Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Žao mi je što je tako. Nemam neka prevelika očekivanja što se tiče puteva, ali postoji jedna jako prometna ulica na Karaburmi koja je u očajnom stanju (Vuka Vrčevića) i čak bih rekao opasna za vozače. Desna traka je toliko uništena da vozači često odluče da voze levom trakom da bi izbegli da oštete auto. Mislim da bi to trebalo da se sredi zbog bezbednosti bez obzira na plan sređivanja...
 
BG put može samo da sanira udarne rupe. Kapitalno održavanje mora neko da odobri sa višeg nivoa koliko sam upućen. Vrčevića je horor, posle rekinstrukcije nekoliko puta je preorana a nikad vraćena u normalno stanje. Samo zgovnaju asfalt
 
Neke ulice nisu u planu održavanja Beograd puta. To su obično neke unutarblokovske saobraćajnice ili trotoari i onda se to prebacuje na Opštinu, tj. "Одељењу за грађевинскеи комуналне послове ГО Нови Београд-одсеку за грађевинске послове како бисе предлог санације уврстио у Програм одржавања саобраћајних површина ујавној својини-јавном коришћењу унутар блока."

E ni meni Opština skoro nikada nije odgovorila, i tu bi trebalo biti uporan, pa čak i malo drzak ako se ne dobije odgovor. Mada, već je drsko kada nama oni ne odgovore, tako da je povišeni ton, očigledno nešto što pali negde.

Ne pričam ni o kakvom bezobrazluku prilikom prijave, samo malo nagalsiti da nije prvi put, da ne dobijam odgovor, da se neko dete moze povrediti, da sam bio fer pa nisam slao medijima ili javno objavljivao nerad na terenu gradskih sluzbi...
 
Владимира Гаћиновића

20240729_151828.jpg



Бахтијара Вагабзаде

20240729_145627.jpg
 
Зар нису Улицу витезова Карађорђеве звезде последњи пут пресвукли пре три године?
 
Vitezova od crkve na gore ka bulevaru radjena je pre nekih 8 god recimo zamena ivicnjaka nivelcija ivicnjak sahtova slivnika kacene su ovde slike
 

Naleteh na zatvorenu ulicu jutros...Beograd Put znakovi postavljeni ispred...dobrano je raskopano (kao da se menjaju neke cevi)...hocu reci nije samo zamena asfalta...to je bar koliko sam uspeo da vidim u prolazu
 
Kad bi se i moja Volgina uradila, nisu je presvukli bar 15, a možda i već 20 godina... Plus je postala autostrada od kad su izkaldrmisali šumu, što je zapravo sjajno urađeno i kocke se drže.

Ali sve posle šume do Milana Rakića potpuni raspad, da ne pominjemo faktičko nepostojanje trotoara i duplo parkiranje tako da je jedva postala ulica i jednosmerna u praksi...
 
Vrh