Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Ali i Užička je u dosta lošem stanju, Drajzerova takođe. Neko da dođe prvi put u BG pomislio bi da je to neka leva opština.
U 21. veku svaka opština treba da ima podjednako dobre ulice ali da ti se Savski venac bukvalno raspada nije normalno.
Ruski tenkovi bi izabrali drugu trasu...
 
Ceo Vracar i pola Zvezdare se raspada bukvalno. 90 posto ulica su sa rupama i losim krpljenjem. Neverovatno je koliko vlasr koja je uzjahala ovaj grad nista szo ima veze sa drustveno korisnim nije popravila. Samo ono sto je za samoprkmociju i sto donosi profit. Asfaltirqnje i odrzavanje ulica nula.
 
Kad smo već kod levih opština,
deonica Smederevskog druma (oranice) od skretanja za deponiju do Bulevara koju su radili kada su postavljali toplovod ako pretekne sledeću zimu, biće veliki uspeh...

Evo jos malo ubica točkova...
 

Prilozi

  • ubice tockova.jpg
    ubice tockova.jpg
    126,4 KB · Pregleda: 187
  • 1-kvantas.jpg
    1-kvantas.jpg
    164,3 KB · Pregleda: 143
  • 2- kvantas.png
    2- kvantas.png
    1,3 MB · Pregleda: 156
I ovo je racionalno raspolaganje gradskim budžetom? Mogli su i pozlaćene ivičnjake, možda bi bili i jeftiniji, Granit Peščar je verovatno imao rast profita od 900% (možda sam i preblag) poslednjih 10 godina, eto gde ide "rekordni budžet" dok se veliki projekti odlažu ili razvlače godinama.
 
Зар није књигом стандарда прописано где иде који тип ивичњака?
 
У Улици Јурија Гагарина на раскрсници са Омладинских бригада око трамвајских шина мења се асфалт,који је био препун рупа:

Нови асфалт који се поставља је онај чувени ливени асфалт,а до сада је пресвучен асфалт само око шина у смеру ка Гандијевој.У супротном смеру почело је скидање асфалта.Радови су почели у понедељак,а да не раде 15 минута дневно,све ово би већ било готово.
И сада је поново препун рупа...
 
Цео Врачар и пола Звездаре се распада буквално. 90 посто улица су са рупама и лошим крпљењем. Невероватно је колико власр која је узјахала овај град ниста сзо има везе са друштвеним корисним није правила. Само оно што је за самопркмоцију и сто доноси профит. Асфалтиркње и одрзавање улица нула.
Bitno da će da rekonstruišu Glavnu u Zemunu,iako je u solidnom stanju.
 
@Дошљак Meni deluje kao da je ta knjiga standarda bila inicijativa Folića i da su nakon njegove smene prestali da je primenjuju. Recimo izbor ivičnjaka u Crnotravskoj kod Trošarine potpuno odstupa od onih u JNA ili dalje ka VMA. Ima mnogo drugih primera...
 
Knjiga standarda je sprdnja. Par puta sam prijavljivao elemente koji nisu u skladu sa tom knjigom, i nikakav odgovor nisam dobio.

Npr, na NBG su postavljali stubice koji nisu po knjizi, takodje i klupe.

Onda ivicnjaci na mnogim mestima nisu uradjeni kako treba (mislim na one koji ne idu pravolinijski)

Jos jedna stvar koja je dobro zamisljena, ali se obesmislila.
 
Ceo Vracar i pola Zvezdare se raspada bukvalno. 90 posto ulica su sa rupama i losim krpljenjem. Neverovatno je koliko vlasr koja je uzjahala ovaj grad nista szo ima veze sa drustveno korisnim nije popravila. Samo ono sto je za samoprkmociju i sto donosi profit. Asfaltirqnje i odrzavanje ulica nula.

Ovo i ja mogu da potvrdim kao neko sa Zvezdare, kod Olimpa i malo pre šume. Bukvalno asfalt nije pipnut bar 13 godina od kad sam ja ovde, samo je nesrećno krpljen i krpljen, sad je u fazi raspada, ali to nikoga ne interesuje... Da ne spominjem da od kad se vlast promenila samo čišćenje kraja i ulice ne postoji faktički, nikada više đubreta nije bilo, kamioni sa šmrkom prođu u vrh glave jednom u par meseci (gledam na hidrant i ulicu, znao sam maltene raspored napamet), prvi put posle bar pola godine sam video momka iz čistoće da je prošao sa metlom i bar pomeo đubre generalno, odmah je malo sinuo kraj...

Poražavajuće je koliko je sve zapušteno, zelene površine su bukvalno prekrivene đubretom, oko kontejnera je pakao, opet - nikada gore nije bilo održavanje.

