Šta je novo?

Nizhny Novogorod - Beograd

Ja sam zapanjen. Ovo je stvarno fantastično.

Voleo bih da posetim taj grad. Moram da vidim da li je izvodljivo. Imam neke kumove u Moskvi.

:O
 
U toku je sredjivanje pristanista ispod Kremlina,evo kako ce izgledati>>

8fdbbd921310.jpg

f589a4125823.jpg

a0a798e53837.jpg
 
A dobro treba ih razumeti...tamo je vecinu godine hladno pa na sve moguce nachine pokusavaju da "otople" :laugh:
 
Bila je danas na RTS 1 reportaža o Nizhny Novogorod-u u okviru serijala "Krstarenje Volgom".Prepun je prelepih crkava, ima najduže stepenice u Rusiji...Na Kremlju su isto onako poređani topovi i tenkovi kao na Kališu.:D
Bio je izuzetno jak trgovinski pa potom naučno-industrijski centar Rusije i SSSR-a, u njegovoj okolini su fabrike MIG-a i GAZ-a a i kako sam razumeo prva atomska bomba se sklapala tu negde.Zbog ogromnog vojno-industrijskog značaja jako dugo je strancima bila zabranjena poseta gradu!
Još svašta su ispričali, baš lepa reportaža.
 
OMG,
ofarbali su tramvaj kao onaj nas jedan... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

12.jpg


258898.jpg


...i trole su im narandzaste:

266513.jpg
 
Extra! :D
A koja mu ovo marka trandzi dodje,nisu katice?
 
Ruski neki su u pitanju ne znam tacno...imaju neke remontovane i neke nove, uglavnom su ti jednodelni...
 
Који трип!!! :shok:

Једино што им је, колико капирам, центар на страни где је код нас Нови Београд (мада то и код нас гурају).
 
Vec napravise zemun borca most :D
Boje zgrada su ruzne al podsecaju me na NBG :kk:
 
Wile E. Coyote":1r2pimi1 je napisao(la):
Који трип!!! :shok:

Једино што им је, колико капирам, центар на страни где је код нас Нови Београд (мада то и код нас гурају).
Ne, zapravo, je centar na istom mestu kao kod nas, pesacka ulica vodi od centra do tvrdjave [gle cuda isto kao kod nas]
Elem, otkrio sam jos jednu stvar, imaju takodje tramvajsku prugu oko tvrdjave :D

3870380.jpg


Mostarska petlja je takodje na istom mestu, za sad je sigurna izgradnja mosta do mesta Bor, koje je na mestu nasheg Panceva, a most ce se nalaziti na mestu naseg Pancevackog mosta,

Kao sto je Vucko vec rekao imaju most na mestu naseg buduceg Kineskog [omg kakvo ime]
U gradu postoji Ikea centar,

Metro most je zavrsen, na prvom nivou je metro a iznad je asfalt, u starom gradu je trenutno velika obnova starih zdanja, koja su u mnogo gorem stanju nego nasha, inace nisam subjektivan ali koliko sam mogao da vidim po slikama nasa tvrdjava kao i park je mnogo lepsa, njihova prednost je sto je tvrdjava na mnogo visem brdu nego nasha, pa je samim tim i pogled lepsi, grad je ubrzano poceo da se razvija i kada je napravljena brza pruga Moskva - NG, od jednog do drugog grada se stize za 5 sati vozom,

Nemaju potpuno zavrsenu obilaznicu.
 
alexandernbg":1g0vnggo je napisao(la):
Wile E. Coyote":1g0vnggo je napisao(la):
Који трип!!! :shok:

Једино што им је, колико капирам, центар на страни где је код нас Нови Београд (мада то и код нас гурају).
Ne, zapravo, je centar na istom mestu kao kod nas, pesacka ulica vodi od centra do tvrdjave [gle cuda isto kao kod nas]
Лудило. Ја сам видео план метроа, да су линије на "новобеоградској" страни, па сам помислио да им је и центар тамо.
 
Tramvaji su model t4 beograd ih je imao sad je ostao jeda gbr 1004 dobijen kao donacija od halea a trola je trans alfa imamo takodje jednu gbr 6 volio bi da skoknem da uporedim uzivo :pob:
 
Fantasticni grad blizanac!
Jedino mi se iz fotki cini da Beograd deluje prilicno depresivnije..... :(
 
@stf

Ne znam, meni je Nižnji totalno depresivan. Čist, hladan, neprijateljski. Kao da živiš u nekoj CGI animaciji grada, a ne u stvarnom mestu gde žive ljudi. Meni Beograd nikad nije depresivan, isuviše je živ za tako nešto.
 
Mislim da sam pod utiskom ove cmoljave blatnjave zime koja nikako da prodje.... :(
Beogradjani su ti koji cine ovaj grad zivim, ja sam vise mislio na cistocu grada, nego na njegovu dusu. :kk:
 
Vrh