Šta je novo?

Napušteni objekti i lokacije

Пре пар месеци су са тих војних зграда скинули са 4-ог спрата све плоче (није их било пуно) које су биле постављене. Баш та ауто-дизалица која се види са леве стране слике је скидала те плоче. Сложили су их и стоје ту негде са стране. Зашто су их скидали не знам !
 
Креће изградња, информаија из војинх кругова.
 
То је добро, да коначно и то заврше и да људи могу да се усељавају, а и да се најзад среди све около.
 
Kod bajlonijeve pijace
dsc07172.jpg

dsc07171.jpg
 
Zvezdara "rudo" istocne kapije grada

capture.png


na delu 1:
Poznato je za izgradnju ritejl parka koja je odlozena jos od 2011,a treba da krene u skorijem periodu.
na delu 2:
Cuveni beogradski "Javor" preduzece za zavrsne radove u gradjevinarstvu(spusteni plafoni,pregradni zidovi,fasadni elementi,roletne),koji je radio na civilnim i vojnim bolnicama,hotelima i poslovnim zgradama po staroj jugi i inostranstvu i bio veoma uspesan do sredine pa i kraja 90' a onda unisten kao i svi ostali.Privatizovan vise puta,rasprodate stare linije i masine za proizvodnju.Zemljiste ceka neku gradnju verovatno,al cuo sam da ima nekih vlasnika zemljista pa oni koce.
na delu 3:
Zgrade i barake trudbenika,ljudi zive tu vec dugo.Kako mi drugar kaze koji zivi tu izgleda da je neko,iz politike naravno,mislio da to sravni pa cak i spoji sa delom 2 i dobije dobrih skoro 2ha.Osvezili smo temu,ako neko zna nesto vise nek pise...
 
Na parceli 2 ima privatnih vlasnika i naravno da koce kada pokusavaju da ih izigraju.
Kad im se da konkretna i adekvatna ponuda kocenja sigurno nece biti.

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Mozda sam se lose izrazio da me pogresno neshvatite,nisam mislio da ih treba zaobici.Ja bih voleo da dobiju sto vise,ako se o tome radi.Dosta je poklanjanja i otimanja zemljista,a u korist onih kojima to sigurno nije dedovina.Ionako ako se gradi nesto,zarada ce biti ogromna mogu valjda vlasnici da se ispostuju.Da ne prodju kao i radnici firme,uz neke smesne otpremnine ko je uopste i uzeo.
 
Zivka davidovica
dsc08220.jpg

i trgovinska organizacija zvezdara
dsc08221.jpg

dsc08227.jpg

dsc08225.jpg

dsc08222.jpg
 
Mislim da sam nedavno video negde oglas da se ova imovina "Zvezdare" u Živka Davidovića prodaje, ali sada ne mogu nigde to da nađem :(

Dvorište je baš veliko i lepo zeleno, a i ova zgradica je simpatična. No, bojim se da će potencijalni kupac to želeti da popuni stanovima "od trotoara do trotoara".
 
dsc08315.jpg

ruzveltova pored zire napusteno vec duze vrijeme zna li kome je objekat pripadao cemu je sluzio
 
Ona kucica na cosku u zivka davidovica je nekad bila bakalnica,a radna organizacija zvezdara je ustvari stari cirilac osnovna skola "cirilo i metodije" koja je izgradjena 1936,i radila do otprilike 1977 kada je izgradjena nova skola u uciteljskoj ulici koja je dobila takav naziv jer su se na tom imanju izgradile i kuce za smestaj ucitelja skole.Ujedno je i ceo kraj dobio naziv uciteljsko naselje.Zemljiste za stari cirilac su jos 1895 poklonili nastasija i zivko davidovic.Koliko ja znam tu radnu organizaciju zvezdara je vec kupio neki rumun,koji i izdaje prostorije zgrada..za teretanu,salu za fitnes i slicno.
cirilac-1.png

ucenici skole za vreme rata sa porcijama za rucak
cirilac-2.png
 
Skeledzija haval na ovom istoriskom detalju ,meni je djelovalo da se uopste nekoristi ,
 
