Šta je novo?

Pančevo

DIS market u Pančevu

Pancevo.jpg


Pancevo%2002.jpg


im.ashx



27. aprila u Pančevu će biti otvoren osmi u nizu DIS marketa. Ovaj maloprodajni objekat DIS-a površine 4.256 metara kvadratnih, pozicioniran je u ulici Miloša Obrenovića 12, u Pančevu. Izgradnja ovog DIS marketa predstavlja samo prvu fazu radova na multifunkcionalnom tržno-poslovnom centru, koji će u saradnji sa jednom inostranom kompanijom različitim sadržajima obuhvatiti ukupnu površinu od 83.285 metara kvadratnih. DIS market u Pančevu najveći je od svih do sada otvorenih DIS marketa. Police u prodajnom prostoru ovog objekta popunjavaće preko 10.000 najrazličitijih artikala.

2.500 kandidata odazvalo se na konkurs za različite poslove u pančevačkom DIS marketu. U prvom krugu testiranja učestvovalo je 500 kandidata, od koji je njih 100 ušlo u najuži izbor i otpočelo obuku u DIS marketu u Smederevu.
Inace svo to zemljiste je pre pripadalo fabriki sijalica NIkola Tesla.No postoje fabrika propala, cak je i izdala delove za privatni fakultet.
Mada moram da kazem da sam zadovoljan da Utva radi i iako ima samo 250 radnika da vec izvozi avione u Irak.


Izvor: www.dismarket.rs
 
Eh,pitao sam se bas sta bi sa tom fabrikom,nedostaju mi njene sijalice,zalosno je da nemamo ni fabriku sijalica a ove general electric vec uvozimo madjarske i ostale :(
 
Pa ja msilim da fabrika sijalica radi ako se nevaram, ali sa jako malo kapaciteta.Inace morbidno je da Pancevo ima jedinu fabriku sijalica u Srbiji i jedinu fabriku ravnog stakla kao i fabriku Aviona, a sve su na zidisaju ili su izdahnule. Staklara odavno neradi i izgleda kao iz horor filma.Mislim da je tamo opasno i ici danju a ne nocu, ko se sve skuplja, + suma i korov zarasli okolo.
 
Holivudska napojnica od 250 evra



Pančevo je ekipi filma ,,Koriolan”, koju predvodi Rejf Fajns, za nedelju dana snimanja naplatilo manje no što su bili troškovi ekipe za ,,kiselu” vodu dok su boravili u Pančevu

ralf-fajns-foto-A-VASILJEVICH.jpg


Pančevo – Čitave prošle nedelje pucalo se iz automatskog oružja, takoreći u samom centru Pančeva, uz Gimnaziju ,,Mihajlo Pupin” i Katoličku crkvu. Nad Pančevom se nadvijao crni dim, vatre su gorele posred ulica starog jezgra grada, a na kraju je u vazduh odleteo i jedan autobus.

Niti su se komšije na krv i nož posvađale, niti su se gangsterske bande obračunavale. Gospodin Rejf Fajns, glumac, snimao je u najlepšem ali najneuređenijem delu Pančeva scene svog režijskog prvenca. Mnogi stanovnici okolnih višespratnica bučno su protestovali kod energičnog obezbeđenja što ih povremeno nije puštalo da, vraćajući se iz kupovine, sa punim cegerima, dođu do svojih stanova. Iako su u ovom delu Pančeva snimani delovi više desetina igranih filmova i televizijskih serija, Pančevci koji ovde stanuju tvrde da ih niko nije toliko izmaltretirao kao Rejf Fajns, koji je očigledno želeo da radi u miru.

Prošlog četvrtka Elizabeta Milošević-Granfenštajn, direktor pančevačke Gimnazije, škole koja se našla u epicentru zbivanja, potpisala je obaveštenje da se za sutra, u petak, početak nastave pomera za dva sata, a da u školu ne moraju doći učenici kojima bi scena dizanja autobusa u vazduh mogla biti stresna. Do tada su se pančevački gimnazijalci već, u vreme nastave, naslušali puščanih paljbi i ratnih klicanja kraj prozora učionica.

