Šta je novo?

Novi Minel - New Minel [ Stambeno poslovni kompleks ]

Ja bih licno uvek radije izabrao klime i radijator u odnosu na centralnu klimatizaciju, ako si na to mislio. A ovo sto daju samo jednu klimu, to je stvarno jadno. Jedino ako ne bude da traze doplatu (sto opet nije mnogo bolje).
Ne znam kakva je situacija sa brojem klima bila u prvoj fazi?
Jedna spoljna jedinica, dve klime unutra, zavisno od velicine stana
 
Jedna spoljna jedinica, dve klime unutra, zavisno od velicine stana
Ne. Jedna spoljna jedinica spolja, a samo DVE klime unutra pa bio dvosoban ili petosoban. I ta klima je u hodniku nad ulazom u kupatilo i duva orema sobama. Pa zato vrata svih spavacih soba moraju stalno biti otvirena. Jeste li to igde videli?
 
Buduci kupci, sta god da pregovarate i dogovarate sa Galensom, savet je da imate pismene prepiske sa njima, probajte da dokumentujete sva njihova obecanja. Ljudi iz prodaje su iz neznanja i nemarnosti skloni u davanju dezinformacija i obmani kupaca.
Srecna kupovina
 
Ne. Jedna spoljna jedinica spolja, a samo DVE klime unutra pa bio dvosoban ili petosoban. I ta klima je u hodniku nad ulazom u kupatilo i duva orema sobama. Pa zato vrata svih spavacih soba moraju stalno biti otvirena. Jeste li to igde videli?
Narano, u svom stanu , i odlično mi je rešenje, jer ne volim da mi klima direktno duva . U zavisnosti od položaja i veličine stana sasvim legitimno rešenje.
 
1000012002.jpg
1000012001.jpg
1000011999.jpg
1000011996.jpg
 
Ne. Jedna spoljna jedinica spolja, a samo DVE klime unutra pa bio dvosoban ili petosoban. I ta klima je u hodniku nad ulazom u kupatilo i duva orema sobama. Pa zato vrata svih spavacih soba moraju stalno biti otvirena. Jeste li to igde videli?
Jesmo, kod Vukse u Beranskoj na Vozdovcu. Stan ima klimu u hodniku koja je okrenuta ka spavacim sobama koje imaju vrata.
 
Данашње две слике - 13.10.2023.

Поглед из Тошиног бунара
IMG_20231013_132931_resized_20231013_022132564.jpg


"Панорамски" поглед из Николе Добровића. Са истог места одакле је пре неки дан @Вожд сликао. Разлика ;) је у томе што су стигли и спремни за монтажу делови крана.
IMG_20231013_134421_resized_20231013_022252466.jpg
 
Pa ovde će očigledno da naslone drugi objekat, tako da ovo neće biti spoljna fasada.

Sve i da nije tako, nije normalno u novom objektu neko da ovako nakači fasadu, a da niko ne gleda. Obično firme koje grade vode računa da su objekti pod konac, a ne da krenu zastakljivanja terasa itd i da se kvari spoljna forma.
 
Pa ovde će očigledno da naslone drugi objekat, tako da ovo neće biti spoljna fasada.

Sve i da nije tako, nije normalno u novom objektu neko da ovako nakači fasadu, a da niko ne gleda. Obično firme koje grade vode računa da su objekti pod konac, a ne da krenu zastakljivanja terasa itd i da se kvari spoljna forma.

Ovde očigledno neće da naslone drugi objekat.
 
Nije to niko od stanara postavio, vec ako se ne varam sam Minel.
 
plus, neko se ozbiljno zaje*******ao u projektovanju kada je odradio postojeću zgradu bez prozora na ovoj strani, a sada novi objekat neće biti naslonjen na isti. Očigledno su na pola promenili izgled nove faze, pošto je prvim planom moralo biti planirano da ovo bude zatvoreno dvorište, a obe lamele da se naslanjaju jedna na drugu.
 
Pa taj i ja gledam i očigledno je, kako Ilija kaže da ova fasada će zaista ostati spoljna, tj neće se nasloniti zgrada. Tako da računam da je to konačno, nemam neke insajderske informacije.

