Šta je novo?

Omiljeni kafici/barovi

Exile nesto ne volim, jer se uglavnom okupljaju narkomani, ali stvarno narkomani ne sad da ja nesto izmisljam.

@ambassador
se meni cini ili taj fish&bar postoji i u Novom Sadu, i to jos odavno, ako se to tamo otvorilo to svakako treba pogledati, nesto nisam poslednjih meseci zalazio u taj deo grada, vidim da cu morati da se malo promuvam :D
 
Da da, ostani, da se skupimo i mi sto smo van tokova (i drzave)... mislim da treba da imamo sastanke redovno na nekom lepom mestu, recimo svake druge nedelje u 6 (second sunday at six), ili svakog petog petka u pet.. ali to mi je nekako suvise razvuceno....
 
Fish&Bar sam ja video i negde na Vračaru, kod opštine, ne mogu tačno da se setim gde. Simpatično je. Mada, u poslednje vreme nisam ništa video na šta bih rekao baš wow, doduše još nisam bio u novom Rašidovom.. :/
 
Na Vracaru se preko puta Sportskog Centra nalaze dva kafica, jedan pored drugog - "Vrt" i "Bre". Oba se nalaze u starim kucama, s' tim sto je Bre noviji i to se vidi po enterijeru. Rekao bih da je u potpunosti preuzeo musterije Vrtu. Ako neko od vas svrati u Bre, obavezno narucite toplu cokladu sa slagom, najbolja je u gradu! :p
 
Hitman":2e2xoauw je napisao(la):
Na Vracaru se preko puta Sportskog Centra nalaze dva kafica, jedan pored drugog - "Vrt" i "Bre". Oba se nalaze u starim kucama, s' tim sto je Bre noviji i to se vidi po enterijeru. Rekao bih da je u potpunosti preuzeo musterije Vrtu. Ako neko od vas svrati u Bre, obavezno narucite toplu cokladu sa slagom, najbolja je u gradu! :p
Bre je u stvari dosta stariji... to je bio klubski prostor zatvorenog tipa 90ih, sto se vidi i po enterijeru, pocev od onih odvratnih halogenih lampica na plafanu, pa do mesinganih gelendera isl. ... a Vrt, pa ima mozda jedno 7 godina i enterijer je u pocetku bio gotovo potpuno opremljen stilskim namestajem, ali mislim da to nista ne govori o starini mesta. U svakom slucaju, Vrt rules.
 
da se nadovezem na diskusiju o costa coffijima iz topica o delta cityju. naime, ima ih jos nekoliko ima jedan blizu slavije prekoputa JDPa a malo nize u toj ulici ima i costa club....
 
Macchiato u Costa Coffee-u sux ass!!! Skupo je, gužva je, enterijer je bzvz. Kafa u Grandu je 16 x bolja...
 
u Zuzus-u je lep sprat, a po meni imaju jednu od najboljih moka u gradu. must try
 
guimaraes":17jmotu6 je napisao(la):
Macchiato u Costa Coffee-u sux ass!!! Skupo je, gužva je, enterijer je bzvz. Kafa u Grandu je 16 x bolja...
I moka kafa u Costa coffee-ju je totalni shit,fuj.U Greenetu je 100 puta bolja
 
shmeksi":2xfv1acb je napisao(la):
u Zuzus-u je lep sprat, a po meni imaju jednu od najboljih moka u gradu. must try
Joooj... za moku ne znam kakva im je ali ona klasicna kafa ja kiselis najgori. Ja generalno kafice ne volim preterano s obzirom da su postali stecista raznoraznih kreatura, no kada ponekad navratim to cinim u Caffe Dreamu koji je preko puta mog faxa. Imaju dobre sve vrste kafa, sejkova i cajeva. Doduse, i oni su poceli da fusare u poslednje vreme i bezobrazno dizu cene.
 
vrachar":ud0yy5rj je napisao(la):
shmeksi":ud0yy5rj je napisao(la):
u Zuzus-u je lep sprat, a po meni imaju jednu od najboljih moka u gradu. must try
Joooj... za moku ne znam kakva im je ali ona klasicna kafa ja kiselis najgori. Ja generalno kafice ne volim preterano s obzirom da su postali stecista raznoraznih kreatura, no kada ponekad navratim to cinim u Caffe Dreamu koji je preko puta mog faxa. Imaju dobre sve vrste kafa, sejkova i cajeva. Doduse, i oni su poceli da fusare u poslednje vreme i bezobrazno dizu cene.
Naruci crnu moku i veruj mi neces se pokajati.....sad jedino ako si neki baksuz pa da ti upadne neka losa berba :p ali meni uvek daju savrsenu :D
 
Iskreno govoreci, od kad sam se vrnuo iz Brazila ova nasa kafa ovde mi deluje kao blatnjava voda :lol:
 
pa pazi, moka u Costi je kafa, dok je u Greenetu neka mesavina vec napravljena koja ima vise Nesquika nego kafe.... To tako lepo vidis kada uzimas za poneti, kafu ti prave od smeshe koja je u knjaz milos flasama.....
 
