Šta je novo?

Nehigijenska,divlja i slična naselja

Sve su to posledice ideologije a-priori zastite Roma.
Ja sam cuo kako jedan od njih kaze da mu sad niko nista ne moze, ako mu zaprete vadi se na ugrozenu ravnopravnost.
 
Koliko se sećam Francuzi su taj problem ekspresno rešavali.
 
Kod nas ta ideologija jos prolazi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=788209#p788209:2qwvt7n0 je napisao(la):
MC_ » 28 Okt 2020 16:13[/url]":2qwvt7n0]Sve su to posledice ideologije a-priori zastite Roma.
Ja sam cuo kako jedan od njih kaze da mu sad niko nista ne moze, ako mu zaprete vadi se na ugrozenu ravnopravnost.

I jeste nema ravnopravnosti pa ni ovde razdvojene su teme iste stvari :!:

NElegalna gradnja divljeg naselja na Savskom nasipu , koje isto ugrozava na razlicite nacine dobar deo Beogradjana
nema isti status kao sve ovde do sada dokumetovane dr. pojave - Nehigijjenskih divljih i sl. nasieja po Bgdu :rant:

Prvo da imaju isti status - istu ravnopravnost , pa kad rusis Cigi .... ondak rusi i njima , a ne da se razlikuju

Kakva ideologija ,prosto je
sjedne strane su pare a sa druge strane provizijaske gnjide... gde nema para ( Ciga) onda sve po PSu - rusiiii


:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=708469#p708469:356n0cde je napisao(la):
Гага » 14 Феб 2020 10:27 pm[/url]":356n0cde]Размишљао сам да ли ове две фотографије поставим у тему "Ко им ово дозволи" :lol: или у ову тему, али ово се ипак више тиче ове теме.
У циганском "насељу" у Тошином бунару, а поред железничког насипа, од јуче је почела да се г/ради једна "недозвољена (хаха) дрвена новоградња" :D и то одмах уз тротоар. Видећу како ће сутра да напредује, а мени се чини да ће то бити, штала за оног коњића којег ту имају, а ту одмах се виде и "кола" на гуменим точковима. Иначе постојећа штала је уз саму пругу на оној косини насипа. Фотографије су од данас-14.02.2020., а друга је снимљена из аутобуса 65.

Идемоооо, у даље новоградње :mrgreen:

Pogledajte prilog 1
file.php

file.php
Да цитирам самог себе, а заборавио сам да то напишем, ову новоградњу са слика су пре неких месец дана, морали по налогу инспекције да уклоне они који су је и склепали. И остало ће доћи на ред.
 
Иначе лепо се развило дивље насеље испод УМПа код трамвајског депоа, уз пропратну дивљу депонију.
 
Treba to fotkati pravi se isto sto ispod gazela čistiti dok je vrijeme posle ce biti kasno...
 
Тешко се уочи, ја сам видео из воза. Поприлично је напредовало дивље насеље, а зачето је пре пар година. Баш леп комшилук нове БАС.
 
Dobar dan svima. Jedno pitanjce. Da li neko zna šta je predviđeno sa ovim nehigijenskim naseljem ispod nadvožnjaka kod železničkog stajališta Tošin bunar? Prolazila sam pre neki dan i uslovi u kojima ljudi žive tamo su stvarno upitni. Mala deca polugola i bosa na par stepeni C, logorska vatra skoro na samom trotoaru. Dal je predviđeno možda da im grad da neke kontejnere? Ili da ih izmesti negde dostojno življenja?
Pozz
 
To sam ja pitao više puta i najčešće je odgovor bio "ništa do daljnjeg". Bilo je članaka u "Blicu" o tome još pre dve godine, navodno planiraju rušenje.