Ali po strukturi prethodne faze, deluje kao da je tada planirano da se nasloni objekat slične strukture, dve lamele sa dvorištem između i da se tako popuni prostor, inače bi stavili prozore na ovu stranu objekta. MOguće da je cela promena uslovljena time što su izdejstvovali da prave ovaj soliter u sredini i onda nisu mogli da prave objekat iste strukture da bi dobili prostor za soliter.
 
Kakva je situacija u fazi 1 što se tiče održavanja i kvaliteta izgradnje?
 
Kakva je situacija u fazi 1 što se tiče održavanja i kvaliteta izgradnje?

Sto se tice kvaliteta zadovoljan sam, izolacija,schuco prozori, izbor materijala za kupatilo. Tu i tamo je moglo nesto bolje da bude ali generalno sam zadovoljan.

Vezano za odrzavanje mislim da su se tu izglupirali drugi stanari inicirali su smenu postojece firme koja je po meni lepo cistila i odrzavala i sada se bira nova. U opticaju je i Gradsko Stambeno, a o njima sam cuo sve najgore. Obezbedjenje radi super svoj posao.

Lokacija kao lokacija je odlicna, generalno najbolji deo Tosinog a opet ne pored same saobracajnice tako da se buka ni ne cuje.
 
Kod prethodnog, galens odrzavanja, bilo je vise problema. Manji problem je bio kvalitet ciscenja, veci je bio komunikacija izmedju njih i investitora gde su se medjusobno pokrivali.
primeri za ovo su sledeci:
  • hidrocili nisu bili ukljuceni, nije dovedena struja do njih i to niko nije preneo stanarima.
  • Zvanicni upravnik se 2 puta pojavio za skoro 2 godine vodjenje kompleksa, vise od godinu dana nam je trebalo da se izborimo sa njima da nam daju specifikaciju troskova koju smo dobili i na kraju se ispostavilo da nije tacna
  • odrzavanje liftova su naplacivali iz zajednickog fonda stambene zajednice, koji se punio novcem za investiciono odrzavanje
  • jos neke stvari od odrzavanja su placane iz tog fonda, a da stanari toga nisu bili svestni
  • Problemi sa nezavrsenim stvarima u kompleksu nikako nisu znali da izguraju sa galensom
    • fontana koja je pokvarena vec 6 meseci
    • zelenilo nezavrseno
    • reklame na zgradi
    • ulazna vrata ne rade 6 meseci
    • za sve ovo iznad odgovor je bio, kontaktirali smo investitora, ne odgovaraju nam
  • ispostavilo se da galens investitor nije kupio rampe i sistem za nadzor, vec je to uradila firma koja radi obezbedjenje koja sada to zeli da nosi kada raskinemo ugovor
  • pre 3 meseca su poslednja 3 sprata lamele B bila 5 dana bez vode. Toliko je odrzavanju trebalo da pronadje ventil za lamelu b i da ga zameni, u medjuvremenu su zamenili ventil na pogresnoj lameli. Na mejl koji je napisala grupa stanara sa pitanjem da se objasni kako je doslo do toga, nikada nisu odgovorili.
Jos jedan primer koji opisuje ovu komunikaciju. Godina je 2022 ja kao stanar prijavljujem upravniku da postoji rupa na plafonu na nivou -1, 6 meseci se nista ne desava, BIS (galens odrzavanje) menja upravnikovog izaslanika za kompleks, sve primedbe nestaju sa prethodnim sada sa novim idemo iz pocetka. Posle 9 meseci neko dolazi da izlepi rigips oko rupe, rigips stoji tako nedelju dana na kraju dolazi neko da izgletuje to. Sada je kraj 2023 to i dalje stoji izgletovano i neprekreceno. Cekamo da li ce galens uspeti rupu u zidu da resi za manje od 2 godine.
Sto se tice odrzavanja
  • nijedan izvestaj sa troskovima nismo dobili za 2 godine iako su to po zakonu morali da rade
  • garaza nijednom nije ociscena detaljno, tako da vec izgleda zapusteno
  • ciscenje hodnika je u pocetku bilo uzasno, vremenom uz veliki napor stanara se jeste popravilo

Sve u svemu oni su uglavnom platili ceh za nezadovoljstvo stanara investitorom, sto bi mozda bilo pogresno da nisu ista firma.
 
Vrh