Biva tako kada se film snima i zna se da svaki ozbiljni producent, a ekipa ,,Koriolana” ga zasigurno ima, raspolaže povećom sumom novca kojom plaća ne samo zakup lokacije na kojoj se snima, nego i naknadu za maltretiranje stanovnika. Zna se da je grad za snimanje mnogo bezazlenijih scena na istoj lokaciji naplaćivao pristojne sume koje su zbog visine svote bile predmet komentarisanja čak i filmadžija visokobudžetskih filmova. A šta je Pančevo naplatilo od ekipe Rejfa Fajnsa?

Milan Balčin, zamenik direktora Direkcije za uređenje grada, potvrdio nam je da je ekipi ,,Koriolana” za jednonedeljno, nije preterano reći, maltretiranje građana, i izdavanje nekoliko ulica starog jezgra grada, naplaćeno 24,5 hiljada dinara, ili 250 evra (!?). Računica je napravljena po cenovniku za deponovanje građevinskog materijala na gradskom zemljištu. U Direkciji tvrde da se, po propisu, samo tako moglo, mada drugi uveravaju da je u ovakvim stvarima slobodna pogodba sasvim legalna i da je ona u svim ranijim slučajevima primenjivana.

Neki poprilično pouzdani izvori tvrde da je Direkciji za uređenje grada naloženo iz vrha gradske vlasti da ništa ne naplati od ekipe ,,Koriolana”. Nemanja Rotar, većnik zadužen za kulturu, tvrdi da ne zna koliko je plaćen jednonedeljni zakup dela grada, ali i da Gradsko veće nije o tome zauzimalo stav. Direktorka Direkcije bila je službeno odsutna, sa gradonačelnicom Vesnom Martinović nismo upeli da stupimo u kontakt, a njen zamenik Dušan Mrvoš ništa o ovome nije mogao da nam kaže.

Bolje od grada, u poslu sa ekipom ,,Koriolana” prošla je pančevačka JKP ,,Higijena”. Njen direktor Milan Bokšan kaže da su naplatili sto hiljada dinara na ime propuštene zarade od naplate parking mesta u zoni snimanja. Za razliku od grada, oni su naplatili, koliko su mogli.

Gospodin Fajns će pamtiti Pančevo, ako ni zbog čega, bar zato što mu se više nikada neće ukazati šansa da ,,okupira” nekoliko ulica bilo kojeg grada na nedelju dana, za 250 evra.
Sramota 250 eura, sad treba da naprvimo spot 250 eura, kad Purasevic moze 200 mozemo i mi nasih 250
 
BOKI SMOKI":17h1k3zb je napisao(la):
Pa ja msilim da fabrika sijalica radi ako se nevaram, ali sa jako malo kapaciteta.Inace morbidno je da Pancevo ima jedinu fabriku sijalica u Srbiji i jedinu fabriku ravnog stakla kao i fabriku Aviona, a sve su na zidisaju ili su izdahnule. Staklara odavno neradi i izgleda kao iz horor filma.Mislim da je tamo opasno i ici danju a ne nocu, ko se sve skuplja, + suma i korov zarasli okolo.
Не ради стаклара? Ја сам мислио да ради неким смањеним капацитетом. Страшно, па то значи да равно стакло нико у Србији не производи.
 
Pa koliko ja znam ne. Ima u Srbiji jos jedna staklara, ali ona proizvodi drugi tip stakala, sad ne znam, mozda i oni sada proizvode ravno staklo, zbog ove u Pancevu sto ne radi.
 
Знам за Параћин и Зајечар, али колико знам, не производе равно стакло (ако и то још увек ради).
 
Kakva je saradnja sa okolnim opštinama konkretno Kovinom. To je bila jedna jaka razvijena industriska opština( plus Smederevski most )
a sada koliko čujem sve propalo, stoji, koliko se Pančevo interesuje za komšije ili samo gleda u Beograd. Ima li lepih primera saradnje ?
Zašto je ž. pruga Pančevo-Kovin na nekim mestima uklonjena ? Izgleda da će neki projekti vezani za rafineriue završiti u Kovinu :cool:
 
Pa ne znam tacno kakava je saradnja, ali znam da Pancevo vodi zestoku borbu da se centar juznog banata ne preseli u Vrsac, jel ako se to desi Pancevo je naje*******alo. Tako da sto se tice Vrsca, mislim da saradjnje ma kako se ovo zavrsilo nece biti.Mada sigurno ima saradnje, ali problem je sto Pancevo jako malo novca dobija od svojih fabrika. Svega 10tak psoto ostalo ide u Beoegrad ili Novi Sad.


