Šta je novo?

Omiljeni kafici/barovi

Jbg, za zivota se nisam navukao na crnu kafu, a i fka mi je posto imam hipertenziju :p

Ali, obozavam miris turske kafe ujutro, kada silazim niz stepeniste, a matrori postavili dzezvu, pa me onaj miris ujutro razbudi.... Uf, uf, uf....

Bila je fora u nekom kaficu "Maska" na Vozdovcu, blizu FPN-a da ti donose onu plehanu dzezvu, ratluk i malu soljicu, sve na jednoj tacni, kada narucis tursku. No, kafic je u globalu bio sranje - sredjen u indijskom fazonu, ali sa plazma televizorima na kojima se vrti "Pink music" kanal, neljubazne konobarice, i na sve to kiosk u sklopu kafica sa srpskim rostiljem :D

Medjutim, skoro kada sam prolazio, uklonili su pljeskavice, batalili indijski fazon i sve sredili u faznou - bele foteljicce, neonke i aluminijum :D
 
Aj pogledaj ako jos imaju isti fazon sa dzevom, ratlukom itd... meni kad radim (citam, pisem) tako nedostaje ta varijanta van kuce, voleo bih negde da se zabodem, srcem gorko, grickam slatko, ihaaaj... miline... :)
 
^odmah da kazem, da maska sada nije isto sto i maska od pre 2,3 godine. cini mi se da toga sa crnom kafom vise nema, sad su poceli da se bave i rentiranjem kola......eh kombinacija kafic i rent-a-car, cccccc.......inace krajnje su neljubazni, a i smestaj im je blago receno debilan
 
Maska u Skadarliji se pretvorila u Chardak, wine and rakia bar, imaju fin izbor vina, znam samo za Aleksandrović, a ostala su mi bila nepoznata, mada pretpostavljam dobra. Cene, od 120 do 200 dinara za 1dl.
Uljudili su ga značajno u odnosu na ranije, ali je ranije bilo drugačije, lepo na svoj način. :)
 
Arkabarka - ko nije bio, neka obavezno svrati. Na gornjem spratu su sobe, gde su gosti obicno stranci, a dole je kafic. Cene ce vas prijatno iznenaditi, a pogled sa splava je besplatan. ;) To je prvi lokal u gradu gde sam pice morao da narucim na engleskom, jer kelner nije znao srpski?! :kk:

www.arkabarka.net
 
vrachar":htoszwjt je napisao(la):
Kafana Malo Korzo na Bulevaru :gobb:
jedan savet, ako mislite da se najedete maksimalno, uzmite najviše pola porcije :kafa: :D


p.s. :gobb:
 
Omiljeni kafici/barovi

Ima ih puno...Najviše volim one na zemunskom keju.
Ukoliko želim nešto novo pogledam na www.nadlanu.com :D :D :D
 
cosmic":16hf4ws8 je napisao(la):
Arkabarka - ko nije bio, neka obavezno svrati. Na gornjem spratu su sobe, gde su gosti obicno stranci, a dole je kafic. Cene ce vas prijatno iznenaditi, a pogled sa splava je besplatan. ;) To je prvi lokal u gradu gde sam pice morao da narucim na engleskom, jer kelner nije znao srpski?! :kk:

www.arkabarka.net
ovo definitivno moram da posetim....ovako deluje xtra, steta sto splav nije malcice veci
 
Jel neko posetio ovo mesto? Mnogo je fensi, ali deluje zanimljivo... :cool:

Restoran „MAJIK“
Džordža Vašingtona 38a

Image_3.jpg


Image_4.jpg


Image_5.jpg


Image_2.jpg


www.majikcafe.com
 
Pricali smo vec o njemu. Osim toga sto ga je Kareem Rashid dizajnirao mesto nije nista specijalno, a i sama usluga je mrsava ako dodjes kao "nobody", medjutim ako si neki "celebrity" lome se da te lepo usluze (licno iskustvo).
 
