Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=595208#p595208:189yvrgg je napisao(la):
tzoran1 » Uto Jan 15, 2019 1:20 am[/url]":189yvrgg]Izgleda da je glina i blato sa koridora 11 postala zarazna pa se i ovde put raspada... mozda je i obilaznicu radila ista ekipa? :kafa:
Ne mozda, nego sigurno!
 
Earthmoving":3620osic je napisao(la):
Kinezi zavrsavaju kamp kod tunela, i odmah krecu da rade, cujem da odmah krecu sipove za drugi vijadukt (pored postojeceg) pre tunela. Sem ovog kampa imace jos 2 ili 3 kampa, jedan vamo prema 1000 ruza, druge ne znam tacno gde. I odredjena mehanizacija za nastavak kopananja druge cevi tunela im stize...
Neki dan prodjoh obilaznicom i vidim da se buši za sipove mosta iznad Topčiderske doline, odmah do tunela strazevica.
Dakle, neki radovi niskog intenziteta su počeli i ovde.

Po svemu sudeći, od proleća i lepšeg vremena, možemo očekivati aktivnost na dobrom delu trase. Tačnije rečeno, po vidjenom do sad od ostruznicke petlje do strazevice.
Gajim blagi optimizam.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Da li je realno da do kraja tekuće godine dobijemo poluoblizanicu (od Dobanovaca do Bubanj Potoka) oko Beograda u punom profilu autoputa?
 
Blade":32xhawuz je napisao(la):
Da li je realno da do kraja tekuće godine dobijemo poluoblizanicu (od Dobanovaca do Bubanj Potoka) oko Beograda u punom profilu autoputa?
Ne, naravno da nije.
Znam da si pomislio zbog toga što je "poluautoput" skoro do Resnika. No ipak, da bi se do B.Potoka završilo u pola profila (autoputa) bilo bi p potrebno napraviti dve kompletne petlje, od kojih je jedna prilično velika.
Takodje, i tunel kod sela Rakovica i ukrštanja sa Avalskim putem.
Izgradnja tog tunela se ako se dobro sećam planira metodom "iskopaj i zatrpaj" te će se verujem raditi oba paralelno...
Takodje, prethodno se mora izmesti stari Kružni put (preko onog nadvoznjaka koji sad samo figurira nakon tunela.
Ima tu dosta i zemljanih radova, tu je i železnička pruga...
Dakle, sve i da se angažuje za naše uslove nepojmljiva građevinska operativa, rok do kraja godine je neverovatan.
Nisam napisao "nemoguć" jer svakako da je eventualno i moguće, ali bi takav tempo gradnje bio previše skup
Ima tu i ozvi

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Ima li iko info , dal se radi nesto na obilaznici ? Secam se da su silni kampovi otvoreni sa mnostvom Kineza i Azerbejdzanaca,
 
Буши се за шипове за другу траку вијадукта пред Тунелом Стара Стражевица. Ту је постављен велики камп.
 
Postavljeni su i kranovi na vijaduktu izmedju tunela
 
Izmedju Surcina i Ostruznice zatvoren smer ka Surcinu zbog premoscavanja auto puta.Tu ce poredpostavljam biti ukljucenje na tzv K11..
 
Darko78":3ni2em1i je napisao(la):
Postavljeni su i kranovi na vijaduktu izmedju tunela
Oh, moraću kad se zasuši tlo malo da vozam Bajs atarskim zemljanim putevima, da ovekovečim radove
:)

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Snimak obilaznice od pre dve i po nedelje, mada se nije mnogo šta promenilo u međuvremenu:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=IbzJUByVy2g[/youtube]
 
Ovi kao da su na zemlju položili asfalt. Znaju da će tuda još poprilično dugo da ide teretni saobraćaj i ovako aljkavo da urade. :bash:
Koliko se sećam i pre par godina u isto radili kružni put ali izgleda sa identično projektovanim opterećenjem , opterećenjem za bicikle a ne teretna vozila.









 
Глинена подлога са К11 изгледа ...
 
4 slika levo centralni krug - ovo je "zaorao" jedan turčin šleperom, 3 sata ga izvlačili.
Pravio baja krug i malo isekao, pa poorao i zemlju i znak i ivičnjake...
 
Upravo sam bajsovao do Ostružnice pa rekoh da podelim par fotografija sa poštovanim kolegama forumašima:
1f2bb145ccb27ee0e232641e7d4ed38d.jpg
044167ccd55e9b5a1aec96e27ec527a7.jpg
357ef8244c07e9e2cf6014831c790ac8.jpg
b503bef8252f16a4fb1bfa28f6fe1f69.jpg
b45d85ce5e89c05efd8bb6c9d7a555cc.jpg


Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Moj utisak je da se radi, pripremaju se da premoste glavni raspon, stavljenje su skele sa desne strane reke, na levoj strani je užurbano, dosta se vari ispod uzlazne rampe. Mnoštvo kamiona i radnika, čini mi se da će ako ovako nastave, uskoro premostiti reku.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Čime?
Ja kad god prolazim, zevam naokolo, al ne vidim nigde metalnu mostovsku konstrukciju koja treba da premosti glavni raspon.
Da podsetim da je ovaj projekat odavno trebao biti završen i pušten u saobraćaj.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Prava je sprdnja sa gradnjom ove obilaznice. Kobajagi se gradi 40 godina i nije ni približno završena. Trebalo bi svakog od nas da je sramota koliko smo kao kolektiv nesposobni i maloumni, pa ne možemo neke jednostavne, esencijalne stvari da rešimo i regulišemo toliko dugo vremena.

Obzirom na intezitet kojim se sada gradi, neće biti završena ni narednih 40 godina.
 
Они колико већ чекају да буде идеалан водостај, да се поравнају Венера и Јупитер, да се склопи конструкција, су имали времена да почисте речно дно од заосталих мина у целој дужини Саве кроз Србију, и да приведу овај мост крају.
 
Нова Стражевица. Почели су припремни радови за копање друге цеви. Раде се шипови за вијадукт пред овим тунелом и шипови за мањи вијадукт после тунела Железник у правцу Остружнице.
Pogledajte prilog 1
 
Evo slika iz oktobra 2008. sa jedne mini bici ture.

Samo bih se samocitirao

Postoje dva paralelna tunela, ali levi nije otvoren za saobraćaj (čekaju da naprave još 3 trake i još jedan most iz ostružnički, znači neće skoro…).

Slikano je između 2 tunela i iznad drugog tunela (vidi se gornji deo tunela).

Pogledajte prilog 1Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 4

edit: Malo sam prelistavao postove iz 2007 i 2008, strašno je koliko se skoro ništa nije promenilo)
 
Update sa K.T. Resnik:
Sinoć ili preksinoć su sekli asfalt a danas već zakrpljene dobrane fleke preko K.T.
 
Vrh