Šta je novo?

Novi Minel - New Minel [ Stambeno poslovni kompleks ]

Sto se tice napretka radova sve pohvale a kad smo kod stolarije iskren da budem jako sam razocaran odabirom modela.... moglo se i moralo tu mnogo bolje , jel neko zna dali postoji projekat za uredjenje brda prema Bezaniji, odnosno dali je gotov? Neko od forumasa je napisao da to treba da radi firma u kojo je on zaposlen
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=791047#p791047:27g3m4df je napisao(la):
deyan » Sub Nov 07, 2020 7:02 pm[/url]":27g3m4df]
deka u akciji":27g3m4df je napisao(la):
Ne mogu da verujem da neke arhitekte i inženjeri naprave ovakav kiks i glupost. Znači, ništa ne može da bude na radnoj ploči, kako bi mogao taj prozor da se otvori?!?
Da zaista je malo čudno i izgleda spolja kao neki bunker, a ne znam ni iznutra da li će bolje da izgleda, mada je kuhinja dosta velika, na dva zida, pa valjda ima dovoljno mesta za radne površine, a prozor može i samo na kip da se otvara, pa možda i nije tako loše osim što izgleda čudno.

Možda je rešenje čudno ali je praktično. Dovoljno je otvoriti prozor na ventus pa da imaš prirodno provetravanje , koje nijedan aspirator ne može da zameni. Po meni , dobro su se snašli i ne bih to nazvao manom . Može to da izgleda dobro .
 
SerbBG":2lxa5j6f je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=791047#p791047 je napisao(la):
deyan » Sub Nov 07, 2020 7:02 pm[/url]":2lxa5j6f]
deka u akciji":2lxa5j6f je napisao(la):
Ne mogu da verujem da neke arhitekte i inženjeri naprave ovakav kiks i glupost. Znači, ništa ne može da bude na radnoj ploči, kako bi mogao taj prozor da se otvori?!?
Da zaista je malo čudno i izgleda spolja kao neki bunker, a ne znam ni iznutra da li će bolje da izgleda, mada je kuhinja dosta velika, na dva zida, pa valjda ima dovoljno mesta za radne površine, a prozor može i samo na kip da se otvara, pa možda i nije tako loše osim što izgleda čudno.

Možda je rešenje čudno ali je praktično. Dovoljno je otvoriti prozor na ventus pa da imaš prirodno provetravanje , koje nijedan aspirator ne može da zameni. Po meni , dobro su se snašli i ne bih to nazvao manom . Može to da izgleda dobro .
79f3a62bba0003271aa67a094b935311.jpg


To su ovi veliki stanovi, čisto da se nadovežem ..
 
Ali dosta nisko taj prozor na terasi, donja ivica je na dva bloka visine? Ili tri?

BlokBrateBlok
 
Meni deluje da je uklopljeno tako da bude iznad radne ploce a ispod gornjih elemenata kuhinje. U svakom slucaju jedna od retkih novogradnji gde kuhinja ima prirodnu ventilaciju sto je za pohvalu!
 
Mogao je da bude normalan vertikalni prozor, pa viseći delovi iz dva dela. Ovo je tako loše i amaterski. I kad se ovakav prozor otvori na kip, to je maximalno 15 % od onoga što bi moglo da je normalan vertikalni. Ovo je samo još jedan pokazatelj ko nam i kako projektuje, ali je još gore da to na kraju i prođe
 
Ingwer":3dupum8g je napisao(la):
Meni deluje da je uklopljeno tako da bude iznad radne ploce a ispod gornjih elemenata kuhinje. U svakom slucaju jedna od retkih novogradnji gde kuhinja ima prirodnu ventilaciju sto je za pohvalu!
Ali ako je 2-2,5 "bloka" visina mislim da je to prenisko.
Jedna uobičajena vrsta je npr 380x200x238

BlokBrateBlok
 
Nije tako. Ima možda i četiri bloka. Imaj u vidu i dubinu terase koja je tu skoro dva metra pa 1.5 red bloka zato ne može da se vidi iz tog ugla.
 
deka u akciji":1r93pyfq je napisao(la):
Mogao je da bude normalan vertikalni prozor, pa viseći delovi iz dva dela. Ovo je tako loše i amaterski. I kad se ovakav prozor otvori na kip, to je maximalno 15 % od onoga što bi moglo da je normalan vertikalni. Ovo je samo još jedan pokazatelj ko nam i kako projektuje, ali je još gore da to na kraju i prođe
Meni sa druge strane mogo više smetaju ovi krivi zidovi. Ne razumem zašto mora da se iskoristi baš svaki metar placa, pa stanovi moraju da imaju ove retardirane krivine.

Ona njihova druga manja zgrada ima krive zidove sa svih strana u svakom stanu, što mi je katastrofa.
 
deyan":5q16amru je napisao(la):
Nije tako. Ima možda i četiri bloka. Imaj u vidu i dubinu terase koja je tu skoro dva metra pa 1.5 red bloka zato ne može da se vidi iz tog ugla.
I meni je bilo čudno ali gledao sam na ovoj prvoj terasi
Baš bih voleo da znam tačnu visinu tog prozora...

