Šta je novo?

Novi Minel - New Minel [ Stambeno poslovni kompleks ]

Ali konstantno ne rade na stepeništu tako da neće skoro da ga završe!
A i ta padina je extra uređena baš kao šti su i obećali!
 
Pozdrav svima, razmisljam o kupovini stana u fazi 2, ali su odmah pored stana 2 lifta (iza zida kuhinje). Da li neko mozda zna kakva je bila situacija u fazi 1, tj. koliko su bucni liftovi u stanu pored ?
 
Pozdrav svima, razmisljam o kupovini stana u fazi 2, ali su odmah pored stana 2 lifta (iza zida kuhinje). Da li neko mozda zna kakva je bila situacija u fazi 1, tj. koliko su bucni liftovi u stanu pored ?
Nama su 2 lifta prekoputa stana, ne cuju se uopste. Ali zato imamo problem sa bukom od čilera od Univerexporta (buka je 24h), kao i sa bukom od čilera iz garaze koji se pale u 9h i 17h svaki dan i traje buka pola sata. Toliko je glasno da moramo da drzimo prozore zatvorene. Trenutno problem ne mozemo da resimo ni sa Univerom ni sa Galensom. To naravno nismo znali prilikom kupovine stana u izgradnji…
 
Dosta čudno, obično do drugog bude problem buka klime, kontejneri, ventilacija, dostavna vozila... 4ti je solidno visoko...
Cuju i visi spratovi od 4og, savetujem svim potencijalnim kupcima da prosetaju do zgrade, tacnije iza zgrade (strana do brda, gde smo mislili da ce biti mir i tisina), i da vide i cuju o cemu se radi (pogotovo period 9h i 17h, kada rade čileri iz garaze), jer to nam je ozbiljan problem.
 
Evo par fotki sa gradilišta!
Ogromna rupa.
Prosto mi je neverovatno kako stojinova već izgradjena zgrada.
Zna li se nešto o ovim ulazima u brdo, jesu li to bili magacini ili neki tuneli?
9BC67840-669C-41C7-A281-CA7E0BD72C31.jpeg
838178EB-1171-45D5-8BE7-D2941A92EE02.jpeg
5820A40A-6752-431B-B276-BD6569A2B994.jpeg
42731B57-3EEA-4E7C-A1A4-AF3140E81763.jpeg
 
Lepo napreduju sa jamom.Pedantno .

Ti ulazi su lagumi , koliko znam . Nisu tuneli .
Mogli bi biti dobri vinski podrumi ili pivnice. :)
 
Pozdrav svima :) Da li bi neko od stanara koji su se uselili u stanove koji gledaju ka brdu mogao da podeli svoje dosadasnje iskustvo, u pogledu svetla, buke, protoka vazduha i sl? Hvala unapred :)
 
Nama su 2 lifta prekoputa stana, ne cuju se uopste. Ali zato imamo problem sa bukom od čilera od Univerexporta (buka je 24h), kao i sa bukom od čilera iz garaze koji se pale u 9h i 17h svaki dan i traje buka pola sata. Toliko je glasno da moramo da drzimo prozore zatvorene. Trenutno problem ne mozemo da resimo ni sa Univerom ni sa Galensom. To naravno nismo znali prilikom kupovine stana u izgradnji…
Nazalost, to je posledica neiskustva koja je prisutna svuda. U Zemunskim Kapijamam takodje buka od Maxija, zale se i stanari kojima su kontejneri ispred nosa, a prazne se kasno uvece itd. itd. Tu se malo sta moze promeniti. Svaka greska se placa na neki nacin.
 
