Šta je novo?

Novi Dorćol [ Stambeno poslovni kompleks | 100 000 m²]

StariPosmatrač":vz5bakxv je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=892852#p892852 je napisao(la):
lcf » Ned Okt 24, 2021 5:45 pm[/url]":vz5bakxv]Mali update, zidovi u dnevnoj i spavacoj sobi gotovi :)

Za dnevnu sobu sam odabrao Archi+ Concrete mikrocement a za spavacu kombinaciju Archi+ Tadelakt i Metallofusso tecni metal (mesing i cink). Napravicu krstene fotografije kako budem redom zavrsavao i unosio namestaj.


Spavaca soba:
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1


Dnevna soba:
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3



Pocetkom Novembra ce poceti Wellness sa radom. Ne upravlja Saruna kao sto je neko predpostavio vec sam investitor.

Jos uvek ne znam uslove za stanare niti posetioce, jedino su objavili ime "Downtown Wellness".







Mislim da si za*** stvar sa zidovima... Al biće prilike za popravni...
Loše iskustvo sa ovim materijalom ili?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne, mislim da je ovaj "beton" vizuelno dosta smanjio prostoriju, kad ubaciš stvari biće još gore. Više mi se sviđa izvorna varijanta.

Slične zidove ima moj prijatelj, i jako mi se svidelo kako je kod njega ispalo, ali on ima ogromnu dnevnu sa jednim celim zidom u staklu, da ne lupim al sigurno između 60 i 100 kvadrata, plafon 5m, galeriju, otvorenu trpezariju i kuhinju u produžetku.
 
Slažem se,mnogi preteraju sa tehnikama i onda predje u kič.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=894361#p894361:l7ux7s81 je napisao(la):
StariPosmatrač » Pet Okt 29, 2021 11:40 am[/url]":l7ux7s81]Ne, mislim da je ovaj "beton" vizuelno dosta smanjio prostoriju, kad ubaciš stvari biće još gore. Više mi se sviđa izvorna varijanta.

Slične zidove ima moj prijatelj, i jako mi se svidelo kako je kod njega ispalo, ali on ima ogromnu dnevnu sa jednim celim zidom u staklu, da ne lupim al sigurno između 60 i 100 kvadrata, plafon 5m, galeriju, otvorenu trpezariju i kuhinju u produžetku.

Poštujem. :)

Concrete imam u celom radnom prostoru osim studija i generalno sam baš oduševljen kako izgleda u prostoru i gotovo nikada ga ne docaraju fotke kako treba.

Ja bele zidove ne podnosim. Ni u kom obliku generalno. Sa arhitektom sam razvio kompletno rešenje bazirano na ovom izgledu. Nameštaj sam sklapao dobrih 6 meseci aktivne potrage da bi se sve uklopilo kako treba. Jedva čekam da podelim sa vama finalni izgled.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=894378#p894378:33jn5uz7 je napisao(la):
Pertla » Pet Okt 29, 2021 12:05 pm[/url]":33jn5uz7]Slažem se,mnogi preteraju sa tehnikama i onda predje u kič.

Mislim da je ovde greška što nije ostavljen plafon. Zidovi mi se generalno svidjaju, ali je za moj ukus previše...
Možda beli nameštaj može da izvadi stvar.
Ipak, najvažnije je da je vlasnik zadovoljan.
 
Da, deluje depresivno, mracno i vizuelno smanjuje prostor. To je osetljiva tehnika i kao i za sve, osecaj za meru cini razliku izmedju pogotka i promasaja.
Ali o ukusima ne vredi raspravljati.
 
lcf":2n3wtkoi je napisao(la):
Mali update, zidovi u dnevnoj i spavacoj sobi gotovi :)

Za dnevnu sobu sam odabrao Archi+ Concrete mikrocement a za spavacu kombinaciju Archi+ Tadelakt i Metallofusso tecni metal (mesing i cink). Napravicu krstene fotografije kako budem redom zavrsavao i unosio namestaj.