Druga tema: izgleda da su počeli da iseljavaju jedno divlje romsko naselje u Rakovici, pored štamparije, ispod crkve, a nedaleko od "Big"-a. Nisam lično imao prilike da se uverim, ali su mi ukućani prepričali.
 

poredjenja radi, dimnjak toplane"Cerak" je visok 80 m


mislim da ni mi koji shvatamo problematiku nismo dovoljno svesni o kakvim razmerama ekoloske katastrofe se radi na nivou celog grada
Ako krenemo od petlje Petlovo brdo, kod "Metroa" je valjda prva crna tacka, onda malo nize na ukljucenju sa Labudovog brda jos jedno divlje naselja, pa pre i oko otplane ''Cerak" ogromno naselje, pa ovo gde sam slikao iza toplane, ispod mosta u Zarkovu i naravno Cukaricka padina.
Ne znam trase i lokacije ovakviih naselja u ostalim delovima grada, ali mislim da je slicna situacija svuda.
 
A oва испарења од ложења разног смећа и спаљивања изолација жица и гума су изузетно канцерогена.
 
Smeo bi da uđeš u čergu i pitaš šta spaljuju ?
Šta god da rade nikog nije briga a pale ogromne količine plastike, gume.
 
Pa, recimo da ne bih iskusavao srecu. Jednom prilikom, a vec sam govorio ovde o tome, zvao sam vatrogasce, prijavio paljlevinu, dispecerka je rekla da oni ne smeju da izlaze na teren jer im nasi dragi zasticeni sugradjanji ne daju da gase. Preporucila mi je da zovem policiju pa da oni uz njihovu asistenciju odrade to. Sad vec i dispeceri zaje*******avaju, pitaju za adresu na kojoj je pozar.
 
Jednom rečju osećaju veliku bol za ljude koji su izloženi toksičnom dimu.
 
Dok država ne izdvoji 5-10 miliona evra za bolji smeštaj ta naselja se neće regulisati.

Ne treba zaboraviti da su sakupljači sekundarnih sirovina najveći recikleri još uvek, negde je pisalo da recikliraju preko 50 posto đubreta. To su ogromne količine.
 
У исто време су и велики загађивачи и тровачи пошто пале канцерогене плстике и гуме. Може држава да им да контејнере или да им чак и сазида куће, они ће опет скупљати крш и смеће по двориштима и околини, свуда ће бити кесе и флаше. Ту треба озбиљнији приступ интеграције и еманципације те популације.
 
+1

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=838266#p838266:vws40wn9 je napisao(la):
Biciklistkinja » Ned Apr 04, 2021 8:24 am[/url]":vws40wn9]Dok država ne izdvoji 5-10 miliona evra za bolji smeštaj ta naselja se neće regulisati.

Ne treba zaboraviti da su sakupljači sekundarnih sirovina najveći recikleri još uvek, negde je pisalo da recikliraju preko 50 posto đubreta. To su ogromne količine.

Promašena priča. Država im je više puta pravila stanove,useljavala ih da bi na kraju uništili sve redom i vraćali se svojim navikama.
Jednostavno lakše im je da kradu, uništavaju sve redom nego da idu na posao. I naravno da se redovno pojavljuju po novčanu pomoć od države.
Kaže se recikliraju , OK . Po kojoj ceni ???
Devastiraju zemljište na kojem su , izlivaju ulja, kiseline i ko zna kakve otrove da bi za smešne pare prodali neke sirovine.
Kako je ozbiljno zagađenje zemljišta tako je i ozbiljno zagađenje vazduha.
 
Žao mi je što moram da podržim Žiku, ali to je istina.
SFRJ je gradila za Rome naselja u Vinči i Novoj Galenici. Stanovi su devastirani.
 
Što bi ti bilo žao istine i slaganja ? Nisu samo Vinča, Galenika ima još naselja ne samo po Beogradu već i u Srbiji.
Naslađi su ovi populistički postovi bez dublje analize . Puno ljudi pada na gluposti i staju u gard populaciji koja ne želi da živi kao ostali svet ,već da pravi štetu i uništava sve redom. Da ne pričam o zlostavljanju dece i njihovom izrabljivanju, neškolovanju i opet nove generacije koje će se baviti uzvišenom reciklažom.
Bavite se decom , brinite o deci koja su ugrožena. Životno.
 
Preformulisaću, da se ne vređaš: Nije mi žao istine, niti toga što sam te podržao.
Žao mi je što je tako žalosna činjenica istina.
 
Zaista misliš da bi to rešilo problem? Seti se onog skeča sa Nadrealistima kada postave javni WC, a baja obavi svoje fiziološke potrebe pored.
 
Vrh