Šta je novo?

Novi Beograd - stare i nove slike

Specijalno za mog komšiju Duleta - na prvoj slici jedna od zgrada je - njegova zgrada. :D

Obe NBGD fotke su iz 1962. godine. :)


Novi-Beograd-1962.-godina.png



Izgradnja-Bloka-21-i-zgrade-CK-SKJ-1962.-godina.png
 
Još neke zanimljive fotke NBGD-a iz perioda 1975-1979. godina. :)

Izvor: BEOGRAD KOJI VOLIM - Ivo Eterović (1980)


NBGD-krajem-1970-ih.png



NBGD_krajem-1970-ih_4.png



NBGD_krajem-1970-ih_3.png



NBGD_krajem-1970-ih_2.png



NBGD_1975-76.-godina.png



Brankov-most_druga-polovina-1970-ih.png



Brankov-most_druga-polovina-1970-ih_2.png
 
Evo jedne simpatične knjižice koja govori o posleratnim omladinskim radnim akcijama (ORA).
Izdavači ove publikacije su: Radna akcija "Novi Beograd '69", Direkcija za izgradnju Novog Beograda i Skupština opštine Novi Beograd.

Drugi deo knjižice se posebno bavi izgradnjom Novog Beograda u fazama (1948-1951, 1959-1965, 1968-1970), a najveći deo teksta sadrži brojne informacije i podatke vezane za drugu fazu angažovanja omladine na ORA "Novi Beograd" tokom 1968. i 1969. godine.

Zaista, može se sa sigurnošću reći da je izgradnja Novog Beograda bila izuzetan graditeljski poduhvat 20. veka. :)

:arrow: https://ia601508.us.archive.org/28/item ... anovic.pdf
 
GENEX u izgradnji, 1975-1976. godina: :)

U pozadini Blok 30 takođe u izgradnji. :)

 
Na osnovu ovog teksta o najstarijoj novobeogradskoj mesnoj zajednici (nekada MZ Pionir - danas MZ Paviljoni), oni malo stariji mogu da se podsete raznoraznih sadržaja koji su nekada postojali na teritoriji ove mesne zajednice.

Izvor: Novi Beograd - Vodič, izdavač NIO Poslovna politika, Beograd, 1984.


 
Sredinom septembra bila sam na Novom Beogadu, dobrim povodom izazvana i evo prizora koje sam zabeležila. Moram napomenuti da je moja dobra volja da temu obogatim bila malo herojstvo jer gospodin, vlasnik konja, zamalo da me patosira ljuteći se što fotografišem konja koji nije moj na šta sam ga pitala a da li je livadica njegova. Došla sam do zaključka da je zahvaljujući njemu, odnosno konju, cela travnata površina na tom potezu prilično sređena. Konj sit, Novobeograđani zadovoljni a bogami i ja.

Blok 45
Pogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5

Drugi deo NBeograda
Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1

Na poslednje dve fotografije dominira zgrada koja me posebno fascinira svojom jednostavnošću. :mrgreen:
 
Hvala Dule na informaciji, nisam znala. Moja destinacija je bila blok 45, poslednja stanica linije 73.
 
Aha, Ksenijice, znači u povratku si nakon izlaska iz autobusa 73 prešla ulicu da bi sačekala 85 ili 88. :mrgreen:
 
Nee, Vladivoje. Čekala sam nekoga. Ovoga puta ni 85 ni 88. :D
 
Vidi ga kako je navalio. :lol:
Ne nego jednog pešaka da ne kažem pešakinju.

Nemam više fotografija NBG ali imam Zemuna. :D
 
Specijalno za društvo sa NBG
2036138286.gif


Žuti (Sick Touch)-Novi Beograd
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=pe0beFFt4Ow[/youtube]
 
Iiihhh, nisi duhovita.

Hoćeš da pronađem nešto što se tiče tvojih Zemunaca i njihovog podzemlja... :D
Ima toga na pretek... :mrgreen:
 
Šta sam sada zgrešila?!
3464355637.gif

Poklonim pesmu ne valja, kritikujem "krmače" ne valja (uskraćuje mi se pravo na slobodu izražavanja).
Pravda za Kseniju :gobb:

Dobro, ćušni nešto na temu o Zemunu i gledaj da bude žestoko kao Žuti&co. A simpa su, je l' da?
2979583794.gif


Izvinjavam se zbog offa, Vladivoje je kriv.
 
Земунка са Бановог Брда, па то је управо за тему везану за НБГ :)
 
Vezu sa NBG nisam pronašla osim što je između.
 
Мало ти је контрадикторна реченица, ниси нашла осим што си нашла.
 
Samo sam skromna jer sam računala na težu enigmu. :D
 

Mislim da je ovo kod bloka 23 i 19a, Treci bulevar, J. Gagarina - druga polovina sezdesetih.
 
Voz sa 6 vagona kompozicija reklo bi ce celicni element natputnjaka
 
Vrh