Spavaca soba:
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1


Dnevna soba:
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3



Pocetkom Novembra ce poceti Wellness sa radom. Ne upravlja Saruna kao sto je neko predpostavio vec sam investitor.

Jos uvek ne znam uslove za stanare niti posetioce, jedino su objavili ime "Downtown Wellness".
Moze li preporuka za firmu/majstora koji radi ove beton dekoracije kao sto vam je u dnevnoj sobi?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Један похвалан чланак о овом насељу у јучерашњој "Политици".
Интересантан је коментар једног читаоца да ово насеље није на Дорћолу, него да је на старој Палилули.

Од фабрике кудеље и памука до стамбено-пословног комплекса
Монографија „Нови Дорћол: спој модерног и традиционалног” представљена у објекту комплекса чија је прва фаза са шест ламела, 225 станова и 15 локала завршена
Петак, 29.10.2021. у 19:15Далиборка Мучибабић
https://www.politika.rs/scc/clanak/4908 ... -kompleksa
 
Zato se i zove Novi Dorćol, kolonija Dorćolaca na stranoj teritoriji.
 
Pre bi rekao da susedni delovi grada žele da se pripoje Dorčolu.
 
lcf, mnogo lepo izgledaju i zgrada i stan iznutra, mada i meni se vise svidja izvorni izgled, nikako ne volim tamne zidove. Naselje je isto lepo sredjeno, jedino mi deluje na osnovu fotki da je komsha prekoputa mnogo blizu, mozes li to da slikas da vidim koliko blizu? Ili komsija ispod da slika :)

Za spa je najbolje to sto je prakticno u zgradi, znaci kupaci i bade mantil i samo se spustis, to je meni bitnije od cene, mada super sto stanari imaju popust.
 
Vidim da su već počeli i lokali da se opremaju.

Nisam mogao a da ne primetim da se i jedna kladionica otvara... :(
 
Bravo komsija. Svidja mi se kako si osmislo/la prostor. Ja sam uzeo stan u K-Districtu i u Novom Dorcolu i oba imaju prednosti: K-Distict je bolja mikro-lokacija a Novi Dorcol mi se cini kao bolje osmisljen projekat. U svakom slucaju, dobrodosao/la, i vidimo se.
 
Alisa_Bg":21s9rpva je napisao(la):
lcf, mnogo lepo izgledaju i zgrada i stan iznutra, mada i meni se vise svidja izvorni izgled, nikako ne volim tamne zidove. Naselje je isto lepo sredjeno, jedino mi deluje na osnovu fotki da je komsha prekoputa mnogo blizu, mozes li to da slikas da vidim koliko blizu? Ili komsija ispod da slika :)

Za spa je najbolje to sto je prakticno u zgradi, znaci kupaci i bade mantil i samo se spustis, to je meni bitnije od cene, mada super sto stanari imaju popust.
Pokušao sam da ti dočaram blizinu komšija. Moj subjektivni osećaj je čak da stan prekoputa nije uopšte toliko blizu kako izgleda na fotkama. Jedino što jeste blizu su terase ispod u horizontalnom rasporedu tj jedna pored druge…

39cd7eb5af7d8f7a5493cd6a15a43bd0.jpg

737fe3f70167195b501f808b385a6325.jpg

56a2d8b3ece26c30ef01e173a1935ee5.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve je ovo lepo na slikama, ali evo, mi smo kupili stan u lameli D1 i toliko su fušarili i toliko je sve lošeg kvaliteta, da ovo sigurno ne vredi 3300 eura po kvadratu koliko smo platili. Od parketa koji je pun ulubljenja i rupa, do terase koju su lupali jer nije imala pad (i to ne samo u našem stanu), preko plafona koji je neravan, dva kupatila i dve tuš kabine koje propuštaju vodu (dakle, niko nije pustio vodu da vidi da li otiče), do sitnica poput rešetki u kupatilu koje su već zarđali, silikona i neobrisivih fleka koje su na pločicama, na elementima u kupatilu itd…
 