A sto se tice zagadjenja(Mislim nisam regionalni rasista) strasno me nervira da se javnost pa i ljudi pobune, tek onda kada vetar duva prema Beogradu, pa osete taj neprijatan miris.Mi u Pancevu ga osecamo gotovo stalno.I da bude jos gore taj miris sto se oseca nije toliko stetan, vec onaj sto se neoseca.
 
Paraćinska staklara proizvodi ambalažno i trgovačko staklo, ne i ravno

Za zaječarsku nisam siguran radi li uopšte..
 
Izgradnja vetroelektrana kod Pančeva od 2011.

četvrtak, 21 januar 2010 01:25

windmills-7717.jpg


Grad Pančevo i preduzeća "Velburi-Bela Anta" i "Vetroelektrane Balkana" potpisali su danas ugovor o izgradnji dve vetroelektrane ukupne snage 170 megavata.
Gradnja će početi na proleće 2011. godine i predstavlja početak izgradnje vetroparka na potezu između Pančeva i Kovina koji će imati ukupno šezdeset vetrenjača.
Izgradnja čitavog vetroparka koštaće oko 470 miliona evra koje će uložiti ta dva preduzeća.
Pančevo se ugovorom obavezuje da obezbedi lokacije i neophodne dozvole za gradnju."Grad će imati višestruke koristi jer će osim ekološki čiste energije u narednih 25 godina dobijati 0,5 odsto bruto zarade od prodaje struje, a sve radove na izgradnji obaviće pančevačka preduzeća", izjavio je posle potpisivanje zamenik gradonačelnika Dušan Mrvoš.
Predstavnik kompanije "Velburi-Bela Anta" Miodrag Obradović rekao je da je Pančevo među prvim gradovima u Srbiji koji su prepoznali značaj obnovljivih vidova energije.
Protokol o izgradnji potpisan je još u maju prošle godine, ali je ugovor čekao donošenje Uredbe Vlade Srbije o povlašćenim cenama proizvođača iz vetroenergetike koja je doneta krajem 2009, dodao je Obradović.
Prema uredbi, cena kilovat-časa električne energije iz vetra koštaće 9,5 evrocenti, rekao je on.
0,5 % SRAMOTA




Luka „Dunav“ u Pančevu postaje najveća na Balkanu

Pančevo - Najbolju prohodnost pančevačkih kompanija u medijima nema ni najveća srpska Rafinerija nafte, ni najveći srpski izvoznik HIP „Petrohemija“ ni jedini srpski proizvođač amonijaka i najveći proizvođač veštačkog đubriva HIP „Azotara“ ni tranziono čudo zvano Buvljak, nego svi pričaju isključivo o Luci „Dunav“. Interesovanje su podgrejale učestale posete menadžera „Duisporta „, jedna od najvećih rečnih luka u Evropi.

32303_vosaluka01002-luka-pancevo-foto-g-sivacki_f.jpg

U prvoj fazi biće uvaženo 200 miliona evra: Luka „Dunav“ u Pančevu


- Do kraja nedelje dolaze predstavnici Duisporta. Ideja je da razviju prvi pravi logistički centar u Srbiji, Da izgrade ro ro terminale i značajne magacinske prostore, znači sve što je potrebno za veliku luku. Planiraju strateško partnerstvo sa Lukom „Dunav“, a dolaze u grad pre svega zbog zemljišta u zaleđu luke koje je u vlasništvu grada, a interesantno im je za razvoj lučke delatnosti - kaže član Gradskog veća Pančeva za saobraćaj Miladin Šakić.


On očekuje da do kraja nedelje ugosti direktora a moguće i predsednika Upravnog odbora Duisporta čiji su vlasnici grad, država i Savezna Republika Nemačka.


Nedeljnik NIN je prvi načeo priču o izgradnji luke u Pančevu, potvrdivši još pre tri nedelje da država Srbija i biznismen Predrag ranković Peconi, čija je firma „Invej“ vlasnik pančevačke luke, uveliko pregovaraju sa nemačkom kompanijom „Duisport grupa“ o izgradnji moderne luke. Nova luka bi trebalo da se gradi po modelu javno-privatnog partnerstva. Nemci su imali i razgvovore u Ministarstvu za infrastrukturu, ali i sa beogradskim gradobnačelnikom Draganom Đilasom. Prema tim informacijama, država ima ideju za pet do 10 godinma izgradi najveću luku na Balkanu u Pančevu, čime bi prestala potreba za postojanjem brogradske luke čiji je vlasnik Miroslav Mišković.


