Šta je novo?

Palata Beograd (Beograđanka)

Ne verujem, ali trenutno ne postoji neka kontrola ulaska u zgradu, tj. ako samouvereno krenes ka liftu, niko te nece nista pitati.
 
Мало подаље, но боље ишта...

20220722_222842.jpg
 
Nejasno je cemu ta crvena, trebalo je da podese istu boju kao za ostatak zgrade.
 
Није требало да стављају икакво неонско осветљење на зграду из седамдесетих, постојеће осветљене је било и више него довољно и чинило је да личи на тигрово око ноћу

1658743930594.jpeg
 
Meni je osvetljenje ok, uživo ne izgleda loše.
 
Jel moze da se ispije neka kafa gore, otvorili restoran/kafic o kome su pricali?
 
Ovo mi nekako jeftino izgleda, šareniš, tra la la stil.. ni ova terasa, niti enterijer ne odgovaraju duhu i stilu ove zgrade, koji je vanvremenski.
 
Pa, od zgrade takve spoljašnjosti i takvog statusa kakav Beograđanka ima-očekivao bih unutrašnjost poput ove:
carr-olderfleet-offices-archello.1646737081.0701.jpg

carr-olderfleet-offices-archello.1646737079.7217.jpg

Izvor: archello. com.

Dakle, neke tamnije nijanse i malo više elegancije.

Ovo što smo dobili je dve klase ispod.
 
Iako me prožima vrlina, ne znam odgovor na sledeće pitanje:
Da li je onaj"čir" na zgradi, u kome je Greenet, legalizovan? Da li će taj užas večno ostati deo Beograđanke?

Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Ovo mi nekako jeftino izgleda, šareniš, tra la la stil.. ni ova terasa, niti enterijer ne odgovaraju duhu i stilu ove zgrade, koji je vanvremenski.
Укуси су свакако различити. Olderfleet што си послао јесте пар класа изнад вероватно по материјалима и цени, али што онда ниси послао и екстеријер тога.
1661179742064.png

По мени комбинација марера + реморкер још није оманула. Београђанка већ јако одскаче црном фасадом, па ми овај светлији и сведенији контраст у ентеријеру одличан.
Нешто слично што су радили и у овом примеру што си послао, само контра.
 
Stvarno sa ovim kretenskim osvetljenjem izgleda kao Sauronovo oko.
 
skinuti crvenu rasvetu, vratiti staru žutu i vratiti stare roletne.. ne samo što one moderne crvene uopšte ne idu uz stil zgrade već je nekako sada u mraku i neprimetna kada se ide duž Kralja Milana

i je l se to meni čini ili sada postoje različite vrste roletni? deluje kao da je svako kačio šta je hteo, barem 3 vrste različitih roletni sam video preko dana
 
Vrh