persu29":6x23ayzk je napisao(la):
Sve je ovo lepo na slikama, ali evo, mi smo kupili stan u lameli D1 i toliko su fušarili i toliko je sve lošeg kvaliteta, da ovo sigurno ne vredi 3300 eura po kvadratu koliko smo platili. Od parketa koji je pun ulubljenja i rupa, do terase koju su lupali jer nije imala pad (i to ne samo u našem stanu), preko plafona koji je neravan, dva kupatila i dve tuš kabine koje propuštaju vodu (dakle, niko nije pustio vodu da vidi da li otiče), do sitnica poput rešetki u kupatilu koje su već zarđali, silikona i neobrisivih fleka koje su na pločicama, na elementima u kupatilu itd…
Jel su vam otklonili sve nedostatke nakon primopredaje?

Kod mene je bilo par sitnica i sve je otklonjeno u roku od 3-4 dana.
Falio mi je ključ od magnetne brave u master sobi i jedna pločica na parapetu na terasi.


Ja koliko god se trudio nisam uspeo da nadjem stvari koje bih dodatno uneo u zapisnik. Možda sam imao sreće ili je obrnuto kod vas.

Majstori koji su dolazili da urade radove su baš komentarisali završne radove, upotrebu materijala i odabir opreme da je na zavidnom nivou.

Da napomenem stan sam kupio na 30 godina od svoje plate, ne nasledstva, tako da se zaista trudim, da budem objektivan jer ću ipak tu provoditi svaki dan u nadolazećim godinama. Nije mi bilo lako da sagledam da ću u periodu otplate imati 63 godine ali…

Iskreno, posle dugo vremena se u Srbiji nisam osećao prevaren za svoj mukom stečeni novac. Od komunikacije na početku do same primopredaje.


Meni recimo smeta što je komunicirano od starta da je recepcija 24h ali sada je do 19h. Na skupštini su se neki i žalili i dogovor je da se isto promeni po prvobitnom dogovoru. Takodje voleo bih da sam mogao da biram drugu keramiku, boju vrata itd ali to je već druga priča. Na izvedene radove zaista nisam imao primedbe.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=898621#p898621:vnx74mo6 je napisao(la):
persu29 » Ned Nov 14, 2021 4:27 pm[/url]":vnx74mo6]Sve je ovo lepo na slikama, ali evo, mi smo kupili stan u lameli D1 i toliko su fušarili i toliko je sve lošeg kvaliteta, da ovo sigurno ne vredi 3300 eura po kvadratu koliko smo platili. Od parketa koji je pun ulubljenja i rupa, do terase koju su lupali jer nije imala pad (i to ne samo u našem stanu), preko plafona koji je neravan, dva kupatila i dve tuš kabine koje propuštaju vodu (dakle, niko nije pustio vodu da vidi da li otiče), do sitnica poput rešetki u kupatilu koje su već zarđali, silikona i neobrisivih fleka koje su na pločicama, na elementima u kupatilu itd…


Za stan, iskreno, ne mogu da nadjem ozbiljnije zamerke, mada ih imam i takodje smatram da je za cenu koju smo platili trebalo je sve da bude prefektno.

Ono sto je mene razocaralo, s obzirom da sam u lameli D3 (pisala sam u prethodnim postovima) je najpre postavka kontejnera na deo gde su ulazi D1-D4 (pogled na Mihizovu). Ta strana mi se cini potpuno zanemarena u odnosu na unutrasnjost kompleksa.

Takodje, nigde u Ugovoru ne pise, ali agenti su mi prilikom kupovine napomenuli da u lokalima ne mogu biti kladionice...a evo prvi od useljenih lokala je KLADIONICA Meridian...meni to zaista smeta i zaista je nekorektno sa njihove strane. Pravdali su se da se to odnosi na unutrasnjost kompleksa, a ne na deo spoljnih lokala, ali svejedno bas razocaravajuce.

Nadam se da "Novi Dorcol" nece dobiti epitet "Red Light" districta kakav ima A blok, ali kako su poceli sa kladionicama, itd...sve mozemo ocekivati.

