Šta je novo?

Napušteni objekti i lokacije

eggtoast":2kaodrru je napisao(la):
Aaa pa ok onda, nisam znala da više nije napušten, izgleda da je zastarela mapa koju sam našla. Dobro, nevezano za ta dva objekta, i dalje tražim neki do kog može da se dođe bez da mi prave probleme.
Dobrodošla na forum, šta tačno tražiš?

Ja snimah spot u ciglani na rospi ćuprji u zadnje vreme, tamo nije napušteno u praktičnom smislu ali je šef genije i daje besplatno da se ide po lokaciji. Neverovatno koliko je veliki prostor.
 
p2309151512.jpg


Билећка
 
Zdravo svima!

Nađoh ovaj odličan forum interesujući se za napušteni objekat na Donjme Dorćolu u vlasništvu firme Sigrad. Zna li neko sudbinu tih objekata i kako doći do odgovornih za raspolaganje njima?

Tražimo prostor za mali restoran. Želja mi je da bude mimo uobičajene slike restorana u Beogradu. Beogradski restoran je uglavnom neinventivan u svakom smislu i preskup za ono što nudi. Cene nekretnina su takođe previsoke. Uprkos krizi stasavaju nove generacije poslovnih ljudi koji imaju drugačiji i meni zanimljiviji stil i način života.Radije bih otvorio restoran po njihovoj meri i po realnim cenama. Stoga bih rado adaptirao neki napušten prostor bez obzira koja mu je izvorna namena. Imate li neku ideju? Stari Grad bi mi bio idealan ali dolaze u obzir i drugi delovi.

Pretopstavljam da se ode okupljaju ljudi uz različitih oblasti zainteresovani za ovu temu pa bih voleo da čujem njihova mišljenja.

Hvala!
 
Dobro dosao na bb
Sigrad inženjering Beograd | Strahinjića Bana 8 Ili na neku drugu lokaciju to je bila velika firma moze lokacija na gugl ulici .Imas temu i o restoranima takodje na forumu .
Kolik ti je prostor potreban u smislu kvadrata za kupovinu ili iznajmljivanje da li si pregledao temu da nema vec neki obejkat
Imas vojnu zgradu pored gsp uskor ce da je zavrsavaju ima velike lokale
 
Koliko me secanje sluzi zvezda je planirala da tu budu smestajni kapaciteti za omladinsku skolu u kompletu sa pomocnim terenima. Cak i neka sportska hala se planirala iza objekta i pomocnih terena
 
Mislim da je prigodno za ovu temu, mada vise nece biti napisten i zapusten objekat

12043152_535976816549444_8661377465560852655_n.png


Dragi coworkeri i budući coworkeri!
Želimo sa vama da podelimo jednu sjajnu vest!!
Nakon tri godine od pokretanja inicijative Coworking Serbia, i desetine hiljada reči ispričanih kroz tekstove, mejlove i diskusije, puna srca najavljujemo otvaranje našeg coworking prostora! Ugovor je potpisan i adaptacija prostora može da počne.
Prostor je na lokaciji kakvu ste tražili u prethodnim anketama: gradski prevoz u blizini, parking, zelenilo, neposrednu blizinu reke, lokaciju zaštićenu od gradske vreve. Na raspolaganju vam stoji preko 1100 kvadratnih metara za radne jedinice, event space, i gastro lounge deo.
Kao što smo i do sada zajednicu pitali za mišljenje putem anketa i od vas tražili ideje, plan je da se nastavi tim putem. Gradimo prostor po meri svih nas pa će vaša pomoć biti od velikog značaja.
Uskoro detaljnije informacije. Stay tuned smile emoticon
fb. Coworking Serbia
 
Нисам најбоље упознат, шта је Coworking Serbia? Иначе сам ја ове старе гараже ССУП замишљао као место где би се иселили вулканизери, перионице и ауто сервиси са Старог сајмишта.
 
Bolje i tako kad drzava nezna da koristi bar ce biti sredjeno .
Jedino sto mislim da ce biti jednako prazno kao gnezdo u beogradjancu .kao hub u makedonskoj .kao start ap inkubator na masincu i kao ntc na zvezdari
Jedino gdje to radi je nova iskra
Ajd da vidimo sta ce da urade
 
Igor":m207ieom je napisao(la):
Koliko me secanje sluzi zvezda je planirala da tu budu smestajni kapaciteti za omladinsku skolu u kompletu sa pomocnim terenima. Cak i neka sportska hala se planirala iza objekta i pomocnih terena

Тешко..
 
milanche":1hgs91nw je napisao(la):
Mislim da je prigodno za ovu temu, mada vise nece biti napisten i zapusten objekat

12043152_535976816549444_8661377465560852655_n.png


Dragi coworkeri i budući coworkeri!
Želimo sa vama da podelimo jednu sjajnu vest!!
Nakon tri godine od pokretanja inicijative Coworking Serbia, i desetine hiljada reči ispričanih kroz tekstove, mejlove i diskusije, puna srca najavljujemo otvaranje našeg coworking prostora! Ugovor je potpisan i adaptacija prostora može da počne.
Prostor je na lokaciji kakvu ste tražili u prethodnim anketama: gradski prevoz u blizini, parking, zelenilo, neposrednu blizinu reke, lokaciju zaštićenu od gradske vreve. Na raspolaganju vam stoji preko 1100 kvadratnih metara za radne jedinice, event space, i gastro lounge deo.
Kao što smo i do sada zajednicu pitali za mišljenje putem anketa i od vas tražili ideje, plan je da se nastavi tim putem. Gradimo prostor po meri svih nas pa će vaša pomoć biti od velikog značaja.
Uskoro detaljnije informacije. Stay tuned smile emoticon
fb. Coworking Serbia

Е сад треба још превод на српски: Coworking (http://coworkingserbia.com/), event space, gastro lounge deo,Stay tuned !?
 
Čime se oni zapravo bave?

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
MilisaV, u principu to je office sharing koncept, gde mahom start up kompanije i freelancer-i iznajmljuju prostor i "infrstrukturu" (radni sto, brzi internet, caffe bar, konferncijska sala..) na odredjeni vremenski period (dan, dva, mesec, godina...) za obavljanje svog posla i za to placaju odredjenu "kiriju". Dosta popularan koncept u Evropi u poslednje vreme.

Konacno da se sredi taj prostor, mada ne znam koliko ce da zauzmu, ima dosta tamo prostora. Voleo bih da pored vidim sredjene umetnicke galerije i radionice :kk:
 
Uzece 1000 mkv pise u tekstu mislim da bas nije potreban posto sam nabrojao gore sve u bg tog koncepta i dosta zvrlji prazno recimo u gnezdu u beogradjanci je mjesec dana 100e sa svim troskovima
 
http://binged.it/1j36kEA

Na linku se nalazi pogled sa binga neke napustene fabrike izmedju stanice zemun polje i instituta za kukuruz zna li neko o cemu se radi sta se tu prozivodilo

20151005164147.jpg


20151005164024.jpg
 
1a.jpg


1b.jpg


Ugao Velimira Rajića i Hadži Mustafine.

Djeram
 
Zna li se ima li neka tabla kome pripada objekat sta je u njemu bilo
 
do pre par godina jedan moj drugr je tu ziveo, koliko se secam price to je bio nekakav vojni hotel, tj privremeno/trajni smestaj za vojna lica, tj njihove porodice
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=aSohfIKLp6E[/youtube]
Случај са напуштеном темељном јамом :violina:
 
Vrh