Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

može li se isklučiti sa AP na obilaznicu iz pravca Niša...? u četvrtak je bila totalna zbrka ....
 
Naravno, samo uhvati krajnju desnu traku (to je zapravo zaustavna, kojom se sada vozi) još od ikee
 
Prolazio jutros, ogromna guzva, deo gde će biti tunel lepo napreduje, stigla je masina koja buši šipove, imam par slika u prolazu koje cu okaciti uskoro. Traka koja ce biti ukljucenje ka Nišu je na iedno 2 metara ispod trenutnog auto puta i to do pumpe posle Ikee.
 
Ali to je super, jer je stvarno neophodno. Moraju da razbiju staru zaustavnu jer ona nema nosivost za saobraćaj.

Kad bi isto uradili i sa druge strane, da budu tri trake od Transšpeda do račvanja u zoni stare naplatne rampe bilo bi ekstra. Tu je i sada velika zbrka i gužva, a kad nije gužva ljudi veze preko 130km/h jer se tu ne meri prosečna brzina.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=MSqaYCAS4-E[/youtube]
Ovo snima neki vrlo zanimljiv lik, mada nema pojma o saobraćaju i geografiji. Dosta snima i objavljuje, ima šta da se vidi.

@plećko vudi se i staro isključenje za obilaznicu
 
Ja se sinoć propisno isključujem onako kako mi je @Pendolino objasnio a u suprotnom smeru kolona vozila stoji i čeka(vozači koji su krenuli prema gradu sa obilaznice). A čekaju da im saobraćajna policija ispiše kaznu za prekršaj, jel je taj smer zatvoren privremenim saobraćajnim znakom...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=859032#p859032:3gi6dk2b je napisao(la):
plećko » Sun Jun 20, 2021 10:01 am[/url]":3gi6dk2b]Ja se sinoć propisno isključujem onako kako mi je @Pendolino objasnio
udri mi po :kk:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=859032#p859032:3gi6dk2b je napisao(la):
plećko » Sun Jun 20, 2021 10:01 am[/url]":3gi6dk2b]...a u suprotnom smeru kolona vozila stoji i čeka(vozači koji su krenuli prema gradu sa obilaznice). A čekaju da im saobraćajna policija ispiše kaznu za prekršaj, jel je taj smer zatvoren privremenim saobraćajnim znakom...
Ti si pitao iz pravca Niša ka Obilaznici a ne suprotno
:laugh:
 
Evo slika od juče, danas prolazio i kao što je Plećko rekao zatvoren je pravac sa obilaznice ka gradu, vozio do Ikee pa nazad za BG.








 
Kakav ce to krkljanac da bude kada budu krenuli da prave most preko autoputa. A leto ide, odmori, Turci...
 
Kad bude zavrsen deo do Boleca, kako ce se iz Lestana ljudi ukljucivati na autoput? Isto kao do sad putem pored vojske ili ce biti neko ukjucenje na autoput kod Ravna. Video sam onu sliku projekta ali mi nije najjasnija i ne vidi se legenda sta koja boja znaci
 
Zavisi koji deo Leštana. Na prethodnoj stranici imaš dva plana, na jednom se vidi petlja Boleč, a na drugom Bubanj potok. Koliko vidim, na Bubanj potoku će sa Kružnog puta morati prvo na autoput ka Nišu, pa onda na obilaznicu, u kojem god smeru (prvo isključenje ka Avali, drugo ka Pančevu).
Ali nažalost ima toliko različitih planova za Bubanj potok, ja nisam siguran da se ovde ustanovilo koji plan je aktuelan uopšte i koji će se koristiti.
 
Kao sto je prethodnih napisao...guzva od Transpeda pa do isklj za Vrcin..to je negde oko 4,5km sigurno kolone vozila. Ljudi, bice samo jos gore samo. Neverovatna organizacija i tajming. Nigde policije nigde nicega a letnja sezona tek se zahuktava. Nista..morace ljudi preko Avale ka jugu,nista drugacije a i sve je to katastrofa. Eventualno ka Kopaoniku na autoput Milos Veliki pa Cacak,Kraljevo...ovamo samo nervoza i guzva,nema smisla..Dzaba i ENP i veca rampa kad te saceka kolona od 5km...tuga...nikada nismo ni imali koordinaciju. NIKADA.
 
A kad bi vi da se radi?
Zimi kad krenu kiše i sneg?

Ja stvarno ne razumem... kakva koordinacija?
Saobraćaj veliki, a radovi veliki... a sezona i za turiste i za građevince...

Kad god da krenu radovi, praviće se čepovi...
 
Samo neka rokaju a uvek će biti onih koji kritikuju. Nek se završi već jednom pa će svima biti lakše.
Na ovoj zadnjoj slici mi deluje kao da se skida zemlja za buduću silaznu rampu iz pravca obilaznice prema Beogradu ili je to samo otkop za nasipanje ovog bedema zbog šipova?
 
