Šta je novo?

Novi Minel - New Minel [ Stambeno poslovni kompleks ]

Dali su kupci dobili informacijau a ja sam jedan od njih da ne new minel podneo zahtev za promenu spratnosti objekta?
 
Поздрав свим учесницима форума. У вези промене спратности у New Minelu ми нисмо добили никакву информацију. Не знам да ли се односи на цео пројекат или неку ламелу.
 
Po prvobitnom projektu je bilo 6+povucen sprat. Na poslednjim slikama sa gradilista se ocigledno vide izvedene armature za naredni sprat koji je u nekoj fazi cekanja te dozvole, vrv.
 
Ceka se dozvola za lamelu A,B, C, koja treba za bude u nekoliko sledecih meseci , 7 + uvuceni sprat, mene zanima ako je neko strucan da objasni vezano za statiku jer su proracuni radjeni za 6+ spratova
 
6+ или 7+ и није неко одступање, свуда по Београду се надограђују зграде са по неколико спратова то је све нормално
 
Колико видим (ако не направе још једно укључење на улицу Тошин бунар) са могућим бројем аутомобила у власништву станара биће великих застоја приликом укључења у саобраћај.
 
Nije nikakav problem za statiku, oni su verovatno i od početka sve dimenzionirali za spratnost od 7+, ali to je slika i prilika zemlje u kojoj živimo. Dobiješ dozvolu za jedno, a odmah gradiš drugo u očekivanju da isto izmeniš i to nikome nije problem u gradu.

A ovaj projekat me i dalje fascinira hotelskim spratovima od po 15 stanova na spratu, da li je realno da se takav objekat gradi? Nisam siguran kako je to i uopšte dozvoljeno.
 
Zvala sam ih prosle nedelje od info imaju da ce ogledni stan biti polovinom jula, kupili su zemljiste prema Heroja sa Kosara raskrsnici ali ne znaju sta ce se graditi i koje spratnosti u nastavku biti samo da ce ici u vise od 2 faze definitivno. Nista nisu pominjali za A, B , C lamele?
 
200619-new-minel-01.jpg

200619-new-minel-02.jpg

200619-new-minel-03.jpg

200619-new-minel-04.jpg

200619-new-minel-05.jpg

200619-new-minel-06.jpg

200619-new-minel-07.jpg

200619-new-minel-08.jpg

200619-new-minel-09.jpg

200619-new-minel-10.jpg

200619-new-minel-11.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=749353#p749353:193uzwqp je napisao(la):
Coka777 » Fri Jun 19, 2020 10:15 am[/url]":193uzwqp]Zvala sam ih prosle nedelje od info imaju da ce ogledni stan biti polovinom jula, kupili su zemljiste prema Heroja sa Kosara raskrsnici ali ne znaju sta ce se graditi i koje spratnosti u nastavku biti samo da ce ici u vise od 2 faze definitivno. Nista nisu pominjali za A, B , C lamele?

Zar tu nije planiran ovaj projekat?
https://www.ekapija.com/real-estate/288 ... pratova-na
 
Dok izgradjeni deo čeka dozvolu za nadzidjivanje i dodatnu zaradu, novi deo raste sve brže.
Pa će i on čekati dozvolu, nešto kasnije.
 

Prilozi

  • 50F06E12-17F0-4EC7-9A99-D3D222C21AA9.jpeg
    50F06E12-17F0-4EC7-9A99-D3D222C21AA9.jpeg
    405,9 KB · Pregleda: 3.269
  • 722F72A3-24E7-497B-A56E-5B196E21EF7D.jpeg
    722F72A3-24E7-497B-A56E-5B196E21EF7D.jpeg
    416,7 KB · Pregleda: 3.268
  • 0B9D62A9-BC3E-467E-BA59-078AECA8F482.jpeg
    0B9D62A9-BC3E-467E-BA59-078AECA8F482.jpeg
    465,9 KB · Pregleda: 3.263
Zdravo svima, da li neko ima potvrdjenu informaciju od strane Galensa za nadogranju ove dve zgrade ili za gradnju kule u nastvaku sa linka par postova iznad? Kao kupac, kontaktirala sam Jelenu iz prodaje i kaze da nije planirana nadogradnja 6+ps je idalje projekat kao i info o kuli da nije planirana da ljudi citaju sa foruma i zovu ih. Mislim da bi bilo jako neprofesionalno da imaji informacije o tome a da ih ne dele sa kupcima. Bilo bi dobro ubuduce ovde deliti samo proverene i info potvrdjene od strane Galensa jer kao kupac kada ostavis kaparu nije ti bas prijatno da citas rekla-kazala info ako nisu proverene.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756062#p756062:1y23yckv je napisao(la):
Coka777 » Sub Jul 11, 2020 8:31 pm[/url]":1y23yckv]Zdravo svima, da li neko ima potvrdjenu informaciju od strane Galensa za nadogranju ove dve zgrade ili za gradnju kule u nastvaku sa linka par postova iznad? Kao kupac, kontaktirala sam Jelenu iz prodaje i kaze da nije planirana nadogradnja 6+ps je idalje projekat kao i info o kuli da nije planirana da ljudi citaju sa foruma i zovu ih. Mislim da bi bilo jako neprofesionalno da imaji informacije o tome a da ih ne dele sa kupcima. Bilo bi dobro ubuduce ovde deliti samo proverene i info potvrdjene od strane Galensa jer kao kupac kada ostavis kaparu nije ti bas prijatno da citas rekla-kazala info ako nisu proverene.

