Šta je novo?

Novi Minel - New Minel [ Stambeno poslovni kompleks ]

Kako je prosla primopredaja kljuca? Da li ste imali neke zamerke?
Svima koji su dobili a i Vama koji tek trebate, cestitam. I srecno! :)
 
Meni je parket najmanja briga, nisam odusevljen al necu reci da je ni los, sve u svemu prosek , nemam iinfo za brdo al cim jos nisu izasli sa projektom i sada prosipaju pricu da sredjivanje brda nije prioritet tu nesto smrdi, a ovo sa kablovskom je dobra reklama za Galen posto pricaju da grade jos par objekata na susednim parcelama, bilo bi lepo sa ovi sto su preuzeli kljuceve postave neke slike i da kazu svoje utiske
 
Grade 150.000m2 2750e sa pdv-om početna cena.
Biće najluksuznija zgrada na Nbg.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=884113#p884113:1d6lsoku je napisao(la):
Pertla » Pon Sep 27, 2021 4:34 pm[/url]":1d6lsoku]Grade 150.000m2 2750e sa pdv-om početna cena.
Biće najluksuznija zgrada na Nbg.

Pricas o fazi 2 ili one parcele preko puta minela?
 
Ima li neki render o tom novom naselju kao i informacija kada pocinje gradnja?
 
Dobiće render isto kao što su postavili slike kupatila.
Forum služi samo za kukanje i ružne stvari.
 
Sto se tice kablovske dobio sam informaciju od galensa da ima 4 zile optickog kabla razvucene do svakog stana. Razvodna kutija za ovu instalaciju ce biti u garazi. Oni su dogovorili da mts dovuce optiku do te razvodne kutije, na dalje ide kroz instalacije koje je odradio galens. Moje razumevanje je da na skupstini stanara moze da se izabere i novi provajder koji bi morao da dovede signal do iste razvodne kutije.
Svaki stan moze imati do 4 razlicita izvora signala.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Niko mi nije odgovorio ili niko nije upucen, koja je namena one tri kucice na platou ispred L lamele?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=884113#p884113:2uyj78ra je napisao(la):
Pertla » Pon Sep 27, 2021 5:34 pm[/url]":2uyj78ra]Grade 150.000m2 2750e sa pdv-om početna cena.
Biće najluksuznija zgrada na Nbg.

Može li izvor za tu informaciju?
 
Kućice na platou verovatno imaju veze sa ventilacijom garaze koja je ispod.

Na osnovu ove teme, skupstina stanara ce u najmanju ruku biti interesantna ako nista drugo.
 
buttercup":3esonznh je napisao(la):
Na osnovu ove teme, skupstina stanara ce u najmanju ruku biti interesantna ako nista drugo.
Ne znam da li ljudi zaista ne razumeju ovu maglu oko skupštine stanara ili se radi o bot varijantama. Zašto bi bilo ko ostavio skupštini stanara odluku o sopstvenom internet provajderu, pa nismo stan dobili na poklon u socijalističkom uređenju. Kao što sam napisao, Galens najviše sebi šteti ovim potezom - ovo je potpuno nekomercijalna i štetna odluka. Nema ozbiljne firme koja bi ovakvo uslovljavanje dozvolila.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=884072#p884072:3kynmgo2 je napisao(la):
Montenegro80 » Pon Sep 27, 2021 3:11 pm[/url]":3kynmgo2]Meni je parket najmanja briga, nisam odusevljen al necu reci da je ni los, sve u svemu prosek , nemam iinfo za brdo al cim jos nisu izasli sa projektom i sada prosipaju pricu da sredjivanje brda nije prioritet tu nesto smrdi, a ovo sa kablovskom je dobra reklama za Galen posto pricaju da grade jos par objekata na susednim parcelama, bilo bi lepo sa ovi sto su preuzeli kljuceve postave neke slike i da kazu svoje utiske

