Šta je novo?

Nekadašnja Glavna železnička stanica

Evo više informacija, projekat rekonstrukcije je završen, čekaju lokacijske uslove:

Sva sreća pa kod nas sve rade po zakonu, tako da su i ovde čekali dozvolu da zaštite zgradu od različitih vandala ili provala. Koja smejurija o ministarstva i kvaziministarke.
 
Ово је чисто последица недомаћинског управљања имовином.
 

Sta na ovo kaze @Vračarac
Direkrore ja kazem da je ovo katastrofa. Ja sam se licno zauzeo da se ispuskira desetine fasada na Vracaru tako sto sam 3 meseca molio Vesaretinu kako ga ti zoves i Nedeljka i to sam uspeo ja ne skeniram slike starog Beograda i ne kacim ovde ja Beograd volim u praksi.
 
Gomila nas voli Beograd u praksi, a to su bolji prevoz u prigradskim naseljima, krpljenje rupa (i onih udarnih) van kruga dvojke i Vračara, uređenje parkova u prigradskim delovima, rešavanje problema đubreta po parkovima, rešavanje problema sa psima lutalicama i agresivnim vlasničkim psima, rešavanje problema nedostatka trolejbusa, realizacijom infrastrukturnih problema ona kako je bilo predviđeno pre 50 godina, sređivanje trotoara i van kruga dvojke, izgradnja kanalizacije u III Beogradu i gomili prigradskih naselja, rešavanje problema poplava na određenim lokacijama prilikom svake poplave (a ne postavljanja saobraćajnih znakova da se isti izbegavaju prilikom obilnih kiša), rešavanje problema nehigijenskih naselja i divljih deponija, rešavanje problema zagađenosti vazduha, rešavanje problema preterane betonizacije, izgradnja škola i vrtića tamo gde su i predviđeni, ozelenjavanje na adekvatan način, bolji taxi prevoz i rešavanje problema divljih taxista na Aerodromu... ;)
 
Direkrore ja kazem da je ovo katastrofa. Ja sam se licno zauzeo da se ispuskira desetine fasada na Vracaru tako sto sam 3 meseca molio Vesaretinu kako ga ti zoves i Nedeljka i to sam uspeo ja ne skeniram slike starog Beograda i ne kacim ovde ja Beograd volim u praksi.

Да ли је толико тешко да се ти мигранти уклоне из тог објекта?
 
Objekat ima 2 cuvara navodno niko ih nije vidio plus čuvare spomenika
Dovoljno da se policija vrati u malu zgradu da se prostor iza osvetli
@Vračarac fino sto si se zauzeo za vracarske fasade ali tu jos nikom nije došlo iz d u g da se napravi sistemsko rešenje
PS. Na veliku žalost mnoge stvari su izgledale bolje na starim fotkama ...
 
Па боље од Гангуле. Верујем да ни теби као старој СНС екипи није драго што сад бивши ДС кадар води град.
 
Верујем да ни теби као старој СНС екипи није драго што сад бивши ДС кадар води град.
E ovo je tačno. Što se tiče samog Šapića veoma mu zameram ovo pravljenje socijalne ustanove od Beograda, ova izdvajanja za sve živo da bude besplatno od udžbenika preko vrtića i raznih vaučera za decu na uštrb razvijanja grada je smrt po meni. Mislim da pokušava da glumi Vučića strogoćom ali ispada smešan, jedan je šef ;)
 
Znači onda zameraš i ono delenje para svima kao pomoć od strane predsednika?

Što se tiče samog glasanja na izborima, to glasaju samo oni koji nisu digli ruke od života. Pritom mislim na one koji glasaju za opoziciju. Pa koga smatraju boljim, za toga glasaju. I da, svako voli Beograd na svoj način i svakome je određena stvar prioritet. Ali ta ljubav se ne potencira kod većine kao što to rade pojedine grupacije.

Što se tiče same zgrade EX GŽS i spomenika, da su kojim slučajem pokušali prednju stanu zgrade da "rekonstruišu" ili bilo šta vezano za spomenik, ne bi ni stigli da priđu na razdaljinu na kojoj bi mogli teoretski nešto da urade, jer bi bili sprečeni. Ovako, zadnji deo zgrade, koji je "daleko" od očiju javnosti, nije toliko ni bitan, pa zato tu imamo migrante, pacove, đubre i ko zna šta sve još.​
 
E ovo je tačno. Što se tiče samog Šapića veoma mu zameram ovo pravljenje socijalne ustanove od Beograda, ova izdvajanja za sve živo da bude besplatno od udžbenika preko vrtića i raznih vaučera za decu na uštrb razvijanja grada je smrt po meni. Mislim da pokušava da glumi Vučića strogoćom ali ispada smešan, jedan je šef ;)
Ја се сећам да се још пре Радојичића причало о бившој председници Савског венца као кандидату за градоначелника за коју сам чуо позитивне приче, али ишло се на популизам изгледа.
Зар није Весара исто бацио паре на оне таблете за децу? :D
 
Па боље од Гангуле. Верујем да ни теби као старој СНС екипи није драго што сад бивши ДС кадар води град.
Očigledno je da su izvorni SNS kadrovi ljudi slabijih intelektualnih sposobnosti što i Vučić zna, ali čudi me da nije mogao da nađe neke nove iole poštene ljude koji se nisu harali Srbijom pod DS-om nego se okrenuo proverenom Tadićevom kadru?
 
Da li neko pamti kada su skraćeni 1. i 2. kolosek?
Рекао бих, свакако пре 1985. године, јер сам ту ускакао у Аурора Експрес већ у покрету, стајали људи на вратима и пружали руку, ко касни, ни род ни помоз’ бог, “дај кофер”, ја дам, “дај руку”, и хоп унутра, давна времена…
 
Како то скраћени? Да не долазе до зграде као и остали?
Ја се нешто не сећам, мада увек стојали неки вагони најшешће за превоз аутомбила.
 
1. i 2. kolosek su počinjali kao i ostali.
Samo je 1. levi, bivši uskog koleka bio kraći za dužinu stanične zgrade.
Ne mogu da vratim film kad se to desilo. Mislim posle 1990.

Na brzinu sam našao samo ovu fotografiju
file.php

 
Poslednja izmena:
Vrh