Naviknite se na rekla kazala ovde od nekih ljudi :) a što imaju 101 zamerku i da hejtuju, to je posebna priča...
 
Moram da pohvalim sajt, jako lepo i pregledno uradjeno. Kako faze odmicu, investitor ocigledno ulazi u agresivniji marketing.
Komentarisanje materijala, izgradnju ostavljam strucnjacima da procene. Meni se cini da je to u nivou trenutnog standarda gradnje na nbg-u.
 
Evo i ja da se javim i da iskomentarišem fasadnu stolariju, moj fah.
Na sajtu piše da je u pitanju SCHUCO i ništa više (to je kao da ste napisali Mercedes, ali koji model, koja serija, koja dodatna oprema, ništa), dok im ono simplismart (simplysmart) tehnologija u stvari skriveni okov. Staklopaket je u redu, RAL montaža u redu, roletne WAREMA na motor u redu (mada je moglo bolje - spoljne žaluzine na motor).
Nije u redu što su ostavili MOGUĆNOST ugradnje komarnika, jer je cena komarnika na sve ovo stvarno sića. A, po meni, komarnici u Beogradu su potrebniji od roletni. To znači da će svaki kupac stana morati sam da angažuje neku firmu za komarnike, ili će oni monopolistički da odrede jednu firmu koja će to svima da posatavlja, jer ne sme da se narušava izgled zgrade, mora da bude jednoobrazno.......itd.
U redu je što su angažovali dobru firmu iz Bgda da im to radi, a ne svoju porodično/bratsku firmu iz Republike Srpske, koja radi samo PVC. Na sreću.
Raspitaću se još detaljno koji je tačno sistem u pitanju, ali ne bi smelo da bude problema.
Ipak je moj komentar da su umesto zvučnog i skupog imena za aluminijumsku stolariju mogli, recimo, mogli da dobiju bolji i kvalitetniji aluminijum+drvo. Ili, u istom kvalitetu, da stave nešto za nijansu manje zvučno, ali bitno jeftinije.
 
Ljudi su stavili premium brend sa odličnim preformansama...

Iskreno , uvek bih pre izabrao aluminijum isrpred kombinacije drvo-aluminijum. Ili kombinacije sa pvc-om.

Odlilčan je sajt , transparentan i pregledan sa mnoštvom informacija . Vidi se da se radi i na tom polju.

@Babaroga : Saglasan sa konstatacijom , kvalitetan odabir materijala za gradnju .

Referenc lista :pob: !
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756809#p756809:158x5o27 je napisao(la):
SerbBG » Uto Jul 14, 2020 2:48 pm[/url]":158x5o27]Ljudi su stavili premium brend sa odličnim preformansama...

Iskreno , uvek bih pre izabrao aluminijum isrpred kombinacije drvo-aluminijum. Ili kombinacije sa pvc-om.

Odlilčan je sajt , transparentan i pregledan sa mnoštvom informacija . Vidi se da se radi i na tom polju.

@Babaroga : Saglasan sa konstatacijom , kvalitetan odabir materijala za gradnju .

Referenc lista :pob: !
Očigledno znaš koji tačno sistem aluminijuma od SCHUCO - a je izabran, pa podeli sa nama.
A ja ću proveriti sutra.
Drvo-aluminijum ni PVC prozore nisam ni pomenuo, već aluminijum+drvo, što je potpuno različito, i vrh u ponudi stolarije.
 
Poenta je da je odabran vrhunski dobavljač za ovu poziciju sa kojim nema greške , što treba da je pohvalno .
PVC kombinaciju sam pomenuo jer neki investitori rade i te varijante , što po meni nije rešenje koje može da parira aluminijumu .
Ne bih se složio za alu-drvo kombinacije .
Tu smo i da se ne složimo uvek. ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756868#p756868:1el0jy2q je napisao(la):
deka u akciji » Uto Jul 14, 2020 7:35 pm[/url]":1el0jy2q]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=756809#p756809:1el0jy2q je napisao(la):
SerbBG » Uto Jul 14, 2020 2:48 pm[/url]":1el0jy2q]Ljudi su stavili premium brend sa odličnim preformansama...

Iskreno , uvek bih pre izabrao aluminijum isrpred kombinacije drvo-aluminijum. Ili kombinacije sa pvc-om.

Odlilčan je sajt , transparentan i pregledan sa mnoštvom informacija . Vidi se da se radi i na tom polju.

@Babaroga : Saglasan sa konstatacijom , kvalitetan odabir materijala za gradnju .

Referenc lista :pob: !
Očigledno znaš koji tačno sistem aluminijuma od SCHUCO - a je izabran, pa podeli sa nama.
A ja ću proveriti sutra.
Drvo-aluminijum ni PVC prozore nisam ni pomenuo, već aluminijum+drvo, što je potpuno različito, i vrh u ponudi stolarije.

pa verovatno zna, registrovan pre dva dana, dva posta i to u ovoj temi :D
 
Sigurno je da ne zna uopšte o čemu piše, jer da zna, podelio bi sa nama.
I SCHUCO kao jedna od najzvučnijih firmi u branši ima sisteme i sisteme....
Možda je ovo neki njihov srednji sistem, a drugi imaju bolje sisteme za manje pare, recimo. Jer to nije teško, pošto su ovo Nemci.
 
Mala korekcija , registrovan u martu....ali kao da je to važno.

Od neke teme se mora početi , ne znam zašto je problem ukoliko neko piše afirmativno o stvarima na gradilištima ?

U zadnje vreme kvalitet gradnje je podignut na visok nivo , barem na određenim objektima , i to treba pohvaliti .
 
Vrh