„Duisport grupa“, opisuje Miladin Šakić, jeste kompaniju koja ima veći promet robe od srpske železnice koji logistički pokriva robom preko 150 miliona ljudi, a dodaje kako su isti vlasnici četvrte luke po veličini u Kini pa preko njih i crnomorske Konstanca stiže i kineska roba.


- U razgovorima najavljuju ulaganje od 200 miliona evra. Kakav je njihov društveni značaj u Nemačkoj govori podatak da što direktno što indirektno u region i svoju državu ulože kroz infrastrukturu četiri milijarde evra. Voleli bi smo da se tako nešto dogodi i u Pančevu i Srbiji - kaže Šoškić.


Nemačko interesovanje Duisporta za strateško ulaganje u pančevačko pristanište, pre svega Luku „Dunav“, zabeleženo je još 2001. godine. Pored premijera Zorana Đinđića i ministarke saobraćaja Marije Rašete Vukosavljević kao predstavnik Pančeva tada je u Duisportu boravio i član opštinskog veća Miodrag Popović koji je po povratku ocenio da je povezivanje sa Nemcima najveći potencijal za razvoj Pančeva i šansa za zapošljavanje čak 20.000 ljudi.
- Predstavnici „Duisporta“ su nas tada upoznali sa razvojnim planovima koji su bili dvadesetogodišnji. Potpisano je pismo o namerama i oni su se obavezali da 2003. godine izrade studiju i idejni projekat. To se posle ubistva premijera nije dogodilo - seća se Popović.


On navodi da su potencijali koji luku u Pančevu izdvajaju od ostalih luka i tada svima bili jasni. Ona se nalazi na pola plovnog puta, poslednja je u koju mogu da pristanu rečno-morski brodovi, kod Pančeva se ukrštaju koridori, ušće Tamiša u Dunav i ostrva koja se tu nalaze idealno su kao prirodno sidrište.


- Jasno je bilo da se crna beogradska luka guši. Smederevo i ostale luke na našem delu Dunava nemaju ovakve potencijale. Još tada su nam rekli da su za njih strateške luke Bar, Kopar i Pančevo. U Kopar su do sada kao strateški parteri uložili oko milijardu evra. Njihov interes je izgradnja ro-ro terminala, pristanište za tečne terete koje u Pančevu već ima Rafinerija nafte a „Azotarin“ kanal može da primi komade do 600 tona. U zaleđu a praktično iza same luke je ranžirna stanica Železnica Srbije a od luke prema Beogradu postoji put sa četiri trake. Nemce je još tada mnogo interesovala izgradnja mosta od Vinče ka Starčevu koji bi Beograd još više približila.


Po tadašnjim procenama nemačke strane koja je najavljivala ulaganje od 500 miliona tadašnjih maraka, logistički centar u Pančevu mogao je da zaposli optimalno oko 10.000 ljudi. Popović kaže da bi to bile kompanije, mala i srednja preduzeća, koja bi imala čistu proizvodnju a svoje poslovanje zasnivala na prednostima jeftinog transporta i blizine tržišta.



Rusi prodali akcije Peconiju
Privatizacija Luke „Dunav“ u Pančevu urađena je po Zakonu o svojinskoj transformaciji iz 1997. godine. Akcijski fond je 40 odsto akcija 2003. godine prodao ruskoj kompaniji „Midlend resorsis“. Rusi su u narednim godinama svoj udeo povećali na 47 odsto, za koliko su je prodali Predragu Rankoviću 2007. godine. Peconi i danas preko nekoliko firmi drži kontrolni paket akcija i upravlja lukom.
E pa Miskovicu, imas jos fore 5 do10 godina da drzis monopol.
 
BOKI SMOKI":6qthbml4 je napisao(la):
Pa koliko ja znam ne. Ima u Srbiji jos jedna staklara, ali ona proizvodi drugi tip stakala, sad ne znam, mozda i oni sada proizvode ravno staklo, zbog ove u Pancevu sto ne radi.
U Srbiji ne postoji nijedna fabrika koja proizvodi ravno staklo.

