Šta je novo?

Palata pravde - Rekonstrukcija - Ulica Savska br. 17

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=634591#p634591:3ndaz8ad je napisao(la):
Piccolo » Pet Jun 28, 2019 7:56 pm[/url]":3ndaz8ad]Palata pravde je ovde jedini normalan objekat na slici, ostalo kao neka zabit u SSSR.
Nije ni Palata nepravde neki lepotan, da se ne lažemo. Obična bezlična krmača.
 
Prema nezvanicnim info oko 20og oktobra je planirano otvaranje Palate... od radova su ostale sitne prepravke i instaliranje kamera i kompova. Takodje, od nadzora sam cuo da je ministarka pravde trazila da se srede fasada oko objekta i da je gradska vlast obecala da ce to uciniti do juna sl godine.
 
Ja mislim da je ovde blokovske zgrade nisu mogle da uniste panoramu, jer ih nema.Sve su gradjene od tradiconalnih cigli u periodu rekonstruckije beograda 45-59 god, mnoge su i predratne, samo su tolko lose ocuvane i nadogradjivane da lici na na juznoamericku kasabu

image.png
 
Izvor: Beobuild.rs

Palata pravde u novom ruhu

U toku su poslednji radovi na opremanju zdanja Palate pravde u Savskoj ulici, pošto je nakon 30 meseci završena rekonstrukcija najvećeg pravosudnog objekta u zemlji. Vrlo temeljna i obimna rekonstrukcija uvela je tehnološki ovu zgradu u 21. vek, sa svim prednostima i komforom koje danas poseduju prvoklasne poslovne i administrativne zgrade. Inicijalno “oguljena” do betonskog kostura, da bi tokom radova bila potpuno obnovljena i unutrašnjost i spoljašnjost, uz zadržavanje postojećeg gabarita. Ovaj reprezentativni primerak beogradskog brutalizma iz 60-ih i 70-ih godina prošlog veka ponovo sija istim sjajem, kao pre skoro 50 godina kada je izgrađen. Palata pravde je inače delo arhitekata Zorana Žunkovića, Mihaila Živadinovića i Božidara Simovića, a radovi na njenom podizanju trajali su od 1969. do 1973. godine.

Celu vest kao i VELIKU foto reportazu mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/palata-pravde-u-novo ... p2888.html
Palata-pravde-pre-i-posle-01h.jpg

Palata-pravde-pre-i-posle-02h.jpg

Palata-pravde-pre-i-posle-03.jpg


190908-palata-pravde-05.jpg

190908-palata-pravde-19.jpg

190908-palata-pravde-36.jpg

190908-palata-pravde-57.jpg

Celu vest kao i VELIKU foto reportazu mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/palata-pravde-u-novo ... p2888.html
 
Moglo se pretpostaviti, umiješ fasadu, prekrečiš ako treba, promeniš prozore, skineš klime i paf potpuno druga slika.
Bilo bi lepo da ima više ovakvih rekonstrukcija
 
Enterijer za devetku, odlično izgledaju crvene cigle u kombinaciji sa ovim staklom, dok je eksterijer slabiji..Ovde nije bilo para za granitne trotoare i ulaz u zgradu, žardinjere su pukle i asfaltiran je prilaz, a za Ruzveltovu ispred groblja je recimo bilo sredstava..
Ove betonske ograde na ulaznom platou ne izgledaju dobro i čine se napukle, a vrata su za veliki ?

Kamen postamenta na spomeniku cara Dušana je grobljanski i neprimeren okruženju.

Fasade okolo kao u Černobilju.
 
Ovo je sjajno, jedna dobra rekonstrukcija i primer kako je trebalo sve fasade raditi. Bez uklanjanja klima, reklama, antena i ostalog krša sa spoljnih delova zgrada, efekat rekonstrukcije je duplo slabiji i posao nije gotov.
 
Prelepa zgrada i spolja i iznutra.
Spomenik mi je nekako višak, ne uklapa se uz beton.
 
Deluje kao lepa i uspešna rekonstrukcija. Nadam se da će prilikom rekonstrukcije Savske ulice biti sredjen i prostor oko Palate pravde (plato, postament spomeniku Caru Dušanu, zelenilo, itd).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=658622#p658622:abkj4xba je napisao(la):
srdjan » Mon Sep 09, 2019 7:01 pm[/url]":abkj4xba]Nadam se da će prilikom rekonstrukcije Savske ulice biti sredjen i prostor oko Palate pravde (plato, postament spomeniku Caru Dušanu, itd).
Cini mi se da je i to obnovljeno
 
Jeste obnovljeno, a ja mislim da je ispred palate asfalt baš zato što se ulici smeši rekonstrukcija uskoro, pa će tad da bude u nivou bulevara u BnV, i sve će da dođe na svoje mesto. Samo još kad bismo porušili nadogradnje i sredili fasade u ostatku Savske i Sarajevske, gde bi nam kraj bio
 
Moguće. Deluje jeftino doduše, i kvari utisak. U odnosu na ostatak malo su isfušerisali taj deo ako je i on saniran. Cevi neke vire, fleke, itd.

