega nije u skladu sa okolinom ? Na osnovu tvog subjektivnog misljenja ili nekog urbanistickog pravila koje kaze gde koja zgrada i koji tip zgrade moze da se podigne?
Стилски и габаритима одудара од суседних зграда.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854763#p854763:m3pnyl38 je napisao(la):
spatiotecte » Uto Jun 01, 2021 11:07 am[/url]":m3pnyl38]Ok bez panike, to se da rešiti.

Zanimljivo je da to kazete a OVAKO stoji vec godinama i nikoga nije briga. Prijava inspekciji je davno prosledjena i NISTA.
Bukvalno mogu da sruse Pedagoski Muzej.

Podsetimo se problema koje imaju zgrade oko TC Rajiceva posle njegove izgradnje pa sada cekaju na saniranje.

Investitor samo zeli $$$$$$ za okolinu ga nije briga!
 
Tragedija je pocela izgradnjom trznog centra, jer je ova zona morala da bude jedan od kulturnih centara grada. Koliko je muzeja u neposrednoj okolini, biblioteka, galerija, istorijskih spomenika, likovna akademija je tu, areheoloskih iskopina (rip), you name it.
Glad za profitom unakazava grad, a u to spada i ova stambena zgrada. Diskusija o tome da li je njen oblik dopadljiv je eufemizam.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854813#p854813:2cnnrkmp je napisao(la):
Дошљак » 01 Јун 2021 01:52 pm[/url]":2cnnrkmp]Да нема ових увучених спратова па би и могло да прође. Стварно ми није јасан комплекс да се по сваку цену надвисе све зграде у околини.
Људи, јел ви умете да бројите? Зграда има пр+5+1 етажа, исто као и суседна. Виша је од ње јер је на вишој надморкој висини.
 
Е, да, али суседна је предратна. Штити је од критике то чаробно својство предратности (eng. before-the-warness). Као што су, по потреби, заштићене и послератне.

Много ми видимо Акропоља у нашем мешовитом урбаном ткиву.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=846105#p846105:3m1k95ja je napisao(la):
MayDay » Čet Apr 29, 2021 7:20 pm[/url]":3m1k95ja]Samo da se prisetimo sta je tu bilo predvidjeno planom detaljne regulacije iz 2004. Da li je ovo ispunjeno?

http://mapa.urbel.com/Silverlight/1101/ ... djenje.pdf
file.php

file.php
 
Кад се већ поставља исечак из ПДР-а, ваља знати га читати зар не?

Као што видимо, ПДР је рађен у тренутку када је на овој локацији било 4 одвојене парцеле које излазе за три различите улице и план је прилагођен томе. Након тога је дошло до препарцелације и укрупњавања грађевинског земљишта и самим тим долази до промене урбанистичких услова. Због тога и пише да је обавезна израда урбанистичког пројекта. Он је тај који помирује и избалансира важећи ПДР са новостеченим урбанистичким условима.

Колико видим, коте венца су према све три улице испоштоване. Једина измена је у површини повученог спрата која је повећана јер је и површина грађевинске перцеле повећана.
 
Sve ste rekli STF. Hvala vam!
Ukrupnjivanje gradjevinskog zemljista....Da li da se vracamo na taj deo i MPC dilove iz tih godina ....

Kalemegdan Park DOO je samo kupio parcelu od MPC-a za 8.5mil EUR, kao sto je Politika i objavila i brze bolje dobio sve dozvole.

Davno je ovaj prostor izgubljen, a zasto ga je grad tako lako dao investitorima nikada necemo saznati.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854964#p854964:3jqfomn6 je napisao(la):
stf » 02 Jun 2021 08:04 am[/url]":3jqfomn6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854813#p854813:3jqfomn6 je napisao(la):
Дошљак » 01 Јун 2021 01:52 pm[/url]":3jqfomn6]Да нема ових увучених спратова па би и могло да прође. Стварно ми није јасан комплекс да се по сваку цену надвисе све зграде у околини.
Људи, јел ви умете да бројите? Зграда има пр+5+1 етажа, исто као и суседна. Виша је од ње јер је на вишој надморкој висини.

Izgleda da je uradio penthause na krovu i onda se to mozda vodi kao samo jedan povučeni sprat ali da postoje 2 nivoa na krovu postoje.
 
И ти Спатио лоше бројиш изгледа. Планом је предвиђено укупно 7 етажа, и толико се и гради. Повучено приземље, 4 спрата и 2 повучена.
 
Ja vidim 7 nivoa kao i ti.
A to kad bi preveli mu dodje P+4+2PS.

Ti si u jednom postu iznad pomenuo P+5+Ps.

PS: sada videh na slikama da u zavisnosti od koje strane gledamo jedan deo zgrade je P+4+2Ps a na drugoj ulici je P+5+Ps.

Tako da niko nije u krivu.
 
Radovi su poceli, a tabla JOS nije postavljena. I dalje stoji ona stara bele boje da ce radovi biti zavrseni februara 2010. :shock:
Ulica Cara Urosa je vec raskopana kraj gradilista i povremeno se zatvara za saobracaj u gornjem delu.

(Imam i sliku ali iz nekog razloga ne mogu da je okacim)
 
Bahati investitor je posekao celu trinaestogodišnju šumu, koju je Matić Pere Companija brižljivo gajila ovde:
20210609_193840.jpg

20210609_193903.jpg
 
Kada izgrade te apartmane, mozda podstaknu ili potpomognu brisanje grafita sa okolnih zgrada, ukljucujuci i Pedagoski muzej, koji je najkriticniji, cisto da im se ne kalja ugled...Da ne bude ono, dodjes u lux zgradu, a okolo geto....
 
