Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=560782#p560782:2rdjy7ge je napisao(la):
Stefan BB » Uto Avg 21, 2018 1:21 am[/url]":2rdjy7ge]Nije valjda da su poplocali?
Šta to?
 
Штета што у тој реконструкцији нису осмислили да се ураде праве, издигнуте, ивичњаком одвојене бициклистичке стазе у нивоу тротоара, реално је било простора целом дужином двосмерна стаза са десне стране од Аутокоманде до Бањице (а верујем чак и кроз саму Бањицу до Јајинаца), уместо ових импровизација што имамо са стазом на разделном острву и исцртаном стазом на коловозу.
 
Pricao sam ranije o rekonstrukciji ulice Severni bulevar.

Elem...ulica je rekonstruisana i nije otvorena ni 7 sati i vec je zatvorena opet zbog dodatne popravke, naime posle rekonstrukcije svi kanalizacioni otvori (ulica ih ima 20ak) su propali 10cm i postali prave udarne rupe. Trenutno se radi popravak ali ne verujem da ovo moze da ispadne na dobro.
b85106dac464d8b39a119979ae6509e3.jpg
4a970a36eab4e1a4f38d07de20febca4.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovih dana je presvučen asfalt na ulici ispod Brnkovog mosta (gde su bili parkirani tenkovi za prethodnu paradu), a čini mi se i da je celom dužinom uz Savu to urađeno verovatno zbog planirane auto trke ovog vikenda.
 
Вожд, jesu li proširili donji deo Takovske ?
 
Koji dio i gdje su ga mogli prosiriti inace kad treba da bude gotovo
 
Kako koji deo Takovske da li su proširili, pa lepo se vidi na prethodnoj slici iznad da trotoar sa leve strane ima širinu još jedne Takovske ulice. Takovska jeste eklatantan primer rekonstrukcije bez mozga jer je leva strana ulice u tom donjem delu odavno na novoj regulaciji a nikome ne pada na pamet da učini nešto povodom saobraćajnih traka koje su u donjem delu široke manje nego jedan autobus.

Jeste položaj donjeg dela Takovske takav da je saobraćaj večito usporen, nizbrdo zbog ulaska u krivinu na desno pa raskrsnicu sa skretanjem levo, a uzbrdo zbog brutalnog semaforskog signalnog plana, ali opet to nije izgovor da su zgrade na novoj regulaciji a ulica na nekoj iz prošlog veka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562037#p562037:3fmkjwhf je napisao(la):
Žika » Sub Avg 25, 2018 7:51 pm[/url]":3fmkjwhf]Вожд, jesu li proširili donji deo Takovske ?
nisu ništa proširili a zvaničan rok je 3. avgust (valjda ove godine :mrgreen: )


p.s. inače su 10 dana drndali vodovodnu cev u samoj raskrsnici ulica Takovska i Dalmatinska, koja je btw imala nezgodan običaj da pukne bar jednom mesečno.... e sad, otkad su je to "sredili" pukla je 4 puta u poslednjih 7 dana
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=561723#p561723:2zh8ajce je napisao(la):
astrodule » 24 Авг 2018 01:22 pm[/url]":2zh8ajce]Ovih dana je presvučen asfalt na ulici ispod Brnkovog mosta (gde su bili parkirani tenkovi za prethodnu paradu), a čini mi se i da je celom dužinom uz Savu to urađeno verovatno zbog planirane auto trke ovog vikenda.
Асфалт је обновљен на целој дужини тркачке стазе "Ушће" (то је уствари и улица Ушће). Кружна ауто трка "Награда Београда 2018." ће бити одржана 01. и 02. септембра 2018.године и то ће бити кружна трка за Отворени (међународни) и Национални шампионат Србије. Такође трка ће се бодовати и за ЦЕЗ-Централноевропско првенство-Central European Sporting Zone (https://fia-cez.com/en/#home) на кружним тркама у којима учествује и наш Микица Веснић и који води у генералном пласману у класи Д4-3500.

За ту прилику је стаза "Ушће" мало и модификована тј. возиће се и кроз некадашњи бокс, то ће бити уствари ткз. шикана (за успоравање брзине) и укупна дужина стазе ће бити 3,8 километара.

Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
BB, Bore Markovića. Po mojoj proceni radovi su mogli biti gotovi obzirom koliko radnika su angažovali a ulica mala. Htela sam škljocnuti vreme pauze ali su mi neki radnici počeli zviždati pa sam naprasno prišla kamari i kupila jednu ocvalu lubenicu. :mrgreen:

Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1

Kocka poslagana, odlično izgleda, nove fotografije slede.
Ovakav izveštaj nije zaslužio ni jedan bg. bulevar a kamoli uličica na BB(R).
 
Uvukli slivnike dobro poslozi ivicnjake samo da dobro odrade asfalt i cudi me da nije drugi model ivicnjaka granitni stavljan
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=562208#p562208:waval01l je napisao(la):
astrodule » Ned Avg 26, 2018 3:30 pm[/url]":waval01l]Hoće li da rade kaldrmu i onoj ulici uzbrdo paralelnoj sa Kneza Višeslava? Par puta sam tamo na biciku ispuštao dušu.
Ako misliš na onu uz koju je GOJE išao po gajbe piva dok je bio u cvetu mladosti ( :D ), ne vrujem. Kocka se još uvek drži ali bi trotoari mogli da se srede, prepuni su rupa nastalih još u prošlom veku. (postavila sam fotografiju)
 
GOJE i njegova ljubav iz detinjstva - Pećko pivo

Nego, pre neki dan prijavih oštećenu ogradu na nadvožnjaku i kažu da će sutra početi sa zamenom ograde. Da li se slučajno potrefilo, ili to rade zbog prijave?
 
Preksinoć ne odoleh da škljocnem Ul. B. Markovića. Ne vidi se baš dobro ali se naslućuje da će biti dobro i da će radovi potrajati. Kiša je sinoć padala kao blesava, nemam pojma šta se desilo sa peskom koji je nabacan preko kocki. Zapravo, ništa mi nije jasno oko procesa postavljanja kocki. Danas se ništa ne radi. Verovatno čekaju da se kocke slegnu ili je to zbog Velike Gospojine.
363364791.gif


Pogledajte prilog 1

Gledam i dala bih glavu na panj da je isto tako bilo i pre ne računajući deo oko semafora (pri dnu).
 
Na delu Njegoseve od cvetnog trga do Kralja Milana postavljena kaldrma umesto asfalta, bas lepo izgleda.
 
Kralja milana ulica i negoseva u sad paralelne ulice nekad su se ukrstale kod poleta
Mozda si mislio na Kralja MilUtina
 
Vrh