Vaistinu, druze.

Greenet, iaok sam ga za vjek vjekova najvise gotivio, se izbezobrazio maksimalno.

Najcesce uzimam kafu za poneti i evo lista zamerki:

- Kafa je blaga. To sto kaze praguc - ima vise Nesquika od jkkafe
- Kafa nije dovoljno vruca, a cesto je tek mlaka, ne znam u cemu je fora, ali mi cesto u poslednjim gutrljajima ostanu krupnija zrnca kafe koja bukvalno krckam zubima
- NEMA VELIKIH ChASHA, i to vec dva meseca. ako vec ne sluzis veliku kafu, nemoj da je stavljas u cenovnik.... 0,3 mi je mala kafa, kada u costi za mlko vece pare mogu da uzmem duplu - 0,6l :)
- Cesto nema "pratece opreme", onih kartoncica koji sluze kao "trermoizolacija", slamcicam, adekvatnih poklopaca, nesquuika, cimeta....

Uglavnom, usluga je sve slabija i slabija....
 
Slazem se da se Grinet u poslednje vreme isfuserisao, no i daje cu radije da odem tamo nego u Costu koji je ubedjivo najskuplji, kafa im je krajinje osrednja plus sto moram sam da se sluzim.
 
:D
Praguc, ono što ti sipaju iz KM flašice je samo čokolada, a uvek ti napravi espreso koji ti sipa u šolju.
Na žalost, mislim da Greenet ima jedan veliki proble, a to je nepostojanje standarda. Kafa mnogo zavisi od onoga ko ti je pravi, tako da ja imam svoju nadrkanu kafedžijku koja mi još od gimnazije uvek napravi savršenu šoljicu kafe u Beograđanci (za poneti). :p

Ono što mene sneveseljava je što nigde nisam našao pravu amareto kafu, odnosno da ti napravi kratak espreso i sipa amareto, dodaš jednu kašikicu šećera i dobiješ najbolju kafu na svetu! :) Svi prave amareto od neke praškaste Nescafe mešavine.. :(
 
meni je najbolji starbucks!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D jedva cekam da dodje... kakve koste i greeneti :::STARBUCKS JE ZAKON:::
 
aleksa":5e0jtqbh je napisao(la):
meni je najbolji starbucks!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D jedva cekam da dodje... kakve koste i greeneti :::STARBUCKS JE ZAKON:::
kakave parole, najbolje su obične domaće kafe kod bake ili anonimnih malih kafića u svom kraju.... :kafa:
 
Steva":3hdzjqnq je napisao(la):
kakave parole, najbolje su obične domaće kafe kod bake ili anonimnih malih kafića u svom kraju.... :kafa:
Džezva je zakon!
Najviše mrzim kada naručujem kafu, pa se naprave pametni pa mi nabroje sve moguće bućkuriše osim one normalne crne, turske, kako hoćete, kafe iz džezve kuvane na plotni...
 
Jeste, najbolja je nasa domaca, turska (inace tako je turci ne kuvaju, oni ovu sto mi zovemo "turska" oni zovu "srpska" ali eto :)) jedini problem je sto ne mozes da popijes tri dnevno bez nekog ozbiljnijeg srcanog oboljenja... plus, nekako mi ne ide uz fensi atmosferu kafica, grada, itd... vise mi je nekako za domace posete... Jedno pitanjce - ima li nekog kafica u BG koji stvarno sluzi crnu kafu (po mogucstvu uz ratluk) ?
 
jovanovm":67ogs1ux je napisao(la):
Jedno pitanjce - ima li nekog kafica u BG koji stvarno sluzi crnu kafu (po mogucstvu uz ratluk) ?
bilo je nekad u kandaharu nesto zvano recimo 'turska kafa komplet', dzezvica kafe sa mislim 2 soljice... mada se ne secam da je uz to isao ratluk. a u kandaharu nisam bio bukvalno godinama, nisam siguran sta sad sluze ni zapravo da li je i koncept kafica ostao isti.

nego, ako se iko ikad zatekne u istambulu, postoji njihov lanac kafica po imenu 'kahve dunyasi', tj. 'svet kafe'. e oni prave jako finu tursku kafu, moze da se naruci gorka/srednja/slatka (s tim sto turska slatka sadrzi jedno 10-15 kasika secera), dobije se uz nju jako civilizovan ratluk plus voda. a uz svaku kafu ide i cinijica zrna kafe prelivenih cokoladom, milina jedna...
 
db818f92-eb88-4419-a02b-49e4f1d558e9_preview.jpg


www.jazzva.com
 
Vrh