šta se desilo sa onim kafićem u dkc-u? sad je na njegovom mestu samo veliki prazan prostor, klavir i 2 automata za kafu
 
@ Homer Jay
Vruc gavran - deluje OK, ali tamo je non stop neki matori gazda koji ti izigrava razvodnika, pa gleda koliko vas je, gde da vas smesti, pa non-stop kenja, zvoca i sl.. jednom je prisao ortakinji i deckku joj i zamolio ih da se ne ljube jer to nije pristojno.


Steta sto ovo nisam ranije videla, pa da nisam otisla u Vruci Gavran! Enterijer je lep, ali taj matori gazda nije nimalo prijatan. Ako se kojim slucajem poljubite ili smejete, ali ponekad i bez toga, prilazi vam prepotentni gazda i posteno vas izvredja! E sad, ako hocete da Vas za vase pare neko vredja, idite u Vruci Gavran, pardon Ludi Gavran!
 
shmeksi":25hh5buc je napisao(la):
Pricali smo vec o njemu. Osim toga sto ga je Kareem Rashid dizajnirao mesto nije nista specijalno, a i sama usluga je mrsava ako dodjes kao "nobody", medjutim ako si neki "celebrity" lome se da te lepo usluze (licno iskustvo).
Jas su mi „selebriti"... da ne vredjam sad:D
 
Primetih da postaje sve češća pojava po Bg kafićima da vam konobar donese već otvorene flašice soka, vode i ostalih pića, umesto kao nekad da ih otvori pred vama... Jeste li obratili pažnju na to?

Čujem da sve više ljudi ovo počinje da objašnjava time da je u pitanju novi, bedan oblik štednje/prevare, gde se u već korišćene flašice sipa piće iz velikih flaša, pa se zatim iznose pred vas kao da su navodno upravo otvorene tamo unutar lokala, iza šanka, i naravno naplate vam ih po cenama koje važe za pića u tim malim bočicama...

A u one priče da se u nekim kafićima u otvorene flašice presipa čak i nepopijeno piće iz flašica gostiju koji su platili i otišli neću da verujem, suviše mi je odvratna pomisao da neki ugostitelji mogu tako nisko da padnu... :rolleyes:
 
Nisam obraćao pažnju jer uglavnom pijem točeno pivo, ali dešavalo se da otvore bure predamnom ;) Šalim se, moguće je da je tako ali verujem da je više u pitanju nekultura i neznanje nego da se baš toliko štedi i vara. Mada sve je moguće, na žalost.

Pošto tek sad vidim ovu temu da odgovorim na nju. Ja najčešćem izlazim u The Black Turtle Pub u Dečanskoj (ex Prešernova Klet). Obožavam domaće pivo u Kornjači, nijedno naše pivo nije ni blizu tako dobro, i klopu, klopa u dečanskoj je havarija. Inače od Kornjači najlepše je na Kosančićevom vencu, leti je super u bašti, a zimi je unutra prava atmosfera paba. Tamo retko idem jer se često dešava da ne mogu da sednem. I da u Zemunu na keju iza šarana je super. Ima jedan kafić, ne znam mu na žalost ime, ali ima točeno pivo i girice.
 
хехе, и ја често исто идем у Корњачу на Косанчићевом венцу :) иначе ме нервира што некада нема места. био сам једном у Дечанској, и супер је урађен локал, али ми је некако на Косанчићу више пабска атмосфера :) а ако се зажелим Гиниса, и то точеног, онда обавезно идем у Три шаргарепе, јер се то једино, уз Корњачу, може назвати пабом (од оних у којима сам био)
 
Felkis ja licno kad mi donese pice i neotvori ga predamnom desavalo se jednostabvno vrati kazem u cemu je stvar ,bilo je par svadja sa konobarima ali ubjek istrajem :pob:
 
@direktor
Mislim da je to najbolje, ne želim da razmišljam da li neko muva tamo iza šanka ili ne, znači treba insistirati da konobar donese zatvorene flašice, i to je to...
 
Kokos":11v8vivs je napisao(la):
I da u Zemunu na keju iza šarana je super. Ima jedan kafić, ne znam mu na žalost ime, ali ima točeno pivo i girice.

Milagro, Danubijus ... itd :)
 
била је ту својевремено кафаница Кеј, али не знам шта је од ње данас остало
 
Vrh