Šta je novo?

Nove table za beogradske ulice

Meni su fetis ove malecke, koje idu na svaki ulaz posebno, ispod broja:



U kombinaciji sa brojem:
 
Heh odlican prijedlog. Ovo bi trebalo i ovamo u PG i drugim opstinama da se uradi. Ako niste znali, i ovdje se koriste plave, kao u Beogradu.
 
Mislim da je malo konfuzna podela po delovima grada, zar nije bolje da rimski brojevi stoje na svim ulicama koje čine jednu opštinu?
 
Da, to mi zvuci bolje, ali ipak mislim da bi trebalo da zahteva i reorganizaciju opstina...
 
Može ovako nešto, ali samo da su mnogo lepše table.
Ove su jednostavno starinske. :)
 
у многим градовима и местима по србији сам виђао црвене табле, вероватно под утицајем комунизма... нису лоше ни те црвене.
чињеница је ипак да би требало дизајнирати нове и поставити их по свим градским улицама. (сачувати наравно оне ретро у скадарлији, косанчићевом венцу и сл.)
дакле, једнобразност би била пожељна, сетите се само табли дуж наших путева, колико само ту има варијација, ужас један! :bash:
 
Ono sto Beogradu treba su table na banderama (semaforima), da covek moze da se snadje, narocito na velikim raskrsnicama i kada vozi. To vec postoji u NS, ne vidim zasto bi BG bio drugaciji po tom pitanju.
 
jovanovm gde si to na NBG video? ja još nijednu primetio nisam
 
mitadigimon":3ed4h7wp je napisao(la):
Mislim da ima i na Bulevaru dr. Zorana Djindjica...
koja je uočljiva samo za nekoga ko zna gde treba da traži, plus stoji tako po sred srede ko da nisu znali gde da je stave pa je samo izbacili iz kamiona.
 
Kada su već pomenute te nesrećne table na stubovima po Novom Beogradu počeli su da ih obnavljaju (čitaj: podižu iz raznog žbunja u koje su bile bačene, stavljali nove i čistili ih) tek kada su preimenovali Bulevar AVNOJ-a. Do tada mnogi verovatno nisu ni znali da postoje. Inače, postoje na baš dosta mesta - duž Bulevara Mihaila Pupina, Omladinskih Brigada... i zaista su nesrećno rešene.
 
Nisu slučajno u žbunju, to je zavera lokalnog stanovništva protiv svih koji ne žive ovde. :lol:

btw. postoje i dve table koje objašnjavaju položaj svakog ulaza u bloku 45, ali pošto su teške i ukopane u beton, znalački su išarane.
 
Znam da ih ima na NBG, tamo sam ih vidjao, tamo su valjda uvedene kao nuznost jer je dosta zgrada dosta daleko od raskrsnice i zbog konfiguracije blokova table na zgradama se jednostavno ne vide sa raskrsnice.

Ali isto treba uvesti i u starom delu Beograda. Pa da na kraju imamo lepo obelezene ulice npr. ovako

VillageofYorkvillex.jpg
 
Sta mislite da odstampamo par tabli na kvalitetnom samoljepljivom papiru i zaljepimo negdje da vide gradske glavonje i da diskretno posaljemo poruku novinarima da dignu buku zbog loseg obiljezavanja ulica.Razmotrite spreman sam da ucestvujem finansijski i fizicki da se bacimo na posao pa mozda nas shvate ozbiljno i pocnu da prihvataju neke druge nase ideje i sugestije :gobb:
 
To ti je super ideja :kk: . Kad sam ja mogao da napravim sopstvenu registraciju za auto moze se i to. Naprimjer ovdje kod mene u kanadi su sve ulize obeljezene sa zelenim tablama koje su okacene na stubove semafora i podignute nekih 3 do 3.5 metra tako da ih niko ne moze iskriviti ili naljepiti nesto preko ili cak crtati grafite. Inace grafita malo gdje ima i to odma prekrece cim osvanu a ako ljepis na banderu naprimjer natpis da imas yard sale ( prodavanje nepotrebnih stvari ispred kuce ) to se odrzava samo ljeti i subotom tako da do nedjelje navece moras da sklonis i odljepis natpise koje si postavio u vezi prodaje ili moze da ti usledi kazna . mada sumnjam da su jos ikom dali . Napravicu par slicica kako je to regulisano ovdje u mom gradicu pa cu postaviti . pozdrav i podrzavam ideju i bilo bi ljpo vidjeti to i kod nas , u Novom sadu sam vec to vidjao . Nije neki dizajn ali solidno je .
 
Bilo bi jako dobro kada bi se poveli za primerom Atine i ruskih gradova i malim latiničnim slovima napisali naziv ulice ispod ćiriličnog naziva. Nekoliko puta sam bio svedok potpune konfuzije koja nastaje kada stranac turista drži latiničnu mapu u rukama i gleda u ćirilični natpis. Mislim da ovako nešto ne bi ugrozilo pravo nas, domaćeg stanovništva da čuvamo svoj kulturni identitet, jer bi ćirilični natpis bio jasno dominantan. Dakle nešto poput

УЛИЦА
КРАЉА МИЛАНА
[sub]Kralja Milana [/sub]​

Ako nema para da se menjaju tablice pre nego što dotraju, mogla bi TOB na primer da napravi male tablice sa latiničnom nazivu za najbitnije ulice u centru, koje mogu biti i običan papir, samo da posluže svrsi... Šta mislite?
 
Ova ideja je odlicna i sasvim poznata. Nazalost, ljudi koji bi trebalo makar da saslusaju predloge, ne zele da ih cuju... :|
 
Vrh