Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Da, kraj Deligradske.

To mi je najbrži put do Slavije kada idem busom. Sa auto-puta na pasarelu. Skoro sam prolazio tuda i šokirao se kada sam video koliko ima kola tu.
 
Сва та кола су углавном последица очајне саобраћајне ситуације у кругу УКЦС и у његовој широј околини, посебно када је у питању паркирање. Знам сад на који паркинг мислиш, ограђен рампом, има и пар места у њему са ланцима и на пар места су и некакви контејнери.
 
Znam. Bio sam do jedne klinike u krugu, ono je haos. Kao da bukvalno svaki zaposleni u krugu bolnice dolazi kolima na posao, plus što mnogi pacijenti moraju da budu doveženi i zaista je haos što se tiče parkinga.

Garaža na nekoliko spratova za zaposlene, a "gosti" neka plaćaju zonu mi se čini kao jedino rešenje.
 
Гради се гаража на више спратова између Лазе и поликлинике, али отприлике ни она није задовољавајућег капацитета.
 
O tome više u temama Tiršova 2 i KCS.
 
Već četvrti put u razmaku od dva meseca, automobili kidaju ogradu koja sprečava pretrčavanje Bulevara despota Stefana u zoni stanice Pančevački most.

Svaki put je ekspresno poprave, ali isto tako svaki put zaborave da stave ispred same ograde znak za obavezno obilaženje, koji bi siguran sam sprečio naletanje na ogradu, koja se zaista teško uočava noću.

Prijavio dva puta, evo sad ću i treći put, ali od znaka ni traga ni glasa. Street View svedoči da je znak nekada postojao, doduše ograda je i tada bila odvaljena, ali sada je zaista redovno poprave do same ivice razdelnog ostrva:
55244b5e4b0e7b9daae6ab4ebe515553.jpg


Sent from my Pixel 4a (5G) using Tapatalk
 
Meni su fascinantni i ti ljudi koji toliko često naleću na te ograde.

Ta pojava nije samo tu. Cela Vojvode Stepe je u razvaljenim ogradama. Znači može se reći da svakog ili svakog drugog dana neko negde naleće na njih.
To sve samo pokazuje koliko ljudi ovde ima vozačku dozvolu a ne bi trebalo da im je ikad izdata.
 
Фасцинантно је то што возе пијани, а сасвим је нормално да пијани ударају у ограде.
 
Umesto ograda podići lepo zid od armiranog betona pa neka se zakucavaju do mile volje.
 
Aha kod okretnice, rekonstruisana je pruga ali ne i saobraćajnica.

2015. godina
150120-VSTEPE-04.jpg
 
Kao što sam i pretpostavio. Vojvode Toze je neko vreme samo onaj odvojeni partljak koji nikada nije bio povezan sa delom koji se sada zove Janisa Janulisa.
 
Koliko je samo para pokradeno se vidi po ulicama Beograda po centru grada. Ceo Vracar i Dorcol, Bulevar od Vuka do grada su u rupama , nista sto treba da sluzi za građane nije uradjeno, a ono što jeste je čista ugradnja i fušeraj. Sve što se u Beogradu radi donosi lični profit, maskiranje nekog napretka i održavanja, Beograd na vodi, zidanje zgrada, kvazi metro... A gde su pare za infrastrukturu. Koliko se u zlatno doba dobilo od poreza, kazni i svega na čemu živi ova država, koliko je para zaduženo poslednjih 10 godina i gde su te pare?
Vozite se malo po ulicama Voždovca, Zvezdare, Vračara, Dorćola i centra. Ono je SRAMNO.
 
Jeste. Mislim da je jedan od razloga korišćenje mnogo nekvalitetnijih materijala nego pre. Što je najgore, verovatno bi mogli za iste pare da koriste kvalitetne materijale da se ne ugrađuju kao da sutra ne postoji.

Sećate se da su naši "naučnici" našli jeftinije i bolje rešenje za krpljenje rupa pre par godina?!

Onda imamo i očigledan manjak kvalitetnih radnik i nadzora jer imamo sveže asfaltirane ulice sa barama posle prve kiše. Desne ivice kolovoza (gde idu autobusi) su u katastrofalnom stanju, a to naročito osetiš ako voziš bicikl kolovozom.
 
Pre otprilike nedelju dana došlo je do pucanja cevi u Bulevaru Zorana Đinđića, odmah nakon raskrsnice sa Bulevarom umetnosti. Nakon rešavanja problema ulica je ostavljena ovako, a Beograd put već nedelju dana nije u stanju da asfaltira ovo parče. Stvaraju se zagušenja pošto se svi prestrojavaju u levu traku, noću se ne vidi pa mnogi bez usporavanja prelaze preko uništavajući trapove, a juče ujutru umalo nije nako nastradao kada je vozač automobila, u pokušaju da izbegne, udario autobus koji se kretao levom trakom (vozači autobusa već znaju pa se prestroje na vreme), koji ga je potom odbacio na stajališe...
RHIOtY6.jpg
 
Pa ne mogu da poprave kada su građani blokirali Gazelu i kružni tok prošle subote na dva sata.

U ta dva sata su oni krenuli da popravljaju sve stvari po Beogradu i to je razlog.
 
Samo da javim da su zaboravili slivnike duž nedavno asfaltirane braće jerković, pa sad posle svake kišice imamo poplavljenu ulicu.

Neću da prijavljujem službama, neka se narod divi inteligentnom planiranju vesića i njegove družine.
 
Vrh