Pedagoski Muzej ce se do kraja ovih radova mozda i srusiti. Niko o njemu ne brine iako je inspekcija davno obavestena!
Ko prolazi tuda neka malo slika onaj cosak muzeja i ogradu investitora Kalemegdan Park DOO koja je bukvalno zakacena za zgradu pod zastitom drzave. Ploce sa trotoara su skinute isti zabetoniran, oduzeta 3 parking mesta, redovno se saobracaj zadrzava....

O tabli koja tu stoji, a davno je zastarela, bolje da ne govorimo. Radovi su poceli 1.6 ali nova tabla nije ni okacena.

Grafiti na okolnim zgradama i pravo stanje kvarta se na renderima nikada ne vide!
 
desiće se verovatno isto što i sa objektima oko rajićeve. Njima su koliko znam popucali temelji pa su se tužili, ali mislim da je na kraju tužba povučena i da je spor rešen tako što je investitor Rajićeve pristao na sanaciju okolnih zgrada
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=854843#p854843:3fgqa0sw je napisao(la):
Kristina11 » Uto Jun 01, 2021 4:20 pm[/url]":3fgqa0sw]
Odrasla sam na Dorcolu i provela vecio deo detinjstva u tom kraju, komentar da ova zgrada vise stoji uz "obalu mora ili uz reku" je bukvalno nesto najsmesnije sto sam procitala na ovom forumu u skorije vreme
E a vidiš ja sam odrastao jedan blok od ove lokacije. Pa isto kao i Došljak, MayDay, Piccolo i ostali s trunkom razuma smatram da je predimenzionirana megalomanska budževina koja ne poštuje svoju okolinu. Šta ćemo sad? Hoćeš i meni da kažeš da se ne razumem i da ne znam kraj o kome se priča? :kafa:
 
Evo šta je maksimum što je trebalo da dozvole i grade na toj lokaciji. Zbrzao sam ovo u letu pošto uskoro moram da idem napolje.
Park.jpg

Ali naravno, ne bi prepošteni prepodobni investitori bili oni kada ne bi morali da zadovolje svoje dve najjače osobine: beskrajnu pohlepu i beskrajni narcizam. Prvo da se namlati što više para, bez obzira prema drugima oko sebe. A drugo, da se uvek posadi svoj preko nekog kraja, parka, saobraćajnice... ne bi li svi znali da je to njegovo i da je on glavni baja tu. Jer, kao što znamo, koja je poenta bogaćenja i gomilanja uticaja ako ostatak sela/ čaršije/ zemlje ne zna da si postao moodo? Isto važi i za njihovu klijentelu i buduće stanare. Koja je poenta lepog života ako drugi ne znaju ko si i šta si, jel tako?

A pojedinci na forumu samo što hramove ne počnu da im dižu. Mada, razumem, danas se plaća pisanje svega i svačega - (lažnih) hvalospeva i ocena restorana, proizvoda, usluga... pa što ne bi i ovoga...
 
Ja opet kazem, ko misli da je bolji neka to pokaze, kupis plac, sazidas nesto cemu ce se obican skromni svet diviti. Ovako to je samo kritika dela naroda bez tezine. Ja verujem da kada biste se vi posteni, skromni i odmereni malo potrudili, da bi ovaj grad lepse izgledao, ali na zalost ostajete samo na kritikama.
 
Evo ga jos jedan sto slavi investitore.


Kralju, institucije i propisi se placaju parama svih nas. A postoje da bi stitili grad i normalne gradjane od protuva koje vi neki branite. Inace bi svako zidao kako mu se cefne, a grad bi izgledao kao favela.

Nema sta ko tebi da dokazuje. Ko si ti da ti neko nesto dokazuje? Radi se o tome da nema pravo jedan investitor sa svojih 20 stanara da ugrozava i ometa druge svojim bahatim megalomanijama.

Koji ste vi podanici, to je strasno...
 
Uvek pokusavan da shvatim sta to konkretno zulja u zivotu vas sto vam sve nesto smeta.
Jel to iz cefa ili je frustriranost zbog nemogucnosti da se zivi neki bolji zivot? Moras da se izboris za svet kakav ti zelis, ako se ne postuju propisi, ti se bori za vlast pa uredi to kako treba.

Ja ne mogu da verujem da jedan tako posten, odmeren i pravedan covek nista nije uradio da oblikuje ovaj svet i napravi od njega idelno mesto za zivot. Umesto toga, ti si izabrao da pises kako su oni koji oblikuju svet oko nas bahate glupe budale, ne znam na koji to tacno nacin menja stvari na bolje.
 
Ne smeta mi sve, smetaju mi samo bahati projekti, bahati ljudi i podanici koji ih brane.

A ti ne znas sta sam ja uradio za svoje drustvo tako da ne nabadaj bezveze. Konkretno, za taj kraj tu sam uradio vise nego sto ce taj sto bi da zida zgradurinu za ceo svoj zivot.

Ima u zivotu jos nesto osim para i popularnosti. Ma koliko nekima to neverovatno delovalo.

P.S.
Jedno pitanje za tebe - jel ti tako i kad citas temu "Bahato parkiranje" ili recimo gledas novinsku reportazu o tim bahatostima, odes i pises ljudima "pa vi ako mislite da oni ne umeju da parkiraju, vi kupite svoj auto, dovezite ga, pa im pokazite kako se radi" ? Posto ti tako zvuce ovi postovi i rezoni... :D
 
Nisam komšija, i generalno loše pamtim imena sa foruma, al Bendera sam vala zapamtio zato što se nije desilo da čitam neki njegov post a da se ne slažem. Sve je lepo rekao, apsolutno sve.
 
Vrh