Šta je novo?

Objekti za Rusenje

BOKI SMOKI

Advanced
Učlanjen(a)
23.03.2009.
Poruke
2.015
Pohvaljen
19
Lokacija
Pancevo
Posto videh da mnogi grde neke zgrade i da prizeljkuju da budu srusene,sto zbog ruznog izgleda sto zbog starosti, evo da otvorim i ovu temu.


Ja bih srusio staklenac, posto je kic kiceva, i jadara svih jadara.
 
+1 :kk: ,E valjda će i to doći na red i pre gradnje Metroa,a eto piše da će i Naodni Muzej ići ispod Trga,pa možda će sve to ubrzati sređivanje okoline.
 
Uređenje Trga Republike
Više niko ni ne najavljuje rušenje „Staklenca“ na Trgu Republike, niti izgradnju gradske galerije na ovoj lokaciji. Iako je još 2007. godine najavljena gradnja novog velelepnog objekta u centru grada, to se do danas nije dogodilo.
Dugo je trajala javna polemika oko toga da li na mestu Tržnog centra „Staklenac“ treba da se gradi gradska galerija ili opera. Ranija gradska vlast predvođena Demokratskom strankom bila je za galeriju, koja bi nosila ime ubijenog premijera dr Zorana Đinđića. To se, međutim, nije dopalo tadašnjem koalicionom partneru demokrata - Demokratskoj stranci Srbije. Zato je plan detaljne regulacije za Trg Republike, koji je završen i bio u proceduri za usvajanje, povučen pod pritiskom DSS. On do sad nije stavljen na dnevni red Skupštine grada, a nije poznato ni da li će se i kad to dogoditi.
„Staklenac“ je je otvoren 1989. godine i do 1993. godine bio je jedan od najposećenijih tržnih centara u Beogradu. Danas je potpuno zapušten i umesto lokala poznatih robnih marki, tamo se danas nalaze igraonice.
 
``Zarotorani`` siloter kod Bogoslovije. Odvratno, besmisleno, urbanisticki nikakvo....
 
Kaze ortak koji zivi u njoj da je tolika buka da ne moze da spava nocu kada je manja buka,slazem se odvratna je skroz.Nadajmo se da ce zavrsetkom ump-a i petlji za pancevacki most neko da je digne u vazduh onako slucajno :D
 
Prva zgrada koju bi ja srusio je ona komee stra'ota iznad Slavije,tacnije kod okretnice 47.Sto je najgore,zgrada je prilicno visoka pa gledano sa Banjice ona dominira zajedno sa hramom Svetog Save. :rant:

Ne mogu da nadjem sliku.Mislim da je u njoj smesten telekom ili eps...
 
zgrada sa milijardu antena? to je telekom u katićevoj, inače zgrada u kojoj je glavno telekomunikaciono čvorište u zemlji tako da teško da ćemo je se lako otarasiti :)
 
Bas ta.

Verovatno su onakvu glomaznu nakazu smestili bas tamo iz ideoloskih razloga.
 
sad se setih, ona u knez Mihajlovoj brutalisticka sa klimama..... Ima neki prolaz i malo je unutra u odnosu na druge zgrade.
 
@ mradulovic

Jeste, taj soliter.....gde nadje tako dobru fotku? :laugh:

A, za tu u Uzun Mirkovoj se slazem. Inace, zgrada se iznutra raspada.

A Telekomova zgrada je tako nakaradna za panoramu grada da je to tuzno..... :/
 
Telekom višak, ali soliter na Bogosloviji je genijalan. Da se obloži metalnom oplatom, izgledao bi kao transformers u toku :)
 
Ne bi bilo lose da osnujemo fight club. I da miniramo zgrade kada su zgrade prazne, kao na kraju istoimenog filma. :cool: :vops:


new era is coming, a beobuild era.
 
@ BOKI SMOKI

Pa ideja DONEKLE i nije losa, samo sto bih ja pre minirao zgrade po gradovima drzava neprijateljski nastrojenih prema nama, a Beograd bih ipak ostavio na miru.
Samo da se razumemo u Beogradu ima mnogo kandidata za rusenje, ali prvo treba ukloniti divlja naselja. Iz vise razloga, a onda tek razmisljati o rusenju legalnih objekata po gradu.

Ah da Boki jos jedna stvar. Ime ove internet stranice se kosi sa ovom diskusijom. Ovo je ipak BEOBUILD, a ne BEODEMOLISH!
Mislim da takvih foruma moze da se nadje na Kosovu kolko hoces!
 
kole":3mxnqbwz je napisao(la):
@ BOKI SMOKI

Pa ideja DONEKLE i nije losa, samo sto bih ja pre minirao zgrade po gradovima drzava neprijateljski nastrojenih prema nama, a Beograd bih ipak ostavio na miru.
Samo da se razumemo u Beogradu ima mnogo kandidata za rusenje, ali prvo treba ukloniti divlja naselja. Iz vise razloga, a onda tek razmisljati o rusenju legalnih objekata po gradu.

