Šta je novo?

Novogradnja Trošarina

Vuksa malo kasni sa radovima tj useljenjem lamele A i navodno cekaju trafo stanicu … nego jel zna neko mozda sta se desilo sa ovim projektom Sopping mall na Trosarini, na mestu gde je bio Verano?
Vidim da se pominjalo 2009… 2010 godine i od tada se nista nije desilo.

Da, Useljenje Lamele A i B bi trebalo biti pocetkom novembra, nama bar tako pise u ugovoru, mada uvek ima nepredvidjenih okolnosti.
 
Da, Useljenje Lamele A i B bi trebalo biti pocetkom novembra, nama bar tako pise u ugovoru, mada uvek ima nepredvidjenih okolnosti.
Pomerili su i lamelu A za novembar?
Nasim prijateljima pise 1.jul, a rekli su im tada da je navodno pomereno za pocetak septembra
 
Pomerili su i lamelu A za novembar?
Nasim prijateljima pise 1.jul, a rekli su im tada da je navodno pomereno za pocetak septembra
Zvanicno je seotembar, ali mi u ugovoru imamo kao krajnji rok 1.novembar. Mislim da ce to biti realnije nego septembar. U Lameli A su postavili parket, sanitarije i lift. Ali ima jos dosta posla. Govorim samo o Lameli A jer smo th kupili stan, za B jos uvek ne znam ali A Lamela uvek je bila ispred sa radovima. Mozda su ugovori za sve isti pa su ugovorom obuhvatili i poslednju lamelu. A cekamo i garazu.
 
Zvanicno je seotembar, ali mi u ugovoru imamo kao krajnji rok 1.novembar. Mislim da ce to biti realnije nego septembar. U Lameli A su postavili parket, sanitarije i lift. Ali ima jos dosta posla. Govorim samo o Lameli A jer smo th kupili stan, za B jos uvek ne znam ali A Lamela uvek je bila ispred sa radovima. Mozda su ugovori za sve isti pa su ugovorom obuhvatili i poslednju lamelu. A cekamo i garazu.
Kako Vam deluje kvalitet gradnje?
 
Kako Vam deluje kvalitet gradnje?
Mi smo zadovoljni, Vuksu smo opet izabrali kao investitora jer vec 14 godina imamo stan u njehovoj zgradi u V.Vlahovicu pa na osnovu toga smo mu opet poklonili poverenje. Malo kasne sa useljenjem sto je verovatno problem za ljude koji su planirali da vec od jula budu na novoj adresi.
 
Mi smo zadovoljni, Vuksu smo opet izabrali kao investitora jer vec 14 godina imamo stan u njehovoj zgradi u V.Vlahovicu pa na osnovu toga smo mu opet poklonili poverenje. Malo kasne sa useljenjem sto je verovatno problem za ljude koji su planirali da vec od jula budu na novoj adresi.
Hvala! Drago mi je da ste zadovoljni. Nase prijatelje je uhvatila panika zbog nekih sitnica, ali bitno je da je osnova gradnje kvalitetna.
 
20230907_173357.jpg
1000010401.jpg
1000010402.jpg
20230907_173210.jpg
 
Zdravo, da osvezimo temu.

Da li je nekome poznato sta ce biti sa kucicama koje su ostale izmedju Park Vile i Vuksine zgrade?
Neki pricaju da ce se one rusiti zbog prilaza i moguce nove zgrade, ali nisam sigurna da ima mesta za jos neku zgradu izmedju.
Da li postoji negde na internetu informacija o planovima izgradnje za Trosarinu?
 
Biće ogroman problem u saobraćaju kada se useli Park Vila - nije izgrađen put sa zadnje strane koji bi povezao njihovu garažu sa Bulevarom, a koji postoji na svim renderima i u projektu je. Ima kuća koje moraju da se ruše. Ovako će svako od njih ko ide prema Bulevaru i Crnotravskoj morati da pravi polukružno kod Panorame (gde je već gužva, to rade i mušterije Lidla).
 
Ljudi, znamo li nešto o firmi M-Invest, vidim da oni grade uglavnom tu oko Trošarine? Konkretno me zanima projekat Square 2: https://m-invest.rs/stambeni-objekat-square-2/ ali pošto vidim da je firma sa dužim stažom, bila bih zahvalna ako bi neko ko je od njih kupio stan podelio iskustva, prvenstveno u vezi sa kvalitetom granje ali i ostalim bitnim stvarima (cenama, rokovima, profesionalnosti i slično).

