Šta je novo?

NCR regionalni centar Blok 42 [ Poslovni objekat | 55.000m2 ]

Nekako ne umem da procenim...Meni ovo s jedne strane i nije tako lose s druge strane...
 
Iskoristili su maksimum koji ima je planom dozvoljen za tu lokaciju sto se tice gabarita. Visina 100 metara, a kvadratura 63 hiljade kvadrata, skoro isto koliko i buduca kula Beograd od bezmalo 170 metara.

Samu arhitekturu ne znam kako da definisem.
 
Ja rekoh poslovna kula ono stambena..356 stanova..meh..
 
Hyung":1sxr0a20 je napisao(la):
Ja rekoh poslovna kula ono stambena..356 stanova..meh..
Ne bih se za to brinuo, Merin radi jedan po jedan projekat a trenutno imaju bar 3 koji će se raditi pre ovoga.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Meni je ovo dobro za tu ulicu.

DBFOONx.png
 
Residencijalni projekti su im vrlo dobri do odlicni.

Sto se tice ove da kazemo kule u bloku 42 mada joj siroki pregradni ormar vise pasuje, u ovom trenutku nemogu da se odredim. Cas mi je ok a cas mi nesto bas fali zavisno od rendera do rendera. Opet ista slika i opet ista situacija kao sa onim biznis gardenom u centru i opet pitanje dali ce u ovom gradu ikada biti izgradjena jedna normalna visoka i elegantna poslovna kula-zgrada? Nije ova zgrada u sustini toliko losa, mada ima elemenata i detalja kica, koliko joj ne pristoji da kao takva bude dominantna u okolini. Kao deo jedne celine u kojoj nece biti najizrazenija je ok. Uz odredjene izmene a tu pre svega mislim na heliodrom i onaj izbaceni betonski deo pre bi je smestio u BNV izmedju onih stambenih kula nego ovde. Naravno dve nezavisne zgrade od po 100m su pravo resenje umesto jedne siroke. U ovom slucaju morala bi biti visa za bar 30%.
Ne znam, za sad toliko.

Na ova dva rendera zgrada izgleda ok



Medjutim iz ove perspektive dolaze do izrazaja detalji koji mi smetaju i sve izgleda krajnje mediokritetski
 
Ово окретница ЈГП у Милутина Миланковића испред НЦРа на рендеру.
 
Svakako je bolje od čitavog 23. bloka preko puta :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607292#p607292:1q435ogv je napisao(la):
zoran_m » Суб Мар 09, 2019 9:33 pm[/url]":1q435ogv]Zgrada ima taj Lojanica look
Oбавезно испреплитане цеви као детаљ.
 
Meni ovo, na takvom mestu, ne smeta.
Svakako će napraviti daleko manje štete nego brojni projekti po starom jezgru.
 
Слажем се, али реално се може порадити на естетици. Зар је сада хит да свака новоградња изгледа као да је надограђена? И колико је корисно имати онакве шупљине из угла енергетске ефикасности?
 
Tehnodrom by lojanca stil in 1997
Kad krece izgradnja NCR zgrade
 
Зграда је добра. Масивна је и оставља утисак капије, што је веома примерено локацији и правцу Булевара М. Миланковића. Претпостављам да то и јесте идеја са "рупом" у конструкцији. Такође, веома смислено дели простор у блоку на део резервисан за аутобуску окретницу и на будући станични плато.

Оно што у том крају не ваља, то је пилићарска периферна грађевина у којој су Супер веро и Џамбо.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607300#p607300:282v6gjm je napisao(la):
ccc » Sub Mar 09, 2019 10:09 pm[/url]":282v6gjm]Svakako je bolje od čitavog 23. bloka preko puta :)
Nije 23. blok preko puta.
Međutim, taj 23. blok, ima mnogo drugih prednosti koje ovi novi blokovi nikada neće imati, između ostalog dva vrtića, osnovna škola, parkić za decu, puno terena za košarku, fudbal i odbojku.
 
23. Blok samo treba kompket renovirati i raščistiti nadogradnje i zaplastičenja i navrat nanos postavljene klime. Samo ...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Novi Beograd samo treba komplet renovirati ... Samo ...
 
Meni je 23. blok fantastičan. Samo kad bi ga malo "umili" i napravili red u zastakljenim terasama/roletnama/spoljnim jedinicama klima uređaja, zgrade bi izgledale kao svemirski brod.
 
Volim te oblakodere sa otvorom u sredini, mozda ovo i nece izgledati lose.

U medjuvremenu evo iz dalekog Singapura dva omiljena trenutno na tu temu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607389#p607389:24jyo8g5 je napisao(la):
Bukira » Ned Mar 10, 2019 1:32 pm[/url]":24jyo8g5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607300#p607300:24jyo8g5 je napisao(la):
ccc » Sub Mar 09, 2019 10:09 pm[/url]":24jyo8g5]Svakako je bolje od čitavog 23. bloka preko puta :)
Nije 23. blok preko puta.
Međutim, taj 23. blok, ima mnogo drugih prednosti koje ovi novi blokovi nikada neće imati, između ostalog dva vrtića, osnovna škola, parkić za decu, puno terena za košarku, fudbal i odbojku.

Naravno da je prekoputa, skoro pa i bukvalno. A naravno i da mislim na zgrade, a ne na sadržaj bloka.
 
Mnogo toga ima preko puta, ovo je dugačka ulica. Da ne bi bilo zabune kod onih koji ne poznaju ovaj kraj, ovde bi trebalo da bude NCR:


Edit: Kad sam bolje pogledao one rendere, ipak mi se čini se da će ta zgrada NCR-a biti u delu bloka koji je bliži Siriusu, a ne hotelu Holiday Inn, kako sam ja nacrtao.
 
Izgradnjom ove nove zgrade gubi se jedinstvena prilika da Novi Beograd dobije jedan pravi trg na koji će se otvarati buduća stanična zgrada najprometnije železničke stanice u gradu i državi. Trg koji bi se smestio između dva bulevara i železničke stanice, u neposrednoj blizini velikog broja poslovnih objekata i gusto naseljene stambene zone.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607402#p607402:3dr6gi36 je napisao(la):
unedfined » 10 Mar 2019 02:33 pm[/url]":3dr6gi36]23. Blok samo treba kompket renovirati i raščistiti nadogradnje i zaplastičenja i navrat nanos postavljene klime. Samo ...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Zgrade u bloku 23 su među retkim zgradama u gradu gde se na fasadama ne nalaze klime (naravno ima izuzetaka). Klime su postavljene unutar zgrade u atrijumima zgrade i ne vide se sa ulice. Ono što ove zgrade naružuje je spoljašnja stolarija, menjana u prethodnih petnaestak godina gde se nije vodilo računa o boji i konfiguraciji otvora čime se stiče utisak šarenila i haosa.
 
Vrh