Šta je novo?

Održavanje vozila

Nakon 2 godine i 6 meseci kolega ostao bez vozil, kad ga je sredio i utegao skinut i sa polaska i sa vozila. Ipak, novo vozilo novi izazovi, novi radovi, da ne duzim u ovo sto ce te videti potroseno je 1000din, a koliko je korisno i poboljasano vozilo nema potrebe pricati.
Unutrasnji retrovizori (2.kom) = 900din
Pre
dsc0021.jpg


Posle
dsc0024.jpg


Sijalice (3.kom) = 32x3 = 96din
Levi migavac, desna pozicija, leva maglenka zamenjene...
dsc0032.jpg

Ostao je da prijavljuje neispravnu zadnju desnu maglenka, sijalica je ispravna, medjutim instalacija nije ispravna zice su ostecene kod prikljucka pa cas radi cas ne, sutra cu imati priliku da primenim znanje iz elektrotehnike kako bih sredio i taj poslednji problem :D

Eto, za danas je to to, za jako malo para, sasvim lep napredak. Nastavak sledi...
 
А јесте ли добили дозволу од ГСП-а да по возилу качите ретровизоре где хоћете и које хоћете? Тај аутобус је мој колико и твој, немој сад да си дволичан.
 
Ma bre kakva dozvola ti treba radi kaci samo neka bude sto lakse u voznji da ne moras da bečiš oći na retrovizore ....
Becks a sto ga skinuse sa vozila leba im ???
 
Somi303":e3bzvnkz je napisao(la):
А јесте ли добили дозволу од ГСП-а да по возилу качите ретровизоре где хоћете и које хоћете? Тај аутобус је мој колико и твој, немој сад да си дволичан.
Vi stvarno niste zdravi, očigledno imate neki veliki problem.
Ako uporediš slike pre i posle videćeš da su retrovizori na istom mestu gde je i fabrika predvidela. Druga stvar što je čovek uložio svoje pare kako bi imao bolju preglednost ka vratima. U N seriji (koliko sam pričao sa vozačima) problem velika nepreglednost zahvaljujući loše postavljenim i malim ogledalima.
Doduše svi ikari imaju problem preglednosti baš iz ta dva razloga.
Sanosi i stare mečke su imali ogromne retrovizore i vozač je imao pun pregled ka vratima.
 
Žika":2e9ol008 je napisao(la):
Somi303":2e9ol008 je napisao(la):
А јесте ли добили дозволу од ГСП-а да по возилу качите ретровизоре где хоћете и које хоћете? Тај аутобус је мој колико и твој, немој сад да си дволичан.
Vi stvarno niste zdravi, očigledno imate neki veliki problem.
.

Не, нема Шоми проблем, него само понавља Бексову критику према Имамо план и самоиницијативном сређивању стајалишта. Будући да је Бекс рекао како ми немамо права да се правимо паметни и да нам требају стручне дозволе и контрола исто тако њему Шоми рече за чачкање по техничким карактеристикама возила.

Шта сејеш то жањеш.
 
Becks nema vise nameru da odgovara na prozivke jednocelijskog organizma i njegovih istomisljenika, ukoliko imate problem sa mojim aktivnostima, napisite mi. Da vise ne trosm svoje vreme i da ne kacim dzabe ovde slike.
Kome smeta, nek se javi dacu mu broj na koji moze da se obrati nadleznima u SP 'Zemun', vraticemo u prvob. itno stanje samo nemoj onda da se bunite kad neko ostane u vratima!

@liponi zmas kako to ide, sredis kola pa te onda neko izgura sa mesta, ali sta da se radi ima i ovog da sr,edimo da bude bolji od prethodnog.
@zika, imaju ljudi komplekse, sem sto sede za tastaturom i sto pisu prijave po zeljama ne rade nista drugo, abjos sam se ja neradnik i vucibatona usudio da dirnem ikonu javnog prevoza. Mada u pravu su, sto da ne pustim da mastaju i da uzivaju u pricama kakvim se njima dopadaju.
 
Dobro bre Somi, sto si tako brutalan? Rasplakaces nam becksa pa ce da ode sa foruma, po stoti jubilarni put. Budi malo nezniji, pohvali co'eka ponekad.
 
Ako je neko od vas danas na Novom Gradu krišom fotkao bus, nek se sledeći put lepo javi i nek slika šta hoće, a ne k'o neko dete da se krije iza automobila...

Ja samo jednu svežu sa terena da okačim, signalizacija na nivou :) 8)
 
becks89":20jkz9w1 je napisao(la):
Ako je neko od vas danas na Novom Gradu krišom fotkao bus, nek se sledeći put lepo javi i nek slika šta hoće, a ne k'o neko dete da se krije iza automobila...
haha da nije fotkao onaj lik Marko sto ima mutne fotke :lool:
 
NJima je ladno lakše bilo staviti nove štopaljke nego zameniti sijalice ili eventualno grlo????!

Počele su ozbiljno devedesete da se vraćaju na ulice, važno je da služi svrsi, a ako ništa drugo, bar radi sve, ako nam je to neka uteha... Za ovakve sklepotine bi trebalo neko da ostane bez posla!
 
Za ovo bih ba prvo tukao sto je st*** pa mu je uopste ovako nesto palo na pamet, onda bih ga tukao jer cak i kad mu je ova svinjarija pala na pamet nije mogao da usrafi u ravni svetla nego su sva kriva...
 
Kriva su sa namerom.
To je novi model, restajling, kako ne razumes ;-)
 
To mu dodje kao specjalna vezija abart to je skuplje nego prvobitno , :mrgreen:
 
Da je Ikarbus u mom posedu, nikada vise ne bih prodavao GSPu vozila ili bih zahtevao da nikada ne menjaju originalan izgled vozila, a ako to prekrse da placaju penale. Ovo je stvarno jadno. Toliko tragike u samo 2 slike. Displej ne radi. Potpuno zamenjene strane zadnje maske, a ostatak (sredina) odudara prljavstinom, uljem. Sadrzaj tablica se jedva vidi. Signalizacija jadno postavljena. Ovo moze samo u GSPu, ja iskreno nikada ne bih mogao da shvatim kako i zbog cega je neko ovo uradio, a tek ko je dozvolio da se ovo uradi. Licno bi me bilo sramota da takvo vozilo pustim u saobracaj, da narusava nekakav ugled kompanije, da se ljudi podsmevaju i prave podrugljive komentare. Jadno da jadnije ne moze biti.
 
Па ово са "штопаљкама" је јасно к'о дан. Неко из гсп има дил са произвођачем тих "штопаљки" и уместо да мења сијалице на оригиналу уграђује ове.
 
Nema to blage veze sa bilo kakvim dilom, jedini je ovakav u pogonu, nema sa kog da skinu a nema se para za druge... Samo sto onda treba da se lepo ugase i puste druge firme da voze... Nikad skuplja i nikad ocajnija usluga...
 
Na 47 i 9 još idu oni Ikari iz prve serije za privatnike kad je uveden ITS. Za mesec dva ti busevi pune 10 godina i izgledaju bolje od mnogih buseva iz ove decenije, što Ikara što uvoznih.
 
#505 danas na 48, pride ostade bez dela branika prednjeg desnog, majstor očigledno zaboravio na visinu, pa je lepo izgrebao po trotoaru, nažalost nisam bio spreman da slikam i bus, dok izvadih telefon on već ode uzbrdo, poklopac opran od ulja, ali onaj deo gde tablica i dalje masan i crn...
Trag koji je ostavio


Usput mu i otpalo parče tog branika, dok se popeo do hrama :D
 
Vrh