Pozdrav svima :) Da li bi neko od stanara koji su se uselili u stanove koji gledaju ka brdu mogao da podeli svoje dosadasnje iskustvo, u pogledu svetla, buke, protoka vazduha i sl? Hvala unapred :)
Ja sam u Lameli E, strana okrenuta ka brdu.
Ne znam šta bih vam rekao, umesto mira i tišine dobili smo Univer, dostavu od 3am, njihovo smeće ispred ulaza. Svoja spoljna parking mesta su zauzeli smećem koje izbacuju.
Postavili su neke čilere za klime, ubijaju koliko su bučni, takodje Galens je stavio ventilatore koji izbacuju ugljen-monoksid iz garaže, pale se dva puta dnevno, jačina zvuka kao da živimo na Tesli.
Prilazni put sav umazan uljem i ostalim masnoćama iz dostavnih vozila. Takodje, postavili su kontejnere za Univer komšijama ispod prozora. Preko leta Univer kad baca povrće i voće smrad je nesnosan.
Brdo je onakvo kakvo jeste, stepenice na pola ostavljene. Investitor kaže da nemamo u ugovoru njihovu obavezu da to srede, i ako su nas dovodili u zabludu prilikom kupovine stanova. U prilogu je par fotografija ispred našeg ulaza.
Sve u svemu, kupite stan sa što manjom terasom, neće vam trebati.
IMG_9831.jpegIMG_9832.jpegIMG_9833.jpegIMG_9834.jpegIMG_9835.jpeg
 
Znaci tako minorne stvari, kao odlaganje smeca i buka, mogu da ti zagorcaju zivot i potrosenu veliku sumu novca u zelji za boljim zivotom. Nemacko zakonodavstvo place za ovakvo ponasanje... Prvi put kad sam video da zakljucavaju kontenjere u posebne prostorije ili unutar zgrade ukopano, bilo mi je jako cudno, bio sam dosta mladji, nisam znao...
 
Nije to samo slucaj kod Galensa, ima ih poduzi spisak. Ko zeli kvalitet, da bude bez fuseraja, kvalitetan projekat, zavrsne radove, razmisljanje o svakom detalju morace da plati solidno vise.

@Stefi bgd
Mnogi ljudi te "sitnice" ne uzimaju u obzir, ili jednostavno ne razmisljaju i lako dodje do pokajanja za kupljeno.
 
Nije to samo slucaj kod Galensa, ima ih poduzi spisak. Ko zeli kvalitet, da bude bez fuseraja, kvalitetan projekat, zavrsne radove, razmisljanje o svakom detalju morace da plati solidno vise.

@Stefi bgd
Mnogi ljudi te "sitnice" ne uzimaju u obzir, ili jednostavno ne razmisljaju i lako dodje do pokajanja za kupljeno.
Komsija, koliko je to solidno vise? Koja je granica da bismo dobili kvalitetan stan. Jel to 5k, 6k, 7k....?
Jel u kalkulaciji sa skoro 4k to izlisno traziti? Da zanemarimo skoro besplatno zemljiste.
 
@Zoran80
Ne bih o ciframa, jer je sve relativno u smislu da su cene takve da je prosecnom gradjaninu resavanje stambenog pitanja dve svetlosne godine daleko. Moj komentar se vise odnosio na neki ako tako mogu da kazem prosek novogradnje danas, a tu spada i Minel i Zelena Avenija i Kapije i mnogi drugi. Odstupanja u odredjenim stavkama postoje ali sveukupno zadovoljstvo kupaca je generalno lose.
E sad ako se zeli to nesto iznad proseka, gde ce zadovoljstvo biti sto vece (ne i potpuno) mora vise i da se plati. Opravdano ili ne opravdano tako je.
Moje iskustvo je skromno ali recimo bio sam u kompleksu Kenedy Rezidence, onda u onom sto se nalazi preko puta Novog Merkatora na NBg (ne secam se imena) kao i u zgradi na mestu nekadasnje upravne zgrade Ikarusa. Po meni, to su objekti gde se dodatno vodilo racuna o izboru materijala, a pogotovo njihovoj ugradnji i zavrsnim radovima. Ljudi se uglavnom ne zale na probleme koji su opsteprisutni u vecini drugih komplexa. Ne kazem da je sve idealno ali je daleko bolje. I naravno opet se dolazi do cene. Npr. kada je Kenedy zapocet, u prvoj fazi cena je bila neverovatnih 2500e, a kada je to bilo.
Ne kazem da sa cenom od 2500-3500e koliko uglavnom kosta vecina novogradnji treba naci opravdanje za nedostatke ali realnost je takva kakva jeste.
 
Da li neko može da mi kaže šta sve postoji od sadržaja u smislu prodavnica, uslužnih delatnosti i ostalo?
 
Vrh