Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Ovo za šahtove je valjda postao standard (nije sarkazam u pitanju). A što se tiče horizontalne signalizacije, to se radi privremena žuta koja ide pre završnog sloja, uglavnom tamo, barem sam ja to tako stekao utisak, gde nije u planu odmah da se uradi završni sloj.​
 
To nivelisanje sahtova rade pre habajuceg sloja i tačno je da urade habajuci pa posle nivelisu tako im lakše i bolje ispadne kažu
Pre završnog sloja ako je bitnija ulica stave i horizontalnu signalizaciju ali retko
 
Ovo za šahtove je valjda postao standard (nije sarkazam u pitanju). A što se tiče horizontalne signalizacije, to se radi privremena žuta koja ide pre završnog sloja, uglavnom tamo, barem sam ja to tako stekao utisak, gde nije u planu odmah da se uradi završni sloj.​
Ne žuta nego originalna koju posle krpe. Doduše to sam gledao po provinciji.

A to što je standard ne znači da je dobro. Ne postoji dobro nivelisana šahta u Srbiji, čak i ako neku uspeju da bace pod libelu, potone brzo.
 
Zato sto ne rade ugradnju kako treba...ne žele da se potrude oko toga
 
Пресвлаче уличицу у блоку 45 иза Енјуба:
IMG_20240501_230708.jpg
IMG_20240501_230713.jpg
IMG_20240501_230802.jpg
IMG_20240501_231013.jpg
 
Radnicka kroz Cukaricku padinu se bas raspada, a oni presvlace blokovske saobracajnice. Slicno stanje raspada je i u Drajzerovoj, Gospodara Vucica od Bulevara do Vojislava Ilica... Zanima me kako biraju prioritete za asfaltiranje posto nivo raspadanja asfalta ocito nije kriterijum
 
Radničku sam pominjao ovde i pre nekoliko godina.
Stanje se od tad nije drastično pogoršalo ali je dovoljno i tada bilo za presvlačenje asfalta.
Pjarona de Mondezira u strogom centru grada je u kriminal stanju.
Možda nema rupa nezakrpljenih ali ono što je krpljeno je užasno.
Kad prođeš kolima tuda nakon toga obavezno dotezanje šrafova.
 
Radnicka kroz Cukaricku padinu se bas raspada, a oni presvlace blokovske saobracajnice. Slicno stanje raspada je i u Drajzerovoj, Gospodara Vucica od Bulevara do Vojislava Ilica... Zanima me kako biraju prioritete za asfaltiranje posto nivo raspadanja asfalta ocito nije kriterijum
Па знаш ли ти ко се родио у 45. блоку ( хинт: на његову иницијативу почела је обнова шеталишта "Лазаро Карденас") ? Но да се вратим сржу теме, за унутарблоковске саобраћајнице је надлежна општина, а за главне и битне улице којима пролази јавни превоз је надлежан градоначелник, ком општине подносе предлоге улица за обнову. Додуше, и на НБГ има унутарблоковских саобраћајница које су у много горем стању од ове, нпр. у блоку 33 између "глисте" и "генералица", паркинг иза "Лавиринта" у блоку 8, прилази гаражи испод солитера у блоку 30... Наравно слао сам Општини предлоге за обнову тих саобраћајница, мада поучен многим претходним искуствима не очекујем ништа.
 
Radnicka kroz Cukaricku padinu se bas raspada, a oni presvlace blokovske saobracajnice. Slicno stanje raspada je i u Drajzerovoj, Gospodara Vucica od Bulevara do Vojislava Ilica... Zanima me kako biraju prioritete za asfaltiranje posto nivo raspadanja asfalta ocito nije kriterijum​
Tako što se ne cimaju tamo gde im građani sami kažu kako je super to što imaju mesecima raskopanu ulicu i kako smatraju da to tako treba da bude pošto se važnije stvari rešavaju u gradu.​
 
Radničku sam pominjao ovde i pre nekoliko godina.
Stanje se od tad nije drastično pogoršalo ali je dovoljno i tada bilo za presvlačenje asfalta.
Pjarona de Mondezira u strogom centru grada je u kriminal stanju.
Možda nema rupa nezakrpljenih ali ono što je krpljeno je užasno.
Kad prođeš kolima tuda nakon toga obavezno dotezanje šrafova.
Pjarona de Koscuska je retko uzasna ulica,kao i mnoge u okolini. Npr.Brace Jugovica isto,tamo kod Pozorista ima par crnih rupa koje gutaju pesake i vozila.
Cesto se pitam kako odredjuju prioritete,verujem da ni oni sami nemaju pojma. Eto,uradise katastrofu zvanu Plavi most od grada ka Medaku,ali od pola.
 
Poslednja izmena:
Vrh