U sustini, briga me je za sve. Jer sam sve posteno i platio. Druga stvar je sto na isto uticati ne mozemo. Ni jednog momenta ne ocekujem vise. Samo po dogovoru sa pocetka. Nije pljuvanje, koga zulja, zao mi je. Kome nije jasno, pogleda zgradu i demantuje ga.
Zeznuto je sto su nas nekim potezima kroz vreme doveli u fazu indiferentnosti na neki nacin. Pa prolazi i ono sto ne bi u drugoj situaciji.
Sve u svemu nije mi presjajno i presuper, bolje od dogovorenog i najbolje svih vremena kao nekima. :)
Ali je dobro. Nisu ispunjene neke stvari koje su sami naveli kao pogodnost prilikom prve posete.
Nisu.
Neke stvari vise nema sanse popraviti, kao sto je izolacija. Pa kad progutasmo izolaciju kao nesto sto ce da nam pratiti racune dok smo zivi a i duze od toga, sta je jedan parket ili brdo koje mi se generalno svidja i sad. Jer je oaza u pustinjii. Ili jedan operater kojeg cemo samo 2 godine da trpimo. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=884290#p884290:34aqn8az je napisao(la):
Pilates » Uto Sep 28, 2021 5:11 am[/url]":34aqn8az]
buttercup":34aqn8az je napisao(la):
Na osnovu ove teme, skupstina stanara ce u najmanju ruku biti interesantna ako nista drugo.
Ne znam da li ljudi zaista ne razumeju ovu maglu oko skupštine stanara ili se radi o bot varijantama. Zašto bi bilo ko ostavio skupštini stanara odluku o sopstvenom internet provajderu, pa nismo stan dobili na poklon u socijalističkom uređenju. Kao što sam napisao, Galens najviše sebi šteti ovim potezom - ovo je potpuno nekomercijalna i štetna odluka. Nema ozbiljne firme koja bi ovakvo uslovljavanje dozvolila.

Bot varijanta. :lool: Kao i u svakoj pori naseg drustva. Pogodi ga u centar. Konacno da neko nazove stvari pravim imenom. :kk:
Zna se za sta sluzi skupstina stanara.
Svakako nije za odluke koje moraju da ostanu na licnom izboru. Zamisli da vecamo i koje marke TV- a cemo svi da uzmemo. :lol: Mislim presmesno. Ali, trude se ljudi evo 2 godine. :D
 
Mislim da novi provajder mora proci skupstinu stanara jer mora busiti, prepravljati po zgradi.
U nasem slucaju je to, verujem, samo do garaze. Ovaj deo je meni ok, jer bas ne bih voleo da ljudi razvlace kablove po hodnicima.

Problem koji nam je galens napravio sa ovim sto ce na pocetku biti samo mts je pre svega sto ce vecina ljudi odmah uzeti kablovsku i potpisati ugovor i onda nece biti dovoljno interesovanja da sbb dovuce svoju optiku.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=884295#p884295:3k48dpg5 je napisao(la):
Ada » Uto Sep 28, 2021 12:27 am[/url]":3k48dpg5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=884072#p884072:3k48dpg5 je napisao(la):
Montenegro80 » Pon Sep 27, 2021 3:11 pm[/url]":3k48dpg5]Meni je parket najmanja briga, nisam odusevljen al necu reci da je ni los, sve u svemu prosek , nemam iinfo za brdo al cim jos nisu izasli sa projektom i sada prosipaju pricu da sredjivanje brda nije prioritet tu nesto smrdi, a ovo sa kablovskom je dobra reklama za Galen posto pricaju da grade jos par objekata na susednim parcelama, bilo bi lepo sa ovi sto su preuzeli kljuceve postave neke slike i da kazu svoje utiske

U sustini, briga me je za sve. Jer sam sve posteno i platio. Druga stvar je sto na isto uticati ne mozemo. Ni jednog momenta ne ocekujem vise. Samo po dogovoru sa pocetka. Nije pljuvanje, koga zulja, zao mi je. Kome nije jasno, pogleda zgradu i demantuje ga.
Zeznuto je sto su nas nekim potezima kroz vreme doveli u fazu indiferentnosti na neki nacin. Pa prolazi i ono sto ne bi u drugoj situaciji.
Sve u svemu nije mi presjajno i presuper, bolje od dogovorenog i najbolje svih vremena kao nekima. :)
Ali je dobro. Nisu ispunjene neke stvari koje su sami naveli kao pogodnost prilikom prve posete.
Nisu.
Neke stvari vise nema sanse popraviti, kao sto je izolacija. Pa kad progutasmo izolaciju kao nesto sto ce da nam pratiti racune dok smo zivi a i duze od toga, sta je jedan parket ili brdo koje mi se generalno svidja i sad. Jer je oaza u pustinjii. Ili jedan operater kojeg cemo samo 2 godine da trpimo. :)
Da ne bude da im sve zameram… ko je zeleo mogao je da donese i svoju keramiku i svoj parket a oni da ugrade, moram biti iskren tu su bili fleksibilni kao i oko unutrasnjih prepravki, e sad kada placas kvadrat 2100+€ i prodaju ti jednu pricu a dobijes bar za 30% losiju i nisi bas zadovoljan… govorim bar u svoje ime, a sta je to sto me zulja, nisu se drzali rendera na osnovu koga smo svi mi kupili stan, fasada za zadnje strane zgrade ( demit) nisu je pomenuli, storalija je obecana aluminum i postavljena je al odabir modela po meni los, uredjenje brda , nametanje kablovskog operatera, nemanje parkinga oko kompleksa, bas me zanima gde ce da se parkira hitna, policija ili vatrogasci u slucaju nuzde, jedino ako su kupili nekoliko podzemnih garaza, to je za sada e kada budem preuzeo kljuceve komentarisacu unutrasnjost zgrade i stana, sve u svemu moglo i moralo je bolje
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=884290#p884290:82o4rdpl je napisao(la):
Pilates » Uto Sep 28, 2021 5:11 am[/url]":82o4rdpl]
buttercup":82o4rdpl je napisao(la):
Na osnovu ove teme, skupstina stanara ce u najmanju ruku biti interesantna ako nista drugo.
Ne znam da li ljudi zaista ne razumeju ovu maglu oko skupštine stanara ili se radi o bot varijantama. Zašto bi bilo ko ostavio skupštini stanara odluku o sopstvenom internet provajderu, pa nismo stan dobili na poklon u socijalističkom uređenju. Kao što sam napisao, Galens najviše sebi šteti ovim potezom - ovo je potpuno nekomercijalna i štetna odluka. Nema ozbiljne firme koja bi ovakvo uslovljavanje dozvolila.


