Šta je novo?

Naučno tehnološki park Zvezdara

Nista pametno ne rekose danas osim da ce tu raditi 1200 inzenjera i da ce radovi biti gotovi u junu.

Dakle kasne 4 meseca sa projektom,rok je bio februar
 
vucko":ye7wcqrf je napisao(la):
Nista pametno ne rekose danas osim da ce tu raditi 1200 inzenjera i da ce radovi biti gotovi u junu.

Ako sam dobro shvatio u tih PET zgrada će raditi 1200 inženjera plus svo dodatno osoblje ..cca 2000 ljudi će tu raditi? Nešto mi tu škripi, jer npr Telenor Srbija ima oko 1100 zaposlenih (u celoj Srbiji) , Comtrade grupa oko 1600 zaposlenih od čega 1000 inženjera programera (njihovi zvanični HR podaci), obližnji Institut Mihajlo Pupin je u zlatno doba imao oko 400 zaposlenih, ma zaokruzimo na 1000 zaposlenih , a tamo će biti 1200 inženjera!!! :shok: ja sam prosto oduševljen...
 
Ma i meni je sve ličilo na mošu.
Ima ovde još da se radi.
Ovo je bilo "obilaženje gradilišta". Baš se pitam hoće li i Toma da "obiđe gradilište"? Mislim, što ne bi? Voli čovek nauku :)

A što se tiče zapošljavanja ljudi, tu će biti belaja.
Cela država proizvede manje od 1000 ljudi godišnje IT struke.
Pola od toga pobegne dok si reko "pasoš".
Ono što završi u Novom Sadu je već unapred kaparisano i nema šanse da dođe na brdo (lepo kažem da je sa pogrešne strane reke Save).
Ono što završi Sega-Mega/Singi-Mingi/Metro-Petro fakultete ja bih prvo poslao na kurs bezbednosti upotrebe električnih uređaja i računarske opreme pa tek onda da uzme tastaturu u ruke.

Koliko sam do sada čuo Ericson hoće ovde da otvori inovacioni centar i Microsoft hoće razvojno-inovacioni centar ali to sve zajedno nije ni 100 ljudi. Ostalo će skupljati po gradu ko je u nekim stanovima ili iznajmljenim garsonjerama a voleo bi da sedi na zdravom i čistom vazduhu.

Nisam siguran da će neko sa Novog Beograda da se seli u Zvezdarske zabiti osim ako nije neka jezivo jeftina ponuda u pitanju.
 
Fali komad panela u decnom gornjem uglu vidim samo htnu pomoc preventivno nisu povezli sa sobom to je kod MDj sastavni dio opreme sto kandidat za predsjednika ima protekcije pa se reklamira o drzavnom trosku :p
 
brdjanin":118r5dss je napisao(la):
Ma i meni je sve ličilo na mošu.
Ima ovde još da se radi.
Ovo je bilo "obilaženje gradilišta". Baš se pitam hoće li i Toma da "obiđe gradilište"? Mislim, što ne bi? Voli čovek nauku :)

A što se tiče zapošljavanja ljudi, tu će biti belaja.
Cela država proizvede manje od 1000 ljudi godišnje IT struke.
Pola od toga pobegne dok si reko "pasoš".
Ono što završi u Novom Sadu je već unapred kaparisano i nema šanse da dođe na brdo (lepo kažem da je sa pogrešne strane reke Save).
Ono što završi Sega-Mega/Singi-Mingi/Metro-Petro fakultete ja bih prvo poslao na kurs bezbednosti upotrebe električnih uređaja i računarske opreme pa tek onda da uzme tastaturu u ruke.

Koliko sam do sada čuo Ericson hoće ovde da otvori inovacioni centar i Microsoft hoće razvojno-inovacioni centar ali to sve zajedno nije ni 100 ljudi. Ostalo će skupljati po gradu ko je u nekim stanovima ili iznajmljenim garsonjerama a voleo bi da sedi na zdravom i čistom vazduhu.

Nisam siguran da će neko sa Novog Beograda da se seli u Zvezdarske zabiti osim ako nije neka jezivo jeftina ponuda u pitanju.

Evo, ja se selim odmah, ako me traze :D
 
Prodjoh centrom danas.Zvanicni naziv je naucno-tehnoloski park Zvezdara.Stavise velika platna na onu tarabu ka nelegalnom naselju pa samo vire krovovi istih.

Naravno da je netacna ta cifra o 1200 novih radnih mesta i to sve visokostrucnih,kampanja je ipak u toku.

Lepa vest je da izgleda planiraju da sprovedu jos jedan put kuda je i trebalo ranije,nesto kopaju po siblju sa jugozapadne strane centra nizbrdo ka medicinskoj skoli.Za sada tuda poterase kanalizaciju,a mozda ce i put.
 
Evo kako ce izgledaju tople veze.Lica zamuncena zbog predizborne tisine :)

b.jpg
 
vucko":293cawfy je napisao(la):
Evo kako ce izgledaju tople veze.Lica zamuncena zbog predizborne tisine :)

Мислим да овде нико не би имао ништа против да се са том праксом настави и након изборне тишине. ;)
 
Delija":1x6xehfj je napisao(la):
vucko":1x6xehfj je napisao(la):
Evo kako ce izgledaju tople veze.Lica zamuncena zbog predizborne tisine :)

Мислим да овде нико не би имао ништа против да се са том праксом настави и након изборне тишине. ;)
Подржавам.
 