Ah da Boki jos jedna stvar. Ime ove internet stranice se kosi sa ovom diskusijom. Ovo je ipak BEOBUILD, a ne BEODEMOLISH!
Mislim da takvih foruma moze da se nadje na Kosovu kolko hoces!
Ja sam se samo salio sa time. Nisam mislio ozbiljno.

Ja sam vise ono tipa jednim udarcem dve muhare..... Mislim divlja naselja(nehigijenska) = divlja gradnja(i nadogradnja objekata), pa tek onda ove spodobe od legalnih gradjevina.
 
Super je tema, ima nepresushivog materijala za izlaganje. :laugh:

Jao, koliko je samo primeraka beogradske arhitekture koje ne bih samo srushio, vec bi' nakon rusenja obavio i kolektivno brisanje pamcenja nad narodom ne bi li se ta zdanja izbrisala iz secanja... :laugh:


Kad izbunarim neke fotke, prilozicu. :)



:gobb:
 
Mislim da se svi slazemo da ona spodoba, o kojoj su svi komentarisali, ona staklena nadogradnja sto je veca za jedan sprat pored one stare i lepe kuce. krs krseva. I to samo daje do znanja nama normalnima da drzava misli samo o kvantitetu a ne o kvalitetu.
 
@kole
Ako se tebi ruši, idi ruši slobodno. Samo nemoj da slediš primer nekih iz pređašnje dve decenije, pa da to radiš u ime srpskog naroda.
 
@ Boki

Ma i ja se samo zezam, nemoj moj prethodni post shvatiti kao uvredu.
Naravno da ima kod nas za mnogo stvari ispravljanje.

@ jovanovm

Pa najbolje da Beograd pocu i beogradjani da ruse.
Kroz istoriju Evrope je Beograd jedan od najvise puta rusenih gradova. Samo u proslom veku je cetiri puta bombardovan. Od toga tri puta sravnjen sa zemljom!
Ja sam na to mislio. A ako zelis meni da prikacis neka post-ratne Srbo-sindrome (kojih u nasem narodu mnogo ima, kako onih da smo krivi za sve i da nas treba unistiti tako i onih potpuno suprotnih koji tvrde da treba sve ostalo unistiti ) tu si me stvarno promasio. Niti se palim na takve, niti sam ucestvovao u bilo kakvim akcijama tog tipa.
I da stvarno me boli da vidim kako huligani lome Beograd boreci se navodno za Kosovo!?!
 
@kole
Ne kačim ti ništa, samo ti kažem, kad kažeš nešto ovako:

samo sto bih ja pre minirao zgrade po gradovima drzava neprijateljski nastrojenih prema nama, a Beograd bih ipak ostavio na miru.
Onda treba da znaš da mi u BeoBuild-u ne zastupamo nikakvo rušenje tuđeg, posebno ne po nekom "neprijateljskom" principu. Hoćeš onda i ti da mi kažeš ko mi je neprijatelj? I eventualno da me zamoliš za prilog u borbi protiv tog vekovnog neprijatelja? Pali nekog drugog.
 
jovanovm":2u255wly je napisao(la):
@kole
Ne kačim ti ništa, samo ti kažem, kad kažeš nešto ovako:

samo sto bih ja pre minirao zgrade po gradovima drzava neprijateljski nastrojenih prema nama, a Beograd bih ipak ostavio na miru.
Ni Boki nije ozbiljno mislo da minira zgrade po Beogradu!

jovanovm":2u255wly je napisao(la):
Onda treba da znaš da mi u BeoBuild-u ne zastupamo nikakvo rušenje tuđeg, posebno ne po nekom "neprijateljskom" principu.
Ni Beograd nije ceo tvoj. Ima nas jos 2 miliona! Ova diskusija se dakle kosi ovom tvojom tvrdnjom

jovanovm":2u255wly je napisao(la):
Hoćeš onda i ti da mi kažeš ko mi je neprijatelj?
?!? U kom si bre ti filmu? Jel znas da citas uopste? Gde sam ja naveo neku naciju kao neprijatelja?

jovanovm":2u255wly je napisao(la):
I eventualno da me zamoliš za prilog u borbi protiv tog vekovnog neprijatelja? Pali nekog drugog.
.
Ovo je vec ozbiljna uvreda.
Savetujem ti da pokusas da izlecis te frustracije.
 
Generalštabe u Kneza Miloša, TC Ušće (dobro, nije poziv na svađu), TC u Sremskoj, TC u Kameničkoj, Karićevu nakazu u Prizrenskoj, sve novosagrađeno na nekadašnjim travnjacima i ljudima ispred prozora u Bulevaru Zorana Đinđića, u Jurija Gagarina, zatim na krovovima skloništa u novobeogradskim blokovima, razni montažni kiosci improvizovani ugstiteljski objekti duž novobeogradskih bulevara, zapušteni i raspali tržno/ugostiteljski centri u blokovima 45 i 70, Akva park, autoservisi i prodajni saloni na Starom Sajmištu, posleratni paviljoni na Starom sajmištu, kafane i kafići na Starom sajmištu, fudbalski teren na Starom sajmištu, dobar deo opusa Đorđa Bobića.

+ mraduloviću.
 
Vrh