Uopste ne pricam o provajderu, vec o nama koji cemo zajedno ziveti uskoro i zao mi je sto mi se cini da necemo lako dolaziti do dogovora, da ce uvek biti neko antiprotivan, i iako bismo mogli da i neke nedostatke sami nadomestimo, umanjimo to se nece deseti. Najgore je sto vecina cesto bude normalna, ali se povuce pred par galamdzija u fazonu pusti budale i to je to. Ja sam trenutno u drugoj novogradnji, seljackog mentaliteta, moja stara zgrada je za ovo izmislila svet, sa sve starim hodnicima i liftovima. Jer zgradu, kada govorimo o skupstini stanara, cine ljudi, ne zidovi. Ne ulazim sada u fasadu, parket, vrata.. Moj komentar koji je citiran, odnosio se na to da kako cemo da zivimo u toj zgradi u sustini zavisi od nas.

Sto se tice provajdera, trenutno imam sbb. Da moze samo mts, prvi put sam cula ovde i naravno da mi se to ne svidja, jer hocu da imam pravo na izbor. Ali mi zivimo u drzavi otetoj od naroda, tako da mi mts ili sbb nece uciniti zivot boljim. Ionako ni sbb nije nista bolji, sve mi se vise cini, otkako je pocela cela prica oko korone, vakcinacije, da i taj n1 koji ljudi navode kao nekakav opozicioni medij sve vise naginje avu, cast izuzecima. Bas ne mogu ni njih da slusam odavno, generalno me samo internet zanima.

I ne zaboravimo, strogo posmatrano, moralne gromadice drage moje, svi smo mi uzeli stan od galensa, tako da svi imamo putera na glavi. Strogo posmatrano.
 
Treba nam skupstina stanara osim provajdera i da promenimo firmu za odrzavanje jer cena iz ugovora za odrzavanje je previsoka, pogotovu sto nema brda, a ni zelenila preterano za odrzavanje bar u ovoj fazi.
Mts koji licno ne zelim da uzmem ko zeli tv moze da gleda i preko interneta EON, koristim ga vise godina na taj nacin i premosticu do novog provajdera....Za internet se opet mozete snaci....
Da li neko ko je preuzeo stan moze da nam da neki hint koje su zamerke bile u stanu za korekciju, kako izgleda unutrasnjost zgrade?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=884300#p884300:1767izn1 je napisao(la):
tlazar » Tue Sep 28, 2021 7:30 am[/url]":1767izn1]Mislim da novi provajder mora proci skupstinu stanara jer mora busiti, prepravljati po zgradi.
U nasem slucaju je to, verujem, samo do garaze. Ovaj deo je meni ok, jer bas ne bih voleo da ljudi razvlace kablove po hodnicima.

Problem koji nam je galens napravio sa ovim sto ce na pocetku biti samo mts je pre svega sto ce vecina ljudi odmah uzeti kablovsku i potpisati ugovor i onda nece biti dovoljno interesovanja da sbb dovuce svoju optiku.