 
Veliko Bravo za arhitektu profesora Zorana Abadica koji je zasluzan za ovu rekonstrukciju. Inace, ne samo da nije
pomenut u reportazi (nije Igorova krivica) nego je i ,,proteran “ iz projekta iz licnih razloga clanova bande iz ministarstva pravde!
 
Enterijer je odlican a eksterijer koliko se smelo uradjeno je pristojno posto je zasticena zgrada, a sto je najvažnije palata je prikljucena na centralno grejanje i nema vise onih kutija od klima uređaja.... Jos jednom hvala za profi slike.
 
Ekstra odrađeno, nema šta! Spontano mi pade na pamet, odličan enterijer za snimanje filma, ili još bolje, jednog riJeli-ti-Jeli-ja sa naslovom "Pravda stiže, za dve-tri godine..." 8)
 
Jako lepo izgleda iznutra, prosto covek da zeli da se tuzi s nekim :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Unutra zaista izgleda kao u Švajcarkoj, spolja svakako dosta bolje ali nisam nešto oduševljen... Složiću se sa svima da je plato totalno bezvezan, pogotovu ova ograda... U svakom slucaju 8+ (enetrijer me je oduševio) :)
 
Odlično, čak bih mogao reći bez mane, definitivno su mogli da se isprse za kvalitetnije materijale za plato ispred.

Unutra dušu dalo za neke krimi serije :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659066#p659066:2z013rn0 je napisao(la):
Piccolo » 11 Sep 2019 11:08 am[/url]":2z013rn0]
Unutra dušu dalo za neke krimi serije :)
Vuk Kostic and Tihomir Stanic like this :)
 
Pravi nacin rekonstrukcije gde spoljasnji izgled pretezno "krasi" armatura i staklo. Lepo ispeglan izgled koji deluje kao da ce da potraje, samo da se ti prozori lepo ciste, redovno. Enterijer lepo izgleda i odaje utisak nove i moderne zgrade, bas kako treba! Ima poprilican broj zgrada kojima bi dobro doslo slicno sredjivanje, pretezno na Novom Beogradu. Nadam se da cemo se nagledati slicnih sredjivanja u bliskoj buducnosti!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659498#p659498:2bltnmpp je napisao(la):
ob.per. » Čet Sep 12, 2019 4:36 pm[/url]":2bltnmpp]Pravi nacin rekonstrukcije gde spoljasnji izgled pretezno "krasi" armatura i staklo. Lepo ispeglan izgled koji deluje kao da ce da potraje, samo da se ti prozori lepo ciste, redovno. Enterijer lepo izgleda i odaje utisak nove i moderne zgrade, bas kako treba! Ima poprilican broj zgrada kojima bi dobro doslo slicno sredjivanje, pretezno na Novom Beogradu. Nadam se da cemo se nagledati slicnih sredjivanja u bliskoj buducnosti!

retko kad se slažem kad je u pitanju modernizacija modernizma (hah zvuci ironicno), ali ako se radi kao palata, nemam problema sa tim :gobb:
 
Našao sam u arhivi još jednu fotografiju pogodnu za uporedni prikaz :)

 
Свака част одговорнима на добро одрађеном послу!

Штета што ће у плодовиам њиховог рада уживати само оптуженици..
 
Zašto samo optuženici? Uživaćemo i mi pravnici :D Po Beogradu su sudovi u solidnom stanju, ali van Beograda je tuga..Palata pravde je, ovako sredjena, svemirski brod za sve ostale objekte, osim zgrade VKS-a..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=659916#p659916:3u7rnvje je napisao(la):
Vox91 » Pet Sep 13, 2019 7:01 pm[/url]":3u7rnvje]Zašto samo optuženici? Uživaćemo i mi pravnici :D Po Beogradu su sudovi u solidnom stanju, ali van Beograda je tuga..Palata pravde je, ovako sredjena, svemirski brod za sve ostale objekte, osim zgrade VKS-a..

Kolega, ruku na srce u poslednjih godinu dana veliki broj sudova je renovirano ili izgradjeno... novi sud u Kraljevu, Uzicu, Pancevu, Pozarevcu, Kataniceva. .. Renovirani sudovi Sombor, Arandjelovc, Prijepolje, kao i započeta Palata pravde u Kragujevcu koja lepo napreduje mislim da je rok 30 meseci...
 
Vrh