Šta je novo?

Novi Minel - New Minel [ Stambeno poslovni kompleks ]

Lift se uvek pušta u rad kad se svi usele, a nakon odbijanja GD imate pravo žalbe, ponovo aplikacija i sl.
Ovo ste potpuno u pravu da se ne radi o Srbiji i gde se ljudi useljavaju u zgrade koje nemaju ni upotrebnu dozvolu. U new minelu je samo problem prikljucka na el; mrezu, koji nije zavrsen i nadam se sa lamelom D kad se dobije izmena gradjevinske da ce se onda preci i na novu trafo stanicu i da ce kao i u lameli A za pocetak bar jedan lift raditi.
 
Da li neko zna gde se moze pogledati projekat zgrade u nastavku D lamele i kako ce izgledati taj kraj?
 
Znate li da li New Minel ima energetski pasos i koje je klase?
svaka nova zgrada mora da ima minimalno energetski razred C po PRAVILNIKU O USLOVIMA, SADRŽINI I NAČINU IZDAVANJA SERTIFIKATA O ENERGETSKIM SVOJSTVIMA ZGRADA ("Sl. glasnik RS", br. 69/2012 .
Ali ne razmišljaj puno o energetskom razredu, to je tako lako podložno nameštanju rezultata u proračunima.
 
svaka nova zgrada mora da ima minimalno energetski razred C po PRAVILNIKU O USLOVIMA, SADRŽINI I NAČINU IZDAVANJA SERTIFIKATA O ENERGETSKIM SVOJSTVIMA ZGRADA ("Sl. glasnik RS", br. 69/2012 .
Ali ne razmišljaj puno o energetskom razredu, to je tako lako podložno nameštanju rezultata u proračunima.
Hvala puno na odgovoru. Nisam bio siguran jer na sajtu stoji B razred , a vidim da nije tako na kraju.
 
Iskreno , materijali koji su korišteni su dobri i manje-više sve je to u "pet deka" na svakoj novogradnji.
Podiže se nivo i zgrade su u tom energetskom smislu napredovale.
Ali kao što napisa pčelica , dosta tu ima i štelovanja odnosno marketinške priče u tom segmentu , na svakom objektu .
 
Znam sigurno da neki put zidovi ne mogu da isprate koeficijente stolarije, da su lošiji. Greške u projektovanju, greške u izvođenju, greške u nadzoru i eto problema.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Ada
Da li je neko možda video projekat koji je planiran u nastavku lamela?
 
I naravno lift nije pušten! Da li neko zna, ima dojavu, nešto, kada će okolinu srediti oko lamele D i E, jer od Galensa ne mogu da dobijem odogovor? Kupio sam stan i živim u ciganmali! Strašno!
 
I naravno lift nije pušten! Da li neko zna, ima dojavu, nešto, kada će okolinu srediti oko lamele D i E, jer od Galensa ne mogu da dobijem odogovor? Kupio sam stan i živim u ciganmali! Strašno!
Lift su obecali u ponedeljak ali evo sad najnovije do kraja sedmice jer je falio jedan deo. Misljenja sam da oni ustvari cekaju izmenu gradjevinske dozvole koja treba biti ovih dana ili sledece sedmice, i da su to gluposti oko nkog dela za lift. Takodje ulicna rasveta ispred D lamele nikad nije upaljena zato mislim dace to sve proraditi kad se dobije izmena gradjevinske dozvole i ukljui nova trafo stanica. Sto se tice sredjivanja okoline, ako nastave ovim tempom, ja ne ocekujem nista pre nove godine da stanje bude bolje.
 
Mts, a moze i Yettel da se uzme (oni koriste Mts-ovu infrastrukturu)

Oko lifta sam i ja cuo da je bio neki tehnicki problem, u lameli E su otvorena vrata lifta na -2, pa verujem da jesu neki radovi u toku.
 
Jako veliki problem za goste za parkiranje. Ne znam kako nisu obezbedili slobodna parking mesta, pogotovo što ima dosta lokala. Gde misle da se ljudi parkiraju koji dolaze u goste i u lokale?! To im je velika mana i za fazu 2.
 
Jako veliki problem za goste za parkiranje. Ne znam kako nisu obezbedili slobodna parking mesta, pogotovo što ima dosta lokala. Gde misle da se ljudi parkiraju koji dolaze u goste i u lokale?! To im je velika mana i za fazu 2.
Gde odoše ove privatne investicije ...ne može čovek za tuđe pare nigde više da se parkira .
 
U ovakvom tipu bloka u samim lokalima nema šta da traže prodavnice/usluge koje bi bile namenjene kupcima van bloka, upravo zbog parkinga. Ako se ne planira javni parking (pa i sa plaćanjem na sat) nije realno da se očekuje promet u lokalu od "spoljnih" posetilaca.
 
U ovakvom tipu bloka u samim lokalima nema šta da traže prodavnice/usluge koje bi bile namenjene kupcima van bloka, upravo zbog parkinga. Ako se ne planira javni parking (pa i sa plaćanjem na sat) nije realno da se očekuje promet u lokalu od "spoljnih" posetilaca.
Zato lokali još uvek nisu izdati i zvrlje prazni. Mislim da svaki kvart mora da ima nešto slobodnog parkinga za posetioce jer je ovo besmisleno da ti bilo ko dođe i u goste, a mora da se parkira 6 blokova dalje.
 
Da li neko ima neki novi info vezan za puštanje lifta u lameli d i e?
 
Komšije, jel ugrađivao neko komarnike na prozore? Imate li preporuku za neku firmu?
 
Vrh