P.s. Kakav je to "Per Su" lanac marketa...i to je jedno od iznenadjenja (ocekivali smo Ideju/Maxi luksuznije store koncepte, prema najavi agenata prodaje) :roll:
 
To bi trebalo da znači SuPer na čordolskom, inače je lanac maloorodaje mahom po Vojvodini. U BG jedva imaju jednu radnju u Lominoj i baš me čudi otkud oni ovde.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=899520#p899520:3op9lw5b je napisao(la):
nene » 17 Нов 2021 04:01 pm[/url]":3op9lw5b]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=898621#p898621:3op9lw5b je napisao(la):
persu29 » Ned Nov 14, 2021 4:27 pm[/url]":3op9lw5b]

P.s. Kakav je to "Per Su" lanac marketa...i to je jedno od iznenadjenja (ocekivali smo Ideju/Maxi luksuznije store koncepte, prema najavi agenata prodaje) :roll:
То је ДТЛ – Домаћи Трговачки Ланац из Зрењанина, у Ломиној улици је њихов први отворени супермаркет у Београду, погледај доње везе

http://www.dtl.rs/
https://persu.rs/
https://www.google.com/search?rlz=1C1GC ... 7292220;mv:[[44.81297680758619,20.461760089343056],[44.81089892465343,20.45543007606791],null,[44.81193787547771,20.458595082705482],18]

https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x ... avsG&hl=sr
 
K-Distrikt prilikom obilaska mi je sve bilo jasno kakva je to papazjanija, ovaj blok je delovao zanimljivije sem lokacije koja je sucmurasta… prostrani holovi, komforna po dva lifta u svakom ulazu…Garaza mi je bila misterija zašto samo rampa, na izvolte ulaz svima i misterija su penthousi bez imalo privatnosti sto je srž takvog stana…ovo sa kladionicama i sad nekim soc-marketima iz provincije je dodatno iznenadjenje, da ne bude ništa loše shvaćeno prema provinciji molim … ne znam ko su kupci, čim se tako ponaša, verujem ljudi koji su previše lako dosli do para, pa ih samim tim manje cene i imaju niske standarde…meni je i ekipa prodavaca delovala dosta amaterski, očekivao sam više
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=898668#p898668:3bxos85j je napisao(la):
lcf » Ned Nov 14, 2021 7:46 pm[/url]":3bxos85j]
persu29":3bxos85j je napisao(la):
Sve je ovo lepo na slikama, ali evo, mi smo kupili stan u lameli D1 i toliko su fušarili i toliko je sve lošeg kvaliteta, da ovo sigurno ne vredi 3300 eura po kvadratu koliko smo platili. Od parketa koji je pun ulubljenja i rupa, do terase koju su lupali jer nije imala pad (i to ne samo u našem stanu), preko plafona koji je neravan, dva kupatila i dve tuš kabine koje propuštaju vodu (dakle, niko nije pustio vodu da vidi da li otiče), do sitnica poput rešetki u kupatilu koje su već zarđali, silikona i neobrisivih fleka koje su na pločicama, na elementima u kupatilu itd…
Jel su vam otklonili sve nedostatke nakon primopredaje?

Da napomenem stan sam kupio na 30 godina od svoje plate, ne nasledstva, tako da se zaista trudim, da budem objektivan jer ću ipak tu provoditi svaki dan u nadolazećim godinama. Nije mi bilo lako da sagledam da ću u periodu otplate imati 63 godine ali…

Sent from my iPad using Tapatalk

Kredit na 30 godina je prilicno kurazna odluka. Ja ne bih mogao ni u snu. Oduvek me je zanimalo zasto neko ko nema svoju nekretninu kupuje na kredit stan sa najskupljom cenom kvadrata?
Logika mi govori da se u toj situaciji kupi nesto jeftiniji kvadrat i otplati ranije i sigurnije, i bude tvoje mnogo ranije nego ovaj luksuzni stan koji ce postati tvoj za 30 neizvesnih godina, i to ako sve protekne uredu.
 
Vrh