BlokBrateBlok
 
Pozdrav, da li neko zna boju stolarije na objektu? Na renderima je crna, medjutim pre neki dan mi cuvar na gradilistu rece da je bela ili siva ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794066#p794066:3e3b8ycr je napisao(la):
Coka777 » Uto Nov 17, 2020 4:00 pm[/url]":3e3b8ycr]Pozdrav, da li neko zna boju stolarije na objektu? Na renderima je crna, medjutim pre neki dan mi cuvar na gradilistu rece da je bela ili siva ?
Najbolje čuvar da ti proda stan :kafa:
Malo šale, ali boja je gotovo crna. Pre neki dan sam bio u stanu i lepo rade, napreduju.
Obratite pažnju kako su im zvučni kanali ili kanali za ventialciju samostalno unutar stanova postavljeni.
To mi dosta znači sa zvučne strane, jer mi je veliki problem u Abloku što kada otvorim vrata od wc-a slušam komšiju dok sedi u dnevnoj.
Na ovaj način to se totalno gubi jer ih ne koriste da budu pregradni.
Svaka im čast za ovaj potez.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=794091#p794091:30uxyalk je napisao(la):
deka u akciji » Tue Nov 17, 2020 3:49 pm[/url]":30uxyalk]Trebalo bi da je RAL7016, tj antracit siva (tamna).

Ova boja ce biti i sa unutrasnje strane, dakle ono sto vidimo u prostorijama stana?
 
Tako je. Ono belo što vidite na prozorima su zaštitne folije koje se skidaju kada se završi sa malterisanjem, gletovanjem, krečenjem.
 
Vidim da ste duboko u temi pa me interesuje šta mislite da li će i koliko svetlosti imati stan na cetvrtom spratu u potkovici koji u potpunosti gleda na brdo? Tvde da na toj visini ima dovoljno svetlosti ja nisam skroz ubedjen.
 
Pilates":spube56n je napisao(la):
Vidim da ste duboko u temi pa me interesuje šta mislite da li će i koliko svetlosti imati stan na cetvrtom spratu u potkovici koji u potpunosti gleda na brdo? Tvde da na toj visini ima dovoljno svetlosti ja nisam skroz ubedjen.
Moje misljenje da nigde ka brdu nece biti svetla, nesto malo na povucenim spratovima. Mislim u ovoj fazi se na to mozes i sam uveriti.
Sigurno da su ti stanovi mogli biti nesto povoljnini u odnosu na druge.
Dobra strana, bice tise ka brdu jer se razvoj naselja nastavlja.
 
Uvek bi se pre opredelio za manje svetlosti ali i manje buke i zagadjenosti.
 
Pertla":3gezjan8 je napisao(la):
Uvek bi se pre opredelio za manje svetlosti ali i manje buke i zagadjenosti.
Ne vidim onda poentu sto zelis da diskutujes o tome
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=797465#p797465:3u5nfbos je napisao(la):
Pilates » Sub Nov 28, 2020 4:28 pm[/url]":3u5nfbos]Vidim da ste duboko u temi pa me interesuje šta mislite da li će i koliko svetlosti imati stan na cetvrtom spratu u potkovici koji u potpunosti gleda na brdo? Tvde da na toj visini ima dovoljno svetlosti ja nisam skroz ubedjen.

Pozdrav,

Imao sam istu dilemu i na kraju sam uzeo stan u potkovici koji gleda na brdo. Zgrada u obliku L bila mi je preblizu ali glavna razlika jeste upravo svetlo.
Ja sam proveo neko vreme u svakom delu dana pre same odluke o kupovini, što predlažem i tebi da uradiš jer su prodavci jako ljubazni izađu u suret. Tako da tačno možeš "osetiti" i videti količinu svetlosti koja ulazi u stan.

Za mene je to i više nego dovoljno jer ne volim sunčane stanove gde klima stalno radi a roletne na "pola".
Prednost jeste mir i odmor gledanja u zelenilo što je retkost za bilo koju novogradnju danas.

Srećno u odabiru i nadam se da sam barem malo pomogao :sesir:
 
Hvala vam svima na odgovorima! Nemam iskustva da mogu u ovoj fazi da procenim, zato sam i pitao. To je severo-zapad, najlosija opcija sto se tice svetlosti plus je brdo relativno blizu. Objasnili su mi da na visim spratovima ipak ima vise svetlosti i da su prozori napravljeni tako da stanovi budu sto svetliji. Ja navikao na bas (mozda i previse) osuncan stan.
Sa druge strane, za buku i zelenilo ste upravu - ne postoji novogradnja na NBGD sa ovakvim zelenilom a kosina je takva da tesko mogu nesto tu da podignu:). Plus osecaj privatnosti i ususkanosti, nemas strah da si kao u izlogu. Nisam pametan.
 
Video izveštaj sa gradilišta:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XthclyZ7asA[/youtube]
 
Da li neko zna za kada je planiran početak druge faze i da li se išta uopšte trenutno zna o drugoj fazi?

Hvala
 
Da li je papirologija cista za ovaj kompleks za kupovinu stana u izgradnji?
 
Vrh