Mrezu koja je razvedena po zgradi vidim kao vlasnistvo zgrade a ne Telekoma-a, dakle nikakvog novog busenja po zgradi ne bi smelo da bude kada se prikljuci novi operater. Jedino busenje, i tu zameram Galensu, mora biti dovlacenje kabla novog operatera do centralne razvodne kutije. Tu se busi ulica, znate kako je Telekom razrovao ceo stari deo grada pa sve ulice deluju sareno jer su oni dosli do skoro svake zgrade raskopavanjem pa asfaltiranjem i onda imate stari plus novi asfalt = sarenis. E to je minus Galensa sto nije napravio dogovor i sa SBBom u startu pa cemo imati sarenis kasnije. Jasno je da je u pitanju politika, mada represija uvek izazove kontraefekat...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=884302#p884302:qv1zex1d je napisao(la):
Montenegro80 » Uto Sep 28, 2021 7:32 am[/url]":qv1zex1d]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=884295#p884295:qv1zex1d je napisao(la):
Ada » Uto Sep 28, 2021 12:27 am[/url]":qv1zex1d]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=884072#p884072:qv1zex1d je napisao(la):
Montenegro80 » Pon Sep 27, 2021 3:11 pm[/url]":qv1zex1d]Meni je parket najmanja briga, nisam odusevljen al necu reci da je ni los, sve u svemu prosek , nemam iinfo za brdo al cim jos nisu izasli sa projektom i sada prosipaju pricu da sredjivanje brda nije prioritet tu nesto smrdi, a ovo sa kablovskom je dobra reklama za Galen posto pricaju da grade jos par objekata na susednim parcelama, bilo bi lepo sa ovi sto su preuzeli kljuceve postave neke slike i da kazu svoje utiske

U sustini, briga me je za sve. Jer sam sve posteno i platio. Druga stvar je sto na isto uticati ne mozemo. Ni jednog momenta ne ocekujem vise. Samo po dogovoru sa pocetka. Nije pljuvanje, koga zulja, zao mi je. Kome nije jasno, pogleda zgradu i demantuje ga.
Zeznuto je sto su nas nekim potezima kroz vreme doveli u fazu indiferentnosti na neki nacin. Pa prolazi i ono sto ne bi u drugoj situaciji.
Sve u svemu nije mi presjajno i presuper, bolje od dogovorenog i najbolje svih vremena kao nekima. :)
Ali je dobro. Nisu ispunjene neke stvari koje su sami naveli kao pogodnost prilikom prve posete.
Nisu.
Neke stvari vise nema sanse popraviti, kao sto je izolacija. Pa kad progutasmo izolaciju kao nesto sto ce da nam pratiti racune dok smo zivi a i duze od toga, sta je jedan parket ili brdo koje mi se generalno svidja i sad. Jer je oaza u pustinjii. Ili jedan operater kojeg cemo samo 2 godine da trpimo. :)
Da ne bude da im sve zameram… ko je zeleo mogao je da donese i svoju keramiku i svoj parket a oni da ugrade, moram biti iskren tu su bili fleksibilni kao i oko unutrasnjih prepravki, e sad kada placas kvadrat 2100+€ i prodaju ti jednu pricu a dobijes bar za 30% losiju i nisi bas zadovoljan… govorim bar u svoje ime, a sta je to sto me zulja, nisu se drzali rendera na osnovu koga smo svi mi kupili stan, fasada za zadnje strane zgrade ( demit) nisu je pomenuli, storalija je obecana aluminum i postavljena je al odabir modela po meni los, uredjenje brda , nametanje kablovskog operatera, nemanje parkinga oko kompleksa, bas me zanima gde ce da se parkira hitna, policija ili vatrogasci u slucaju nuzde, jedino ako su kupili nekoliko podzemnih garaza, to je za sada e kada budem preuzeo kljuceve komentarisacu unutrasnjost zgrade i stana, sve u svemu moglo i moralo je bolje
O pa nisi me uopste shvatio. Apsolutno pratim i slazem sa onim sto si pohvalio i zamerio. Vrlo korektno izlaganje i iznosenje cinjenica.
Sigurno ne mislim na tebe da ti je presuper i prestrava sve. Kao i da tebe zulja cinjenica o neispunjenim obecanjima. Definitivno se nije odnosilo na tebe. Bilo bi suludo nakon svih komentara. Svako dobro.
 
af001e449d532997724c109efb8837a9.jpg

5919855325af5e155369f34fe4ea8c36.jpg

fa199109d0045235c46b49a308bc8f88.jpg

3bcbd465677fb0bec29eb5c4a5ecb274.jpg



e0c7fd2e174efd6f537c3bae44e24a60.jpg
 
ima li majstora koji zna da ugradi Geberit kako treba...i majstora koji zna da ukroji pločice...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovakav lavabo je u njihovoj ponudi? Jel nadgradni ili samostojeci?
 
Vrh