Da ironija bude veća, pogon gradske čistoće za Zvezdaru mi je na 500m od kuće.
 
Ljudi sta vam je, ceo grad je takav, gde se ulice ne raspadaju? Nece da ulazu u grad gde da dube na trepavicama ne mogu glasove da dobiju. Zato po selima u unutrasnjosti nema sela gde nisu nesto asfaltirali. Pozeska, Trgovacka, Radnicka, Omladinskih brigada, delovi Bul. Muhajla Pupina oko Merkatora, Kneza Milosa, Borska, stari delovi Bul. patrijarha Pavla, kruzni put svi delovi, Zrenjaninski put - sve ulice raspad, i na novijim deonicama sahte upale posle dve godine. Ja vise izbegavam rupe i utonule sahte nego sto gledam u ostale ucesnike u saobracaju.
 
Za Drajzerovu i Neznanog Junaka do VMA potvrđujem. To je haos na šta ulice liče liče.
Za mesec dana posle zamene stabilizatora, isti se opet čuju jer sam tuda vozio.
Odem opet zamenim, i od kad izbegavam tu rutu sve stoji kako treba i ne lupa ništa.

Kumodraška od BTC do Autokomande takođe krater do kratera.
Uradili neke šahtove oni sad još više ulegli i propali. Bolje da nisu dirali ništa.

Husova je u raspadu odavno, kako ulica tako i one kuće.
Peka Pavlovića, Medakovićeva...da ne nabrajam.
Osim ovih glavnih saobraćajnica sve druge su u priličnom raspadu.
 
Ljudi sta vam je, ceo grad je takav, gde se ulice ne raspadaju? Nece da ulazu u grad gde da dube na trepavicama ne mogu glasove da dobiju. Zato po selima u unutrasnjosti nema sela gde nisu nesto asfaltirali. Pozeska, Trgovacka, Radnicka, Omladinskih brigada, delovi Bul. Muhajla Pupina oko Merkatora, Kneza Milosa, Borska, stari delovi Bul. patrijarha Pavla, kruzni put svi delovi, Zrenjaninski put - sve ulice raspad, i na novijim deonicama sahte upale posle dve godine. Ja vise izbegavam rupe i utonule sahte nego sto gledam u ostale ucesnike u saobracaju.
Upravo. Juče sam prošao (posle par meseci) propisno grad uzduž i popreko i nema gde nema raspada od ulice (stalno neki usek, upad i slično). Na pola vožnje sam počeo stalno da ih izbegavam, jer ono nema smisla više kačiti autom, razvaliću i ono trapa što valja. Random rupe koje se odjednom pojave su najgore. Bukvalno u redu asfalt i ispred tebe rupčaga 10-15cm dubine bez ikakvog smisla (niti je stanica, niti skretanje).
 
Da li je neko video Gvozdicevu ulicu na Zvezdari kako je asfaltirana?

U zivotu nisam video tako nesto!!!

Predebeo sloj nekog grubog asfalta, odjednom su ivicnjaci postali niski, sredina cele ulice je breg koji ka ivicnjacima opada, asfalt se kruni vec, mnogo rupa vec, toliko je krupan lose izliven i neispeglan. Toliko hrapav i neravan. Ono je strasno. Kako je samo neko silne pare strpao u dzep.

Ta ulica se radi vec vise od godinu dana. Trotoara jos nema!!! U susednim ulicama su trotoari toliko kriminalni od raznih busenja i krpljenja, da ako nisu kola na njima, ne moze svakako da se hoda bukvalno! To nikom ni ne pada na pamet da se ikada rekonstruise.

Sramota, a vidim da su sad pred izbore jos ulica ‘sredili’ na isti nacin.
F6F6CB42-C581-4E9C-A6CB-B11507169366.jpeg
560A0D07-EF3F-4B7C-8D86-D8D975C17C43.jpeg
EDCA5445-3A16-42C7-B321-1A815495B512.jpeg
 
Пре мање од годину дана у Улици Марка Христића,која је била у сасвим солидном стању,асфалт је замењен.И наравно,већ су се појавили колотрази...
 
Dragi forumaši, evo za moj prvi post jedna najava, u nadi da će posao biti obavljen kako treba.

Najavljeno raskopavanje asfaltnih površina u nekoliko ulica na Zvezdari, među kojima su BKA, Velizara Kosanovića i Mite Ružića, u periodu od 28. marta do 29. avgusta 2022. godine.
 

Prilozi

  • Radovi.jpg
    Radovi.jpg
    154,9 KB · Pregleda: 98
Vrh