....radna organizacija zvezdara je ustvari stari cirilac osnovna skola "cirilo i metodije" koja je izgradjena 1936,i radila do otprilike 1977 ...
(tu sam završio prvi razred osnovne) uz rekonstrukciju bi mogao biti odičan vrtić
Zemljiste za stari cirilac su jos 1895 poklonili nastasija i zivko davidovic....Koliko ja znam tu radnu organizaciju zvezdara je vec kupio neki rumun...
Verujem da jeste poklon kupio neki Rumun
isto tako verujem da zbog toga niko nece ići u apsanu,( a morao bi)
i da je to standardni put na čijem kraju će se naći i hipodrom i stari dvor i ... :twisted:
 
direktor":24zds688 je napisao(la):
dsc08315.jpg

ruzveltova pored zire napusteno vec duze vrijeme zna li kome je objekat pripadao cemu je sluzio
zgrada vojnog orkestra,jako sam razmišljao da negde kumim i molim za dozvolu za korišćenje u svrhu vajarskog ateljea al nemam nikoga u vojnim krugovima a i da imam kapiram da mrka kapa,zao mo da gledam kako je onaj prozor visio i odpao a nema ko da ga namesti pa da je malo okreči pa da popije kaficu ujutro na terasi pa prione na rad,ovako ničije vec 20god a ljudi izginuše za radnim prostorom,

tuzno
 
Hvala na informacijama , a vojni orkestar postoji , zasto je nekoristi , ili vojska da je proda , ,iznajmi ovako imovina propada ,ruzi grad , a mogli bi fine pare da uzmu ,u lokale kao da se neko uselio
 
Izgleda napusteno
dsc09340.jpg

dsc09338.jpg

takodje ili samo neodrzavaju
dsc09330.jpg

dsc09331.jpg
 
Zvezdara nedaleko od skole ivan goran kovacic
 
Kupila "Delta". Htela da pravi tržni centar, pa su smanjili ambicije i najavljivali izgradnju većeg Maksija. Poslednje što se o tom placu pisalo je da ga je Miško uvalio "Lidlu".
 
Somi303":2n2zxsgc je napisao(la):
Зна ли неко шта је ово?
http://binged.it/1feLuwd
Oduvek sam se pitao sta je to.. Objekat deluje nestvarno i kao iz paralelne dimenzije svojom velicinom i estetskom pojavom u relativno malom naselju kakvo je Bolec. Da se razumemo, Bolec je super i verovatno jedno od najboljih grocanskih naselja (dobro, subjektivan sam :mrgreen: ), ima dosta fenomenalno sredjenih kuca ali ova je bash nesto posebno :vops: . Nisam uspeo da nadjem slike na netu, moracu da napravim neke fotke kad budem u blizini..
 
Имате и кућу са два крста од црепа на крову, ужас :|

Послато са ST23i уз помоћ Тапатока
 
То је свечана сала за прославе са малим мотелом иза. Никада није прорадила а изграђена је средином осамдесетих, ако се сећам приче. У сваком случају, човек је прво насипао плац јер је био плављен од потока и притом платио силне казне комуналне инспекције јер је тада иста функционисала (данас можеш да радиш шта оћеш). У сваком случају, на крају је успео да заврши објекат и тек што је кренуо да ради јавили су се рекеташи. Будући да није хтео да им плати рекет, затворио је објекат и отпутовао у иностранство за сва времена разочаран у државу.

Иначе, тај проблем са рекеташима имало је још доста локала по Болечу/Винчи/Калуђерици а има их и дан данас а за резултат су толике спаљене кафане од којих је 3 тигања најпознатија.
 
Somi303":1no6rx97 je napisao(la):
Имате и кућу са два крста од црепа на крову, ужас :|

Послато са ST23i уз помоћ Тапатока
Hm da, preko puta crkve.. freak show :mrgreen:
 
Vrh