Zanima me još, pod uslovom da radimo od kuće i da nam saobraćajna gužva nije an issue (naročito u špicu:)), kakav je kraj oko Trošarine za život? Meni se taj kraj generalno dopada u smislu infrastrukture i skroz mi odgovara lokacijski, ali realno kroz njega samo prolazim kada god idem na Avalu i sa Avale (što nije retko), nisam nikada živela tu.

Takođe mi je interesantan Voždov Kvart ali on ima svoju temu pa ću tamo o njemu.
 
I mene jako zanima projekat Square 2 - da li je neko imao iskustva sa investitorom ranije ili ranijom fazom projekta? I kojes su okvirne cene po m2?
 
Mislim da je cena oko 3000 sa PDV-om, ali nek potvrdi neko ko se skoro čuo da njima
 
Bas mnogo ako je tacno, koja je logika da Vozdov kvart bude jeftiniji a ipak je nesto malo bolja lokacija? Msm verujem da ima razloga, zato i pitam🙂
 
Evo našao sam investitorski oglas na Halo oglasima:


Ima ih još, za različite kvadrature.

A što se tiče komentara da je mnogo, pa zavisi kako gledate na to, s obzirom da se starogradnja u Stepi oglašava od 2500-3000 EUR/m2.
 
Hvala ti, ne mislim generalno mnogo nego samo poredim sa Vozdovim kvartom, a Stepa mi ima logike, em je sve vec izgradjeno em su ljudi koje ja znam a zive tamo zadovoljni kvalitetom (fale im druge stvari, mislim ovde na kvalitet gradnje).
 
Hvala ti, ne mislim generalno mnogo nego samo poredim sa Vozdovim kvartom, a Stepa mi ima logike, em je sve vec izgradjeno em su ljudi koje ja znam a zive tamo zadovoljni kvalitetom (fale im druge stvari, mislim ovde na kvalitet gradnje).

Može biti da je kvalitetnija gradnja - nisam upućen u detalje projekata.

Razmatrao sam ih na kratko, ali onda sam zaključio da su previsoke cene za taj deo grada. Postoje projekti na mnogo boljim lokacijama u gradu sa sličnim ili nižim cenama koje bih radije uzimao nego Voždovac, koji je ipak posebna vrsta saobraćajnog košmara kroz koji mi se ne da da prolazim svaki dan.
 
Ma da, ako radis iz kancelarije jedini spas je da stanujes relativno blizu, sve ostalo je ili nocna mora ili potencijalna nocna mora (npr. kad padne kisa😁), ja imam tu srecu da radim od kyce za sada. Zato gledam Trosarinu, Zemun isto, cene bar koliko - toliko nisu lude, a da bude dobra infrastruktura, da imam sve sto mi treba u blizini.
 
Pozdrav,

Da li neko ima informacije kada ce otprilike da se zavrsi sa izgradnjom Vojvoda residence? Kraj radova je bio planiran za 31.12.2023 + 3 meseca kasnjenja bez penala. Prolazi treci mesec a meni se cini da nece biti zgrada gotova do jeseni 2024 sigurno.
 
Pozdrav,

Da li neko ima informacije kada ce otprilike da se zavrsi sa izgradnjom Vojvoda residence? Kraj radova je bio planiran za 31.12.2023 + 3 meseca kasnjenja bez penala. Prolazi treci mesec a meni se cini da nece biti zgrada gotova do jeseni 2024 sigurno.
Ovim tempom sredina 2025...
 
Square2 - meni je skupo za tu lokaciju, stan koji sam gledao tu je bio skuplji nego u vozdovim kapijama, pa sam se opredelio za ovo drugo (po meni je lokacija dosta bolja nego u Square2 + zatvoreni kompleks, a ovde je svuda okolo parking, tek na 400m dalje ima za decu igralista).
Meni licno Square2 je na dosta losijoj lokaciji od Vozdovih Kapija, za cak i visu cenu od VK. Da je bio 10-15% jefitniji od VK, razmislio bi.
 
Vrh