I meni je to zapalo za oko ali ne verujem da je to rampa. Morace da prave veci radijus krivine. Mislim da je to zbog pobijanja sipova.
 
Trenutno im je tu potreban prostor za rad, ali definitivno može biti i silazna rampa sa obilaznice, a može i biti i uzlazna od Niša ka Pančevu. Ukapiraćemo valjda uskoro. :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=859297#p859297 je napisao(la):
dane безанија » 21 Јун 2021, 14:08[/урл]":2xnaa3g3]Као сто је претходних написао...гузва од Транспеда па до искљ за Врцин..то је негде око 4,5км сигурно колоне возила. Људи, бице само јос горе само. Невероватна организација и тајминг. Нигде полиције нигде ницега а летња сезона тек се захуктава. Ниста..мораце људи преко Авале ка југу,ниста другације а и све је то катастрофа. Евентуално ка Копаонику на аутопут Милос Велики па Цацак,Краљево...овамо само нервоза и гузва,нема смисла..Дзаба и ЕНП и веца рампа кад те сацека колона од 5км...туга...никада нисмо ни имали координацију. NIKADA.

Гужва на овом потезу није толико честа. Углавном се пролази са око 60 - 80 на сат. Проблеми настају углавном када дође до неког судара, излетања и слично. Постоји још један разлог, а то је зато што возачи не поштују саобраћајну сигнализацију која лепо и на време упозорава да ће доћи до сужавања пута и са које стране и да је потребно прилагодити брзину кретања на толико и толико. Онда магарци који и поред знакова држе претицајну траку при брзини од 100 и кусур км/ч наравно морају да коче и крећу да се убацују на самом крају и тако стварају пометњу и чеп.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=859202#p859202:51mpmfs3 je napisao(la):
StaraMo » Mon Jun 21, 2021 7:56 am[/url]":51mpmfs3]Sinoć je gužva na Tranšpedu dosegla do isključenja za Vrčin oko 21h.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=859125#p859125:51mpmfs3 je napisao(la):
Pendolino » Sun Jun 20, 2021 7:13 pm[/url]":51mpmfs3]Na najopterećenijoj deonici sa naplatom u Srbiji, od Malog Požarevca ka Bubanj potoku, stanje uobičajeno za kraj vikenda.

file.php

Radovi samo usporavaju saobraćaj, jer idalje postoje po dve trake u svakom pravcu. Od Tranšpeda do isključenja za Obilaznicu je gužva od kada je otvorena Ikea. Da podsetim, kroz naplatnu stanicu Vrčin prođe i do 120.000 vozila dnevno.

Meni je najveći problem što oni "Neko te voli" displeji ne po pokazuju stanje saobraćaja i vremena, pa je dobro da nema češće sudara kao danas lančani kod Paraćina ili onaj dupli pokolj kod Ćuprije od pre par godina.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=859305#p859305:1933bcez je napisao(la):
Perkan » Pon Jun 21, 2021 1:28 pm[/url]":1933bcez]A kad bi vi da se radi?
Zimi kad krenu kiše i sneg?

Ja stvarno ne razumem... kakva koordinacija?
Saobraćaj veliki, a radovi veliki... a sezona i za turiste i za građevince...

Kad god da krenu radovi, praviće se čepovi...

Mart, april, maj...... septembar, oktobar.

Koordinacija znači da se vozači tablama (umesto neko te voli) obaveštavaju o gužvama i alternativnim pravcima a prisustvom policije saobraćaj reguliše i bahati vozači dovedu u red.

Organizacija znači da se funkcijom menadžmenta koja se zove planiranje, radovi koji zahtevaju zatvaranje pojedinih traka i otežani saobraćaj prebace za mesece koji su manje opterećeni sezonskim tranzitom i putovanjima.

Konkretan primer, ovo što se sada radi moglo je da se započne i tokom marta, aprila....čim vremenski uslovi dozvole. Realno, da je prokopan tunel i sve gotovo pa se čeka samo ovo parče da se put otvori, razumeo bih...
 
Ne mora da bude krkljanac. Mogu da asfaltiraju deo koju su nasuli levo (pomoćna saobraćajnica za prilaz rampama obilaznice) pa pravac za Niš prebace tamo a ovaj iz BG na pravac za Niš i da imamo 2+2 sa 2 devijacije. Može to sve samo ako dobro iskordiniraju mada mislim da im to fali.
 
Poenta je da su tu dve trake malo. Mora tri.
Bugari imaju po 3 trake oko Sofije, Grci po 3 trake oko Soluna, Turci po 4 oko Carigrada, a mi ne možemo ni ove dve da napravimo već 30 godina.
 
Vrh