Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

ovaj most će dugo da se radi. Biće poprilično visoki stubovi.
 
Plecko svaka cast! :kk: Plusici na sve redom za tvoj trud! E kad bi i izvodjaci se potrudili da bitno promene stanje do tvoje sledece reportaze!? Ne znam kako ce ubuduce, ali do sad to je bilo ne vidjeno kilavljenje i prolongiranje, mozda su mu jedina konkurencija, Prokop, i pripreme za metro...
 
@Nikola M
Čega nema nigde?
Isto stanje?
A oni stubovi kod železnika nikli od topljenja snega valjda ;)


@plecko je O B J A S N I O
Bravo za reportažu!

Inače, onaj most ti je ako dobro vidim iznad Kijevske reke (čini mi se da se vidi i putokaz ispred petlje Orlovača.

Što se tunela tiče, zadnje informacije koje se sećam su bile 30m



Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
koliko je to stara informacija? da li je tih 115 metara ostalo kao zapoceto od kad su radili drugu cev ili je to novo?
 
Lepo je sto su napokon krenuli da je zavrsavaju nego mi nije jasno što Surčinska petlja nije mogla biti u obliku deteline I onako naplatna rampa je par km niže ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605952#p605952:1dhgq24h je napisao(la):
plećko » 04 Mar 2019, 08:34[/url]":1dhgq24h]malo ozbiljnije slike ostružničkog mosta i petlje...




Interesantno da niko nije prokomentarisao ove slike mosta, a vidi se dosta te metalne konstrukcije koja je montirana ili će se montirati na most, a ceo oktobar, novembar i decembar 2018 ste postavljali pitanja "šta se dešava sa Ostružničkim mostom". Pa ste onda nagađali, imali razne dojave, čekali da padne vodostaj Save, pričali o nekakvim bombama na dnu reke, zapitkivali gde se sklapaju elementi za most itd itd... Sad ćete opet za par stranica postavljati isto pitanje "šta se dešava sa Ostružničkim mostom"
 
U pravu si, Plećko - i meni je čudno, a i sam nisam upućen šta sad kad su krenuli da dovoze segmente Savom tu wtf sledi! Čak se i onaj mučeni Maslar u emisiji slikao ispred, a ni reči o mostu... Očekujem da nas Igor sa saradnicima iznenadi nekom reportažicom čim se vreme malo prolepša i tako popuni rupe u našem mozaiku neinformisanosti u vezi sa dinamikom izgradnje polumosta!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=606479#p606479:1unjgeqk je napisao(la):
plećko » Uto Mar 05, 2019 11:53 pm[/url]":1unjgeqk]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605952#p605952:1unjgeqk je napisao(la):
plećko » 04 Mar 2019, 08:34[/url]":1unjgeqk]malo ozbiljnije slike ostružničkog mosta i petlje...




Interesantno da niko nije prokomentarisao ove slike mosta, a vidi se dosta te metalne konstrukcije koja je montirana ili će se montirati na most, a ceo oktobar, novembar i decembar 2018 ste postavljali pitanja "šta se dešava sa Ostružničkim mostom". Pa ste onda nagađali, imali razne dojave, čekali da padne vodostaj Save, pričali o nekakvim bombama na dnu reke, zapitkivali gde se sklapaju elementi za most itd itd... Sad ćete opet za par stranica postavljati isto pitanje "šta se dešava sa Ostružničkim mostom"
Plećko,
Nismo imali nikakve dojave vec su zvanicna lica zvanicno izjavijivala da cekaju decembar zbog porasta nivoa reke i da ce tada to raditi. Dakle nikakve dojave,nikakva nagadjanja kako si ti provokativno napisao.
Drugo, slike me ne zanimaju,kada zelim slike ja kupim Plejboj,mene zanima samo strucna konstatacija radova u toku i tacna informacija kada ce radovi biti gotovi...
 
Meni je čudno da se nije digla malo veća frka oko plovidbe mosta rekom?!? Nadam se da su makar Koridori na RTSu to zabeležili, stvarno je jedinstvena prilika za tako nešto
 
A sto da reklamiraju svoju bruku i onako mnogi i ne znaju da ovo nije zavrseno .
Pa zavrsise Kinezi brze celi most kod Obrenovca nego oni ovde manje od pola .
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=606575#p606575:1ytzhd1z je napisao(la):
markomarkovic » Sre Mar 06, 2019 11:29 am[/url]":1ytzhd1z]Bruka oko rokova, naravno, ali mislio sam kao poduhvat je zanimljivo za praćenje
Nisam mislio nista lose nego vise ne mogu da ih gledam kako se ponasaju i koliko sve kasni .
 