Staklara u Pancevu je proizvodila ravno staklo Pitsburg tehnologijom koja je odavno prevazidjena, a sad ne moze ni to jer su peci porusene.
Koliko ja znam u staklari su ostali samo doradni pogoni koji bave obradom i oblikovanjem stakla i to sa smanjenim kapacitetom.
Jednostavno staklara ne moze da bude konkurentna privatnim firmama iste namene u Pancevu a i sire, nazalost.

Kruzile su neke price po gradu da su Grci a zatim i Kinezi hteli da odkupe staklaru i da zapocnu proizvodnju ali izgleda da nikom to nije u interesu zato sto bi takva staklara vrlo verovatno zatvorila vrlo profitabilne firme u Pancevu slicne namene.
 
zato sto bi takva staklara vrlo verovatno zatvorila vrlo profitabilne firme u Pancevu slicne namene.
Zasto bi ih zatvorili kada ne proizvode ravno staklo? Drzava treba da odresi kesu i da uzdigne fabriku iz govana.
 
BOKI SMOKI":392olns0 je napisao(la):
zato sto bi takva staklara vrlo verovatno zatvorila vrlo profitabilne firme u Pancevu slicne namene.
Zasto bi ih zatvorili kada ne proizvode ravno staklo? Drzava treba da odresi kesu i da uzdigne fabriku iz govana.
Zato sto bi takva fabrika imala doradne pogone za staklo :)
Rumunija ima flot fabriku, Madjarska i Ceska takodje, (Guardian, AGC....) Malo je mnogo fabrika stakla na tako malom prostoru :)
Mislis da je njima u interesu da kinezi ili neko treci otvore staklaru u Srbiji?
 
To je sve ok, ali oni nemogu da uticu na Kineze toliko mnogo, a ni na nas.

Inace gradi se jedna veoma lepa zgradica, ili kucica, na mestu stare kuce.Jako lepo izgleda sto me je i zacudilo.Slikacu uskoro.
 
„Štrabag” odlazi, gradonačelnica Pančeva traži odgovorne

Pošto ni posle tri godine nije dobijena dozvola za izgradnju asfaltne baze, iz Beča stigao nalog da se iz Pančeva iseli ne samo asfaltna baza nego i uprava „Vojvodinaputa”

Asfaltna-baza.jpg


Nesuđena asfaltna baza – stigla iz Švajcarske, čami u pančevačkom blatu Milivoje Durković: Dobili smo nalog za selidbu (Foto M. Šašić)

Pančevo – Hoće li posle 48 godina pančevački „Vojvodinaput” u sastavu austrijskog „Štrabaga” napustiti Pančevo i premestiti sve službe i upravu u neku drugu južnobanatsku opštinu? Ako je suditi po izričitom nalogu koji je prekjuče stigao iz Beča, Pančevo bi moglo da izgubi firmu koja je prošle godine prihodovala skoro dve milijarde dinara i upošljava 230 radnika.

Zbog svega što se dogodilo ljuta je i pančevačka gradonačelnica Vesna Martinović. Ona je na prekjučerašnjoj sednici gradske skupštine čekala punih deset sati da na dnevni red dođe pitanje odgovornosti za slučaj „Vojvodinaput” – „Štrabag”. Raspravu o slučaju zatražili su odbornici LDP, a podržali su ih DS i NS.

U oštro intoniranom govoru gradonačelnica nije ocenjivala da li je studija o uticaju na životnu sredinu buduće asfaltne baze, na čiju izgradnju „Štrabag” čeka pune tri godine, dobra ili ne, ali zahteva da se hitno pronađu oni kojima su trebale godine da daju dozvolu, a sve je, sudeći po poslednjem zaključku Gradskog sekretarijata za zaštitu životne sredine, još u procesu rešavanja.

