Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Tihi_SRB":1xs0bv4c je napisao(la):
Zar nije trebalo ove ili prosle nedjelje da se raspise tender za pocetak radova na 20 km autoputa N.S-SU ? Nije vezano za ovu temu ali druge nema. Koliko se sjecam mrka je to nagovjestio?
ima tema o koridoru 10 u sekciji regionalni razvoj. samo sto je zabaceno i tesko se nadje. da je u ovoj sekcij "Autoputevi,magistrale..." bilo bi vise postova. http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?id=712&p=7
 
Ozivljavanje obilaznice :)
Napokon jedna sjajna vjest :) Danas su poceli radovi na petlji Bubanj potok gdje treba da se uliva obilaznica. Receno je da u toku radova nece biti ometanja u saobracaju iz pravca Beograda i obrnuto. Na mostu od Orlovace prema Bubanj potoku se radi uveliko a intezivniji radovi na zavrsavanju tunela pocinju u ponedjeljak i cim se on kompletira pocinju radovi na probijanju druge cijevi :) . Petlja Bubanj Potok pocinje iz razloga jer je malo komplikovan poduhvat i treba vremena da se zavrsi.... POZDRAV !!!
 
Takođe da napomenem da je STRABAG počeo revitalizaciju kružnog puta, a prvo što se radi je ovaj mostić preko Rakovičkog potoka....

http://maps.google.com/maps?f=q&sou...908&spn=0.004931,0.009699&t=h&z=17&iwloc=addr

Postavljeni su već stubovi za novi koji bi trebao da ispravi krivinu i da prima dve trake pošto sad saobraćaj ide naizmenično.

(Video ja prošli vikend, al zaboravih pa sam se sad podsetio)
 
A zar nije Strabag to još ranije počeo, mislim da je bilo radova na proširenju puta još kad je SAT radio reviju? A super za taj mostić! Kako li će uraditi prelaz preko pruge? Obične rampe? Bilo bi lepo da sve preskoče.. :)

edit: Ups, ja pobrkao mostiće... Mislio da se radi o onom što je odmah kod pruge? Zar oni ne treba i tunel da sređuju? Valjda će uraditi fin preskok preko pruge.. Jer bi stvarno besmisleno bilo da rade da tranzit ide skroz tamo daleko, pored manastira.
 
Pa da, da, to nema frke što se sređuje, provalio sam koji, nego sam ja mislio na tunel. Da li će njega da sređuju? Mislim da su pričali da hoće, i onda tu može da se tunel spoji sa kružnim putem bliže, da ne moraš da ideš na onaj nadvožnjak ako hoćeš do Ibarske, već da presečeš preko pruge i onog isto malog potoka, pa sam mislio da li su planirali du da prošire put, pa da tranzit uopšte ne mora da ide pored manastira..
 
Ranije se lepo znalo, za širenje dezinformacija se ide u zatvor. U novom Ustavu više ni veleizdaje nema... Sve bag** svuda oko nas...
 
Свака част ,,Тихи СРБ" :lol: Људи па дајте мало смисла за хумор ,шта нам друго преостаје , није он крив него светска економска криза што нема обилазнице
 
"jeste to sto vi neznate da se salite to je vas problem decko je ovde pokusao da bude drugaciji od vas koji ste ne duhoviti ali vama sve smeta . Bravo Tihi EXTRA tj. VRH ti je sala neobaziri se na ove prozivke. " ™
 
"sula" zar je bilo prozivki ? Ma ne brinem ja za to , sto se tice njih hladan sam kao spricer :lool: Ako mi vjerujes gornje postove nisam ni citao, nema se vremena, moram da idem da :vops: Pozdrav drustvo i ne brinite dozivjecemo otvaranje obilaznice , mladi smo svi jos :lool:
 
Danas sam se provozao ovim "starim" delom obliaznice, od Dobanovaca do Obrenovačkog puta.

Na celom tom potezu ne postoji ni jedno uključenje ili isključenje, tako da znate, ako hoćete da iz pravca Novog Beograda odete npr za Železnik i sl, a hoćete da zaobuđete Gazelu, moraćete na auto-put. Nema ni "divljih" uklljučenja, celom dužinom su postavljene bankine, a ne može ni sa se popenje kolima sa Savskog nasipa na Ostružnički most, i obrnuto.
Čisto kao informacija.
 
nisam mislio na snimke terena nego na mapu kao sto sam i dao link :) ovaj puteljak koji spaja autoput sa ibarskom magistralom, su skoro ucrtali, to je valjda obilaznica? ili nije :|
 
^^ nije to obilaznica, to je put preko Železnika :)
 
Ljudi ova obilaznica ne da nije potrebna nego ako je ne urade u kratkom roku ima gazela da zapliva nedaj boze. Evo ceo dan pratim koridor 10 kroz Beograd i bukvalno sve stoji. Od ulaza u Beograd iz pravca Zagreba pa se kolona proteze bez kraja ka jugu grada. Uverite se sami. www.informatika.com
 
Danas sam prvi put vozio Sektorom 4 i utisci su sledeći.

Najlošiji utisak je vertikalna signalizacija.
Uspeo sam da promašim izlaz sa Obrenovačkog puta za Ibarsku.
Signalizacija je bila za Niš i Novi Sad na istoj tabli i isti izlaz.
Iako sam ostruižničkom petljom prošao n-puta uspeli su da me zbune.
Očekivao sam putokaz za Čačak ali njega nema nigde, ima za Niš ebiga, nisam hteo u Niš već na Ibarsku.Oni su signalizaciju postavili kao da je gotova obilaznica do Bubanj potoka, obzirom da znam da nije očekovao sam taj za Čačak (Užice) ali njega nema tako da sam promašio :rant:
Utisak iz same vožnje, asfalt je dobar, moglo je i bolje nekako se ipak osećaju talasi (loše vođenje finišera), prelazi na most su se se slegli tako da ima denivelacije-nije kritično ali ne bi smelo ni to.
Tunel Železnik je odličan ali LIpak kao da nije završen iznutra, nedostaje mu rasveta, katadiopteri.

Uglavnom uspeo sam da izbegnem gušvu na Petlovom brdu Ceraku, Tgovačkoj ali me sačekao haos u Bul Vojvode Mišića.
Sve su svemu pozitivan utisak, s tim što na signalizaciji treba više raditi.
 
Супер, нисам једини који је промашио скретање...
На Остружничкој петљи из правца Београда, означили су скретање за Нови Сад и Ниш 100м пре, али на самом скретању стоји само Нови Сад.
Чачка нема ни под разно.
После скретања, на асфалту су остале исцртане велике стрелице које наређују престројавање у десно ка Новом Саду, треба их потпуно игнорисати и преко њих ићи право ка Нишу...
 
E da i meni se desila slicna situacija u januaru kad sam bio u SRB. Isao sam u Obrenovac sa djevojkom u neku posjetu pa na povratku reko idem Obilaznicom da vidim kakva je. Iz pravca obrenovca ne sjecam se da san vidjeo natpise ali kad sam usao na rampu zbunile su me isto strelice medjutim bio sam uvjeren da moram da ih sjecem i da se drzim ljevo jer dobro poznajem sistem petlje. Neki auto mi se priljepio uz gepek pa sam malo brze prosao ali nisam vidjeo tablu na kojoj pise Nis/Novi Sad na samom razdvajanju te dvije trake. To je velika nemarnost puteva Srbije a uvjeren sam da je bar neko od nadleznih prosao tuda.
 
Vrh