Ispratila Beogradska hronika, par desetina sekundi i to je to.
I oko svega se diže velika buka, sklapa se most preko reke Save / ništa spektakularno . Nek završe što su trebali pre 25-27 godina da završe.
 
Nema to veze sa vodostajem. suncevim vetrovima i cvetanjem algi.

Ocigledno je da elementi mostovskih raspona nisu bili gotovi i zato ce cekalo do sada. Znaci kasnilo se iradom metalnih konstrukcija raspona i elemenata koji se postavljaju na stubove nosace.slika iz oktobra prosle godine

Sada im sledi podizanje uz pomoc Derrick kranova (zuta skalamerija na Pleckovim slikama) i izgleda da su poceli najzad pripreme.
Tako je gradjen most na Adi samo iz manjih segmenata (ako neko nije pratio izgradnju tog mosta) a ovde su odlucili da dizu cele vec uradjene raspone..
 
I originalni projekat mosta kod Bariča je bio čelični i vrlo sličan Ostružnici, pošto naši projektanti projektuju čelik po tradiciji. Ipak, Kinezi su videli stanje u Mostogradnji i na ovom gradilištu, znali su da će pući rokove ako ne izmene projekat mosta. To je bio glavni zahtev i tako je on postao replika Pupinovog mosta.
 
plećko":1lttcszn je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605952#p605952 je napisao(la):
plećko » 04 Mar 2019, 08:34[/url]":1lttcszn]malo ozbiljnije slike ostružničkog mosta i petlje...




Interesantno da niko nije prokomentarisao ove slike mosta, a vidi se dosta te metalne konstrukcije koja je montirana ili će se montirati na most, a ceo oktobar, novembar i decembar 2018 ste postavljali pitanja "šta se dešava sa Ostružničkim mostom". Pa ste onda nagađali, imali razne dojave, čekali da padne vodostaj Save, pričali o nekakvim bombama na dnu reke, zapitkivali gde se sklapaju elementi za most itd itd... Sad ćete opet za par stranica postavljati isto pitanje "šta se dešava sa Ostružničkim mostom"
Ja se izvinjavam sto nisam u "hajpu", za početak montaže nečega što je odavno trebalo biti u funkciji.
Svi mogući rokovi su odavno probijeni, a Strabag se obrukao gore nego na rekonstrukciji Kružnog puta.

Tebi plećko svakako hvala na fotografijama

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Зашто тако позната и моћна грађевинска компанија као што је Штрабаг допушта да јој се блати име због “огранка” у Србији? Овај мост је за њих чиста бламажа. Не разумем ту политику да у Аустрији и Немачкој све раде супер квалитетно и у року а код нас уби боже што отежу?
 
Зато што нису у Немачкој и Аустрији. За овакве дебилности тамо би им одрали каиш сланине с леђа, а овде се допушта напреднима и странима да раде ко шта хоће, сад да се компензује све то захтева поприлично милијарди и доста удараца прутом (животиње само тај језик разумеју, на крају крајева)
 
Usraše se ljudi. Koliko je prošlo od precednikove najave izgradnje ovog mosta? Jel to bilo 2016 za parlamentarne ili precedničke izbore 2017 godine? Znači brat bratu, 2 do 3 godine, i još nije gotovo.

A i ovi su šampioni na obilaznici. isto najavljeni radovi pred izbore, i oni kasne 2 do 3 godine, i još se nisu zaleteli.

Bruka je šta strane firme rade u ovoj zemlji, odnosno šta im se dopušta od strane nadzora i države
 
Izgradnja ovog mosta je počela u januaru 2016. sa rokom od 790 dana, tj. 2 godine i 3 meseca, odnosno do aprila 2018. je trebalo da bude gotov. Evo uskoro će godinu dana od kako je istekao rok, tek sad počinju da montiraju čeličnu konstrukciju. Ako je bar nešto za utehu je to što su to najveći preostali radovi, na betonskim prilaznim konstrukcijama su završeni grubi radovi, a i na petlji je izgrađena leva traka. Zaista je ipak tužno da još to nisu uspeli da urade.
 
A kad su se pojavili na gradilištu to me interesuje? Ja mislim tek godinu dana posle svečanog otvaranja radova. Isto je bilo i sa obilaznicom
 
Vrh