Šta je novo?

Obnovljivi izvori energije

Nije samo Mobi banka,to isto daje i 3Bank,zove se Avista,ista je kamata po vidjenju 4% za dinare.Oročena na 25 meseci je 6%.To je ujedno i najveći iznos kamate trenutno.

Ako neko može,neka apeluje na administratore,da se otvori namenska tema, za sve vrste ulaganja i štednje novca,da se razdovoji od cena nekretnina,na primer.
 
Jako dobra vest i dobar projekat. Šteta što sve to ide tako sporo. Nije to kritika, samo mi je žao što očigledno ne može brže.

Jako me zanima da li i po drugim gradovima ima toplana koje mogu ovako da se unaprede.
 
Видећемо баш да ли ће топлана у Батајници следеће грејне сезоне да пређе на геотермалну енергију
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ink
Jako dobra vest i dobar projekat. Šteta što sve to ide tako sporo. Nije to kritika, samo mi je žao što očigledno ne može brže.

Jako me zanima da li i po drugim gradovima ima toplana koje mogu ovako da se unaprede.
Khm..gasni...khm...lobi...khm.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ink
Zašto uzimamo strane kredite,zašto ne raspišemo domaće obveznice, uz soloidan prinos,da isključivo fizička domaća lica,ulože svoju uštedjevinu,umesto što je daju stranim bankama uz mizeran prinos?
Još interesantnije pitanje je zašto se projekti ne finansiraju iz dobiti preduzeća, valjda zato što se onda ne bi morala vraćati dobit osnivaču, plaćati porez na dobit, plaćati kamate bankama....
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ink
Još interesantnije pitanje je zašto se projekti ne finansiraju iz dobiti preduzeća, valjda zato što se onda ne bi morala vraćati dobit osnivaču, plaćati porez na dobit, plaćati kamate bankama....
Kad bi nam to bio jedini problem, gde bi nam bio kraj? Čak i ako se držimo samo domena javnih preduzeća.
 
Видећемо баш да ли ће топлана у Батајници следеће грејне сезоне да пређе на геотермалну енергију
Teško (videti Dušanov komentar sa "khm khm"). Ali nada poslednja umire.
 
Iz istog teksta na kraju:
...U saradnji sa Elektroprivredom Srbije i Srbijagasom se radi na novoj metodologiji obračuna cena električne energije i gasa za privredu, radi fleksibilnosti reagovanja u skladu sa tržišnim kretanjima, objavilo je ministarstvo. Đedović Handanović je ranije kazala da ove godine neće biti povećanja cena električne energije za domaćinstva i da će se cene za privredu kasnije tokom godine snižavati „ukoliko se trenutni tržišni trend nastavi“...
Baš me zanima kako će izgledati taj novi obračuna za privredu, a ovo za sniženje ...videćemo.
 
Mislim da je već najavljeno sniženje cena (samo za privredu nažalost) ovog ili idućeg meseca.
 
волео бих да доживим дан да једна власт коначно пресече гордијев чвор "друштвене својине" и све југословенске зграде званично преведе у власништво града. Онда, од додатне накнаде у инфостану узме да наплаћује одржавање фасада и такође инвестира у соларне панеле на крововима, макар толико да се покрије потрошња струје саме зграде.

Ако станари хоће да зграда буде "њихова", могу да поднесу захтев за тим где би бесплатно постала дељена својина подељена на равне части власника станова где би они онда били ослобођени те надокнаде за фасаде али били законом обавезни да је сами одржавају и крече. Соларни панели у том случају могу и да остани, циљ је да се већи део струје на тај начин добија и смањи ослањање на увоз струје и фосилна горива.
 
Vrh