Stigle su bandere,mnogo su visoke i nekako daju monumentalnosti i popunjavaju prostor u nedostatku drveca.Zasadise na nekim mestima i neke jelke.

Izgleda da se pravi i neki mikro amfiteatar sa 3 reda stepenika koji podseca donekle na originalni plan celog kompleksa iz 80tih.

Posto nema vise taraba moze se setati po celom kompleksu bez bojazni da ce da vas juri obezbedjenje.Trenutno se postavljaju toplovodne cevi u kompleksu,bas me zanima kuda ce ih poterati od centra.

Sve zgrade imaju svoje posebne ulaze i bez onog centralnog okruglog objekta,i ti ulazi su ka severu svakog objekta gde su stepenice.

Na vrhovima objekta su se pojavili termotehnicki aparati za klimatizaciju,dakle jos nekih 2 nedelje i ovaj projekat ce najzad biti gotov sa 4 meseca zakasnjenja.

P.S.Postavljen je zuti behaton koji izgleda uzasno.
 
Izvor: Beobuild.rs

Naučno tehnološki park Zvezdara uskoro završen

120602-NTCZ-01.jpg


Sedam meseci od naše poslednje posete svi građevinski radovi na naučno-tehnološkom parku Zvezdara su završeni, a prvi korisnici ovog parka biće useljeni u septembru ove godine.

U građevinskom smislu izgradnja objekta je u potpunosti završena i ostalo je još da se završi postavljanje kontrolnih panela za upravljanje klimatizacijom. Svi sistemi ove “pametne” zgrade imaju moderne aplikacije koje će pružati poseban komfor budućim korisnicima. Prostor u unutrašnjosti je organizovan kao fleksibilni, sa otvorenim spratovima koji će kasnije moći da se modifikuju prema trenutnim potrebama. U punom kapacitetu u parku će biti aktivno preko 1000 inženjera, a pored poslovno-naučnog prostora u ponudi će po kompletnom opremanju biti sale za konferencije i seminare, bifei, sportski tereni, teretana, tuševi itd.

Predložili smo da se objekti koji sada nose interne kodove nazovu imenima poznatih srpskih naučnika.

Celu vest kao i foto preportazu mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://www.beobuild.rs/read.php/548.html
 
Sjajna reportaža. Najgotivniji su mi ovi mostići što povezuju zgrade :vops:
 
Ja moram da pohvalim kako su sredili okolinu. One breze i male jele sa naslovne fotke su sjajna kombinacija uz ovu zgradu. Vrlo lepo i izgledaće još mnogo bolje kad stabla porastu. Doduše ne bi trebalo ostaviti ovolike travnjake ispred, već i tu treba saditi iz dosta razloga. A i ovaj mini amfiteatar je kul "tač" :kk:
Sve u svemu bolje nego što sam očekivao :) i nadam se da neće da stanu na ovih 5 zgrada! :p
 
Sredice se okolina sasvim solidno,bice i sportskih terena da se rekreiraju radnici i jos zelenila.Takodje ce uskoro ukloniti i 2 nelegalne barake sa severozapadne strane kompleksa.

Ne znam da li se vidi na slikama,ali dovukli su traktor da rilja tu zemlju pre sadjenja trave!

Uvodi se i toplovod.Sve u svemu retka situacija da je objekat ispao bolje nego na renderima.

Tih 5 zgrada je za sada to sto ce biti od centra,ali ko zna,jednog dana mozda ih bude i vise,sto da ne?
 
Dali se zna tacna svrha ovog kompleksa, odnosno dali vec imaju "razradjenu" semu da krenu odmah da rade ili?

Takodje, dali je ova lokacija slucajno poljana gde se vozila cuvena trka za film Nacionalna Klasa? :)
 
Jeste,tu je snimana nacionalna klasa.A evo i odgovora na tvoje prvo pitanje

scan0001.jpg


scan0003.jpg
 
@vucko.. hvala na informaciji, i pretpostavio sam da je to lokacija, nesto i se ucinilo ... e bas mi je drago da je tu ipak " nesto od nekog znacaja " postavljeno... ima cak i neke simbolike, samo da se ne zavrsi kao sto se desilo Gagi Nikolicu :)

odlicno, jos kada bi te mlade stundente i talente dovodili preko konkursa a ne preko veze to bi bilo idealno... (izvinjavam se na sarkazmu ali je nazalost to istina...)
 
jedna od retkih investicija u beogradu kojom se ulaze u buducnost ove zemlje
Kad bi `mozgovi` koji imaju moc da odlucuju shvatili da bez nauke, tehnologije i proizvodnje nema napretka, a da jedino sa ulaganjem u te sektore mozemo doziveti bolje sutra, mnogo bi nam bolje bilo i mnogo pre bi zaziveli neki drugi projekti o kojima ovako samo mastamo.
 
Vrh