Šta je novo?

Obilaznica oko Beograda - [ Autoput ]

Dole ispod hiljadu ruža ka pijaci...najveći problem što vozači kad vide ulegnuće ili koče naglo ili predju u suprotnu traku rizikujući strašan sudar....Jako opasno u svakom slučaju!
 
Jutros su malo niže ka pijaci dva automobila imala bočno češanje(predpostavljam) i odmah zastoj.A tek šleperi kada počnu sa izbegavanjem
dotičo oštećenje na putu,vrlo opasno...
 
Evo slike dotičnog oštećenja.Ja sam zaobišao suprotnom trakom,što je veoma retko zbog opterećenosti puta.Što se tužnog toka tiče još uvek nije
puštena privremena devijacija a samim tim nisu počeli radovi na samom kružnom toku.download/file.php?mode=view&id=51566
 
Пецо, јел ово са оном малом камерицом снимиш па скриншотујеш снимак?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=541965#p541965:27eim39x je napisao(la):
abrines » 01 Jun 2018, 17:15[/url]":27eim39x]Пецо, јел ово са оном малом камерицом снимиш па скриншотујеш снимак?
Da baš tako
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=541883#p541883:zsg1rbzy je napisao(la):
peca » Pet Jun 01, 2018 11:28 am[/url]":zsg1rbzy]Jutros su malo niže ka pijaci dva automobila imala bočno češanje(predpostavljam) i odmah zastoj.A tek šleperi kada počnu sa izbegavanjem
dotičo oštećenje na putu,vrlo opasno...

Bio u koloni...
 
Ostružnica, kako rekoše od utorka sledi asfaltiranje deonice od tunela do mosta.
 
Kopneni deo skoro pa gotov...glavni raspon jos nije ...pozicioniraju dizalice i barže a mine u Savi vrebaju.
 
Juce nesto rekose da je iskljucenje kod Ostruznickog mosta zatvoreno i da se vozila preusmeravaju na iskljucenje kod Surcina, jel samo to iskljucenje trenutno zatvoreno za saobracaj, u tom delu ukljucenje nije jos zatvoreno?
Edit:
Koliko vidim po slikama ukljucenje nece biti zatvoreno dok druga traka mosta ne bude gotova.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Bas me te 'mine' cude...
Kako li su nasi neimari digli most nakon bombardovanja 1999. godine?
I kako to da su mine opasnost koja vreba, ali istovremno se ne preduzima nista na uklanjanju istih (ako ih uopste ima)?

Jesu li mine problem (odakle tu uopste mine, osim ako su iz 1. Ili 2. svetskog rata), ili su mine dobar izgovor za znacajno kasnjenje sa izvodjenjem radova?

Mnogo zapitkujem ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Te bombe su iz bombardovanja 1999-te kada je srušen jedan segment mosta.

Ranije su ih navodili kao prepreku za završetak radova u roku, ali su kasnije promenili tehnološko rešenje i treba da primene navlačenje gotovih segmenata centralnog dela mosta sa kopna (tako nešto, nisam stručan za građevinu).
Naravno, još da Drobnjaka posluži dobro vreme :mrgreen:
 
Pa ako dobro shvatam, posto su delovi na kopnu pri kraju, a ti centralni delovi su montazni, ne bi trebalo jos puno posla sve to odraditii. Mislim montirati te delove na sredinu.... ili gresim?
 
To tako deluje, ali je u praksi malo drugačije. U pitanju je neka nova metoda montaže. A inače je očigledno da Strabag baš kilavi na ovoj deonici i mostu. Akcenat su stavili na zgrade u BG na vodi, a ostalo polako.
 
Uh,a taman sam se ponadao da ce most skoro biti gotov...NE znam sta Azvirt ceka, nadao sam se i da ce onaj most kod Zeleznika poceti jos krajem zime, pa da se sto pre spoji Dobanovacka petlja sa Orlovacom u punom profilu,ali to cemo izgleda jos dugo,dugo cekati....
 
Neko je komentarisao da su problematicni ugovori o finansiranju.
Ako se ne varam, Azvirt obilaznicu radi 'preko' Kineza?
Suvise imamo nepoznanica da bi za sad donosili zakljucke.
Neke aktivnosti u bazi pored ibarske postoje (prasina od vozila koja dolaze ili odlaze), ali zaista ne vidim da se ista desava na terenu, iako povremeno bas iz tog razloga prodjem od ostruznice do resnika obilaznicom.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=542556#p542556:28d6bqpf je napisao(la):
laki72 » Pon Jun 04, 2018 11:16 am[/url]":28d6bqpf]Neko je komentarisao da su problematicni ugovori o finansiranju.
Ako se ne varam, Azvirt obilaznicu radi 'preko' Kineza?
Suvise imamo nepoznanica da bi za sad donosili zakljucke.
Neke aktivnosti u bazi pored ibarske postoje (prasina od vozila koja dolaze ili odlaze), ali zaista ne vidim da se ista desava na terenu, iako povremeno bas iz tog razloga prodjem od ostruznice do resnika obilaznicom.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk


Da, sve je ugovoreno. Znaju se rokovi, izvođači. Koliko se sećam, kredit je u juanima i izgleda da je tu zapelo.
 
Да се мало потсетимо самог бомбардованог Остружничког моста и кад је требало на пролеће те, сад далеке 1999. године, да се пусти у саобраћај, а иначе је бомбардован 28.април 1999.. Чланак из Политике од 30. априла 1999. године. У самом чланку имате све караткеристике моста.

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=542724#p542724:19c5rxs5 je napisao(la):
direktor » Pon Jun 04, 2018 11:34 pm[/url]":19c5rxs5]Sto sad smetaju juani

To je prvi kredit u juanima. Možda zbog kursa koji je varijabilan.
 
Bravo Gaga za podsetnik.Iskreno ja sam zboravio šta su monstrumi zapadne demokratije bili u stanju da urade.Srušiti mostove,puteve itd.mogu samo
bolesni umovi.Iskreno se madam da će im se sve to vratiti i to mnogo gore.
P.S. Da li neko zna kada će pustiti ovu devijaciju kod tužnog toka i kada počinju radove na samom kružnom toku?
 
Офарбали су линије по девијацији (жутом бојом), ја очекујем ових дана јер је све готово.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=542773#p542773:1bltqp6u je napisao(la):
peca » 05 Јун 2018 09:34 am[/url]":1bltqp6u]Bravo Gaga za podsetnik.Iskreno ja sam zboravio šta su monstrumi zapadne demokratije bili u stanju da urade.Srušiti mostove,puteve itd.mogu samo
bolesni umovi.Iskreno se madam da će im se sve to vratiti i to mnogo gore.
P.S. Da li neko zna kada će pustiti ovu devijaciju kod tužnog toka i kada počinju radove na samom kružnom toku?
Хвала @Пецо :sesir:
Делим твоје мишљење око болесних умова. Ево још три чланка, два из Политике и један из некадашње Политике Експрес (тада један од бољих дневних листова, поред Политике), а везано за обилазницу. Сложио сам их по датумима.

Политика Експрес: Pogledajte prilog 1
Политика:Pogledajte prilog 2
Политика:
 
Vrh