Šta je novo?

Nove registarske tablice

vrachar":sb9441mc je napisao(la):
guimaraes":sb9441mc je napisao(la):
Da, jutros na putu prema poslu.
Hmmm... to je cudno. Zvanicno jos nisu poceli da ih izdaju koliko ja znam. Jesi li sugiran da su u pitanju nase tablice?
ja sam ih video još pre par meseci, ne puno ali bilo ih je... delovale su mi sasvim ok! imaju mislim slovo P pa grb srbije i onda neke brojeve.

edit: ustvari iste ovakve

071116_Konferencija%20za%20stampu%20MO-02.jpg
 
pa da guimaraes je i video jutros te tablice a ne civilne ;)

Inace ove vojne su mi sasvim ok i dovoljno su dobre za vojsku.
 
Ovako na slici i đene-đene, ali uživo su mi delovale katastrofalno. Ili je u pitanju to što sam ih video u 8 ujutru, na putu do posla, pa mi je onda sve gadno :)
 
Jos 30 dana do pocetka izdavanja novih tablica ako im je verovati.
Mada sam danas video tablicu sa brojem 899 179 tako da im i nije ostalo mnogo vremena ili ti brojeva do 999 999. :rolleyes:
 
Pre neki dan sam iz kamiona video registraciju " X KURVA" Kanadska registracija (ontario provincija) nisam stigao da zgrabim digitalac a i nestao je prilicno brzo. Auto je bio Lexus SUV...

SRB-RS-CG
 
*** MUP Srbije će od 5. jula početi sa izdavanjem novih saobraćajnih dozvola i registarskih tablica sa oznakama Srbije. Registarske oznake imaće 59 gradova i opština:

Sombor - SO, Subotica - SU, Bačka Topola - BT,
Novi Sad - NS, Bačka Palanka - BP, Bečej - BČ, Vrbas - VB,
Kikinda - KI, Kanjiža - KA, Zrenjanin - ZR,
Pančevo - PA, Vršac - VŠ, Kovin - KO,
Sremska Mitrovica - SM, Ruma - RU, Šid - ŠI, Inđija - IN, Stara Pazova - ST,
Beograd - BG,
Šabac - ŠA, Loznica - LO, Valjevo - VA,
Užice - UE, Priboj - PB, Prijepolje - PP,
Čačak - ČA, Gornji Milanovac - GM, Kragujevac - KG, Aranđelovac - AR,
Smederevo - SD, Smederevska Palanka - SP, Velika Plana - VP,
Požarevac - PO, Petrovac - PT, Bor - BO,
Negotin - NG, Zaječar - ZA, Knjaževac - KŽ,
Jagodina - JA, Ćuprija - ĆU, Paraćin - PN, Svilajnac - SV,
Kraljevo - KV, Novi Pazar - NP, Kruševac - KŠ, Trstenik - TS,
Prokuplje - PK, Niš - NI, Aleksinac - AL,
Pirot - PI, Leskovac - LE, Vranje - VR,
Kosovska Mitrovica - KM, Priština - PR, Gnjilane - GL,
Uroševac - UR, Peć - PE, Đakovica - DJ, Prizren - PZ.

Pravilnik predviđa da se postojeće tablice, sa zastavom SRJ, odnosno SCG, zamene u roku od godinu dana, prilikom redovnog produžetka registracije. Nove tablice biće bele boje, sa plavim poljem na levoj strani, na kojoj je ispisana međunarodna oznaka Srbije - SRB. :)

Nove_Tablice2.JPG


BETA
 
Srbija: Nove automobilske tablice od jula
24SI - Od 6. jula počeće izdavanje novih registarskih tablica i saobraćajnih dozvola, propisano je pravilnikom objavljenim u Službenom glasniku Republike Srbije. Predviđeno je da se tablice zamjene u roku od godinu dana, prlikom redovnog produžetka registracije.

Nove tablice biće bijele boje, sa plavim poljem na lijevoj strani, na kojoj je ispisana međunarodna oznaka Srbije - SRB.

Na tablici će biti crnim latiničnim slovima ispisana oznaka registarskog područja, potom crveni štit sa bijelim krstom i četiri ocila, ispod koga je ćirilicom ispisana oznaka registarskog područja. Umjesto kombinacije 4 do 6 brojeva, kao do sad, registarska oznaka sastojaće se od tri ili četiri cifre i kombinacije slova na dvije pozicije. U kombinaciju ulaze sva latinična slova, kao i slova W, X i Y.

Saobraćajna dozvola biće dimenzija 54 sa 86,5 milimetara, sa tekstom na srpskom i engleskom jeziku, moći će automatski da se očitava i imaće više zaštitnih elemenata.

Novost je registraciona naljepnica, koja će se ljepiti na vjetrobransko staklo prilikom prve i svake naredne registracije.
Izvor: 24sata
Link: http://www.24sata.info/9350

phpThumb.php



Ako budu kao na ovoj slici, meni izgledaju odlicno!
 
Jedino sto je tacno je da se i dalje ne zna kako ce tablice izgledati, mada za sada najrealnije deluje ona varijanta koju je napravila "Boja", naravno, na moju veliku zalost!
 
Realno, rezultat je mnogo bolji nego sto smo to mogli da ocekujemo. Font je izuzetno elegantan.
 
Meni je mnogo gadno to što na ambasadi i ekonomskoj misiji ima ono plavo sa strane. I ne sviđa mi se grb sa ćirilicom ispod. Ali pristojno je, moglo je da ispadne kao sa ličnim kartama.. :)
 
Meni ovaj minus i dalje busi oci, ali ajde.. u svakom slucaju, bolje nego ocekivano!
 
Za koja vozila je predviđena ova tablica sa dve nule, na slici u Stevinom postu je iznad policijske (pretposlednja)?
 
^^
Registarska tablica za vozila stranaca kojima je, radi školovanja, specijalizacije, naučnog istraživanja,
zapošljavanja ili obavljanja profesionalne delatnosti, pružanja utočišta ili priznanja statusa izbeglice,
izdato odobrenje za privremeni boravak duži od šest meseci ili za stalno nastanjenje u Republici Srbiji
sadrži: meñunarodnu oznaku Republike Srbije, oznaku registarskog područja ispisanu latiničnim
pismom, utisnut crveni štit na kome je beli krst izmeñu četiri ocila bridovima okrenutih ka vertikalnoj gredi
krsta ispod koga je i ćiriličkim pismom ispisana oznaka registarskog područja i brojnu oznaku i slova
"OO"
 
Vrh