Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Nemoj mnogo da se raduju ovi iz Resnika ima da im sad zatvore izlaz ka Avali da srede onu devijaciju kod železničkog mosta da se ne ide kao na rolerkosteru. Još ako saniraju nadvožnjak ima da idu preko Pinosave ili preko Miljakovca na Jajice dugo. Bar sad imaju tu onaj nadvožnjak za tamo na nekih 500m od kružnog.
 
Nemoj mnogo da se raduju ovi iz Resnika ima da im sad zatvore izlaz ka Avali da srede onu devijaciju kod železničkog mosta da se ne ide kao na rolerkosteru. Još ako saniraju nadvožnjak ima da idu preko Pinosave ili preko Miljakovca na Jajice dugo. Bar sad imaju tu onaj nadvožnjak za tamo na nekih 500m od kružnog.
Samo kad su pustili ovo prema Manastiru. Da ne mora onim paklom preko Kijeva.
Ovo ostalo je ladna voda za nas.
 
izgleda da se obilaznica ucrtava na Google mapama...kada se zumira preko telefona, vidi se pun profil autoputa (iako i dalje navigacija ne vodi preko nje)...ali verujem uskoro
 
Screenshot-2023-07-04-081535.jpg
 
Ucrtana je na Google, ali još ne rutira preko nje i ne detektuje saobraćaj. Biće to ta dan dva.
@Steva hvala za doprinos. Potpuno se slazem da nasa signalizacija nije vise u korak sa vremenom. Potrebno je uvesti i horizontalnu signalizaciju po trakama, to pravi ogromnu razliku.
Ako nađeš fotografíje autoputa sa početka sedamdesetih videćeš iscrtane strelice.
Ne znam kada su prestali da ih crtaju, ja ih ne pamtim.
 
Ucrtana je na Google, ali još ne rutira preko nje i ne detektuje saobraćaj. Biće to ta dan dva.
Ako nađeš fotografíje autoputa sa početka sedamdesetih videćeš iscrtane strelice.
Ne znam kada su prestali da ih crtaju, ja ih ne pamtim.
Što je zanimljivo, na A5 su uredno nacrtane strelice.
 
Mali update za parče asfalta o kome se pisalo, ispod nadvožnjaka za/iz smera Pančeva, u smeru ka Beogradu. Postavljaju stubiće i instaliraj zaštitnu ogradu. Valjda sam lepo objasnio gde je to. 🤔🙂
 
Evo na brzinu i moje iskustvo sa gotovom raskrsnicom. Da napomenem, ziveo sam ovde 30 god i prosao bezbroj puta i dok se radila petlja.
Dakle iako sam video table, moj mozak je procitao da tabla PRAVO (koja na banderi stoji sa leve strane) za budimpestu i zagreb, vodi starom trasom uzbrdo a da mi siva tabla koja ukazuje na Beograd DESNO najavljuje neko posebno novo iskljucenje.
Zapravo je PRAVO sada "levo" na obilaznicu a DESNO je "pravo" kako je nekad bilo.
Stvar je u tome sto sam ja na vreme gledao u znakove da bih bio siguran u to sta se sve promenilo i uspeo sam da odem tamo gde sam i hteo.
Tacno je da ljudi voze napamet jer im je ceo zivot budimpesta i zagreb bilo samo pravo. Valjda ce se navici na vreme i bez nekih (novih) nesreca.
Za strance ce biti lagano jer vecina ne vozi napamet i samo nek prate table.
Jedino bih se mozda slozio sa nekim predlogom ovde od ranije da je preglednije i tacnije da je strelica na tabli za zagreb i budim nacrtana malo ulevo. ali valjda mora da bude pravo zbog pravila...
 
Ne piše nigde,već ima znak ,koji niko živ, ne može u brzini da rastumači.
Ima 7 prokletih tabli ,treba da piše slovima CENTAR.
Tabla na račvanju,najkritičnija,ima najmanju veličinu fonta,čemu tako mala slovca???
 
1688468945417.png


Velicina fonta je ista kao i na drugoj tabli (pretpostavljam da je ovo standardizovano svuda). Postoji oznaka za centar. Ima dovoljno tabli.
Prosto odbijam da verujem da neko i dalje tvrdi da nije ljudska glupost primarni uzrok ove konfuzije, vec signalizacija.
 
Ja se stvarno pitam sta nekome nije jasno? Da je ova petlja u nekoj drugoj drzavi, ne bi pogresili, ali ovde svi treba da razmisljaju sta su vozaci navikli, da li je strelica pod pravim uglom u odbosu na pravac pruzanja puta i jos neke gluposti. Pratite signalizaciju i vozite voznom trakom i sve ce biti ok, a ne kod nas zajasu preticajnu sa 130 na sat, i ne pilustaju je, ne gledaju znakove i onda im kao nije jasno.
 

Prilozi

  • End of the road.jpg
    End of the road.jpg
    129,7 KB · Pregleda: 232
Ta oznaka za centar grada je evropski (svetski) standard.

Kao što rekoh, mi smo putno nepismeni i nerazvijeni jer nam je ovo prva prava obilaznica oko najvećeg grada u zemlji.

Kao što se zna koja je oznaka za aerodrom, tako se zna i ova oznaka.

E sad, da li mi moramo da znamo sve te ikonice (za aerodrom, centar, sve one ikonice koje stoje uz benzinske pumpe), ne znam, ali ja to smatram vozačkom kulturom (koju većina ljudi nema)
 
Vrh