Šta je novo?

Obnova ulica, Beograd put...

Ma ajde sto fali pola lezeceg, nego sto su dobru ulicu unistili kopanjem i katastrofalnim krpljenjem.
 
Zapitajte se šta se desilo i u kakvom su stanju oni MAN kamioni koje su
Beograd putevi dobili još pre par godina.
 
Нису баш од пре пар година већод пре 7. Мада ја њих најчешће и виђам у акцији зимске службе, иду у тандему и лепо обављају посао. Што се тиче нове набавке, надам се да ће поново набавити ФАПове.
 
Da biće da je oko sedam godina, ipak, navodno su u lošem stanju, održavanje istih je
veoma loše, bilo je problema i sa nestankom opreme i delova.
 
Њих највише форсирају за зимску службу, а опет, увозно возило, софистицирано и предпостављам скупих делова. Са друге стране у Београд путу се и даље добро држе много старији ФАПови од којих су намлађи из 2007. а најстарији из 1990. А поред 35 МАНова, Београд пут има и десетак Актроса 2002. годиште.
 
Видим да је свима промакла ова вест везана за Београд пут.
Наиме ЈП Београд пут више неће поправљати улице Београда, односно неће бити више извођач радова. Пошто је сад основано ново јавно предузеће "Путеви Београда" они ће вршити поправке улица по Београду, а Београд пут ће бити од сада инвеститор и управљач београдских улица.

Једни управљају, други поправљају улице
Н. ВУКИЋ | 28. јануар 2017. 22:54 | Коментара: 3
Осим "Београд пута", о престоничким улицама бринуће и новоосновано ЈП "Путеви Београда". Прво предузеће је управљач и инвеститор, док је друго извођач радова

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... 1%86%D0%B5
 
A sta je sa direkcijom koja je to radila cemu sve to samo radi direktorskih fotelja
 
морају се негде запослити залужени партијски кадрови и уберботови. не могу сви да буду министри
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430825#p430825:30j5lom9 je napisao(la):
Гага » Mon Jan 30, 2017 1:07 am[/url]":30j5lom9]Видим да је свима промакла ова вест везана за Београд пут.
Наиме ЈП Београд пут више неће поправљати улице Београда, односно неће бити више извођач радова. Пошто је сад основано ново јавно предузеће "Путеви Београда" они ће вршити поправке улица по Београду, а Београд пут ће бити од сада инвеститор и управљач београдских улица.

Једни управљају, други поправљају улице
Н. ВУКИЋ | 28. јануар 2017. 22:54 | Коментара: 3
Осим "Београд пута", о престоничким улицама бринуће и новоосновано ЈП "Путеви Београда". Прво предузеће је управљач и инвеститор, док је друго извођач радова

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... 1%86%D0%B5

Trebalo bi da je obrnuta situacija:

Тако ће „управљач пута“ обављати инвеститорске функције, организовати и обављати стручне послове, као и стручни надзор и сличне послове. Рафаиловић је прецизирао да се ново предузеће зове ЈП „Путеви Београда“, истакавши том приликом да постоји битна разлика у односу на постојећи „Београд-пут“. Једно предузеће је управљач и инвеститор, док је друго извођач радова. Ново јавно предузеће финансираће се из буџета Града Београда.

http://www.beograd.rs/cir/beoinfo/17317 ... eograda_2/

Čekam da se objavi Odluka i statut da bi onda bar pokušali da ustanovimo ko će za šta biti nadležan, imajući u vidu da postoji i Sekretarijat za saobraćaj koji je do sada imao vodeću ulogu.
 
,,Beograd put,, i još sada plus ,,Putevi Beograda,, :shok:
Kad treba nesto da zapišemo treba da imamo pisara...
Pored pisara naravno da treba da postoje
nosač pisaljke-olovke,
nosač papira
nosač mastila
nosač gumice

Da smo suludi , to sam znao
al ovolika budalaština prevazilazi mogucnost pojmivosti.... :bash:
e hej.... :D .... niko nema sto mi imamo...... :laugh: :lool: :laugh:


zbog ovakvih gluposti gubila se i carstva :grand:
 
Pa ovi su luđi od Pajtonovaca
Judean People's Front
People's Front of Judea
Popular Front
People's Front

Na kraju ni sami neće znati ko je za šta nadležan i u kojoj se službi nalazi.
 
....Једно предузеће је управљач и инвеститор, док је друго извођач радова. Ново јавно предузеће финансираће се из буџета Града Београда.....

obični Lažovi i iluzijonisti, prevaranti ....
sve bih te dembelane stavio da opslužiju bg asfaltirke
a ne samo da se vucaraju od pisaceg stola do dr. pisaceg stola za naše-moje isharačene pare

Istina je uvek jedna i to:

Investitor - sam JA gradjanin mali i ne vidljiv
Grad je - haračlija, koinvestitor i upravljač
kom. preduzece za puteve je - izvršilac - asfaltira, popravlja ulice
i tačka
sve ostalo je laž prevara i lopovluk. :rant:
 
Napokon su krenuli da krpe rupe u mom kraju po prijavama od pre više od mesec dana.

Jeste bio minus dugo, ali mogli su sve to da urade i pre minusa.
 


Nesto je puklo na raskrsnici Bulevara Nikole Tesle i ul.
Tresnjinog cveta
 
Дуго ме није било, али није да није било оштећења већ ја нисам имао времена :D На најгорем могућем месту, без и једне уличне светиљке и после велике низбрдице пут је родио брдо (које су сад аутобуси испеглали, али до јуче је камење вирело) на које сам налетео са преко 100км/х (признајем, својом кривицом што се тиче брзине) и сва срећа ништа нисам полупао на ауту..
Оштећења на путу Р-204 by Somi303, on Flickr
Даље низ улицу је бујица још прошле године однела шљаку, канал, потпорни зид пута и добар део пута и све то набила и запушила канал на дну улице где се сад вода прелива преко пута јер нема где. Када су дошли да санирају оштећења само су закрпили рупе на путу без осталих радова тако да је пут на деоници од 100м утонуо на преко 15 места, ивичњаци отишли у вис, а на 3 места цеви испод пута попуцале под притиском аутобуса који свакодневно улазе у та удубљења. То нисам сликао јер нисам имао времена.
Оштећења на путу Р-204 by Somi303, on Flickr
Оштећења на путу Р-204 by Somi303, on Flickr
Оштећења на путу Р-204 by Somi303, on Flickr
 
Višegradska
WP_20170224_12_50_30_Pro.jpg
 
Sta je falilo toj ulici jel to trotar uzi nego sto je bio
 
Ja bih pre rekao da je trotoar izdignut, a da su sad parking mesta u nivou ulice. Barem ako se uporedjuje sa Guglom, trotoar je isti.
 
Vrh