Milivoje Durković, direktor pančevačkog „Vojvodinaputa”, i Vladan Vidić, rukovodilac gradnje u ovoj firmi, kažu da su još 2006. od lokalne direkcije za izgradnju grada dobili rešenje da asfaltnu bazu mogu graditi na prostoru preko puta pančevačke rafinerije. Kupili su zemljište za 21.000 evra, a u nasipanje tri hektara i druge pripreme uložili još stotinak miliona dinara. Najsavremenija fabrika asfalta kupljena je od švajcarske firme AMMAN. Koštala je 2,2 miliona evra. „Štrabag” ima širom sveta 300 takvih asfaltnih baza i ni za jednu postupak prikupljanja dozvola nije trajao duže od pet meseci, kažu naši sagovornici. Durković i Vidić tvrde da se za ovakve objekte ne mora tražiti studija o uticaju na životnu sredinu, ali tražena je i sačinjena je. Godine 2008. pančevačka komisija ju je ocenila kao manjkavu, pa je povučena i napravljena je nova. Posle mnogo peripetija i probijanja zakonskih rokova, kažu naši sagovornici, a to tvrdi i gradonačelnica, januara ove godine elaborat je ocenjivala komisija sastavljena od dva predstavnika iz Pančeva i tri doktora nauka iz drugih sredina. Trojica doktora, prof. dr Šimon Đarmati, primarijus dr Slobodan Tošović i dr Mlađan Mićević, smatrali su da je studija u redu i da je dokazano da Pančevo izgradnjom fabrike asfalta ne dobija novog zagađivača, dok su dva predstavnika koje je imenovao Sekretarijat za zaštitu životne sredine imali drugačije mišljenje. No, i tako, elaborat je usvojen i formalno ništa nije više bilo sporno.

Međutim, 24. februara „Vojvodinaput” je dobio „zaključak” koji potpisuje Olga Šipovac, sekretar Gradskog sekretarijata za zaštitu životne sredine, u kojem stoji da se ne prihvata izveštaj tehničke komisije, već se traži da ona izveštaj dopuni do kraja maja.

Vidno iznervirana gradonačelnica je od odbornika zatražila da donesu odluku o ispitivanju odgovornosti onih koji su učinili da „Štrabag” ni posle tri godine ne zna na čemu je.

– Moja funkcija neće biti pokriće za bilo čiji nerad. Ovoga puta ispitaćemo temeljno slučaj i moraće se, imenom i prezimenom, utvrditi ko je odgovoran što Pančevo slovi za grad sa „tromom administracijom”. Kada sam pre godinu i po dana počela da obavljam ovaj posao u gradskoj je upravi bilo 16.000 nerešenih predmeta, a osam hiljada ih je bilo preneto iz prethodne godine. Danas situacija nije bolja i hoću da se utvrdi ko je za to kriv – rekla je gradonačelnica.

Milivoje Durković, direktor pančevačkog „Vojvodinaputa”, kaže da je već obavio preliminarne razgovore sa opštinskim čelnicima Kovina, koji su radi da, uz sve pogodnosti, prime na svoju teritoriju i asfaltnu bazu i upravu njegove firme. Istu želju pokazao je i predsednik opštine Kovačica.

Miodrag Šašić

[objavljeno: 27/02/2010]

izvor: http://www.politika.rs/rubrike/Srbi...donachelnica-Pancheva-trazi-odgovorne.lt.html
id***, a ona je to tek sada primetila.Mislim kao da u Pancevu ceka dozvolu 1000 firmi pa je previdela ovu.
 
To je ta zgradica o kojoj sam pricao, slike su stare 10tak dana.(zaboravih da ih uploudujem)

Picture003.jpg


Picture004.jpg


Inace ovakav tip zgrada u Pancevu je u trendu vec dve godine. nekako su mi prosek, Niti ruzne a niti preterano lepe, ali bolje od brrutalizma, iliti nalickani brutalizam.

Picture005.jpg
 
Taj tip zgrade je vrsta dominantne novogradnje svugde, rekao bih (kada su te omanje stambene zgrade u pitanju). Skoro svaka nova stambena zgrada (od 4 do 6 spratova) u Beogradu je takva. I nema to veze s brutalizmom...te zgrade se i onako grade uglavnom od cigle a ne betona. Tehnika je skoro ista kao kad se pravi "standardna" srpska porodicna kuca na 2 sprata...a estetika je nekakva pseudo-evropska/pseudo-mediteranska...slican stil gradnje nalazimo i van Srbije. To je nalickana cigla + malter gradnja, a ne nalickani brutalizam.
 
E sad, kad dirne Korbozjea.

027C.jpg


showfile.exe


LE+corbusier+chaise.jpg


340023660_a96122c7bb.jpg


fra0662.jpg


unite-dhabitation-marseille.jpg


Neko može da kaže da mu se ovo:
dsc00195.jpg

Više sviđa nego ovo:
Mondrian.jpg

Međutim, razlika je više nego očigledna.
 
Vrh